•  

  Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli:

  Przyszła właśnie do mnie mieszkanka miasta z żądaniem remontu mieszkania komunalnego (wymiana dwóch pieców i wszystkich okien). Okazało się, że zaległości w opłatach sięgają już 5000 zł, przy ok. 200 zł czynszu miesięcznego (po odjęciu dodatku mieszkaniowego wypłacanego przez miasto) za 70 m2 mieszkania, gdzie mieszka 9 osób, w tym 4 osoby dorosłe, z których żadna nie pracuje. Pani nie pracuje i ma trójkę dzieci. Dostaje 1500 zł z programu 500+ i inne zasiłki socjalne. Na pytanie co z pozostałymi dorosłymi osobami, usłyszałem, że mama (57 lat) jest chora. To spytałem, skoro chora, to dostaje zapewne rentę? Pani wyjaśniła, że jej matka nie dostaje renty, gdyż nigdy w życiu nie pracowała, a jeśli już, to na czarno. Córka żyje jak mama.

  Rodzi się pytanie, jak będą żyły dzieci tej pani, wychowane w domu, w którym nikt nie pracuje, ale jakoś wszyscy sobie radzą. Czy nie jest tak, że nieprzemyślana, źle kierowana pomoc społeczna prowadzi do dziedziczenia patologii i biedy?

  I co mam zrobić, wyremontować mieszkanie tej pani za publiczne pieniądze innych ludzi, którzy na swój chleb zarabiają ciężką pracą?

  Kiedy słyszę, że np. będą podwyższane podatki dla „najbogatszych”, że wyższa kwota wolna od podatku będzie dotyczyła tylko tych, którzy zarabiają maksymalnie 500 zł miesięcznie (za bardzo się nie napracują), to muszę się uszczypnąć, żeby się przekonać, że nie śnię, że nie jestem w roku 1917, kiedy dokonywał się akt sprawiedliwości rewolucyjnej, kiedy ten co miał więcej od najbiedniejszego, był kułakiem i burżujem, a ciężko pracujący na swój dobrobyt- pasożytem. Kiedy to równano w dół, zamiast w górę.

  Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę, w odróżnieniu od tych biednych, często z własnej winy? Czy należy karać ludzi za pracowitość, zaradność i ambicje, za sukces? Już zapowiedziano równanie emerytur w dół. ZUS i nasze składki (czym ciężej pracujesz, więcej zarabiasz, więcej płacisz) już są karykaturalne, bo bez względu na wysokość wpłacanych składek, dostęp do służby zdrowia mamy taki sam.

  Tyle mówiło się o tworzeniu w Polsce klasy średniej, która jest motorem napędowym rozwoju, a dziś tworzy się klasę socjalną. Dzieci tej pani z historii powyżej, jak dorosną, jak będą żyły, widząc jak żyła ich babcia, jak żyje ich mama? Żyją i będą żyć w przeświadczeniu, że im się należy, nie zastanawiając się nad tym, skąd się biorą te rozdawane w ramach socjalu pieniądze! Dziwny jest ten kraj.

  #socjalizm #bekazpisu #korwin #podatki #wolnosc #polityka

  źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   @zajconek: bardzo ładnie Pan Prezydent powiedział, dawać go do #kielc zamiast tego trenera :/.

   pokaż spoiler Leroy... dlaczego nie wygrałeś :(.

  •  

   @zajconek: Jeśli chodzi o pana Tyszkiewicza to polecam ten archiwalny materiał, to jak zrugał wtedy Ikonowicza to miód na moje uszy, a w sumie temat podobny, bo też rozchodziło się o mieszkania.

