•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem:

Lewaku
      Ultrakonserwatywny islam i lewactwo xD

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: ci jak to piszesz lewacy chodza do koscioła i maja ochrzczone dzieci Różnica jest tylko jedna nie sa fanatykami i ślepo nie wierza kosciołowi

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: W sumie to czemu wykopowej konserwie islam nie pasuje ? Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: wbrew pozorom nie jest to twierdzenie ppzbawione sensu, bo religia to opium dla mas, a masy sa od opium uzależnione

•  

@suluf: bo to nie ich reżim ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@DarthPejter: no a jak, wiadomo, Czechy od kilkunastu lat są na granicy upadku od wszechobecnego ateizmu.

•  

Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

@suluf: wspólnych części jest dużo więcej. Tak smao nienawidzą Żydów, postępu, ateistów.

•  

@suluf: wspólnych części jest dużo więcej. Tak smao nienawidzą Żydów, postępu, ateistów.

@chanelzeg: No ja wiem ale nie będę wymieniać wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Nieprzyjazny_Ziemniak: ateizm stał się po prostu tam nowa religia. Ja nie mówię o tym że brak religii doprowadzi do upadku a ze jedynie jedna bedzie zastepowana inną

•  

bo religia to opium dla mas,

@DarthPejter: nie wszystkie religie a tylko 3 żydowskie sekty z pustyni

+: PDCCH
    •  

@Poro6niec: wszystkie. Najlepiej rozwinięta małpa człekokształtna zawsze potrzebowała czegoś żeby wyjaśnić to czego nie rozumie. Obenie po prostu przetrwały tylko trzy.

•  

Obenie po prostu przetrwały tylko trzy.

@DarthPejter: jakie trzy? co najwyżej te trzy są dominujące ale masz dziesiątki wierzeń praktykowanych codziennie na tej planecie, ba, pewnie nawet setki

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: bo obszar religi nie lubi pustki, w jej miejsce wejdzie islam bo niby co teraz jest największą siłą w europie

•  

ateizm stał się po prostu tam nowa religia.

@DarthPejter: Opowiedz mi jak Ateizm jest religią ?

+: lewaq3000, T72 +8 innych
    •  

@suluf: ateizm jako pojęcie nie jest religią, ale to jak zachowują się wojujący #gimboateizm już jest. Mają swoich proroków (np Dawkins) oraz rytuały oplowania wszelkich przejawów religijności. To bardziej antyklerykałowie niż prawdziwi ateiści majacy w dupie religię.

@Poro6niec: racja, mój błąd, zastosowałem za duży skrót myślowy. A i inne religie ryją wyznawcom banię, scjentolodzy, jehowi, mormoni

•  

wejdzie islam bo niby co teraz jest największą siłą w europie

@Verdu: Może najgłośniejszą ale największą to raczej nie bardzo

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: pewforum.org

•  

#gimboateizm już jest. Mają swoich proroków (np Dawkins) oraz rytuały oplowania wszelkich przejawów religijności. To bardziej antyklerykałowie niż prawdziwi ateiści majacy w dupie religię.

@DarthPejter: No anty-teizm to nie jest to samo co ateizm. I obawiam się że ciągle uznawanie Dawkinsa za proroka i rytuały opluwania religii są bardzo mocno naciągane.

•  

@suluf: Pragnę zasugerować iż warto spoglądać na niektóre kwestie w dłuższej perspektywie. Muzułmanie bardzo szybko się mnożą, ich rodziny są wielodzietne i za te parędziesiąt lat będą się działy ciekawe rzeczy. Ale wystarczy nazwać mnie foliarzem/katofaszystą i problem znika już na zawsze, brawo wykop

•  

Muzułmanie bardzo szybko się mnożą, ich rodziny są wielodzietne i za te parędziesiąt lat będą się działy ciekawe rzeczy. Ale wystarczy nazwać mnie foliarzem/katofaszystą i problem znika już na zawsze, brawo wykop

@Wiktor_Suworow: Ale ich dzietność też spada, im bardziej się ludzie bogacą tym mniej mają dzieci, działa to na całym świecie. Ich dzietność nie zostanie na obecnym poziomie na zawsze. http://www.pewforum.org/2017/11/29/europes-growing-muslim-population/ co prawda ich przyszła populacja to trochę wróżenie z fusów ale nawet z najwyższą opcją nigdzie nie stanowią większości.

•  

@suluf: ależ oczywiście że to hiperbola porównawcza a nie porównanie wprost. Wprost nie uda się porównywać dwóch pojęć przeciwstawnych.

•  

hiperbola porównawcza

@DarthPejter: To z hiperbolą porównawczą mamy dyskutować ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: T72
    •  

@suluf: z kolei dlaczego odpowiada to feministkom? To też jest mega ciekawe xD

•  

@suluf: Sugerujesz że muzułmanin potrafi się wzbogacić w państwie gdzie panuje gospodarka rynkowa? Chyba nie rozumiesz jaka jest między nami przepaść cywilizacyjna. A wyciąganie dzieci spod ręki rodziców czy inne jugendamty też nie zdadzą egzaminu.

•  

@suluf: Sugerujesz że muzułmanin potrafi się wzbogacić w państwie gdzie panuje gospodarka rynkowa? Chyba nie rozumiesz jaka jest między nami przepaść cywilizacyjna.

@Wiktor_Suworow: Tak potrafi. Dlaczego miałby tego nie zrobić ? Byłeś ty kiedyś za granicą ? W takim UK na przykład Pakistańczycy praktycznie rządzą handlem i sporo z nich jest dosyć dobrze ustawiona.

•  

@suluf: no nie wiem może dlatego że islam bardziej wpierdala się w życie niż kościół katolicki?

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: ja jestem osobą która uważa że w miejsce jednej religii głupich ludzi którzy z niej zrezygnują powstanie inna religia. Daj mi dowody na przykładzie państw że tak nie jest, to chętnie się zapoznam bo na ten moment widzę tylko przykład Francji jako aktualne odejście od katolicyzmu do laickości a na debilach wypinających się kilka razy dziennie kończąc.

•  

@suluf: ja rozumiem ale wyraźnie napisałem że chodzi mi o państwo z gospodarką rynkową a nie państwo socjalne w którym tym równiejszym ułatwia się życie na wszelkie sposoby.

•  

@suluf: ja rozumiem ale wyraźnie napisałem że chodzi mi o państwo z gospodarką rynkową a nie państwo socjalne w którym tym równiejszym ułatwia się życie na wszelkie sposoby.

@Wiktor_Suworow: Państwo im handel dało ? Jakieś przepisy które tylko im pozwalają ? Masa sklepów w UK do nich należy i zdaje się że większość "polskich". Oczywiście tak jest bo socjalizm ?

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: zawsze wtedy pada zdanie: PRZYRODA NIE ZNOSI PRÓŻNI!!! Uwielbiam ten chlopski rozum prawakow xD

•  

@suluf: Pragnę zauważyć iż możliwość prowadzenia handlu jest kwestią zależną od wielu czynników. Jak już stawiasz jakieś przełomowe tezy to przeanalizuj temat szczegółowo.

•  

Tak smao nienawidzą Żydów

@chanelzeg: na tej zasadzie to z nacjonalizmem Izraela mają wspólnego jeszcze więcej.

•  

@Wiktor_Suworow: A twoja teza że muzułmanie nie mogą się wzbogacić na wolnym rynku bo są cywilizacyjnie opóźnieni to co to jest ? Przełomowa teza to fakt że podałem grupę która przeczy twojej ?

•  

@chanelzeg: na tej zasadzie to z nacjonalizmem Izraela mają wspólnego jeszcze więcej.

@Usmiech_Niebios: Dziwne nie jest. Rządzi tam skarjnie konserwatywna prawica. Taki PiS, tylko troche bardziej łebscy ludzie.

•  

@chanelzeg: wychodzi że nasze konserwy nie chcą bardziej radykalnych konserw bo to co mają im wystarczy, a rozdawnicy socjalu ich chcą bo przez socjal dostaną ich głosy, ciekawe.

•  

Jakoś w Korei Północnej nie ma ani islamu ani katolicyzmu. I co, można?

•  

@CJzSanAndreas: Tam Bogiem jest władca. Jak w starożytnym Egipcie.

•  

@suluf Bo to inna cywilizacja.

•  

@Nieprzyjazny_Ziemniak Czechy od czasu bitwy pod białą górą są niemiecką prowincją mówiąc w uproszczeniu.

•  

Zabraknie katoli, kościoły upadną, islam będzie Wam się wylewał szczelinami, uszami, dupami.

•  

@suluf: No dobrze już dobrze, już tłumaczę.

Najlepszym argumentem na opóźnienie w rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw kultury islamu jest sama doktryna islamu. Nie wiem czy zaglądałeś kiedykolwiek do koranu, czy przebywałeś kiedykolwiek dłuższy czas w jakimkolwiek kraju muzułmańskim wśród ludzi, ale musisz wiedzieć że odstępcy są skazani co najmniej na ostracyzm. W islamie każdy innowierca jest uznany przez doktrynę za wroga.
      Chyba nie muszę ci tłumaczyć do czego w dalszej perspektywie prowadzi taki pogląd.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kafir_(islam)

Druga ważna kwestia to kolonializm. Przez wiele setek lat takie państwa jak Imperium Brytyjskie czy Cesarstwo Francuskie prowadziło na bliskim wschodzie politykę wyzysku, nie dopuszczając obywateli słabiej rozwiniętych państw do możliwości życia obywatelskiego na poziomie umożliwiającym zdobycie jakiejkolwiek formy niezależności tj. posiadanie dóbr, wykształcenia, dziedziczenia majątku i tak dalej.

•  

Druga ważna kwestia to kolonializm. Przez wiele setek lat takie państwa jak Imperium Brytyjskie czy Cesarstwo Francuskie prowadziło na bliskim wschodzie politykę wyzysku, nie dopuszczając obywateli słabiej rozwiniętych państw do możliwości życia obywatelskiego na poziomie umożliwiającym zdobycie jakiejkolwiek formy niezależności tj. posiadanie dóbr, wykształcenia, dziedziczenia majątku i tak dalej.

Potrzebne źródło.

•  

@Wiktor_Suworow: i to też wina islamu jest ? Katolicyzm jeszcze nie tak dawno był niewiele inny od bliskowschodniego islamu. Czego ma to dowodzić ? Ich aktualny konserwatyzm jest po części wynikiem kolonializmu który jest częściowo anyzachodni, religia ich po prostu jednoczy.

Najlepszym argumentem na opóźnienie w rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw kultury islamu jest sama doktryna islamu. Nie wiem czy zaglądałeś kiedykolwiek do koranu,

@Wiktor_Suworow: a ty do starego testamentu ? Aaa sorry katolicy go nie uznają co nie ?

•  

@suluf Bo to inna cywilizacja.

@JateHews: i ta cywilizacja handlu nie wynalazła ? To inna cywilizacja i co ? Jak to ma się do tematu ?

•  

@Verdu: Może najgłośniejszą ale największą to raczej nie bardzo

Ten sam raport zawiera prognozy do 2050 r. w zależności od scenariuszy migracji.

Już na tym etapie Europejczycy są mniejszością w wielu regionach swojego kraju, a nie uwzględnia on jeszcze największego źródła migracji: Afryki, z której będzie chciał się wynieść nawet miliard ludzi w tym stuleciu.

•  

@suluf która cywilizacja że wszystkich dwudziestu paru w historii świata nie wynalazca handlu? XD

•  

@suluf: Nie, doktryny kościelne są nieco bardziej skomplikowane i zupełnie odmienne niż islam w jakimkolwiek stadium rozwoju. Bulle, encykliki, musiałbyś trochę poszerzyć wiedzę aby mieć jakikolwiek obraz. Niestety nic nie jest w świecie takie proste żeby można było opisać to kilkoma frazesami niczym w tygodniku NIE. A co do konserwatyzmu wynikającego z kolonializmu... Łączysz fakty w zadziwiający sposób, ale to wynika z twojej nieznajomości obu religii. Naprawdę szkoda mi więcej czasu na objaśnianie ci jak to wszystko działa, ale jeśli chcesz cokolwiek udowodnić to warto by było abyś zapoznał się z podstawowymi źródłami, tylko aby W CAŁOŚCI żebyś potem nie wyciągał trzech zdań z Pisma Świętego czy z koranu na udowodnienie daleko idącej tezy, tak jak to czyni większość antyteistów.

