Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Potrzebuję pomocy z dość powszechnym problemem jakim są niewygasające diody LED. Otóż posiadam naświetlacz OSRAM Ledvance o faktycznej mocy 50W. Urządzenie jest podłączone do timera analogowego, które po przejściu w tryb off nie gaśnie do końca. Próbowałem już różnych sposobów pozbycia się problemu, a mianowicie podłączałem różne kondensatory MKT (200nF/275V, 480nF/305V, 680nF/310V) na kablu zasilającym, zamieniałem przewód fazowy z neutralnym we wtyczce. Myślałem, że to może wina światełka w timerze, natomiast kiedy timer przechodzi w tryb off światełko gaśnie. Przyznam szczerze, że kończą już mi się pomysły, dlatego będę wdzięczny za pomoc!

#elektronika #elektroda #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 20
@LRF1000W spróbuję opcji ze stycznikiem. Czy będę w stanie podłączyć to wszystko na jednej linii? Tzn. Timer ---> kabel ---> stycznik ---> kabel ---> naświetlacz? Jestem totalnym amatorem i z tego co zdążyłem obejrzeć na Youtube widzę, że będę musiał stworzyć dodatkową linię do sterowania cewką za pomocą timera. Dobrze kombinuję?
@bartosz-bartosz: Kurde myślałem, że masz to na szynę th35, lub przykręcane na ścianę. To znacznie komplikuję sprawę. Timer jest raczej uszkodzony, bo mój wujrk ma na nim lampki choinkowe LED i nie świecą tak jak pisales
@LRF1000W no właśnie tu jest problem, dla uściślenia dodam, że są to diody SMD i z tego co zdążyłem wyczytać jest to dość powszechnym zjawiskiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że timer nie rozłącza przewodu fazowego, celem podtrzymania pracy zegara. Myślałem, że kondensator o odpowiedniej pojemności załatwi sprawę ale jak widać problem jest o wiele bardziej skomplikowany... Myślałem też o zakupie cyfrowego timera ale w nich również występuje ten
To może tam jest jakiś półprzewodnik, który cały czas przepuszcza mały prąd i świeci, możesz dać jakiś przekaźnik czy coś.


@LRF1000W: Kondensator.
Mam ledy podłączone do zasilacza od PC a zasilacz PC do listwy a listwę do gniazda 230V bez bolca uziemiającego. Ot taka instalacja w budynku z lat 70.
Jak wyłączę zasilacz jest ok, jak wyłączę listwę (zasilacz off) to ledy wtedy zaczynają świecić. Mimo, że mam wyłączoną listwę. Jakieś
Należałoby zastosować jakiś przekaźnik normalnie on, który zwierałby zasilanie ledów a był przełączany przed podaniem mocy na ledy. Skomplikowane ale tylko to zadziała.