   źródło: youtube.com

  •  

   @zajconek: Logika jego słów słuszna - ale spróbuj mu w komentarzach napisać, że on również żyje z tego co inni wypracują i wpłacą w podatkach, to zobaczysz jak się będzie faflunił. Niby to nie jest zupełnie to samo (bo on pracuje jako urzędnik) ale jednak na jego wypłatę składają się również wszyscy, tak jak na "wypłatę" dla tej balbiny i jej rodziny z jego wpisu.

   niby jest w porządku (nawet jako kodziarz) ale mam ciągle mieszane uczucia między innymi z uwagi na fakt, że trudno mu pojąć, że na jego apanaże skłądamy się wszyscy;c

  •  

   niby jest w porządku (nawet jako kodziarz) ale mam ciągle mieszane uczucia między innymi z uwagi na fakt, że trudno mu pojąć, że na jego apanaże skłądamy się wszyscy;c

   @papciu: Ale on na te apanaże pracuje. Podobnie jak pani woźna w przedszkolu czy nauczycielka jest opłacana z podatków, ale to nie znaczy, że jest darmozjadem jak tamta rodzina. Jeżeli nie widzisz różnicy to na prawdę jesteś ograniczony

  •  

   @chanelzeg: ty slepy jestes, przeciez napisalem ze to nie to samo. Ze pracuje jako urzednik czyli to co probujesz mi teraz przekazac. Jak nie rozumiesz slowa pisanego to na prawde jestes ograniczony

   +: 11mac11
  •  

   @papciu: Ale Tyszkiewicz nie widzi problemu w tym, żeby dać komuś pieniądze z podatków, ale w tym, żeby je dawać zupełnie za nic, ludziom zupełnie zdrowym, ale biernym zawodowo.

  •  

   @papciu: jasne ze on też żyje z podatków, ale pracuje na to by móc dostawać te pieniądze, nie bierze niczego za darmo.

  •  

   @chanelzeg: @chanelzeg: chodzilo mi o to, ze on uwaza, ze jego wyplata z urzedu miasta nie pochodzi z pieniedzy podatnikow, ze jest to efekt jego pracy, ze „on te pieniadze zarobil” dla miasta. Sporo takich kwiatkow mozna znalesc na jego FB. A jak mu probujesz uswiadomic ze to pieniadze wydarte z kieszeni podatnikow to sie pruje i personalnie atakuje. Jak usiade do kompa to podlinkuje konkretne dyskusje.

   +: momento
  •  

   on uwaza, ze jego wyplata z urzedu miasta nie pochodzi z pieniedzy podatnikow, ze jest to efekt jego pracy

   @papciu: Nigdzie nie napisał, że jego pensja prezydenta nie jest z podatków.

  •  

   @chanelzeg: udowodnie, ze jest inaczej. Pamietam ta dyskusje doskonale, wkleje tu linka jak tylko usiade do kompap

  •  

   @papciu: ale gdzie tu jest analogia? Ta pani coś robi dla mnie czy dla Ciebie z tej publicznej kasy? To są pytania retoryczne - wolę to dopisać, bo nie mam pewności jak u Ciebie z logiką.

  •  

   @chanelzeg: jak znajdę sposób jak dotrzeć do posta z tą dyskusją to wkleję, jestem o krok :p

   źródło: i.imgur.com

   +: Zalbag
  •  

   @Walkiria81: a ja jak z czytaniem u zrozumieniem u ciebie.

  •  

   @zajconek ehh chciałabym żyć w czasach żeby w Polsce nie było jak w lesie i żeby skończyło się społeczne rozdawnictwo (・へ・)

  •  

   @alexaandriach: Przyłączam sie do koncertu życzeń. BY W TYM KRAJU OPŁACAŁO SIĘ UCZCIWIE PRACOWAĆ. Tylko tyle.

  •  

   @zajconek: Wadim to jeden z najlepszych prezydentów miast. Z totalnego zadupia jakim jest Nowa Sól zrobił najsensowniej działające (obok Zielonej) miasto w Lubuskim. Wielu mieszkańców nie miałoby nic przeciwko, by "rządził" kolejnych 10 lat.

   No ale nie będzie mógł. xD

  •  

   @chanelzeg: znalazłem! https://www.facebook.com/wadimnowasol/posts/2367675550118225?comment_id=2367699786782468

   https://i.imgur.com/bZtoLR0.png
   https://i.imgur.com/SgPZYgF.png

   Do niego - z jakiegoś powodu - nie dociera, że wypłata wynagrodzenia z UM na jego konto, to pieniądze wcześniej pobrane z różnego typu podatków. On twierdzi, że wypracował dla miasta kilkanaście milionów i że jego wynagrodzenie to jest zapłata. Ciekawe za co miasto dostało te kilkanaście milionów ;) Jaką usługę wykonało, bądź jaki produkt sprzedało ;) Otóż - żadnej, tylko wyciągnęło te pieniądze z podatków czego zdaje się pan wadmin nie dostrzega (W T F)

   Sam brałem wielokrotnie udział w tych dyskusjach, nie ukrywam - czasami prowokując ;)
   Takich kwiatków na jego profilu jest więcej, musisz mi zaufać, ale już mi się nie chce szukać bo jeszcze się zdemaskuję z imienia i nazwiska a tego chciałbym uniknąć ;)

   PS. Nie odbieram mu zasług dla miasta, pamiętam jak to miasto wyglądało 15 lat temu.