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: W sumie to czemu wykopowej konserwie islam nie pasuje ? Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

Zachodni konserwatyści nie opowiadają się za kobietami na smyczy, kamieniowaniem gejów, zakazem poglądów poza jedynymi słusznymi (to będzie lewica i zakazywanie nie-lewicowego dyskursu jako mowy nienawiści), prawo naturalne leży u źródła większości "praw" o których nigdy się lewicy gęba nie zamyka.

•  

wspólnych części jest dużo więcej. Tak smao nienawidzą Żydów, postępu, ateistów.

Nie, to Żydzi, postępacy, ateiści nienawidzą konserwatystów. Widzisz jak działa ta gra?

•  

@suluf: @chanelzeg: lepsze pytanie: dlaczego w takim razie on się tak lewakom podoba?

•  

dlaczego w takim razie on się tak lewakom podoba?

@awariaaa: Co? Jakim lewakom się podoba? Któremu "lewackiemu" rządowi w Europie np. się podoba? W Szwecji? Norwegii? Szwajcarii?

•  

@Wiktor_Suworow: o czym ty czlowieku pierdolisz xD mlodzi ludzie wychowani w UK pochodzacy z rodzin muzułmańskich bardzo czesto sami tocza beke ze swoich mocno wierzacych rodzicow i tak samo sie laicyzuja jak reszta inteligentnego spoleczenstwa. Zwlaszcza nastolatkowie, ktorzy czesto urodzeni i wychowani w normalnym kraju maja problem z przyswojeniem idiotycznych doktryn, ktore kieruja ich rodzicami odwracaja sie od religii. Wiem ze to przyklad anegdotyczny, ale mieszkajac w Londynie pod jednym dachem z rodzina z Afganistanu mialem okazje to poobserwowac. Jest nadzieja w mlodych ludziach, ktorzy chca myslec sami, a nie wierzyc w idiotyzmy przekazywane z dziada pradziada. niewazne czy to bajki zydowskie czy muslimskie.

•  

@suluf: Bo #4konserwy lubią bekon, które islam gardzi.

•  

@Ipsy: to dłuższy temat, ale w wierze katolickiej nie jest najważniejsza sama wiara, a jej efekty. Mimo tego co byś nie napisał, najbardziej wpływowe środowiska na świecie to środowiska ludzi wierzących.

Co do laicyzacji młodych w UK, mówisz że toczą bekę? Jednostkowy przykład nie jest dowodem na cokolwiek. Poza tym aż tak im ufasz, że wierzysz im w każde słowo? Tobie również polecam zapoznanie się z zasadami tej religii, bo według niej jesteś dla nich wrogiem I TYLE.

•  

@suluf

Nie można chlać

•  

@suluf: Bo #4konserwy lubią bekon, które islam gardzi

@Szklanka_Mleka: hmm, nie pomyślałem o tym. Myślę że to zamyka dyskusje. Wreszcie mamy powód dlaczego mimo tak wielu podobieństw te systemy są niekompatybilne( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Nie można chlać

@YouShallNotPass: oni potrafią to obejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@suluf: dokladnie islam to katolicyzm na sterydach.

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: Na zachodzie jest sporo islamu, nie był by to problem gdyby przejawiano mniej tolerancji wobec ich żądań. Np mięso halal. Zamiast tego boją się ich urazić czymkolwiek bo zrobią syf na ulicy.\

•  

wspólnych części jest dużo więcej. Tak smao nienawidzą Żydów, postępu, ateistów.

@chanelzeg: w praktyce najbardziej chcą tego zwolennicy ściągania imigrantów. Inaczej po co popieraliby masowy import takich ludzi?

•  

@suluf: @chanelzeg ale upraszczacie...

wiecie ze wiekszosc katoli nie zgadza sie z naukami kosciola w sprawie antykoncepcji i in vitro, skala przemocy wobec kobiet w PL jest bardzo niska...

ale spoko- więcej islamskich studentów popiera mordowanie w imię religii niż fanatycznych katoli sprzeciwia się antykoncepcji (%) ale dalej porównujcie te dwie rzeczy ze sobą xD

•  

ale spoko- więcej islamskich studentów popiera mordowanie w imię religii niż fanatycznych katoli sprzeciwia się antykoncepcji (%) ale dalej porównujcie te dwie rzeczy ze sobą xD

@KakaowyTaboret: ale upraszczasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daczego nie można porównywać dwóch rzeczy ? Zwłaszcza że miały swój początek w tej samej części świata. No chyba że mordowania w imię religii i stosunku do antykoncepcji, bo nie ma to za bardzo sensu.

•  

@suluf:

No bo pewnie sprawy dotyczące mordowania w imię religii kamieniowania, nienawiści do homoseksualisów czy ateistów będą w zupełnie innych rzędach wielkości- jakoś nie zauważyłem by w Polsce skazywano na śmierć ateistów, lub penalizowane były związki homoseksualne (takie prawa wprowadzili zaborcy w momencie w którym z tych praw rezygnowano zamiast je wprowadzać- więc pewnie nigdy nie byłoby ich w Polsce)

Więc porównajmy stosunek do homo- w Polsce brak kiedykolwiek nienarzuconej penalizacji- w Islamie kara śmierci

stosunek do kobiet- w Polsce kobiety traktowane wielokrotnie lepiej niz mezczyzni- w islamie można wspomnieć o zasłanianiu twarzy i obrzezaniu

prawo religijne- w islamie kamieniowanie- w Polsce spora czesc "fanatyków" (ludzi ktorzy chodza do kosciola kilka razy na tydzień) nie zgadza sie z nauczaniem KK

Nie znalazłem (może nie szukałem) na wykopie wzywanai do penalizacji ateistów i homo- ale mogę podesłać linki do dyskusji gdzie ateiści postulują penalizowanie wszystkich teistów oraz odbieranie teistom praw wyborczych :)

•  

@Wiktor_Suworow W Biblii masz podobne cytaty o traktowaniu innowierców.

Zastanawiające, że ten islam taki brutalny, a dziwnym trafem Afrykę, obie Ameryki, Australię, itd. nawracali ogniem i mieczem katole. Pewnie przypadek. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

Mówisz o Nowym Testamencie gdzie w sytuacjach gdzie miało dojść do kamieniowania pochwalane było zachowanie przeciwne i nazywane prawym (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: plusuje bo dobre. Przecież już przyjechał to drugi raz nie przyjedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

No bo pewnie sprawy dotyczące mordowania w imię religii kamieniowania, nienawiści do homoseksualisów czy ateistów będą w zupełnie innych rzędach wielkości- jakoś nie zauważyłem by w Polsce skazywano na śmierć ateistów, lub penalizowane były związki homoseksualne

@KakaowyTaboret: no bo Polska (zwłaszcza współczesna ) nie jest aż tak fundamentalna. Istnieją miejsca gdzie panuje chrześcijański fundamentalizm. Oprócz tego wejdź w jakiekolwiek temat o gejach i zobacz najbardziej plusowane komentarze.

Więc porównajmy stosunek do homo- w Polsce brak kiedykolwiek nienarzuconej penalizacji- w Islamie kara śmierci

@KakaowyTaboret: porównujesz kraj w miarę laicki z jakimś ogólnym islamskim krajem z szariatem. Są na świecie kraje muzułmańskie gdzie nie kamiemiuja gejów. Zaznaczam przy tym że mają raczej lepiej niż w Europie czy Ameryce.

ale mogę podesłać linki do dyskusji gdzie ateiści postulują penalizowanie wszystkich teistów oraz odbieranie teistom praw wyborczych :)

@KakaowyTaboret: bycie ateistą nie znaczy z automatu że ktoś nie jest idiota.

•  

@KakaowyTaboret Nie, miałem na myśli te fragmenty, gdzie jest mowa wprost o zabijaniu innowierców.

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

Nie, miałem na myśli te fragmenty, gdzie jest mowa wprost o zabijaniu innowierców.

Te które zostały "anulowane" przez Nowy Testament, podobnie jak m.in. rozwody i zakaz jedzenia wieprzowiny?

no bo Polska (zwłaszcza współczesna ) nie jest aż tak fundamentalna. Istnieją miejsca gdzie panuje chrześcijański fundamentalizm. Oprócz tego wejdź w jakiekolwiek temat o gejach i zobacz najbardziej plusowane komentarze.

@suluf

Plusowane były też komentarze o gazowaniu katolików, i że katol powinien byc szczesliwy gdy nazywa się go szczurem więc to kiepski dowód ¯\_(ツ)_/¯ zwłaszcza, że równie dobrze te osoby mogą popierać socjal, lub go pobierać więc raczej kiepscy z nich wykopowi prawicowcy

porównujesz kraj w miarę laicki z jakimś ogólnym islamskim krajem z szariatem. Są na świecie kraje muzułmańskie gdzie nie kamiemiuja gejów. Zaznaczam przy tym że mają raczej lepiej niż w Europie czy Ameryce.

W Polsce gdy kościół miał o wiele większe wpływy nie było kamieniowania gejów, więc raczej co Ty porównujesz?

bycie ateistą nie znaczy z automatu że ktoś nie jest idiota.

Podobnie jest z teistami i konserwatystami- to o czym piszesz to marginalna skrajność u wykopowych konserwatystów (konserwy niby z definicji nie chcą zmian prawa, a w PL nie karano gejów, a kobiety na tle Europy miały dość dobrze- i zgodnie z raportami do dziś mają dość dobrze)

•  

Te które zostały "anulowane" przez Nowy Testament, podobnie jak m.in. rozwody i zakaz jedzenia wieprzowiny?

@KakaowyTaboret: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17).

Plusowane były też komentarze o gazowaniu katolików, i że katol powinien byc szczesliwy gdy nazywa się go szczurem więc to kiepski dowód ¯_(ツ)_/¯ zwłaszcza, że równie dobrze te osoby mogą popierać socjal, lub go pobierać więc raczej kiepscy z nich wykopowi prawicowcy

@KakaowyTaboret: jak mówiłem ateizm nie sprawia że ktoś nie może być idiota. No i oczywiście to nie jest prawdziwa prawica, prawie jak prawdziwy komunizm ;)

W Polsce gdy kościół miał o wiele większe wpływy nie było kamieniowania gejów, więc raczej co Ty porównujesz?

@KakaowyTaboret: porównujesz laicki współczesny kraj z jakąś ogólna islamska teokracja

Podobnie jest z teistami i konserwatystami- to o czym piszesz to marginalna skrajność u wykopowych konserwatystów

@KakaowyTaboret: to teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałem na samej gorze. Możesz mi zacytować

•  

@suluf:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17).

:-) Wiesz, że wypełnić oznacza spełnienie wymagań, udoskonalenie :-) A Jezus powiedział również:

Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było

a każda sytuacja w NT gdzie Prawo Mojżeszowe miało być zastosowane (kamieniowanie) chwalone było zachowanie wprost przeciwne :)

jak mówiłem ateizm nie sprawia że ktoś nie może być idiota. No i oczywiście to nie jest prawdziwa prawica, prawie jak prawdziwy komunizm ;)

To kogo uważasz za prawicę? Wystarczy homofobia? Nie można być lewicowym homofobem?

porównujesz laicki współczesny kraj z jakąś ogólna islamska teokracja

Nie. Porównuję Polskę lat 966- 2018 :-) I dobrze, że napisałeś o teokracji- jest to jedna z różnic naszych konserw i islamskich konserw :)

to teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałem na samej gorze. Możesz mi zacytować

W sumie to czemu wykopowej konserwie islam nie pasuje ? Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

Samo sugerowanie, że wykopowe konserwy chcą kamieniowania gejów to poważne oskarżenie, podobnie jak zakazy poglądów. Konserwy z definicji nie chcą zmian prawa- a w Polsce nigdy geje nie byli kamieniowani :) na dodatek zasady moralne wyznaczone religią są całkowicie różne, podobnie jak traktowanie kobiet.

•  

to o czym piszesz to marginalna skrajność u wykopowych konserwatystów

@KakaowyTaboret: a ja co napisałem ? U polskich katolików ?

:-) Wiesz, że wypełnić oznacza spełnienie wymagań, udoskonalenie :-) A Jezus powiedział również:

Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było

a każda sytuacja w NT gdzie Prawo Mojżeszowe miało być zastosowane (kamieniowanie) chwalone było zachowanie wprost przeciwne :)

@KakaowyTaboret: https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/bratnizew_prawo2.html obawiam się że katolicy się z tobą nie zgadzają.

