Wpis z mikrobloga

Axelio na fejsowym profilu "Kononowicz Archiwum" wrzuca materiały archiwalne:

-----------------------------------

Z cyklu: unikalne zdjęcia z Kononowiczem

Na kilka dni przed 20-leciem wolnych wyborów w 2009 roku, zrobiłem z Kononowiczem takie oto zdjęcia gdzie pokazuje swoją legitymację Solidarności. Wkręciliśmy kit do mediów, że był białostockim przywódcą Solidarności w latach 1980-2002. Kilka redakcji to podchwyciło. Później jednak pozmieniali artykuły. :D

"Krzysztof Kononowicz w 20-lecie wolnych wyborów i wolnej Polski 2 czerwca 2009

Z okazji obchodów 20. rocznicy Upadku Komunizmu i Odzyskania Wolności w Europie, Krzysztof Kononowicz postanowił wspomnieć czasy swojej działalności w "Solidarności".

– W 89 roku jak "Solidarność" zwyciężyła, to było to dla mnie uczucie jak masłem po sercu. Cieszyłem się, że mój ojciec doczekał się wolności i prawda wyszła na jaw jak Armia Krajowa walczyła. - wspomina Pan Krzysztof.

Niewiele osób bowiem wie, iż Krzysztof Kononowicz w latach 80 był działaczem a także przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w Białymstoku. Funkcję tę sprawował od 1980 do 2002 roku.

– Na strajkach tłumy były ! Byli ludzie z "Uchwytów", "Fast" - tak właśnie ludzie podejmowali pierwsze kroki. Pierwsza "Solidarność" w Białymstoku powstała w "Uchwytach" na ulicy Łąkowej. Tam mieliśmy całą naszą siedzibę. - ze wzruszeniem opowiada Krzysztof Kononowicz.

W ramach obchodów 20. rocznicy wolnej Polski, Pan Krzysztof Kononowicz planuje spotkać się z działaczami "Solidarności" z całej Polski w tym głównie z Lechem Wałęsą - przywódcą "Solidarności" w latach 80.

Pan Krzysztof podczas wspólnej rozmowy w ramach wspomnień pokazał swoje legitymacje "Solidarności" z młodości."

Zdjęcia: Oskar Wądołowski

------------------------------------------
#kononowicz to #patostreamy na wysokim poziomie
#axeliocontent
Pobierz matador74 - Axelio na fejsowym profilu "Kononowicz Archiwum" wrzuca materiały archiwa...
źródło: comment_w8ycz6uXQabWAHfYjMAswS4uQkG33nAE.jpg
  • 5