Wpis z mikrobloga

Myślałem, że trzeba być już po przeszkoleniu, żeby zostać wezwanym


@Zashi: nope, jak byłeś na komisji i masz książeczkę to znaczy, że zostałeś przeniesiony do rezerwy i mogą cię w każdej chwili powołać. Na szczęście jest over 9999 możliwość, żeby nie iść np zwolnienie od lekarza (inb4 nie rób głupstw w stylu zwolnienie od psychiatry). Jeśli urodziło ci się dziecko to też piszesz list do WKU i tłumaczysz co i jak.
@piotr-zbies: Boże jak mnie irytują ludzie którzy gdzieś coś usłyszeli i są przekonani ze są bóg wie jakimi znawcami tematu.
Primo NSR nie jest wygaszany, bo nie ma alternatywy dla niego, po drugie - to chyba TY skoro twierdzisz ze MOŻNA otrzymać przydział bez przeszkolenia powinieneś wykazać ze tak jest, po trzecie - Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przydziałów mobilizacyjnych i pracowniczych przydziałów mobilizacyjnych
@zxc0:
Przydział mobilizacyjny a powołanie na ćwiczenia to chyba jednak 2 różne rzeczy. Jak byłem na ćwiczeniach to był też koleś bez żadnego przeszkolenia, bez przysięgi. Ale zgłosił się na ochotnika i powołali go na ćwiczenia.
@zxc0: w tym w którym twierdzisz że aby zostać powołanym na ćwiczenia musisz mieć wcześniej przeszkolenie i przydział mobilizacyjny. byłem na ćwiczeniach z typem który NIGDY nie był wcześniej w wojsku.
@Utero: musiał odbyć przeszkolenie wojskowe lub ekwiwalent (np służył w straży granicznej) i musiał mieć przydział mobilizacyjny. Kilka postów wyżej dałem ci do tego podstawę prawna