Konserwy z definicji nie chcą zmian prawa-

@KakaowyTaboret: chyba tylko jeżeli prawo które oni chcą już obowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@suluf:

a ja co napisałem ? U polskich katolików ?

Napisałeś o wykopowych konserwach- podejrzewam, że to nadal niewielki margines :-)

obawiam się że katolicy się z tobą nie zgadzają.

:-) Za to praktycznie zawsze zgadzają się z tym, że kamieniowanie jest już nieaktualne- dziwne, że wtedy nie bierzesz pod uwagę źródeł katolickich ;)

Gdy Izraelita mówił o Prawie, chodziło mu nie tylko o objawione Prawo Boskie, ale również o setki ludzkich przepisów zebranych w Misznie i w Talmudzie.

Napisałem co Jezus mówił o rozwodach i kamieniowaniu :)

Natomiast Jezus mówiąc o Prawie, nawiązywał zawsze do moralnego Prawa Bożego, zawartego przede wszystkim w Dekalogu. Do drobiazgowych przepisów, wymyślonych przez ludzi, odnosił się niejednokrotnie krytycznie i z rezerwą. Ewangelia pokazuje, że sam ich nie przestrzegał, np. leczył w szabat, na co nie pozwalali prawnicy żydowscy. O uczonych w Piśmie wypowiedział Chrystus następujące słowa: „Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą

Dla sprostowania tych błędnych poglądów, św. Mateusz na samym początku pierwszej mowy Pana Jezusa podaje Jego słowa, że nie przyszedł znieść Prawa, lecz wypełnić. W ten sposób wyjaśnia podstawowy problem dotyczący stosunku chrześcijan do moralnego Prawa ST, które zostało utrwalone przede wszystkim w Dziesięciu Przykazaniach Bożych. Prawo to obowiązuje nadal, ale nie można go wypełniać według interpretacji faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Jezus bowiem domaga się głębszego podejścia do Prawa tak, by sprawiedliwość chrześcijańska była „większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy” (Mt 5,20). „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą”, to jest – jak długo świat będzie istniał, tak długo nie ulegnie żadnej zmianie nawet najmniejszy przepis dotyczący moralnego Prawa Bożego

Więc kamieniowanie nie obowiązuje, a zmiany w prawie dotyczą tych zmian które wprowadzili ludzie- cytując Jezusa- przez zatwardziałość sers waszych tak wam powiedział, ale od początku tak nie było :-)

•  

@KakaowyTaboret: co ty o tym kamieniowaniu i rozwodach ? To że możesz się obecnie rozwieść bez problemu to zasługa zmian w społeczeństwie a nie tego co Jezus powiedział. Kamieniowaniu też przestało być w modzie bo zmieniło się społeczeństwo. Czy to twój jedyny argument ? 10 przykazań tez nie jest już aktualne ? No chyba że tylko te "dobre" rzeczy obowiązują ? No wiesz, rozwody i zakaz kamieniowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

@suluf: Schabika nie można zjeść i wypić do kolacji

•  

@suluf:

co ty o tym kamieniowaniu i rozwodach ? To że możesz się obecnie rozwieść bez problemu to zasługa zmian w społeczeństwie a nie tego co Jezus powiedział

Mojżesz pozwolił na rozwody, a Jezus ich zabronił- jest to przykład zmian w prawie, podobnie jak jedzenie wieprzowiny czy wydawanie córek za ludzi z innego plemienia, oraz traktowanie nieposłusznego syna :)

Kamieniowaniu też przestało być w modzie bo zmieniło się społeczeństwo.

Kamieniowanie zawsze gdy miało pojawić się w Nowym Testamencie- chwalone było zachowanie wręcz przeciwne :)

Czy to twój jedyny argument ? 10 przykazań tez nie jest już aktualne ? No chyba że tylko te "dobre" rzeczy obowiązują ? No wiesz, rozwody i zakaz kamieniowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ech.. serio? Cytowałeś Kazanie na Górze podczas którego powtórzone jest 10 przykazań ;) a zabronione jest osądzanie innych i to by nie karać bliźniego bo widzi się słomkę w jego oku a nie dostrzega belki w swoim ;)

•  

Czyli ta katolicka fundacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski się nie zna ? Bo Jezus zmienił zdanie o rozwodach i złe mówi o MORDOWANIU innych kamieniami ? Następne co zrobisz to może zauważysz że w księdze z przed dwóch tysięcy lat są sprzeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@suluf:

:-) Doczytaj czego dotyczyły zmiany w prawie i co Jezus mówił- "na początku tak nie było" :-) W Nowym Testamencie nigdzie nie ma pochwały kamieniowania, a przecież mówiłeś o kamieniowaniu homoseksualistów... ;)

I skoro bierzesz za źródło Episkopat Polski to mam znaleźć co źródła kościelne mówią o kamieniowaniu i o co chodzi z wypełnieniem prawa, oraz, że Nowe Przymierze oznacza Nowe Prawo (umowę, zbiór zasad w zależności od tłumaczenia) :-)

•  

:-) Doczytaj czego dotyczyły zmiany w prawie i co Jezus mówił- "na początku tak nie było" :-) W Nowym Testamencie nigdzie nie ma pochwały kamieniowania, a przecież mówiłeś o kamieniowaniu homoseksualistów... ;)

I skoro bierzesz za źródło Episkopat Polski to mam znaleźć co źródła kościelne mówią o kamieniowaniu i o co chodzi z wypełnieniem prawa, oraz, że Nowe Przymierze oznacza Nowe Prawo (umowę, zbiór zasad w zależności od tłumaczenia) :-)

@KakaowyTaboret: Tak, znajdź i pokaż. Episkopat to chyba jest wiarygodne źródło ? No chyba że oni nie wiedzą co Jezus sądzi o kamieniowaniu. I w jaki sposób fakt że nie pochwala tego typu mordu sprawia że są w błędzie jeżeli chodzi o to czy stary testament ciągle obowiązuje katolików. Tylko konkrety, a nie kamienie, rozwody i coraz więcej emotek

•  

@suluf:

Episkopat to chyba jest wiarygodne źródło ? No chyba że oni nie wiedzą co Jezus sądzi o kamieniowaniu

Będzie emotka- xD wskaż, gdzie episkopat popiera kamieniowanie :)

a że są w błędzie jeżeli chodzi o to czy stary testament ciągle obowiązuje katolików.

Episkopat twierdzi, że Prawa Starego Testamentu katolików nie obowiązują :-) (chodzi o literę prawa, prawa które narzucili ludzie, a obowiązuja prawa boskie, moralne)

Natomiast Jezus mówiąc o Prawie, nawiązywał zawsze do moralnego Prawa Bożego, zawartego przede wszystkim w Dekalogu

I kolejne z tej samej strony którą podałeś:

Zatem ani przepisy moralne ani obrzędowe nie zostały w chrześcijaństwie zniesione. Jedne i drugie Pan Jezus wypełnił.

Tylko konkrety, a nie kamienie, rozwody i coraz więcej emotek

Czytamy w Ewangelii, że Pan Jezus nie przyszedł znosić Starego Testamentu, tylko go wypełnić. A jednak w Kościele nie obchodzimy już szabatu, zaniechaliśmy obrzezania, nie rozróżniamy już zwierząt czystych i nieczystych, przestaliśmy przestrzegać wielu innych przepisów prawa Mojżeszowego. Czyż przepisy te nie zostały zniesione?
      eby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba w prawie starotestamentowym rozróżnić przepisy moralne oraz obrzędowe. Te pierwsze obowiązują chrześcijan tak samo jak Żydów, z tym tylko, że Chrystus Pan pouczył nas, jak należy je oczyszczać i pogłębiać: "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: <Nie zabijaj!>, a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto by powiedział bratu swemu: <głupcze> albo <bezbożniku>, podlega karze piekła".

•  

@KakaowyTaboret Nie znam sprawy. Jedna część Biblii powstała po to, żeby anulować drugą? Czy obowiazują obie, ale jedna bardziej? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@KakaowyTaboret: > Te pierwsze obowiązują chrześcijan tak samo jak Żydów, z tym tylko, że Chrystus Pan pouczył nas, jak należy je oczyszczać i pogłębiać

@KakaowyTaboret: Czyli jednak rdzeń wiary skąd pochodzi ? To że obecnie katolicy ignorują najgłupsze pomysły nie zmienia faktu że ciągle tam są. To że Jezus mówi że cie przyszedł nic zmieniać, nie sprawia że każdy odłam chrześcijaństwo rozumie to na swój sposób. to jest zwykłe skakanie wokół tematu. To samo zresztą istnieje w Islamie gdzie też różnie to rozumieją, nawet mimo faktu że oni mają swoją książkę w oryginale.

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

Nie znam sprawy. Jedna część Biblii powstała po to, żeby anulować drugą? Czy obowiazują obie, ale jedna bardziej? ( ͡º ͜ʖ͡º)

jedna częśc Biblii mówi o wypełnieniu.. no dobra- w uproszczeniu Nowa Część informuje, że kamieniowanie nie obowiązuje i od teraz jest nowa umowa (Nowe Przymierze może być tłumaczone jako nowe prawo, nowe zasady, nowa umowa) Jezus mówi, że prawo dane przez Boga zostało zmienione przez Mojżesza (od początku tak nie było) a wypełnienie oznacza spełnienie wymagań udoskonalenie
      @suluf

: Czyli jednak rdzeń wiary skąd pochodzi

Z ST z którego nie obowiązuje już kamieniowanie o którym mówimy :-) Podobnie jak wiele innych praw i zachowań np. Szabas :)

nie sprawia że każdy odłam chrześcijaństwo rozumie to na swój sposób

Jakieś 99% odłamów rozumuje to w ten sposób, że nie rzuca się kamieniami w homoseksualistów :-) I jak mówiłem- w Nowym Testamencie kamieniowanie jest pokazane jako coś złego na co wskazuje:

a) Facet który powinien ukamieniować Miriam został nazwany prawym gdy tego nie zrobił

b) Przypowieść o jawnogrzenicy

c) nie sądźcie abyście nie byli sądzeni

d) belka w twoim oku, słomka w oku brata

e) przypowieść o synu marnotrawnym (on też powinien być ukamienowany)

Za źródło swojej tezy dałeś stronę która tłumaczy Biblię w mój sposób, że stare przepisy nie obowiązują.

•  

@KakaowyTaboret: Czy ty masz jakiś fetysz z tymi kamieniami ? Tak katolicy nie rzucają w ludzi kamieniami. Zadowolony ? Przerzucili się na płonące stosy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@suluf:

Mhm... ile było ofiar katolików na stosach? Mniej niż myślisz ;-)

No i sądy inkwizycyjne to fajny przykład- wprowadziły trochę cywilizacji do średniowiecznego dzikiego sądownictwa ;)

Nadal za słąby przykład by oskarżać o to konserwy:)

a fetysz kamieni- sam cos pisales o kamieniowaniu

•  

sam cos pisales o kamieniowaniu

@KakaowyTaboret: ale nie wtrącałem go potem do prawie każdej swojej wypowiedzi.

Mhm... ile było ofiar katolików na stosach? Mniej niż myślisz ;-)

@KakaowyTaboret: A ile myślisz że ja myślę ? Bo jak mniej to spoko bo przynajmniej ich nie UKAMIENOWALI a to już ustaliliśmy był powód przyjścia Jezusa, zmiana metody mordowania ludzi o odmiennych poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i sądy inkwizycyjne to fajny przykład- wprowadziły trochę cywilizacji do średniowiecznego dzikiego sądownictwa ;)

@KakaowyTaboret: Wiem, a powiedz mi, to dzikie sądownictwo w średniowieczu to było islamskie wcześniej ?

•  

@suluf:

le nie wtrącałem go potem do prawie każdej swojej wypowiedzi.

Przecież rozmawialiśmy o kamieniowaniu gejów więc to początek i centrum naszej dyskusji :-)

A ile myślisz że ja myślę ? Bo jak mniej to spoko bo przynajmniej ich nie UKAMIENOWALI a to już ustaliliśmy był powód przyjścia Jezusa, zmiana metody mordowania ludzi o odmiennych poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To Ty to ustaliłeś :-) Owiana złą sławą Inkwizycja Hiszpańska skazywała na smierć około 5 heretyków rocznie z czego sporo wyroków wykonano zaocznie ;)

Porównaj to do skali jaka jest w państwach islamskich, 5 zabijanych jest podczas jednego zamachu na niewiernych. No i 5 rocznie w przypadku inkwizycji ze złą sławą to nadal ciężko o kamieniowanie gejów w Polsce :-)

PS: ateiści tez mordowali gejów ;)

Wiem, a powiedz mi, to dzikie sądownictwo w średniowieczu to było islamskie wcześniej ?

