Wpis z mikrobloga

@moooka: No sprawdzam, ale za wiele to nie mówi, bo ogólnie zużycie energii jest niskie, a średnie tylko przy ublocku i ghosterach. Sprawdzając natomiast prędkość firefoxa na jakimś teście prędkości przeglądarek online wynik z włączonymi dodatkami jest kiepski (jakieś 500 punktów gdzieś średnia to 1000 a wysoka to 2000), a bez dodatków to w ogóle tragedia poniżej najgorszych wyników.
@kult_cwaniaka: Ciężko tak na szybko zgadnąć co to może być. Pogorszyło się jakoś ostatnio lub potrafisz określić kiedy? Jeśli profil masz od dawna i instalowałeś dodatki, grzebałeś w konfiguracji itp to warto założyć nowy profil, żeby sprawdzić z domyślnymi ustawieniami.

https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami

A jeśli wyłączyłeś akcelerację sprzętową w ustawieniach to też może mieć znaczenie. No i sprzęt, sterowniki, karta zintegrowana itp. Używasz w ogóle stabilnego wydania, czy jakiejś bety? Może spróbuj innej
@moooka: Więc właśnie wczoraj aktualizowałem sterowniki karty graficznej, ale jak ff chodził słabo tak chodzi nadal. Parę miesięcy temu włożyłem nowy dysk ssd i wszystko instalowałem od nowa i wtedy ff chodził jak brzytwa, a ostatnie spowolnienie to jakieś dwa ostatnie tygodnie, zaś ff mam quantum 64.0.2
@kult_cwaniaka: Może po aktualizacji coś się pozmieniało w ustawieniach, może to jakiś błąd w tej wersji. Spróbuj najpierw z tym nowym profilem.

spowolnienie to jakieś dwa ostatnie tygodnie


Tak około dwóch tygodni temu (9.01) wyszła właśnie wersja 64.02 - może to przez to. Zmian nie było wiele, parę poprawek, może przy okazji coś schrzanili.
@kult_cwaniaka: Aktualizacja do 65 ma wyjść pod koniec miesiąca. Jeśli na nowym profilu nie będzie lepiej to możesz albo poczekać, albo sprawdzić inną wersję, np. beta. Mógłbyś też wrócić do starszej wersji, ale trzeba by wyłączyć aktualizację, albo jest jeszcze stabilne wydanie ESR. To już zależy jak bardzo ten problem utrudnia życie...