Wpis z mikrobloga

@StorVoldighed @MolibdenowyTadeusz Nie mam nic złego na myśli, 1/3 mojej rodziny jest stamtąd. Tylko ciekawi mnie skąd taka myśl. Podobnie zjechałem calutkie wybrzeże Bałtyku i dywagacje czy Pobierowo czy Darłowo lepsze są bez sensu. 99% gmin nad morzem jest identyczna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na te konkursy głosują chyba tylko mieszkańcy tych miast więc wygrywa najludniejsze z dostępem do internetu. I taki tytuł powinien dostać zwycięzca.
@CzasNaPoznan: Też mnie zawsze zastanawiało, jak to możliwe. Mieszkałem w Poznaniu 3 lata i poza rynkiem (który jest mocno taki sobie) to nie jesem w stanie wymienić tam żadnych atrakcji, które bym polecał do zwiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mieszkałem w Poznaniu 3 lata i poza rynkiem (który jest mocno taki sobie) to nie jesem w stanie wymienić tam żadnych atrakcji, które bym polecał do zwiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hasztag_andrzej: najgorzej jest, jak sobie idę ulicą i zaczepiają mnie turyści z pytaniem "a bo my tu przyjechaliśmy pozwiedzać, co pani poleca tu zobaczyć?" xD Nigdy nie wiem co powiedzieć, zawsze mam ochotę odpowiedzieć "przepraszam, ale
@hasztag_andrzej: Brama Poznania + OstrówTumski, Muzeum Narodowe daje radę, cała rzesza miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim, Zamek, Rogalowe Muzeum( ͡° ͜ʖ ͡°), Koziołki, generalnie stare miasto daje radę gdy odpowiednio poprowadzisz spacer xd Nowe Zoo. Są też rozliczne Muzea, których mi się nie chce wymieniać.
Wbrew pozorom nie jest tak źle, mieszkając się o tym nie myśli, gdy codziennie stoisz w korku na Niestachowskiej xd
Choć muszę
@CzasNaPoznan: Nie wybieramy najlepszego miasta z Polski do reprezentowania przykładu turystyki polskiej, tylko co może urzec turystów z zagranicy w tym mieście.
Nie jesteśmy stolicą, nie mamy bogatej historii jak Kraków czy dostępu do morza. Ale można tu przyjechać, zwiedzić kościoły/katedry jak kto woli, zwiedzić rynek, zamek Przemysła. Jak ktoś lubi architekturę to jest Browar, Bałtyk, Pixel, Okrąglak, Śródka. Kto woli sztukę są murale, rzeźby na Cytadeli. Sama Cytadela jest świetna,
@boing: Z większością się zgadzam, ale nie z tym, że Poznań nie ma bogatej historii. Owszem, nie jest ona uwypuklona, bo nie jest romantyczna jak ta w pozostałych polskich regionach, ale jest pod wieloma względami wyjątkowa na tle kraju.
Począwszy od historii początków państwowości, przez pierwszego króla rozbicia dzielnicowego, czy też w późniejszym okresie niespotykanej nigdzie indziej w takiej formie pracy organicznej w czasie zaborów, a skończywszy na Powstaniu Wielkopolskim. To
@boing: Bo wszyscy oczekują jakichś pieprzonych wodotrysków, najlepiej z panią robiąca loda i Sławomirem grającym z pobliskiej sceny. A miasto to przede wszystkim klimat, taka tkanka miejska tylko, że ludzka. Jakieś głupie ławki przy skwerach i czyste chodniki dają już bardzo dużo.

@hasztag_andrzej: Wrocław przegrywa z nami pod względem tej aktywnej rekreacji. Nie ma aż tylu terenów zielonych. Rekompensuje sobie to natomiast rzeką. To z pewnością ogromny plus. Architektura we Wrocławiu jest równie dobra, z pięknym sakralnym gotykiem. acz według mnie nie tak dobrą i nie tak zróżnicowaną zabudową kamieniczną. Wrocław ma jednak dwa duże plusy, których Poznaniowi jeszcze brakuje. 1. Bardzo dobrze dba o centrum. 2. Afrykarium.
We Wrocku jednak wystarczy odejść
@Turambetto: Dla mnie stare miasto w Poznaniu akurat nie przykuwa uwagi właściwie niczym. A prlowskie bloki to niestety są wszędzie, w Poznaniu również takich koszmarków nie brakuje (vide słynne domy towarowe alfa ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Jeżeli chodzi o rynek/ratusz, to też bez porównania.
Ale największą bolączką Poznania jest jego zabudowa współczesna, powiedzieć mocno gastronomiczna, z chlebakiem i tortem bezowym na czele :P.

No i ja wiem,
@hasztag_andrzej: Prlowskie bloki są wszędzie, owszem, ale w Poznaniu poza Arsenałem w promieniu 300 metrów od rynku w zasadzie ich brak. We Wrocławiu jednak jest ich dużo więcej. Alfy to jednak już 800 metrów od rynku. A jeśli chodzi o rynek i ratusz to w zasadzie co jest nie do porównania? Ok Wrocławski jest większy (zarówno Ratusz jak i Rynek), ale to wszystko. Ratusze uważam za dwa najlepsze w Polsce. Jeden
Moim zdaniem nie bez powodu Poznań walczy o to miano i trochę mnie śmieszą teksty w stylu "tu nic nie ma".
Po pierwsze jest to miasto, które jest kolebką polskiej państwowości. Mało kto o tym wie ale to w Poznaniu pochowanych jest zaraz po Krakowie (i może Płocku) najwięcej władców Polski.
Historia Poznania nie jest historią romantyczną, nikt tu nie przelewał bezsensownie krwi. Generalnie kwestie historii jeżeli chodzi o Poznsń są moim