Świeckie, a religijne wprowadziło cywilację :)

•  

Świeckie, a religijne wprowadziło cywilację :)

@KakaowyTaboret: Ja wiem że inkwizycja ma trochę złą sławę i że poprawiła procedury sądownicze ale świeckość wcześniejszej władzy ? Sugerujesz że nagle pojawili się katolicy i wprowadzili cywilizację ?

Przecież rozmawialiśmy o kamieniowaniu gejów więc to początek i centrum naszej dyskusji :-)

@KakaowyTaboret: No ci przyznałem że katolicy przerzucili się na inne metody. W swoim oryginalny wpisie nie podałem przecież że katolicy to robią !

PS: ateiści tez mordowali gejów ;)

@KakaowyTaboret: A to w sumie wszytko naprawia tak ?

Porównaj to do skali jaka jest w państwach islamskich, 5 zabijanych jest podczas jednego zamachu na niewiernych. No i 5 rocznie w przypadku inkwizycji ze złą sławą to nadal ciężko o kamieniowanie gejów w Polsce :-)

@KakaowyTaboret: https://en.wikipedia.org/wiki/Uganda_Anti-Homosexuality_Act,_2014 Kraj głównie chrześcijański gdzie katolicy stanowią większość. Porównujesz Polskę do jakiegoś ogólnego niesprecyzowanego kraju islamskiego. Polska to nawet na tle europy przez wieki się pod tym względem wyróżniała i to nie z powodu bycia katolicką. W nowym testamencie raczej tego nie pochwalają.

•  

@suluf:

Ja wiem że inkwizycja ma trochę złą sławę i że poprawiła procedury sądownicze ale świeckość wcześniejszej władzy ? Sugerujesz że nagle pojawili się katolicy i wprowadzili cywilizację ?

Czyli katolików, a może teistów obarczysz błędami kilkutysięcy lat cywilizacji? To ateistów obarczamy Stalinem, Leninem, Mao i Pol Potem (pasują też do antyklerykałów) :-)

No ci przyznałem że katolicy przerzucili się na inne metody. W swoim oryginalny wpisie nie podałem przecież że katolicy to robią !

Robią... 300 lat temu i 5 rocznie versus 5 wczoraj na rynku w Bagdadzie? Jest pewna różnica skali nie uważasz?

A to w sumie wszytko naprawia tak ?

nie, ale wtedy 90 % ludzi było katolikami a przypadki o których piszesz były niesamowicie rzadkie więc ciężko o to oskarżać konserwy.

raj głównie chrześcijański gdzie katolicy stanowią większość. Porównujesz Polskę do jakiegoś ogólnego niesprecyzowanego kraju islamskiego. Polska to nawet na tle europy przez wieki się pod tym względem wyróżniała i to nie z powodu bycia katolicką.

Nie ja- Ty pisałeś o wykopowych konserwach w kontekście kamieniowania homo :-) I wybrałeś Ugandę... mam zamiasttego wybrać kilka krajów muzułmańskich? Albo np pokazać w których krajach kobiety mają najmniej praw? Kilka od końca to kraje islamskie.

W nowym testamencie raczej tego nie pochwalają.

Znając kontekst historyczny w NT masz uzdrowienie homoseksualisty, a bez kontekstu- zakazane zostało zabijanie bliźniego nawet łamiącego prawa (jedyne co jest dozwolone w sumie to społeczny ostracyzm) I to samo mówi źródło na które się powołałeś (episkopat)

•  

@KakaowyTaboret: Czyli Bóg nie ogarnął i dał nam do czytania umowę przed zaaneksowaniem, czy to Kościół stwierdził, że drugie słowo do dziennika, pierwsze słowo do śmietnika?

•  

Czyli katolików, a może teistów obarczysz błędami kilkutysięcy lat cywilizacji?

@KakaowyTaboret: A jaka to cywilizacja była w średniwieczu w europie ? KATOLICKA. Poprzedzająca ją grecka czy rzymska akurat miała inny stosunek do gejów

Robią... 300 lat temu i 5 rocznie versus 5 wczoraj na rynku w Bagdadzie? Jest pewna różnica skali nie uważasz?

@KakaowyTaboret: Czyli przesladowania gejów to tylko jak dostaną kamieniem od muzułmanów ? Chrześcijańska Uganda i kara śmierci albo więzienia się nie liczy ?

I wybrałeś Ugandę... mam zamiasttego wybrać kilka krajów muzułmańskich?

@KakaowyTaboret: Bo próbuje pokazać że homofobia to nie jest jakaś unikatowa cecha islamu, Uganda to kraj chrześcijański z katolikami jako największym odłamem. Ale oni podobno tak nie robią ?

Znając kontekst historyczny w NT masz uzdrowienie homoseksualisty, a bez kontekstu- zakazane zostało zabijanie bliźniego nawet łamiącego prawa (jedyne co jest dozwolone w sumie to społeczny ostracyzm) I to samo mówi źródło na które się powołałeś (episkopat)

@KakaowyTaboret:

Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,1 Kor 6,9;

dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 1 Tm 1,10

Ale znając ciebie zaraz mi zaczniesz skakać wokół tematu twierdząc że tak naprawdę to oni żartowali i przecież uleczyli geja wiec jest spoko. Albo że mogą być gejami ale nie mogą nic z tym robić bo to grzech. Szkoda tylko że niektórzy katolicy tego używają jako podstawy swojej homofobi.

•  

@suluf

A jaka to cywilizacja była w średniwieczu w europie ? KATOLICKA. Poprzedzająca ją grecka czy rzymska akurat miała inny stosunek do gejów

Czyli obarczasz katolików wszystkimi zbrodniami cywilizacji średniowiecznej Europy?

Czyli przesladowania gejów to tylko jak dostaną kamieniem od muzułmanów ? Chrześcijańska Uganda i kara śmierci albo więzienia się nie liczy ?

Liczy się, ale przypominam- rozmawialiśmy o polskich konserwach i islamistach, a Ty wyskakujesz z Ugandą :) I tak liczy się i to co robią jest złe, a w większości krajów katolickich jest zupełnie inaczej.

Bo próbuje pokazać że homofobia to nie jest jakaś unikatowa cecha islamu, Uganda to kraj chrześcijański z katolikami jako największym odłamem. Ale oni podobno tak nie robią ?

Z tym, że Islam jest obecnie bardziej homofobiczny od chrześcijan nie uważasz? :-) Zwłaszcza polskich obecnych i przeszłych.

Ale znając ciebie zaraz mi zaczniesz skakać wokół tematu twierdząc że tak naprawdę to oni żartowali i przecież uleczyli geja wiec jest spoko. Albo że mogą być gejami ale nie mogą nic z tym robić bo to grzech. Szkoda tylko że niektórzy katolicy tego używają jako podstawy swojej homofobi.

Ja skaczę wokół tematu, jak Ty wklejasz źródła które jest przeciwne temu co sam piszesz? :-) I powiedz mi- gdzie w NT jest o karze na ziemi i o tym, że mają kamieniować lub w inny sposób mordować.

Sam skaczesz wokół tematu- mowa była o polskich konserwatystach a Ty wyskakujesz z Ugandą- na zasadzie (strzelam) chrześcijanie są 50 krotnie mniej homofobiczni od muzułmanów, ale są homofobiczni więc to to samo. Podałem Ci przykład skali trochę wyżej.

Szkoda tylko że niektórzy katolicy

Zwłaszcza polscy bo to ich oskarzyłeś o kamieniowanie :) Wiesz- część ateistów też zabijała homoseksualistów i jakoś nie robię z tego afery, podobnie jak z tego, że w XX wieku za najwięcej śmierci odpowiadają ateiści (jak chcesz się cofać do średniowiecza, to może od razu cofniemy się do Cro Magnon?)

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

Wyjaśnię jeszcze raz- zgodnie z NT to prawo z ST zostąło zmienione (przez ludzi i/lub Mojżesza) i zgodnie z słowami proroków (m.in. Jeremiasza) Jezus przyszedł dając ludziom Nowe Przymierze (nowe prawo, nowa umowa i tak dalej) i podobnie jak w prawodawstwie- obowiązująca jest nowa ustawa, lub nowe (znowelizowane) rozporządzenie ;)

Więc KK stwierdził, że zgodnie z naukami Jezusa mamy teraz Nowe Przymierze, Nowe Prawo, a to co obowiązuje Żydów nas już w sporej części nie (np. Jezus zakazał rozwodów, można już jeść wieprzowinę, nie ma wymogu obrzezania, ale obowiązuje 10 Przykazań, bo te przykazania zostały powtórzone i rozszerzone w NT)

•  

@Wiktor_Suworow: O co Ci chodzi z tą doktryną islamu? Bo jeśli dobrze kojarzę, to jedna z nich mówi, żeby poznawać różne szkoły i punkty widzenia. Coś jakby katolikom Bóg kazał trochę poprotestantować, trochę pokalwinić, poprawosławić i pojehowić. Ty sugerujesz coś odwrotnego - hurr durr, doktryna islamu zabrania ludziom zarabiać pieniądze :)

•  

Czyli obarczasz katolików wszystkimi zbrodniami cywilizacji średniowiecznej Europy?

@KakaowyTaboret: No ale skoro naśladowali Jezusa to chyba nie powinny się żadne wydarzyć ?

a Ty wyskakujesz z Ugandą :)

@KakaowyTaboret: Przynajmniej wyskoczyłem z czymś konkretnym, bo póki co raz wtrąciłeś Bagdad. I ciągle też nie wiem po co, nigdzie nie zaprzeczyłem zapędom do mordu islamu. To że w Polsce nie mordują nie oznacza że katolicy nigdzie indziej tego nie robią. Myślę że spora część gejów w Afryce nie jest jakoś spokojna bo mają nad sobą katolicyzm.

Z tym, że Islam jest obecnie bardziej homofobiczny od chrześcijan

@KakaowyTaboret: Tylko ty porównujesz Konserwatywny Islam z laicką Europą, udając że mają się lepiej bo chrześcijanie. Laickość i spadające zainteresowanie religią im dało więcej niż opowieść Jezusa o prostytutce. Ciężko żeby w społeczeństwie które coraz bardziej sprzeciwia się pewnym zabobonom, grupa która w nie wierzy mogła robić co chce.

mowa była o polskich konserwatystach a Ty wyskakujesz z Ugandą-

@KakaowyTaboret: Bo ja wykopowych konserwach a ty o ogólnie o katolikach łącznie z hiszpańską inkwizycją ( ͡° ͜ʖ ͡°).

XX wieku za najwięcej śmierci odpowiadają ateiści

@KakaowyTaboret: Widocznie nadrabiają, w końcu mają mały falstart ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już nawet nie wspominam że kłócisz się z żartem który jest hiperbolą. Wykop od dłuższego czasu to ściek, co chwila wpada znalezisko na wątpliwych źródłach, często o gejach i raczej nie ma w nich chrześcijańskiej miłości. Atmosfera w Polsce też do najlepszych nie należy (Nie jest taka sama jak w twoim niesprecyzowanym muzułmańskim kraju) masz niżej ludzi którym zapomnieli powiedzieć co Jezus sadzi o tolerancji

źródło: bi.gazeta.pl

+: 3Jet
    •  

@suluf:

Przynajmniej wyskoczyłem z czymś konkretnym, bo póki co raz wtrąciłeś Bagdad. I ciągle też nie wiem po co, nigdzie nie zaprzeczyłem zapędom do mordu islamu. To że w Polsce nie mordują nie oznacza że katolicy nigdzie indziej tego nie robią. Myślę że spora część gejów w Afryce nie jest jakoś spokojna bo mają nad sobą katolicyzm.

