•  

#pilkanozna
    #ekstraklasa
    #legia

Powiem szczerze, takiej nagonki jaka jest teraz na Legie to nie pamietam od ćwierćwiecza. Klub w tym momencie odnosi największe sukcesy w swojej historii, a niektórzy zachowują się jakby wygrywanie ligi to wcześniej była norma, a teraz jakby szorowali po dnie.
    Wychodzi taki Kowalczyk ze swoim felietonem, ale jakoś nie wspomina, ze za jego czasów prawie do 2 ligi się spierdzielili. A już chyba najgorszy jest Hadaj, w ogóle to jest fenomen, że na prowadzącego magazyn o #legii w #weszlofm dali tak antylegijna postać.
    Przegląd Sportowy tez jakaś krucjatę przeciw Sa Pinto wymyślił, całkowicie ignorując fakt, ze np. w Poznaniu dzieją się teraz całkiem podobne rzeczy na zgrupowaniu. Le Cabaret

•  

@miki4ever przegapiłem trochę, co to za największe sukcesy w historii?

+: macqooo
    •  

@miki4ever: Największym sukcesem Legii w (najnowszej) historii to jest awans do LM czy regularne granie w LE.
      A od pucharów to już 2 sezony posuchy więc nie wiem gdzie te "sukcesy".

•  

@miki4ever dlaczego niby Hadaj jest antylegijny? Jest bucem i chamem ale wydaje mi się że chce dobrze dla Legii.
      APS się wkurwił bo zabronili gadać piłkarzom z Idą wszystkowiedzącą Koprowiak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@janusz002: bo był zwykłym spikerem a uważał się za nie wiadomo kogo, wystarczy poczytać książkę czy jego wywiady XD

•  

@miki4ever: dałbym 20 plusów jak bym mógł. Krew mnie zalewała jak czytałem np na forum Legii o tym że piłkarze się kompromituja w meczu z Lazio.
      Kurwa przed chwilą jeszcze dostawalismy od Odry Wodzisław na obskurnym stadionie ogarnietym ciszą a ty narzekasz że ktoś tam chujowo wykończył akcje w meczu z Lazio (╯°□°)╯︵ ┻━┻

•  

@Joterini: @Bartoni: 5 mistrzostw w 6 lat plus puchary polski.

Jak już pisałem, jeszcze niedawno wygranie mistrzostwa to było dla Legii osiągniecie, a za czasów Kowalczyka to się często kompromitowali.

•  

@miki4ever: Zasugeruję coś z goła odmiennego. Tak przyzwyczailiście się do faworyzowania Legi w "zaprzyjaźnionych" mediach, do "pompowania balonika", do łykania oficjalnej i mocarstwowej narracji klubu, do odrealnionych metafor w rodzaju "polski Bayern", że zmiana dyskursu wywołuje u Was niedowierzanie. Tymczasem układy i układziki z mediami się zepsuły wskutek zmiany prezesa oraz trenera, który wyraźnie za mediami nie przepada, to i zmienił się ton, który paradoksalnie jest bliższy rzeczywistości.

Po drugie, krytyka nie oznacza anty (w tym wypadku antylegijności). Krytykuję rząd - nie oznacza, że jestem antypolakiem (chociaż niektórzy celowo dokonują takiego przesunięcia dyskursywnego, zapożyczając je z USA). Więc takie przesunięcia są nie zawsze trafione.

•  

Klub w tym momencie odnosi największe sukcesy w swojej historii

@miki4ever: odpaść z Luksemburgiem to niewątpliwy sukces

•  

odpaść z Luksemburgiem to niewątpliwy sukces

@Tukan_Marcin: wciąż lepiej niż jakikolwiek inny klub polski xD

•  

@peetee: nie widziałem żeby inny klub z Polski odpadł z drużyną z Luksemburga ale okej

•  

z resztą nie mówię o tym, że inni są lepsi tylko, że to najlepszy okres w historii xd

•  

@Tukan_Marcin: ja nie widziałem żeby inne kluby w ostatnich 6 latach grały w pucharach

•  

@peetee: Legia grała 2 lata temu

•  

@allende73: ja nie mam nic przeciw krytyce, są jednak różnice między krytyka, a nagonka. To co się teraz dzieje to jest właśnie nagonka na trenera, który nadepnął na odcisk dziennikarzy. Jakby krytykowali klub za brak długotrwałej polityki transferowej, to bym nie miał nic przeciw, ale jak krytykują za to, ze trener zamknął trening dla prasy to jest chore.

+: BLOCHU
    •  

@Tukan_Marcin: nie, to nie jest sukces. Jeżeli uważasz, ze Legia miała kiedyś lepszy okres w historii to czekam na przykłady.

+: BLOCHU
    •  

@peetee Lech grał w sezonie 2015/16

•  

@miki4ever: Oczywiście masz dużo racji w tym, że media koncentrują się w sensie negatywnym na Legi w ostatnich tygodniach, bo czują rozżalenie tym m.in. co robi Pinto. Dodam także, że sam trener jest łatwym celem z powodu swego zachowania i niejednokrotnie wypowiadanych słów, co też jest nie fair.

