Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wyobraźcie sobie Piątka strzelającego gola Izraelowi celebrującego swoją cieszynką xD
  #pilkanozna #mecz #heheszki

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  Uwielbiam współczesną medycynę. Za mniej więcej tydzień przyjdzie na świat moja córka. Cała ciąża szła wzorowo, ale na koniec okazało się że owinęła się pępowiną i ułożyła tak, że jeszcze 80 lat temu poród skończyłby się tragicznie, a może nawet podwójną tragedią. A w dzisiejszych czasach? Wszystko wiadomo z wyprzedzeniem, dzięki czemu lekarze dozorują stan matki i dziecka, oraz podjęli próby obrotu. Niestety z uwagi na pępowinę nie udało się, więc żona po prostu została skierowana na cesarkę, a my w międzyczasie mamy dozorować serce małej za pomocą domowego KTG. Wszystko pod kontrolą, z praktycznie 99% pewnością że wszystko skończy się dobrze.

  Ale przyjdzie pewnie zaraz jakiś przedstawiciel #antyszczepionkowcy i zacznie pieprzyć że współczesna medycyna to big pharma tylko i wyciąganie kasy kosztem zdrowia, później pewnie zjawi się jakaś #madka i zacznie coś bredzić że "tylko porody naturalne w domu, bo łapiduchy nic nie wiedzom!!!!11oneone".

  Cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. A ja w sumie mogę tylko w duchu dziękować inżynierom z programu Apollo, którzy opracowali USG na potrzeby badania konstrukcji statków kosmicznych.

  #medycyna #ciaza #wychowamjakswoje
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (133)

 • avatar

  Hej! Dziś zapraszam Was do prostego przepisu na buffalo wings - ostre chrupiące skrzydełka z kurczaka, które są hitem super bowl. Buffalo wings wygrały ostatnią ankietę zdobywając ponad 20% głosów.

  Dziś też małe ogłoszenie i pytanie do Was. Proszę czytajcie niżej:

  W ciągu ostatnich miesięcy od kilkorga z Was dostałem wiadomości z pytaniem o fizyczną książkę z przepisami #KuchniaMG78, taką którą można zabrać ze sobą do kuchni lub, którą można komuś podarować.

  Powiem szczerze, że pomysł pomysł mi się całkiem spodobał i chciałbym go zrealizować.

  W książce chciałbym umieścić część przepisów, które już zostały opublikowane oraz część nowych przepisów. Nie chcę ograniczać treści dlategochciałbym aby wszystkie przepisy z książki były dostępne na stronie tak jak dotychczas.

  Wiem, że to dziwny pomysł bo większość twórców kiedy wydaje książkę, kurs czy cośtam innego to raczej ogranicza treści, które publikuje do wszystkich. Ja nie chciałbym jednak tego robić bo tworzenie dla was przepisów sprawia mi dużą radość i ciesze się kiedy dostaje od Was prywatne wiadomości, maile czy pozytywne komentarze :)

  Aby wydać książkę muszę jednak wiedzieć czy to ma jakiś sens i czy chętnych aby ją kupić byłoby więcej niż te parę osób, które do mnie napisały. Szczególnie cenne w tym kontekście byłby osoby, które chciałby kupić preorder, którego sprzedaż pomogłaby sfinansować skład, korekty i inne elementy procesu wydawniczego. Z wstępnych kalkulacji aby wydanie książki jakoś się domykało i miała przyzwoitą jakość jej cena powinna wynosić około 35 złotych.

  Jeśli chcielibyście abym taką książkę wydał i bylibyście zainteresowani jej kupnem to proszę o plusowanie odpowiedniego komentarza poniżej.

  Pozdrawiam!

  _____________________________________

  PS

  #kuchniamg78 - jeśli ktoś chce to zapraszam również do śledzenia tagu z przepisami :)

  Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
  Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
  pokaż całość

  odpowiedzi (149)