Wyskoczyłeś co nie pasuje wykopowym polskim konserwom :) i nadal katolicyzm mniej morduje od islamu zaprzeczasz? :)

Bo ja wykopowych konserwach a ty o ogólnie o katolikach łącznie z hiszpańską inkwizycją ( ͡° ͜ʖ ͡°). ]

Wziąłem ją jaką tą owianą złą sławą ;] W Polsce było o wiele, wiele lepiej ;)

Już nawet nie wspominam że kłócisz się z żartem który jest hiperbolą. Wykop od dłuższego czasu to ściek, co chwila wpada znalezisko na wątpliwych źródłach, często o gejach i raczej nie ma w nich chrześcijańskiej miłości. Atmosfera w Polsce też do najlepszych nie należy (Nie jest taka sama jak w twoim niesprecyzowanym muzułmańskim kraju) masz niżej ludzi którym zapomnieli powiedzieć co Jezus sadzi o tolerancji

Brawo, jakieś 30 milionów katolików w Polsce to nic dziwnego, że znajdziesz też takich z takimi poglądami. Teraz mi udowodnij, że każdy z nich to prawicowy teista ;)

Tylko ty porównujesz Konserwatywny Islam z laicką Europą

Porównuję Islam z katolicką Europą zarówno współczesną jak i średniowieczną.. a najbardziej z Polską :) Stąd liczba ofiar stosów inkwizycji w Hiszpanii ;)

•  

nadal katolicyzm mniej morduje od islamu zaprzeczasz? :)

@KakaowyTaboret: A ja mówię o hasłach padających na wykopie, i syfie jak tylko jest coś o gejach w tyle a nie o statystycznym polaku katoliku i ilości osób które zamordował.

Porównuję Islam z katolicką Europą

@KakaowyTaboret: Europa i jej traktowanie mniejszości o dziwno się poprawia ze spadkiem religijności a nie nie na odwrót. To nie Ateisci mają w swojej świętej księdze wersy nawołujące do nienawiści i nie udają że się nie liczą jak ktoś im to wskaże.

Brawo, jakieś 30 milionów katolików w Polsce to nic dziwnego, że znajdziesz też takich z takimi poglądami. Teraz mi udowodnij, że każdy z nich to prawicowy teista ;)

@KakaowyTaboret: No zapomniałem że ksenofobia i homofobia to cecha typowa dla komunistów i marksistów.

•  

@suluf:

A ja mówię o hasłach padających na wykopie, i syfie jak tylko jest coś o gejach

Na wykopie masz tysiące (jak nie dziesiątki tysięcy) użytkowników- jest szansa, że 99% ma gejów w dupie i kompletnie ich nie obchodzą :)

Europa i jej traktowanie mniejszości o dziwno się poprawia ze spadkiem religijności a nie nie na odwrót. To nie Ateisci mają w swojej świętej księdze wersy nawołujące do nienawiści i nie udają że się nie liczą jak ktoś im to wskaże.

Nadal średniowieczna Europa >>>> Islam :-)

I wiesz... zgodnie z nauką katolicką i episkopatem na który sie powolales to tam jest o drugim policzku jalmuznie i wybaczeniu, wiec raczej czepiaj się zydow ;) Samo to, ze nie wiedziales o powtorzeniu przykazan, chociaz nastąpiło to na cytowanej przez Ciebie stronie swiadczy, ze raczej zbytnio sie nie wczytywales :-)

No zapomniałem że ksenofobia i homofobia to cecha typowa dla komunistów i marksistów.

Czyli opierasz się na stereotypach i że mogą istnieć tylko dwa obozy, lewy dobry i prawy zły? Che Guevara i ZSRR nie pałali miłością do homoseksualistów :)

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem islam jest lepszy dla prawaka niz demokracja bo:

1. Geje nielegalni
      2. Tylko allah moze cie sadzic
      3. Tradycyjny patriarchat
      4. Kobieta ma gowno do gadania
      5. Mozesz miec wiele zon
      6. W niemczech dostajesz kase za darmo i nie trzeba tyrac na budowie

Gdybu tylko prawactwo mialo troche rozumu to masowo zaczeloby sie obrzezywywac i przechodzic na islam. Same profity. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

zgodnie z nauką katolicką i episkopatem na który sie powolales to tam jest o drugim policzku jalmuznie i wybaczeniu

@KakaowyTaboret: No historia pokazała, dzięki temu w tej europie było lepiej za katolicyzmu, bo nie było nigdy wojen bo wszyscy słuchali tych dobrych rad z bibili i ignorowali te złe.

Czyli opierasz się na stereotypach i że mogą istnieć tylko dwa obozy, lewy dobry i prawy zły? Che Guevara i ZSRR nie pałali miłością do homoseksualistów :)

@KakaowyTaboret: Na wykopie ? Tutaj panuje dwubiegunowość na całego, i nie wspominam nic o o dobrze czy źle. Mówię o wyolbrzymionej cesze jednej strony.

jest szansa, że 99% ma gejów w dupie i kompletnie ich nie obchodzą :)

@KakaowyTaboret: To musisz mi udostępnić swoją czarną listę, Bo albo ten 1% jest dosyć liczny albo 99% to dane wyssane z palca

•  

@Wiktor_Suworow: Porównywanie systemów religijnych po samych treściach świętych ksiąg czy encyklik jest mocno słabe. Praktyka pokazuje, że to, co sobie religijny przywódca wymyśli, często nijak się ma do zapisów Koranu/Biblii, a ludzie "na dole" żyją w jeszcze inny sposób. Współczesny katolicyzm, który możesz codziennie obserwować, jest świetnym dowodem na to.

•  

@suluf:

No historia pokazała, dzięki temu w tej europie było lepiej za katolicyzmu, bo nie było nigdy wojen bo wszyscy słuchali tych dobrych rad z bibili i ignorowali te złe.

Więc gdyby nie katolicyzm to tego wszystkiego by nie było? ;)

Na wykopie ? Tutaj panuje dwubiegunowość na całego, i nie wspominam nic o o dobrze czy źle. Mówię o wyolbrzymionej cesze jednej strony.

Jeśli jedna strona to 20 000 ludzi, a w tym tonie wypowiada się 200 to jednak mało ludzi :-)

To musisz mi udostępnić swoją czarną listę, Bo albo ten 1% jest dosyć liczny albo 99% to dane wyssane z palca

ile masz użytkowników na wykopie, a ile się wypowiada? A jaka część z tych wypowiadających się to homofobia? :)

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu: Polecam poznać historię krucjat. Jezu ludzie, wy niby kończycie gimnazjum, potem średnią a potem nic nie wiecie. Nie kumam was.

A Ty Pisma Świętego też nie czytałeś? To oczywiste że z niego można wyciągnąć parę zdań i wyciągnąć daleko idące tezy, tylko CO Z KONTEKSTEM I RESZTĄ PISMA? Naprawdę załamuje mnie to że niektórym trzeba tłumaczyć takie pierdoły.

•  

@Wiktor_Suworow: No ja nie kumam Ciebie. Przypieprzasz się do wszystkich, ale pół konkretu póki co nie podałeś. Poza jakimiś pierdołami z magla typu "muzułmanie zabijajo, bo tak majo w Koranie zapisane" to nie widziałem żadnego argumentu z Twojej strony.

Fajnie, że zauważasz rolę kontekstu w interpretacji. Tylko słabo łapię, czemu ten kontekst jest ważny w Biblii i powoduje, że nie można ST czytać wprost, a w Koranie jest nieważny i taki domorosły ekspert religioznawca sadzi tu jakieś dyrdymały w rodzaju "każdy muzułmanin uważa cię za wroga", "muzułmanie nie prowadzą dochodowych biznesów, bo ich Koran ogranicza", itd.

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu: A nie no oczywiście, żadne księgi nie są źródłem dającym ludziom życiowe natchnienie do czynów. Jak to dobrze że ty tak jesteś wspaniale doinformowany i dobrze wiesz co robi większość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@KakaowyTaboret: Czyli tak: najwyższa istota stworzyła pewne prawo, po czym zrobiła erratę i powstało nowe, a po setkach lat KK podjęli decyzję, czym ze starych zapisów się przejmować, a czym nie. Jak na Boga, to taka mocno niedoskonała forma komunikacji.

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu: Bo sądziłem że rozmawiam z ludźmi którzy co nie co liznęli, a tu widzę że wypowiadacie się bez znajomości podstawowych źródeł, a ja nie będę was uczył raczkowania a tym bardziej chodzenia na dwóch nogach. Chcesz to się doucz, nie chcesz to myśl dalej jak myślisz.

•  

@Wiktor_Suworow: Książki to jedno, a interpretacja przez ludzi to drugie. Przy czym, wszystkie te semickie systemy tworzą układy, gdzie jakiś dziadek decyduje o tym, jakie wnioski można z lektury wyciągnąć, a jakich nie. Więc jeśli ktoś stwierdza, że fajnie komuś obciąć głowę, to może problem tkwi nie w książce, tylko w nim samym, ew. dziadku, który mu tak wytłumaczył określony fragment.

Z tym natchnieniem do czynów to ogólnie bym się nie przywiązywał, że ludzie coś robią z powodu danej książki. Katole się strasznie jarają, że mają te 10 przykazań, przy czym nie przeszkodziły im one wymordować tysięcy ludzi w obu Amerykach, czy milionów podczas wojen światowych. Z badań wynika, że bardzo skromna część katolików identyfikuje się z poglądami, z którymi niby powinna (wiara w piekło, sąd ostateczny, grzech pierworodny, itd.). Jak rozumiem, uważasz że z muzułmanami jest inaczej - wszyscy czytają Koran tak samo i każdy jest potencjalnym terrorystą, bo na 43 stronie coś jest napisane.

Sugerujesz wszystkim, z tego co widzę, żeby się doszkolili, poczytali i patrzyli w szerszym kontekście. Proponuję ogarnąć się samemu i odpowiedzieć na pytania:
      - czy do bajek o muzułmanach pasuje Ci obraz tych polskich (imigrantów z Czeczenii, Tatarów z Podlasia, młodych Turków i Algierczyków, kręcących tu kebabowe biznesy)?
      - czy do stereotypu muzułmanina-terrorysty pasuje Ci kraj, który ma największą populację muslimów (Indonezja)?

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

a po setkach lat KK podjęli decyzję, czym ze starych zapisów się przejmować, a czym nie

Dokładniej 6 lat po śmierci Jezusa :-)

I serio? Nie miałeś tego na religii? Nawet nie trzeba na religię chodizć wystarczą inne źródła kulturowe by to wiedzieć Oo

Z tym natchnieniem do czynów to ogólnie bym się nie przywiązywał, że ludzie coś robią z powodu danej książki. Katole się strasznie jarają, że mają te 10 przykazań, przy czym nie przeszkodziły im one wymordować tysięcy ludzi w obu Amerykach, czy milionów podczas wojen światowych. Z badań wynika, że bardzo skromna część katolików identyfikuje się z poglądami, z którymi niby powinna (wiara w piekło, sąd ostateczny, grzech pierworodny, itd.). Jak rozumiem, uważasz że z muzułmanami jest inaczej - wszyscy czytają Koran tak samo i każdy jest potencjalnym terrorystą, bo na 43 stronie coś jest napisane.

Co do Ameryk- Papież mówił, że nie wolno torturować i okradać tubylców ;)

A co do Muzułmanów to tak, jest inaczej. Z badań wynika, że 40 % muzułmanów na brytyjskich uniwersytetach popiera mordowanie w imię religii. Ciężko to porównać z katolami (zwłaszcza współczesnymi)

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu: Och przejrzałeś mnie, wiesz co ja myślę i co sugeruję. Jak to dobrze że jesteś tak bystry i widzisz intencje każdego człowieka przez internet. Doucz się - koniec tematu.
      @KakaowyTaboret: To na temat tego "Katolickiego ucisku" - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sublimis_Deus

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Wiktor_Suworow: Dobrze to znam, nie musisz mnie do tego wołać.

•  

@KakaowyTaboret: Wspieram dyskusję źródłami.

•  

@KakaowyTaboret: Mówimy o jakiejś jednej decyzji, czy całościowym grzebaniu? Kiedy np. okazało się, że przykazań jest 10, a jedno nie obowiązuje?

Miałem na religii, ale jak miałem 10 lat, to przeczytałem "Objawienia" Daenikena i zacząłem bardziej krytycznie patrzeć na tekst - przede wszystkim, czytać to, co w Biblii jest, a nie słuchać tego, co ksiądz mówi, że tam jest. No i uznałem w pewnym momencie, że pomijając całkowity brak przekonania do istnienia wyższych bytów, to jeszcze czuję się w durnia robiony. Ja rozumiem jakieś pojedyncze przekłamania, ale nie takie grube numery, jakie KK odstawia z tekstem PŚ.

