•  

  #150perfum #perfumy 112/150

  Prada Amber pour Homme Intense (2011)

  Zarówno opisywane wcześniej Amber pour Homme jak i dzisiejsze Amber pour Homme Intense poznałem w tym samym czasie jednak to flankera nabyłem pierwszego co było po prostu wynikiem tego, że pojawiła się extra okazja cenowa na angielskim ebayu. Oba zapachy podczas testów zrobiły na mnie jednak równie ogromne wrażenie.
  Nazwa Intense w odniesieniu do oryginalnego Prada Amber nie ma tu żadnego znaczenia bo są to zapachy zupełnie różne i w odmiennych klimatach i nie ma mowy o podobieństwo rodem z L'Homme i L'Homme Intense. Intense w nazwie ok, ale na pewno nie Amber pour Homme. Mamy tu niby ambrę i pudrowość znaną z pierwowzoru ale już jednak trochę inną od oryginału przez co w tym miejscu z mojego punktu widzenia kończą się podobieństwa obu perfum. Wersja Intense nie jest mydlana a skupia się na nutach ciepłych i to najważniejsza różnica między tymi dwoma zapachami. Po świeżym, bergamotkowym otwarciu zostają już tylko mirra, paczula, ambra i wanilia czyli klasa i elegancja ale w wersji na noc. Są to perfumy, które pachną słodko, bardzo szykownie i to dzięki nim zakochałem się później w mirrze. Amber pour Homme Intense to taki zapach kontrastów bo korzenny i naturalnie gorzki aromat mirry doskonale łączy się ze słodyczą ambry i wanilii. Zapach przebogaty tak jak Amber pour Homme ale zdecydowanie cięższy od swojego poprzednika będąc jednocześnie dużo słabszym jeśli chodzi o siłe rażenia, taki trochę paradoks i kolejny dobry przykład, żeby nie sugerować się "intense", "sport" czy innym "absolute". Parametry to najsłabsze ogniwo tych perfum. Trwałość niby dobra ale projekcja bliskoskórna i mamy kolejne perfumy, którym brakuje choćby nawet lekkiego ogona aby stać się arcydziełem. Pomimo tego iż wiele razy ich używałem to tylko raz zostały skomplementowane same z siebie przez kogoś, a jest to niestety spowodowane tym, że przez marną moc nie były dostrzegane, bo jak już sam z siebie dawałem do powąchania koleżankom nadgarstek to zawsze było "wow" albo jakiś komplement. Dziwna sprawa, bo w internecie większość ludzi zachwala moc tego pachnidła. Może ktoś z Was ma i chciałby się wypowiedzieć? Prada jest obecnie według mnie jedną z najlepszych mainstreamowych marek jeśli chodzi o perfumy a Amber pour Homme Intense to jedno z najlepszych dzieci tego włoskiego domu mody. Mają swój niepodrabialny, elegancki styl, do którego Amber pour Homme Intense pasuje idealnie. Tradycyjnie plus też za piękny flakonik. Warto brać nawet w ciemno póki jeszcze jest dostępny w miare łatwo.

  typ: powdery-oriental
  zapach: 8,5/10
  trwałość: 7,0/10
  projekcja: 5,0/10
  cena: od 175 zł za 50 ml
  podobne: Tom Ford Noir
  https://www.parfumo.net/Perfumes/Prada/Amber_Pour_Homme_Intense
  https://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-Amber-Pour-Homme-Intense-11240.html

  źródło: uiimages.parfumo.de

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Czy zwróciliście kiedyś uwagę, że mózg sam się tak nazwał?

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Jak byłam małą dziewczyną to rodzice wpajali mi do głowy takie proste prawidła jak "Kiedy gdzieś wchodzisz to trzeba powiedzieć dzień dobry ". No i tak mi zostało. Co weekend wracam ze #studbaza do domu, głównie pociągami. Jak wchodzę do przedziału to zawsze mówię wszystkim tam siedzącym "dzień dobry", jak wychodzę to mówię "do widzenia", jak jadę w bezprzedziałowym wagonie to zwracam się tak samo do osoby obok mnie. Zwykle każdy mi grzecznie odpowiada i tyle. No i dzisiaj wsiadam, na siedzeniu obok siedzi pani ok 50 lvl i taki dialog:
  Ja: -Dzień dobry.
  Pani: -Przepraszam, czy my siem znamy?
  Usiadłam, ona na mnie patrzy złowrogo jak na ufo. Ja mam error, ale że od rana towarzyszy mi dobry humor to ze szczerym uśmiechem odpowiadam:
  J: -No teraz to już tak.
  P: -Ja pani nie znam! Proszem mniem nie napastować bo pójdem do konduktora!
  J: ( ಠ_ಠ)
  Powiedzcie, czy ja coś robię źle? Chciałam po prostu być miła ( ͡° ʖ̯ ͡°) #zalesie #pociagi
  pokaż całość

  odpowiedzi (78)

 • avatar

  Plusują ci którzy nie oglądali Avengers i nie mają zamiaru.

  Pokażcie że istnieją jeszcze ludzie dla których kino to coś więcej niż jakieś tanie popłuczyny w których liczą się tylko efekty specjalne bo jakby ten film z nich odrzeć to nie zostaje nic.

  #oswiadczenie #przemyslenia #avengers #filmy

  odpowiedzi (70)