Wpis z mikrobloga

Już nie mogeeeee a
Ktoś może wyjaśnić bo mam program w C na Linuxa i gdy chciałem go uruchomić na maszynie wirtualnej z Ubuntu to pojawia się błąd Segmentation fault, a na maszynie kolegi ten sam kod działa bez problemów. Reinstalacja Ubuntu nie pomogła ale zainstalowałem Fedorę i na Fedorze wszystko jest ok. Teraz na komputerze na laboratoriach też działa. Już #!$%@? z tym pokażę kolesiowi na Fedorze program ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak xF
#linux #programowanie
  • 8
Segmentation fault, a na maszynie kolegi ten sam kod działa bez problemów.


@tomasz-terlecki: segmentation fault zwykle pojawia się losowo. To, że działa u ciebie nie znaczy, że kod jest ok. Nie szukaj problemu w systemie i środowisku, tylko poszukaj buga w swoim kodzie, bo skoro jest segmentation fault, to na 99.9999% gdziesz mażesz po pamięci.

Pokaż kod to znajdziemy.

PS na przyszłość:
99% bug jest w twoim kodzie
0.9% bug jest
tylko dziwiło mnie że na innym komputerze działało


@tomasz-terlecki: nic w tym dziwnego, mazanie po pamięci zwykle objawia się losowo, zależnie co wylosujesz w pamięci źle używanej różne rzeczy mogą się dziać (w tym często może nic się nie stać i wydaje ci się, że wszystko działa, albo nadpisujesz inne zmienne w programie i wychodzą magiczne rzeczy jak 2+2=137 :) ).