No właśnie - papież mówił inaczej, a ludzie sobie robią krzywdę. Z islamem jest tak samo. Co do badań: ja bym do tego ostrożnie podchodził. U nas też chłopaki w kominiarkach by wpisali w ankiecie że "śmierć wrogom włoszczyzny", a jakby przyszło co do czego, różnie by było. I w drugą stronę, jak ktoś jest pierdolnięty, to raczej nie napisze w ankiecie, że marzy o zabijaniu kobiet widelcem. Uwzględnijmy też kontekst: kraje, ktore mają szariat, w zasadzie stawiają religię wyżej państwowości. Z kolei katole, raz że mają wywalone generalnie na swoją książkę i większość zarządzeń panów w sukienkach, dwa że niby po co mieliby ryzykować życiem w wojnie religijnej? Tam, gdzie katolicyzm miał być, to już jest. Tam, gdzie go nie ma, tam już pewnie nie będzie i niewielu ludzi chciałoby zginąć za prawo do budowania kościołów w Arabii Saudyjskiej.

•  

@Gorejacy_krzak_agrestu:

Mówimy o jakiejś jednej decyzji, czy całościowym grzebaniu? Kiedy np. okazało się, że przykazań jest 10, a jedno nie obowiązuje?

Po opublikowanie Ewangelii, więc dość wcześnie.

No właśnie - papież mówił inaczej, a ludzie sobie robią krzywdę. Z islamem jest tak samo. Co do badań: ja bym do tego ostrożnie podchodził. U nas też chłopaki w kominiarkach by wpisali w ankiecie że "śmierć wrogom włoszczyzny", a jakby przyszło co do czego, różnie by było

Chłopaki w kominiarkach nie stanowią 40% polskiej inteligencji, pewnie nawet nie 4 % :-)

To jest jednak pewna różnica nie uważasz? Na dodatek środowiska akademickie na ogół są bardziej liberalne od ogółu społeczeństwa, więc te wyniki mogą budzić niepokój.

•  

@KakaowyTaboret: Wstępny podział przykazań w katolicyzmie przyklepano w sposób zgodny z proponowanym przez św. Augustyna: ostatnie podzielone na dwa odrębne, a drugie w kolejności zignorowane. Było to gdzieś ok. 400 roku n.e. Ostateczne decyzje odnośnie tego drugiego podjęto w XX w. Jeśli masz inne info, to chętnie podyskutuję.

Odnośnie ankiety. Ponieważ nie podałeś źródła, znalazłem sam. Jeśli to to samo, to zapomniałeś dodać, że:
      - badano 600 studentów-muslimow i 800 nie-muslimów
      - badanie przeprowadzono w 2008 roku, więc długo przed 11.11 i wieloma innymi zamachami czy wojną w Syrii na przykład, a chyba nie były to wydarzenia bez znaczenia dla deklaracji w sprawie. Dziś pewnie byłyby inne, śmiem twierdzić, że osób "za" zabijaniem byłoby mniej.
      - Nie 40%, tylko 1/3, a jeszcze dokładniej...
      - 32% odpowiedziało nie "zabijanie w imię Allacha jest w pytę", tylko zasygnalizowało, że czasami zabijanie dla religii może być usprawiedliwione, a dokładniej: 28% powiedziało, że akceptuje zabijanie w obronie własnej religii, a dalsze 4% dopuszcza zabijanie w celach promocji lub zachowania religii (nie wiem do końca, jak to przetłumaczyć).

Reasumując: jakieś 4% studentów zadeklarowało, że popiera jakieś wynaturzone formy agresji religijnej. Było to jakieś 25 osób na 600. Ok. 168 osób stwierdziło, że zabijanie w obronie religii byłoby usprawiedliwione. Ponad 400 osób na 600 nie akceptowało zabijania z pobudek religijnych.

Popatrz na te wyniki. Myślisz, że u nas byłyby inne? Na 100 studentów ok. 5 Sebków, co to będą zabijać muslimów za muslimowanie, bo Bóg, Honor, Ojczyzna, Wołodyjowski, te sprawy. Co trzeci deklaruje, że chwyciłby za karabin, jakby nas zbrojnie chcieli zislamizować np. Niemcy czy inni Szwedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serio to takie nieprawdopodobne wyniki? Jak czytam wypok, to tutaj 90% by poszło na zbiórkę, jakbyś im wysłał SMS, że jutro krucjata.

•  

Więc gdyby nie katolicyzm to tego wszystkiego by nie było? ;)

@KakaowyTaboret: pewnie by było ale udawanie że katolicyzm przyszedł i naprawił dzikie ludy Europy jest trochę na wyrost

Dokładniej 6 lat po śmierci Jezusa :-)

@KakaowyTaboret: 6 lat po Jezusie to nawet ewangelie nie były spisane. A co dopiero wybrany oficjalny kanon (który jest różny zależnie od odłamu )

A Ty Pisma Świętego też nie czytałeś? To oczywiste że z niego można wyciągnąć parę zdań i wyciągnąć daleko idące tezy, tylko CO Z KONTEKSTEM I RESZTĄ PISMA? Naprawdę załamuje mnie to że niektórym trzeba tłumaczyć takie pierdoły.

@Wiktor_Suworow: tutaj jest główny problem, masz masę starych ksiąg które są kopia tłumaczenia kopii kopii i są rozumiane dowolnie przez kościół. I pół biedy gdyby jeszcze były tak samo rozumiane przez wyznawców. Dobrze że w Koranie nie ma kontekstu i zrozumienia, mają dzięki temu latwiej.

> Co do Ameryk- Papież mówił, że nie wolno torturować i okradać tubylców ;

@KakaowyTaboret: no tak to nie byli prawdziwi katolicy.

Mam wrażenie że wam się wydaje że Jezus wam dam od razu właściwe zrozumienia które się oczywiście nigdy nie zmieniło. A te złe rzeczy to oczywiście albo nie istniały albo nie było to prawdziwi chrześcijanie. No i oczywiście takiego wygodnego sposobu patrzenia na historię i zmiany nie można na islam przelać bo to nie to samo co nie ?

•  

@suluf:

no tak to nie byli prawdziwi katolicy.

Raz się czepiasz, że to zrobili katolicy i tak mają w Biblii, po chwili stawiasz odważną tezę opierając się o episkopat, że katolików obowiązują starotestamentowe prawa...

To raczej mało poważne nie uważasz? Przyznaj po prostu, że zgodnie z nauką KK nie można kamieniować gejów, a liczba osób spalonych na stosach jest mniejsza niż osób które się zabiły wchodząc na grabie :)

Jeszcze cytujesz fragment Ewangelii w którym mówione jest o Dekalogu i pytasz się czy on nadal obowiązuje.

Mam wrażenie że wam się wydaje że Jezus wam dam od razu właściwe zrozumienia które się oczywiście nigdy nie zmieniło. A te złe rzeczy to oczywiście albo nie istniały albo nie było to prawdziwi chrześcijanie. No i oczywiście takiego wygodnego sposobu patrzenia na historię i zmiany nie można na islam przelać bo to nie to samo co nie ?

Mówi to osoba która nawet nie czyta źródeł które zamieszcza? Katolicyzm zmienił się wielokrotnie- ale sugerowanie, że w Polsce była tradycja rzucania w gejów kamieniami, lub palenia ich na stosie- jest po prostu obrzydliwa.

I jak pisałem- 5 ofiar inkwizycji (rocznie w objętej złą sławą Hiszpanii) kilkaset lat temu (bo pewnie na nią się powołujesz) do tego co się dzieje dziś w Islamie...

Serio nie widzisz różnicy?

tutaj jest główny problem, masz masę starych ksiąg które są kopia tłumaczenia kopii kopii i są rozumiane dowolnie przez kościół. I pół biedy gdyby jeszcze były tak samo rozumiane przez wyznawców. Dobrze że w Koranie nie ma kontekstu i zrozumienia, mają dzięki temu latwiej.

Nawet nie komentuję... pokaż mi gdzie w NT pochwalane są wojny religijne i kamieniowane. I nie pogrążaj się tym cytatem co wcześniej bo jak pisałem- Twoje źródło mówiło zupełnie coś innego.

•  

To raczej mało poważne nie uważasz? Przyznaj po prostu, że zgodnie z nauką KK nie można kamieniować gejów, a liczba osób spalonych na stosach jest mniejsza niż osób które się zabiły wchodząc na grabie :)

@KakaowyTaboret: Nie wiem co ci nie pasuje w sumie, to że powiedziałem że katolicy zabijali gejów czy że złą metodę podałem ?

ale sugerowanie, że w Polsce była tradycja rzucania w gejów kamieniami, lub palenia ich na stosie- jest po prostu obrzydliwa.

@KakaowyTaboret: No jest

W sumie to czemu wykopowej konserwie islam nie pasuje ? Kobiety na smyczy, geje kamieniowani, zakaz poglądów po za tymi słusznymi, zasady moralne prosto od boga przecież taki postulaty co chwila od nich padają ?

Znajdź w tym poście polskich katolików i o tym jak jest to ich tradycją

I jak pisałem- 5 ofiar inkwizycji (rocznie w objętej złą sławą Hiszpanii) kilkaset lat temu (bo pewnie na nią się powołujesz) do tego co się dzieje dziś w Islamie...

@KakaowyTaboret: Zaczynam sądzić że islam to Bóg zesłał żeby katolicy mieli wymówkę i mogli udawać że mają przewagę moralną.

Raz się czepiasz, że to zrobili katolicy i tak mają w Biblii, po chwili stawiasz odważną tezę opierając się o episkopat, że katolików obowiązują starotestamentowe prawa...

@KakaowyTaboret: Katolicyzm zaczyna być coraz bardziej dla mnie atrakcyjny. Taki szwedzki stół gdzie z całkiem długiej książki wybieram co chce i rozumiem jak chce i jeżeli ktoś mi coś zarzuci to mu mówię że albo źle rozumie albo znajdę inną podobnie niemoralna grupę i powiem że u nich jest bardziej

a liczba osób spalonych na stosach jest mniejsza niż osób które się zabiły wchodząc na grabie :)

@KakaowyTaboret: W momencie gdy producent grabi zacznie mi wciskać swoją moralność twierdząc że ci ludzi zginęli z rąk tych grabi za swoje grzechy to mogę uznać że to to samo

5 ofiar inkwizycji (rocznie w objętej złą sławą Hiszpanii)

@KakaowyTaboret: No masz racje, mieści się w limicie zamordowanych za swoją orientacje, jakby ich co najmniej 10 było to wtedy dopiero staje się to złe.

okaż mi gdzie w NT pochwalane są wojny religijne i kamieniowane.

@KakaowyTaboret: Nigdzie, szkoda że ten szczegół niektórzy papieże nie wzieli sobie do serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@suluf:

@KakaowyTaboret: Nie wiem co ci nie pasuje w sumie, to że powiedziałem że katolicy zabijali gejów czy że złą metodę podałem ?

To, że na dowód dałeś źródło które nie zgadza się z tym co sam napisałeś :-) I 5 rocznie (nie tylko gejów) to nadal dość mało nie uważasz? :)

Zaczynam sądzić że islam to Bóg zesłał żeby katolicy mieli wymówkę i mogli udawać że mają przewagę moralną.

Więc porównaj 5 ofiar rocznie 300 lat temu do tego co dzieje się dzisiaj ;)

Katolicyzm zaczyna być coraz bardziej dla mnie atrakcyjny. Taki szwedzki stół gdzie z całkiem długiej książki wybieram co chce i rozumiem jak chce i jeżeli ktoś mi coś zarzuci to mu mówię że albo źle rozumie albo znajdę inną podobnie niemoralna grupę i powiem że u nich jest bardziej

Wystarczy czytać- wystarczą fragmenty które Ci dałem ;) Zwłąszca "na początku tak nie było" oraz, że Nowe Przymierze to Nowe Prawo :-)

A to, że obowiązuje Prawa Starego Testamentu- to Twój pomysł z którym jak przypominam- nie zgadza się źródło które podałeś ;)

W momencie gdy producent grabi zacznie mi wciskać swoją moralność twierdząc że ci ludzi zginęli z rąk tych grabi za swoje grzechy to mogę uznać że to to samo

Ech... Ateiści też zabijali gejów. Pewnie znalazły by się takie przypadki w Azji- mówimy o przypadkach statystycznie ważnych, czy wartościach granicznych? Ilu w Pl gejów zostało ukamienowanych?

: No masz racje, mieści się w limicie zamordowanych za swoją orientacje, jakby ich co najmniej 10 było to wtedy dopiero staje się to złe.