Faktem jest jednak to, że media, by nie mogły pisać o tym wszystkim o czym piszą, gdyby klub był po prostu profesjonalnie zarządzany. A nie jest (jak niemal wszystkie w Polsce). W środku także się dobrze nie dzieje.

Z drugiej strony, czy to jest nagonka? Co to oznacza nagonka?
      Że media śmieją się z wywiadów z Prezesem? (np. w przypadku ostatniego trudno było poważanie podejść do jego słów np. o tym, że Legia nie może zarabiać pieniędzy na transferach, bo inne kluby nie chcą jej oddawać zawodników), że publikują słowa rozgoryczonego Mączyńskiego (a trener to go w porządku potraktował?), że I. Koprowiak zasugerowała, że Pinto traktuje piłkarzy jak chłopów pańszczyźnianych (jeżeli jest to prawda, to jest to sprawa dla sądu), że Weszlo od pół roku gada o możliwym bankructwie Legi (przy czym sam Prezes nie ukrywa, że jest źle), że wskazują na kłamstwo Legi we wniosku licencyjnym (jakby było okey, to nie musieliby manipulować liczbami dot. finansów i wartości tzw. Akademii Legi), że media rozpisują się o nałożeniu na Legię nadzoru finansowego przez KL, że rozpisywały się o żenującym potraktowaniu Malarza, czy epopei z kontraktem Jędzy? Abo też kpią z pomeczowych wypowiedzi Pinto (jak np. po meczu z Pogonią)?

Kilka lat temu tego większości z tego, by nie napisano z racji "dobrych stosunków". Teraz jednak Legia zaczyna być taktowana jak wiele innych klubów, w przypadku których jak dostrzegą patologię, to o tym piszą. Tak długo jak nie będą konfabulować nie widzę tu problemu (a chyba nie kłamią, skoro żadnych procesów, żądań do sprostowań nie ma - jednie Mioduski groził Weszlo procesem za informacje o stanie finansów, jak jednak pozwu nie było, tak nie ma)

•  

@allende73: tak to jest nagonka Każdy wywiad Mioduskiego, KAŻDY, oznacza pare tesktów na Weszło wyśmiewających jego. Nawet to co piszesz o oddawaniu zawodników dla Legii, to jest narracja Stanowskiego, nie Mioduskiego. Pytanie o Maczynskiego na każdej konferencji, mimo uzyskiwania odpowiedzi.

Ja się zgadzam, ze jest daleko od ideału, śle w momencie jak za każdym razem jest tylko krytyka to coś tu jest nie tak. A już o mobbingu piłkarzy przez Pinto to jest jakiś absurd, zwłaszcza, ze akurat piłkarze z poprzednich klubów byli zazwyczaj po jego stronie, Eduardo teraz odchodził i te go chwalił.

•  

@miki4ever: jak remisowała z Realem i grała na wiosnę w LE

•  

@Tukan_Marcin: to nadal ten sam okres. Nie chodzi mi o konkretne wydarzenie. Chociaż akurat wtedy ta rundę co remisowali z realem IMO grali imo najgorzej w tym okresie sukcesów.

•  

@miki4ever: Owszem, zgodzę się, że jest to często przesadzone oraz wyolbrzymione (jak i wyolbrzymiane jest znaczenie jego słów). Naprawdę jednak trudno jest traktować poważnie to co mówi i z tego nie kpić. W wielu aspektach (oczywiście nie wszystkich) przypomina mi On J. Wojciechowskiego i jego wypowiedzi, które spotykały się z taką samą reakcją, bo facet przejawiał wiele podobnych cech, a do tego nie miał pojęcia o piłce i zarządzaniu klubem.
      Odnosząc się do ostatniego wywiadu: nie jest jest narracja Stanowskiego, a brak jakiejkolwiek jego wiedzy o tym jak działa rynek transferowy oraz swoisty "legiocentryzm" wraz z pychą (ilustruje to np. stwierdzenie, że transfer Piątka to jeden z niewielu udanych przykładów - a ile udanych transferów młodych polskich zawodników z klubu w ostatnich latach miała Legia?). Co do Mączyńskiego to najpewniej masz rację, jeżeli faktycznie ciągle się to pojawiało.

Wiesz nie wiem jak się o nim wypowiadali (ponadto wiesz mogą się na niego jeszcze kiedyś natknąć), ponadto nie wiemy na ile mógł sobie pozwolić w innych klubach. Wiemy jednak, że m.in. z racji "sprzeczności z wartościami klubu" nie przedłożono z nim np. umowy z S. Liege. Co pokazuje, że powody musiały być istotne, skoro pomimo dobrego wyniku i opinii kibiców, pozbyto się go.

Zgadzam się z dużej mierze, że zmienił dyskurs wokół Legi. Stał się bardziej negatywny i raczej przyczyną tego były niskie pobudki. Natomiast nie oznacza to nagonki, a to, że zaczyna być traktowana jak inne kluby.

•  

@allende73: brzmisz jak kibic klubu, który często był atakowany przez media (Wisły?( ͡° ͜ʖ ͡°)) i cieszysz się, że w końcu Legii też się dostaje.