Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawią te narzekania na duży grill w nowej siódemce.

Tak, też to wygląda jak dla mnie dziwnie, ale po pierwsze - kwestia przyzwyczajenia, a po drugie, serio lepiej wiecie, czego oczekuje luksusowy klient?

Samochody w tej klasie niemal zawsze miały bardzo duże grille. Siódemka nie gra w tej lidze, co Passat, tym mają jeździć prezesi największych firm, prominentni politycy, gwiazdy. Ci sami, którzy jeżdżą Bentleyami czy Rollsami z gigantycznymi grillami.

Poza tym, mody się zmieniają. Kiedyś każdy samochód miał z przodu duży grill. Później był czas, że została tylko szpara między maską a zderzakiem. Ostatnio duże grille wracają, choćby u Forda to widać, grille powiększa Audi, BMW, Lexus, Mercedes zawsze miał duże... Zamiast się śmiać, radzę się przyzwyczajać, bo najwyraźniej to będzie obowiązujący trend na najbliższe lata.

#samochody #bmw #audi #motoryzacja
  • 16
@jamtojest: A mnie bawią takie pieprzenia jak twoje. Grill w BMW 7 jest zwyczajnie #!$%@?. W takiej formie nie pasuje do tego auto. Już w X7 ludzie rzygali jej wyglądem, a teraz wsadzono to samo do mniejszego auta. Takie rzeczy to niech robią przy zmianie generacji. Poza tym bmw robiło coraz większe grille ale głównie rozszerzało je w poziomie np seria 8. To co teraz #!$%@? to zwykł rzyg projektanta.

Brawo
@cwlmod: Wyobraziłem sobie samochód, który zaprojektował architekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nie mówię, że to jest ładne, bo napisałem, że mi nie pasuje i nie wygląda dla mnie za dobrze. Ale to jest trend, który będzie teraz obowiązujący i założę się, że za parę lat ludzie będą się tym zachwycać. Tak, jak obowiązuje trend do robienia SUVów, które też w większości uważam za brzydkie i bez
Pobierz jamtojest - @cwlmod: Wyobraziłem sobie samochód, który zaprojektował architekt ( ͡° ͜...
źródło: comment_KvxfMsavlfr0k9QSQXS2X0YHrHcF7DJ7.jpg
@jamtojest: Ej ele ten bentlej ma grill nawiązujacy do starych aut. Kiedyś wszystkie miały coś takiego. BMW miały tylko komiczny grilla ala auto Cruelli de Mon ze 101 dalmatyńczyków. IMO ten bentley mi się podoba. Jego światła też są ciosane w drewnie, więc stary grill pasuje.

Ludzie już się #!$%@? zachwycają X7 bo będę mieli większe auto do pokazywania swojej gówniane osobowości w przewymiarowym aucie. Na profilu bmw mnie zjadły lanserzy
@cwlmod: No w BMW też nerki mają bardzo długą historię i zaczęło się od takich ogromnych.
To, co jest największym problemem w nowej siódemce, to nie grill, tylko jego niedopasowanie do reszty. Tam powinny być zupełnie inne lampy, dużo większe przede wszystkim, tak żeby cały front był proporcjonalny i masywny. A tak, to mamy hmm... no kontrowersje.
Co nie zmienia faktu, że grupa docelowa to kupi.

Osobiście uważam, że dużym błędem
Pobierz jamtojest - @cwlmod: No w BMW też nerki mają bardzo długą historię i zaczęło się od t...
źródło: comment_YleJWalWU8dtDiHHWF6FBrlIeUEoX6fR.jpg
@jamtojest: Jak masz trójkę dzieci to potrzebujesz już dużo miejsca. 4 dzieci wymusza na tobie kupno takiego auta. To jest samochód na bardzo specyficzne potrzeby. Podobne te 2 dodatkowe miejsca są całkiem wygodne, więc świetnie też sie będzie nadawała na business taxi zamiast mercedesowych vito/sprinterów

Co do lamp to zgadzam sie że te najnowsze są bezsensownie spłaszczone, ale ten 6 kątne zamiast ringów też mi się podobały
@cwlmod: No tak, ale cennik zaczyna się od 400 tys. zł, czyli realnie pewnie z pół miliona przy doposażeniu. Jak ktoś kupuje samochód za tyle, to jego dzieci wozi szofer, a na wakacje lata prywatnym odrzutowcem ;)
To, co jest największym problemem w nowej siódemce, to nie grill, tylko jego niedopasowanie do reszty. Tam powinny być zupełnie inne lampy, dużo większe przede wszystkim, tak żeby cały front był proporcjonalny i masywny. A tak, to mamy hmm... no kontrowersje.


@jamtojest: no właśnie na to jest narzekanie. Są inne auta z większymi grillami, które są dopasowane do auta i nie spotykają się aż z taką niechęcią w internecie. W BMW
@tamtokontojuzusunalem: O, bardzo fajne zdjęcie. Nie chciało mi się szukać, widziałem dotąd tylko to jedno, które wszyscy wrzucają. Na tym Twoim wygląda dużo lepiej i założę się, że na żywo będzie sztos ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewidentnie widać, że chodziło o front poważnej limuzyny i nieźle się udało. Chociaż lampy bym dał zdecydowanie wyższe.