•  

  Mirasek pod elektrownią atomową Fukushima Daiichi w #japonia. W zeszłym tygodniu udałem się wraz z ekipą z Polski na wyprawę w okolice zniszczonej elektrowni, aby zobaczyć na własne oczy, jak wygląda sytuacja w tym regionie. W lutym opublikujemy vlogi z tego miejsca na YouTubie. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie obecnej sytuacji w Fukushimie, to zadawajcie w komentarzach. Jeśli będzie zainteresowanie, to mogę zrobić jakiś wykop AMA, czy coś. #fukushima #urbex

  źródło: DSC07651.jpg

  •  

   Jak wygląda sytuacja z promieniowaniem - bardziej przekichane niż w Prypeci (wiadomo, ze lata robią swoje, chodzi mi bardziej o skale problemu - technologia sowiecka vs japońska, względnie rozległe ówcześnie ZSRR vs mała Japonia gdzie każdy kawałek ziemi do zamieszkania jest cenny)? Czy ogarnięto już coś w kwestii porządków po awarii i czy w najbliższej perspektywie są szanse na zaludnienie terenów sąsiednich?

  •  
   P.....V via Android

   +1

   @Truszek Czemu wszystko musi być teraz w konwencji vloga, kiedy można zrobić z tego ciekawy, amatorski dokument lub relację?

   Nie czepiam się, tylko chciałbym zrozumieć taką, a nie inną decyzję.

  •  

   @Truszek: Widziałem jeden filmik kilka lat temu na którym były pokazane tereny wokół elektrowni - było widać w jakim pośpiechu ludzie opuszczali swoje domy, bo wszystko było praktycznie nienaruszone. Czy ciągle tak jest? Czy raczej ludzie powoli wracają?

  •  
   K.........r via Android

   0

   @Truszek

   To w tych okolicach zrobili jakieś miejsce/szlak turystyczny?

  •  

   @KualaLumpur: Nie ma szlaku turystycznego. Można wejść bez pozwolenia do wielu opuszczonych miasteczek. Nie nazwałbym tego szlakiem turystycznym. Po prostu jedziesz i oglądasz co chcesz.

  •  

   @ParsecV: Odpowiedź bardzo prosta. YouTube ma taki charakter, że dokumentu ... nikt prawie nie obejrzy. Chodzi o to, że na moim kanale są vlogi. Nagle wrzucasz film dokumentalny i widzowie nie kumają o co chodzi. Nikt nie ogląda. Mimo wszystko częściowo będzie to dokument, bo dodam nieco narracji zza kulis oraz są wywiady z mieszkańcamy Fukushimy.

   +: P.....V
  •  

   @slozubn: Powoli otwierają kolejne wioski i ludzie wracają. Ale wracają głównie starsze osoby. Młodzi ułożyli sobie życie gdzie indziej i boją się wracać z dziećmi.

  •  

   wraz z ekipą z Polski

   @Truszek: Z Urbex History ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekam z niecierpliwością na filmiki!

  •  

   @choochoomotherfucker: Tak. Nie podaję nazw, bo zaraz mnie ktoś zaatakuje, że promuję jutuby lub spamuje.

Gorące dyskusje ostatnie 12h