Wpis z mikrobloga

@lenovo99: ale mi ten dzban cisnienie podnosi. magda gesler polskiego gejmingu #!$%@?. rozumiem nawet tych z retrogralni - no musza nawet na wosp dawac zeby sie rozwijac ale...

heh moze to wina tez retrogralni, w sumie to juz nie wiem jak wielkie jest to niby "muzeum" (kiedy sie ten dziadzia przechodzi to zrobil koleczko i cale muzeum). te ich "neogeo" to tez jest tak w #!$%@? oryginalne ze mogli by juz
zeby nie bylo ze sie tak czepiam, mozna by replike zbudowac, zamowic brakujace czesci z usa a z tego automatu zrobic to co w nim wczesniej bylo czyli jakis moon patrol czy galage. bylo by troche legitniej a tak to troche jak ja kiedy gram w gry na coinopsie tyle ze jestem nikim no to sobie moge XD
@RetroTroll: nie bylem we wroclawiu to nie wiem ale skoro tak mowisz to nie wiem dlaczego borgu nie biegnie na te gieldy i nie skupuje gratow. w sumie troche takie glupie ze tam nie maja na sprzedaz sprzetu (moze kwestie prawne), tam powinno byc #!$%@? sprzetu az pod sam sufit. lenistwo juz ich troche bierze. jesli nie maja wplywow z biletow to sorry ale jesli sie w miare wyrabiaja to przydalo
a.....m - @RetroTroll: nie bylem we wroclawiu to nie wiem ale skoro tak mowisz to nie...

źródło: comment_3dRDkA85XvY7PR3xIjvejhv6marRsTOQ.jpg

Pobierz
NEO GEO


@GunFight: no tak wygladaly. akurat subuje amerykanskie ze 3 kanaly.
to co oni maja to europejska wersja "czegos". w pewnym momencie gdzies w latach 90 po prostu sie utylizowalo te wszystkie automaty wiec wlasciciel kupowal tylko czy to nowe plyty czy jakis system ktory pasowal pod jamma i nie dawal #!$%@? po czym ta buda byla. no i w sumie jak jest tak jest ale jesli chce sie wystawiac
a.....m - > NEO GEO

@GunFight: no tak wygladaly. akurat subuje amerykanskie ze 3 k...

źródło: comment_lkMoaJkculjUIda9IcoB1c9URSCph5nY.jpg

Pobierz
@retroarcadebox: ale ja ich szanuje bo to ciezki kawalek chleba tylko mi sie wydaje ze latka leca a eksponaty ciagle te same.

a co do piractwa to zawsze mozna zblokowac to tak zeby nie dalo sie zresetowac gry i zaden madrala nie bedzie widzial roznicy tym bardziej jesli to bedzie w formacie jamma. mozna by codziennie wybierac inne gry z menu.
@acctim: a kto ci powiedział, że nikt od nich nie chodzi na giełdy z samego rana? eksponaty się zmieniają. wybierz się, to się dowiesz. aha i daj mi przy okazji znać, też się wybiorę spotkać z tobą.
@ryszarch: aj stary ja nie mam czasu na takie bzdury. ja moge kibicowac borgu czy tam miec troche krytyczne uwagi ale nie bede jechal do jakiegos wroclawia zobaczyc pare atari. gdyby mieli jakies prawdziwe artefakty no to tak, pewnie ze tak (no ale co to musialo by byc). no wlasnie na tym polega brak magii ktorej nawet facet z pryszczem na glowie nie potrafi wskrzesic. juz tak nawijal makaron na uszy
@retroarcadebox: Już ma, z ciekawości sprawdziłam posiłkując się głównie FB ile muzeum powstało lub utknęło w stadium projektu i jest tego nawet całkiem sporo.

Działające:
-Muzeum Komputerów i Gier (Pabianice),
-Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu,
-Muzeum Konsol i Gier Wideo w Bydgoszczy,
-Krakow Pinball Museum,
-Pinball Station (Warszawa).

Skupiające się bardziej na historii informatyki niż gier video:
-Muzeum Historii Komputerów i Informatyki (Katowice),
-Apple Muzeum Polska (Łoś, okolice Piaseczna),
-Muzeum