Wpis z mikrobloga

zastanawiam się, czy nie zagrać w Elder Scrolls Online ale gubię się trochę z wersjami, z DLC i mam kilka pytań:

- w sklepie Playstation mamy tylko podstawową wersję i nadchodzący dodatek Elsweyr. skąd mam wziąć np DLC Morrowind, Summerset czy Murkmire? Czy każda z tych wersji zawiera już poprzednie dlc więc najlepiej kupić najnowszą?
- czy jeżeli kupię którąś z wersji to następne dlc które wyjdą w przyszłości będą już darmowe na PS4? (w końcu jak ktoś kupił np. wersje Morrowind to skąd ma teraz wziąć Summerset skoro nie ma jej w playstation store?)
- a co z np. takimi dodatkami jak Dark Brotherhood czy Thieves Guild? są darmowe czy trzeba płacić wirtualną walutą z gry?

#eso #elderscrollsonline #playstation #playstation4 #ps4 #gry
  • 15
@nie_tak_szybko: @LordMrok: zacznę od tego, że nie wiem jak wyglądają promocje na PS4 bo jestem gracze pecetowym, więc też i cenowo nie wiem jak się to opłaca na PS4, ale postaram się pomóc.

- w sklepie Playstation mamy tylko podstawową wersję i nadchodzący dodatek Elsweyr. skąd mam wziąć np DLC Morrowind, Summerset czy Murkmire? Czy każda z tych wersji zawiera już poprzednie dlc więc najlepiej kupić najnowszą?


@nie_tak_szybko: w
@frikuu:

płacąc ESO+ co miesiąc

no tak. nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że na PS4 nie jest potrzebne wykupienie ESO+ a tylko sam abonament playstation plus do grania online.. chyba już rozumiem jak to działa (ale chyba nie trzeba płacić jednego i drugiego, wystarczy tylko płacić ESO+)
dzięki za obszerne wyjaśnienie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LordMrok
no tak. nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że na PS4 nie jest potrzebne wykupienie ESO+ a tylko sam abonament playstation plus do grania online.. chyba już rozumiem jak to działa (ale chyba nie trzeba płacić jednego i drugiego, wystarczy tylko płacić ESO+) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nie_tak_szybko: niestety nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda na PS4, ale byłoby #!$%@? jakbyś musiał płacić i to
@LordMrok: ta, na PC 460zł. W sumie najbardziej opłacalna bo wychodzi wtedy tylko 38zł miesięcznie, ale wiadomo wydać 500zł na raz to serce boli :) Ja najczęściej kupuje albo na miesiąc albo na 3 miesiące, bo po prostu robie sobie czasami przerwy od gry i szkoda żeby się marnowały dni.
@frikuu:

wydaje mi się, że ESO jest w tej chwili jednym z najlepszych mmorpgów na rynku więc warto.

no wygląda super, kupiłbym już dawno temu gdyby nie to, że na wersje konsolowe nie ma nawet polskich napisów, a ja z angielskim to tak średnio (ale to już moja wina, pretensji nie mam do innych). 3/4 pewnie zrozumiem, ale wolałbym z polskimi napisami. (co ciekawe Fallout76 już ma polskie napisy na konsole)
no wygląda super, kupiłbym już dawno temu gdyby nie to, że na wersje konsolowe nie ma nawet polskich napisów, a ja z angielskim to tak średnio (ale to już moja wina, pretensji nie mam do innych). 3/4 pewnie zrozumiem, ale wolałbym z polskimi napisami. (co ciekawe Fallout76 już ma polskie napisy na konsole)


@nie_tak_szybko: 90% mmorpgów nie ma oficjalnie języka polskiego. Wiem, że to trochę boli, zwłaszcza w przypadku ESO gdzie
@frikuu: pamietam ze jak eso mialo premiere, wszyscy szukali ksiazek ktore pozwalay wykuwac sprzet o wygladzie poszczegolnych frakcji, inny dla imperium inny dla nordow etc, wszyscy tylko tym sie zajmowali mam nadzieje ze jest lepiej teraz, kupie chyba ale jeszcze poczekam, moze po wyplacie
@frikuu:
mam jeszcze małe pytanko: jak kupie przykładowo Elsweyr to zaczynam w nowym miejscu? najpierw robię linie fabularną z dodatku czy mogę od razu zając się fabułą z podstawowej wersji a potem wrócić do dodatku?
mam jeszcze male pytanko: jak kupie przykładowo Elsweyr to zaczynam w nowym miejscu?


@nie_tak_szybko: ciężko powiedzieć, bo oficjalnie niewiadomo jak to będzie, może być to tak jak w przypadku Morrowinda że nowe postacie zaczynały w Vvardenfell a nie musi.

najpierw robię linie fabularną z dodatku czy mogę od razu zając się fabułą z podstawowej wersji a potem wrócić do dodatku?


@nie_tak_szybko: możesz sobie robić w dowolnej kolejności, na dobrą sprawę