Nie napisałem, że to coś dobrego- ale jest to margines i patologia, a nie norma. Jeśli weźmiesz gdzieś kilka milionów ludzi to morderstwo i samosąd zostanie popełniony z dość dużym prawdopodobieństwem na przestrzeni kilkuset lat. Porównujesz to co było rzadkie i patologiczne z tym co jest raczej częstą praktyką w wybranych krajach muzułmańskich. Nie widzisz różnicy? :)

Nigdzie, szkoda że ten szczegół niektórzy papieże nie wzieli sobie do serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli katolicy odpowiadają za wszystkie zbrodnie wszystkich katolików od 2000 lat ;) nawet jeśli od kilkuset lat nic takiego się nie dzieje i są moralnie równi z osobami które mordują i traktują jak niewolników w XXI wieku?

Wiesz chociaż co porównujesz? To co było kilkaset lat temu i było rzadką patologią z tym co jest obecnie w XXI wieku.

To spora różnica.

•  

dałeś źródło które nie zgadza się z tym co sam napisałeś :-) I 5 rocznie (nie tylko gejów) to nadal dość mało nie uważasz? :)

@KakaowyTaboret: Ale ja ci dałem żródło ile gejów rocznie ginie ?

Więc porównaj 5 ofiar rocznie 300 lat temu do tego co dzieje się dzisiaj ;)

@KakaowyTaboret: https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

Wystarczy czytać- wystarczą fragmenty które Ci dałem ;) Zwłąszca "na początku tak nie było" oraz, że Nowe Przymierze to Nowe Prawo :-)

A to, że obowiązuje Prawa Starego Testamentu- to Twój pomysł z którym jak przypominam- nie zgadza się źródło które podałeś ;)

@KakaowyTaboret: Jak mówię szwedzki bufet, wybieraj co chcesz i ignoruj resztę. Stąd też tyle odłamów chrześcijaństwa mimo że odnoszą się do tej samej książki

Ech... Ateiści też zabijali gejów. Pewnie znalazły by się takie przypadki w Azji- mówimy o przypadkach statystycznie ważnych, czy wartościach granicznych? Ilu w Pl gejów zostało ukamienowanych?

@KakaowyTaboret: A co z ateistami, a co z producentami grabi, a co to ma do rzeczy ? Nieważne kto, jest to złe. A gdy powołujesz się na miłosiernego Boga to tym bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Porównujesz to co było rzadkie i patologiczne z tym co jest raczej częstą praktyką w wybranych krajach muzułmańskich. Nie widzisz różnicy? :)

@KakaowyTaboret: No wiem 5 w Hiszpanii a reszta nie miała nigdy miejsca, aleeeeeee muuuuuzułmanie tooooooo panie nawet nie gadaj.

Czyli katolicy odpowiadają za wszystkie zbrodnie wszystkich katolików od 2000 lat ;) nawet jeśli od kilkuset lat nic takiego się nie dzieje i są moralnie równi z osobami które mordują i traktują jak niewolników w XXI wieku?

@KakaowyTaboret: No jak muzułmanów i ateistów można to dlaczego nie katolików ? Kilkaset ? Ile konkretnie ? Czy ty mi próbujesz sprzedać katolików jako pacyfistów ?

I po raz ostatni ! Napisałem wykopowe konserwy a ty ciągle polscy katolicy, jakby to był jakiś odłam katolicyzmu. I jak masz ciągle argumentować że muzułmanie to i tamto i że Jezus przecież tak nie mówił to może daruj sobie. Prześciganie się w ilości zabójstw też jest słabe bo są one złe nieważne kto je zadał.

•  

@suluf:

Ale ja ci dałem żródło ile gejów rocznie ginie ?

Dotyczące tego, że katolików obowiązują prawa ST :-)

Ale ja ci dałem żródło ile gejów rocznie ginie ?

Ech... oczywiście- whataboutismem nie jest wywlekanie spraw sprzed kilkuset lat w porównaniu do tego co dzieje się teraz...

Jak mówię szwedzki bufet, wybieraj co chcesz i ignoruj resztę. Stąd też tyle odłamów chrześcijaństwa mimo że odnoszą się do tej samej książki

tylko, że 99% odłamów nie uznaje kamieniowania homoseksualistów... ;) A to nie o tym rozmawiamy? ;) I wiesz... skoro sam nie znasz tej samej strony którą cytujesz to raczej świadczy o tym, że raczej się nie zapoznałeś.

: A co z ateistami, a co z producentami grabi, a co to ma do rzeczy ? Nieważne kto, jest to złe. A gdy powołujesz się na miłosiernego Boga to tym bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc zasada równości wobec prawa nie obowiązuje? I wiesz co to ma do rzeczy- że te rzeczy lub podobne zdarzyłyby się pewnie i tak ;) a jak pokazuje przykład Islamu- mogłyby się pojawić na o wiele większą skalę ;)

No wiem 5 w Hiszpanii a reszta nie miała nigdy miejsca, aleeeeeee muuuuuzułmanie tooooooo panie nawet nie gadaj

Zachowuj się poważnie- napisałeś o konserwatystach katolickich więc pytam gdzie to masowe mordowanie gejów, zwłaszcza na terenie Polski :-)- skoro nie było to tradycją nawet w przypadku owianej złą sławą inkwizycji.

I tak jest różnica pomiędzy 5 rocznie a np 5000 rocznie ;)

No jak muzułmanów i ateistów można to dlaczego nie katolików ? Kilkaset ? Ile konkretnie ? Czy ty mi próbujesz sprzedać katolików jako pacyfistów ?

Porównujemy to co jest teraz (albo od 1990 roku) czy całą historię? ;) Bo to chyba różnica jaki czasookres bierzemy, nie uważasz?

I po raz ostatni ! Napisałem wykopowe konserwy a ty ciągle polscy katolicy, jakby to był jakiś odłam katolicyzmu. I jak masz ciągle argumentować że muzułmanie to i tamto i że Jezus przecież tak nie mówił to może daruj sobie. Prześciganie się w ilości zabójstw też jest słabe bo są one złe nieważne kto je zadał.

Sam pisałeś o wykopowych konserwach więc w domyśle katolikach- więc rozmowa dotyczy czy w Polsce (tak jak sugerujesz) było poparcie do zabijania homoseksualistów. A nie było.

W krajach muzułmańskich jest- a Ty zrównujesz to ze sobą.

I jak rozumiem dla Ciebie nie ma różnicy- 0 ofiar od 200 lat vs ofiary w roku 2019? Bo 700 lat temu spalono jedną osobę koło Polski na stosie za homoseksualizm? xD

•  

Uwaga ogłoszenie ! W Polsce nie kamienuje się gejów ! (Katolicy polscy, czekamy na informację o muzułmanach)

więc w domyśle katolikach- więc rozmowa dotyczy czy w Polsce (tak jak sugerujesz) było poparcie do zabijania homoseksualistów. A nie było.

@KakaowyTaboret: to by w sumie tłumaczyło wiele, kłócisz się ze swoim własnym argumentem i nie rozumiesz że twoje domysły to twoje domysły.

0 ofiar od 200 lat

@KakaowyTaboret: No jak dl ciebie ofiara to tylko gej, tylko w polsce, i tylko od kamienia. Jakbym w oryginalnym poście zamienił kamieniowanie gejów na mordowanie albo prześladowanie to też byś ten kościół wybielał ?

W krajach muzułmańskich jest- a Ty zrównujesz to ze sobą.

@KakaowyTaboret: But what about

Więc zasada równości wobec prawa nie obowiązuje? I wiesz co to ma do rzeczy- że te rzeczy lub podobne zdarzyłyby się pewnie i tak ;) a jak pokazuje przykład Islamu- mogłyby się pojawić na o wiele większą skalę ;)

@KakaowyTaboret: but what about

Ech... oczywiście- whataboutismem nie jest wywlekanie spraw sprzed kilkuset lat w porównaniu do tego co dzieje się teraz...

@KakaowyTaboret: but what about

•  

@suluf:

Uwaga ogłoszenie ! W Polsce nie kamienuje się gejów ! (Katolicy polscy, czekamy na informację o muzułmanach)

Pytałem tez co z kamieniowaniem i paleniem na stosach wcześniej. Trochę powagi ;)

No jak dl ciebie ofiara to tylko gej, tylko w polsce, i tylko od kamienia. Jakbym w oryginalnym poście zamienił kamieniowanie gejów na mordowanie albo prześladowanie to też byś ten kościół wybielał ?

Nie, uważam, że tak było, a Ty pisałeś o Polakach nie prawda? I ofiara to każda ofiara również stosów i czego tam chcesz :-) Kiedy zamiast Polski okazało się, że rozmaiwamy o całym świecie? ;) Wiesz katolik w Ułan Bator i w Honolulu będzie pewnie zupełnie inny od naszego :)

But what about

Nie- Ty na początku porównałeś polskie konserwy do islamu i co im przeszkadza kamieniowanie- reszta to rozwinięcie tego tematu :)

I kurwa mać. To co się działo dla Ciebie 400 lat temu znaczy, ze dziś poglądy i zachowanie jest takie samo xD

I nawet nie jesteś w stanie skomentować czy jesteś przeciwny zasadzie równości wobec prawa.

•  

To co się działo dla Ciebie 400 lat temu znaczy, ze dziś poglądy i zachowanie jest takie samo xD

@KakaowyTaboret: chwile temu było 200 potem 300 a teraz 400 ?. Ja wiem że długo już rozmawiamy ale żeby tak szybko ten czas leciał ?

ze dziś poglądy i zachowanie jest takie samo xD

@KakaowyTaboret: Nie jest, ale może się zmienić. Zobacz sobie jak wyglądał Iran przed rewolucją. Z kraju względnie laickiego zamienił się w twoją wymówkę na wszystkie grzechy innych wyznań. No ale katolików to nie może dotknąć bo Jezus zakazał kamieniowania, tzn nie zakazał a potępił kamieniowanie prostytutki.

I nawet nie jesteś w stanie skomentować czy jesteś przeciwny zasadzie równości wobec prawa.

@KakaowyTaboret: Oczywiście że jestem, w końcu za każdym razem jak grupa którą reprezentuje zrobi coś złego to zwalam na inną robiącą gorzej (sarkazm)

•  

@suluf:

hwile temu było 200 potem 300 a teraz 400 ?. Ja wiem że długo już rozmawiamy ale żeby tak szybko ten czas leciał ?

Nadal to kilkaset lat. Mogłabyś odpowiedzieć :-)

Nie jest, ale może się zmienić. Zobacz sobie jak wyglądał Iran przed rewolucją. Z kraju względnie laickiego zamienił się w twoją wymówkę na wszystkie grzechy innych wyznań. No ale katolików to nie może dotknąć bo Jezus zakazał kamieniowania, tzn nie zakazał a potępił kamieniowanie prostytutki.

Nie tylko to. Dodaj do tego Syna Marnotrawnego i męża Miriam. To te przykłady które z nam z głowy. Znowu udowadniasz, że wypowiadasz się na temat którego nie znasz. Bo Jezus zakazał również osądzania swojego bliźniego... I ciężko porównać Polskę ze środka średniowiecza i jej stosunek do gejów do państw islamskich, nie uważasz?

No i rozmawiamy o wykopowych konserwatystach- uważasz, że serio Polska skręci kiedykolwiek w kierunku Iranu? Kraj w którym kontakty homoseksualne nigdy nie były penalizowane?

Oczywiście że jestem, w końcu za każdym razem jak grupa którą reprezentuje zrobi coś złego to zwalam na inną robiącą gorzej (sarkazm)

Ech... Zobacz od czego się zaczęło- porównałeś islam do wykopowych (polskich) konserwatystów...

więć z kim mam tych konserwatystów porównywać? xD xD xD Napisałem, że to coś złego, ale jest jednak różnica czy coś było kilkaset lat temu- czy teraz :-) i czy 5 osób- czy setki :)

aaaa to przecież whataboutism... Jak mogę porównywać z islamistami gdy to jest centrum naszej rozmowy.

•  

aaaa to przecież whataboutism... Jak mogę porównywać z islamistami gdy to jest centrum naszej rozmowy.

@KakaowyTaboret: Bo ja pisze o tym jak kraj laicki może nagle skręcić w ekstremizm i fundamentalizm a ty się liczbami zabitych gejów targujesz

Nadal to kilkaset lat. Mogłabyś odpowiedzieć :-)

@KakaowyTaboret: No jak złe traktowanie mniejszości seksualnych to tylko palenie na stosie albo kamienie to w sumie masz racje. Kilkaset lat temu ustały wszelkie prześladowania. Homoseksualiści od kilkuset lat żyją w spokoju. Od kamieni i ognia.

> Mogłabyś

@KakaowyTaboret: Nie, nie mógłbym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

męża Miriam

@KakaowyTaboret: ?

To te przykłady które z nam z głowy. Znowu udowadniasz, że wypowiadasz się na temat którego nie znasz

@KakaowyTaboret: No widze właśnie. Syn marnotrawny i homofobia kościelna ? Co ? Zresztą to dosyć głupia przypowieść o tym jak można balować cały czas i jak przeprosisz to jeszcze dostaniesz cześć od tych co zajmowali się pracą, którą olałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo Jezus zakazał również osądzania swojego bliźniego...

@KakaowyTaboret: I katolicy się nie osądzają ? Ty jesteś pewny że ty mówisz o istniejącym katolicyzmie a nie jakiejś wyidealizowanej wersji w swojej głowie ? Zarzucasz mi że się nie znam ale co chwila rzeczy oderwane od rzeczywistości. Opisujesz swoją fantazję na temat własnej wiary. Jak coś od niej odbiega to albo ignorujesz albo podajesz słowa Jezusa których nikt nie słucha, no i islam bardziej.

uważasz, że serio Polska skręci kiedykolwiek w kierunku Iranu?
      https://www.pch24.pl/trwa-miesiac-parad-sodomitow--jak-wobec-nich-powinni-sie-zachowac-katolicy-i-kosciol-,60955,i.html Przykład retoryki którą się obecnie używa. A tym myślisz że oni demokratycznie wybrali ten przewrót ?

@KakaowyTaboret:

•  

@suluf:

No jak złe traktowanie mniejszości seksualnych to tylko palenie na stosie albo kamienie to w sumie masz racje. Kilkaset lat temu ustały wszelkie prześladowania. Homoseksualiści od kilkuset lat żyją w spokoju. Od kamieni i ognia.

Nie- ale mowa była przecież o kamieniowaniu- w historii Polski nie ma tradycyjnych zabójstw homoseksualistów- zgadzasz się ze mną?

Jako biseks jakoś nie czuję w Polsce prześladowania xD

No widze właśnie. Syn marnotrawny i homofobia kościelna ? Co ? Zresztą to dosyć głupia przypowieść o tym jak można balować cały czas i jak przeprosisz to jeszcze dostaniesz cześć od tych co zajmowali się pracą, którą olałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie- zgodnie z prawem mojżeszowym syn marnotrawny powinien zostać ukamieniowany... podobnie jak Miriam :) Dlatego wziąłem te przykłady jako uzupełnienie tego co sam napisałeś (kamieniowanie prostytutki) Nie mów, że nie wiedziałeś?

https://www.pch24.pl/trwa-miesiac-parad-sodomitow--jak-wobec-nich-powinni-sie-zachowac-katolicy-i-kosciol-,60955,i.html Przykład retoryki którą się obecnie używa. A tym myślisz że oni demokratycznie wybrali ten przewrót ?

W każdym społeczeństwie znajdziesz grupkę ekstremistów - cherry picking niczego nie udowadnia, bo przy 38 milionach ludzi masz szansę znaleźć nawet homoseksualistę popierające homofobię ;)

Równie dobrze mogę Ci znaleźć na wykopie nawoływania do gazowania, penalizowania i odbioru podstawowych praw człowieka teistom i powiedzieć, że to wykopowa lewica.

•  

@suluf: Fajna retoryka:

- Nie jestem tutaj z powodu akronimu LGBT ani przymiotnika „gej”. Jestem tu ze względu na rzeczownik: „osoba”. Jesteście osobami – mówił bp Camisasca podczas homilii skierowanej do sodomitów. - Każda osoba ma taką samą godność, niezależnie od „orientacji seksualnej” i zasługuje na szacunek każdego. Nie zawsze było tak w przeszłości. Dlatego też społeczeństwo i wierni muszą przepraszać tych, którymi pogardzali lub spychali na margines – mówił kapłan

Read more: http://www.pch24.pl/trwa-miesiac-parad-sodomitow--jak-wobec-nich-powinni-sie-zachowac-katolicy-i-kosciol-,60955,i.html#ixzz5dLECkMBB

•  

Nie- ale mowa była przecież o kamieniowaniu- w historii Polski nie ma tradycyjnych zabójstw homoseksualistów- zgadzasz się ze mną?

@KakaowyTaboret: A JA NIE PISAŁEM ŻE WYKOPOWE KONSERWY TO ROBIĄ CZY ROBIŁY W PRZESZŁOŚCI

Jako biseks jakoś nie czuję w Polsce prześladowania xD

@KakaowyTaboret: Argument ostateczny, możemy się rozejść, cofam wszystko co powiedziałem. Nawet problem pedofilii w kościele był zrzucany na homoseksualistów !

Nie- zgodnie z prawem mojżeszowym syn marnotrawny powinien zostać ukamieniowany...

@KakaowyTaboret: ale nie zmienia to faktu głupiego morału że możesz robić co chcesz tylko przeproś na koniec, a dostaniesz ten sam efekt co ci którzy pracowali.

W każdym społeczeństwie znajdziesz grupkę ekstremistów

@KakaowyTaboret: A o kim była wiekszość tej rozmowy albo pierwotny wpis ? Już nawet o tym gdzieś wspominałem.

cherry picking niczego nie udowadnia

@KakaowyTaboret: No chyba że tłumaczysz swoje wierzenia.

Fajna retoryka:

@KakaowyTaboret: wiem moja ulubiona to mówienie o nich sodomici, Jezus byłby dumny. Chociaż juz zacytowałem co nowy testament sądzi o kontaktach homo. Ale ustaliliśmy że granica to fakt czy dostaniesz głazem w łeb.

> Równie dobrze mogę Ci znaleźć na wykopie nawoływania do gazowania, penalizowania i odbioru podstawowych praw człowieka teistom i powiedzieć, że to wykopowa lewica.

@KakaowyTaboret: Czy w pierwotnym wpisie zabrakło ci emotki ? Bo idee żartu i mówienia nie do końca na serio nie muszę tłumaczyć ?

•  

@suluf:

A JA NIE PISAŁEM ŻE WYKOPOWE KONSERWY TO ROBIĄ CZY ROBIŁY W PRZESZŁOŚCI

napisales co im nie pasuje (bo pewnie maja podobne poglądy)

ale nie zmienia to faktu głupiego morału że możesz robić co chcesz tylko przeproś na koniec, a dostaniesz ten sam efekt co ci którzy pracowali.

Trzymajmy sie w koncu jednego tematu dyskusji :)

A o kim była wiekszość tej rozmowy albo pierwotny wpis ? Już nawet o tym gdzieś wspominałem.

Wykopowe konserwy... czyli oskarzyles o to w chuj dużo ludzi.

No chyba że tłumaczysz swoje wierzenia.

Dlatego wziąłem porównanie - wspolczesna Polska- Islam :-) i średniowieczna Polska i jak wtedy było z tym kamieniowaniem.

wiem moja ulubiona to mówienie o nich sodomici, Jezus byłby dumny. Chociaż juz zacytowałem co nowy testament sądzi o kontaktach homo. Ale ustaliliśmy że granica to fakt czy dostaniesz głazem w łeb.

Ech... Nawet nie wiem jak skomentować :-)

Czy w pierwotnym wpisie zabrakło ci emotki ? Bo idee żartu i mówienia nie do końca na serio nie muszę tłumaczyć ?

Może i tak- wiesz na wykopie są osoby które mają bardzo skrajne poglądy. Sam zobacz- sam uważasz, że NT popiera kamieniowanie, więc pośrednio zwiększasz zidiocenie społeczeństwa. Nie miałbyś oporów by podobnie pisać o homoseksualistach?

•  

sam uważasz, że NT popiera kamieniowanie

@KakaowyTaboret: Wiedze że po tej rozmowie znasz mnie lepiej niż ja sam. Nawet nie wiedziałem że tak uważam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie miałbyś oporów by podobnie pisać o homoseksualistach?

@KakaowyTaboret: To znaczy jak ? Wypominać im hipokryzję ? Pokazywać dziury w wierzeniach ?

@KakaowyTaboret: To po co przez dwa dni się ze mną kłócisz w co wierzą katolicy, i co twoja własna prywatna wersja katolicyzmu.

Wykopowe konserwy... czyli oskarzyles o to w chuj dużo ludzi.

@KakaowyTaboret: (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Trzymajmy sie w koncu jednego tematu dyskusji :)

@KakaowyTaboret: No na chwile obecną to z tego tematu to już tylko kamienie zostały i to dosłownie

•  

@suluf: Uważam za obrzydliwe to co napisałeś:

Dlatego wskazałem różnice między Islamem a Katolicyzmem :)

sam uważasz, że NT popiera kamieniowanie

To Ty wyskoczyłeś z fragment wypełnienia prawa w tym kontekście.

To znaczy jak ? Wypominać im hipokryzję ? Pokazywać dziury w wierzeniach ?

Sugerować że popierająmordowanie innych ludzi.

•  

Sugerować że popierająmordowanie innych ludzi.

@KakaowyTaboret: No jeżeli sugerują to czemu nie

Dlatego wskazałem różnice między Islamem a Katolicyzmem :)

@KakaowyTaboret: Super, a ja porównałem Wykopowych konserwatystów którzy jak nie wrzucają jakiś artykułów o tym że kobiety to dziwki a kiedyś to było inaczej, to wrzucają artykuły o gejach i jak większość z nich to pedofile. Czasami zamiast tego można poczytać jak to nie ma homofobii w Polsce bo ich nie mordują na ulicy, jeszcze. No nawet nie zaczynam mówić o kronikach przestępstw murzynów i arabów.

Jak chcesz dalej odbijać piłeczkę że zbrodnie islamu wymazują chrześcijańskie to możemy tak do usranej śmierci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dobre_bo_z_Marcepanem: Wcale to nie jest bzdura, taka jest ludzka natura że ludzie słaby potrzebują silnego bożka XD

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czy to już? Otóż tak, lecimy z kolejną ankietą ;). W ostatnim głosowaniu 2256 mirków (wow, chyba mamy rekord!) wyraziło swoją opinię o serialu "Life with Louie".
    11% osób zaznaczyło, że widziało pojedyncze odcinki, 61% zobaczyło większość odcinków, 21% obejrzało całość, a zaledwie 7% nie miało okazji widzieć nawet jednego odcinka.
    Według Was kreskówka "Świat według Ludwiczka" zasługuje na ocenę 8,68, co jest wynikiem wyższym od tego na Filmwebie (8,1) i od oceny na IMDb (8,3). Stawia to Ludwiczka na równi z Futuramą w wykopowym Top 5 :).

Dawno nie było do oceny animacji pełnometrażowej, więc dziś przyjrzymy się jednej z nich - "Zootopia" (Zwierzogród, 2016);

Tag do obserwacji/czarnolistowania: #wykopowekreskowki

Zasady: Oceniamy kreskówki oraz filmy animowane z różnych okresów. Głosujemy w skali 1-10, ocena będzie uśredniona i porównana z ocenami na portalu IMDB i Filmwebie. Głosowania będą się odbywać co 1-4 dni w zależności od wolnego czasu. W komentarzach będzie jeszcze jedna ankieta na temat tego czy widziałeś daną animację.

Top 5 seriale:

pokaż spoiler 1. DuckTales (1987-1990) - 8,95
    2. Courage the Cowardly Dog - 8,86
    3. South Park - 8,78
    4. Futurama - 8,68
    5. Life with Louie - 8,68

Top 5 filmy:

pokaż spoiler 1. Fantastic Mr. Fox - 7,93
    2. Song of the Sea - 7,90
    3. Mary and Max - 7,53
    4. Sing - 6,61
    5.

Miłej zabawy :-).

#wykopowekreskowki #kreskowki
    pokaż całość

odpowiedzi (44)

24 lata
    Osiągnięcia:
    - nic nie zrobiłam
    - nigdzie nie byłam
    - nigdy nie żyłam
    - dostałam wczoraj rano srogiego zatrucia więc swoje urodziny uświętuję kleikiem na wodzie

Dobre prognozy, umrę jak prawdziwa obrzydliwa p0lka.

#urodziny #dziendobry #cotahannah #rozowepaski

odpowiedzi (221)

• odpowiedzi (23)