  •  

   @zajconek: wbrew pozorom wyremontować bo taki jest jego psi obowiązek. Mieszkanie należy do miasta i to on ma obowiązek utrzymywać ich standard. Jeśli coś zniszczyli to niech im wystawi rachunek. Z całą resztą dotyczącą opieki społecznej bym się zgodził bo powinna się ona głównie zajmować dawaniem wędki - zamiast wysyłać kasę przymusić ich do aktywności zawodowej cofnięciem pieniędzy.

  •  

   @papciu: Na pierwszym screenie ma rację. Nawet osoby mające pensje z podatków płaca podatki od tej pensji. Na drugim nie ma racji, pewnie użył skrótu myślowego "życ z podatków"="być darmozjadem="nie tworzyć wartości dodatniej". Inna sprawa, że z tego co pamiętam to on prowadził bardzo dobrze prosperującą działalnośc gospodarczą, która sprzedał po objęciu urzedu prezydenta. Możliwe, że przez lata żył również z tych pieniędzy/odsetek od nich, a nie tylko z pensji prezydenta.

  •  

   @zajconek: Btw to jeden z lepszych burmistrzów jakich znam - za jego rządów Nowa Sól kwitnie.

  •  

   @chanelzeg: Tak, miał spółki związane z komputerami "VADIM sp z.o.o" i "VADIM soft sp .z.o.o" i "monkom sp. z.o.o". Tam rzekomo jakieś wałki były, przed upadłością zadłużoną spółkę sprzedał komuś za 'drobne' (mimo, że spółka przyniosła lub ciągle przynosiła kokosy, ale były jakieś uber długi). W każdym razie wiem tylko tyle, że temat sprzedaży i upadłości budził jakieś tam lokalne kontrowersje - nie znam szczegółów i jak się sprawa zakończyla (w sądzie).

   Nawiązując do screenów, to tylko wycinki, nie chciało mi się wklejać wszystkich. Jak pogrzebiesz trochę na jego fb to można znaleźć tego więcej.

   Reasumując, wszystko spoko, ale czasami ręce opadają :D

   pozdro, wracam do roboty :D

  •  

   @papciu: Doceniam, że info nie było kompletnie z czapy i, że chciało się poszukać źródła. Pozdrawiam

  •  

   Tak sobie myślę na jaką partie ta Pani, jej mama i mąż głosują. I na jaką będą głosować dzieci jak podrosną. Jak myślicie?

  •  
   lewaq3000

   +26

   @zajconek: nie wiem dlaczego tagujesz #korwin i #wolnosc, Wadim jest powiązany z Nowoczesną

   @zeek: na PiS

  •  

   @zajconek: dlatego ja wlasnie nie pracuje i ciagne socjal. Nie bede oddawal wyplaty na patologie

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Niech zgadne że chodzi o G.Ó.W.N.O. ( Grupe ówczesnych wędrowców niemających ojczyzny?) #stopnienawisci xD

  •  

   to trzeba było jako samorząd nie posiadać nieruchomości, sprzedać wszystko na licytacjach i nawet jak przyjdą mieszkańcy po lokale socjalne to zgodnie z prawdą powiedzieć że je dostaną jak tylko samorząd jakieś będzie miał.

   Jeżeli Nowa Sól jest właścicielem lokali to wtedy już nie ma wyjścia i musi o nie dbać.

  •  

   @zajconek: wyłączając problemy ze zdrowiem czy jakieś inne szczególne sytuacje jak np opieka nad chorym, to 'niepracowanie' w dzisiejszych czasach jest sygnałem skrajnego zjebania, ewentualnie takiego samego cwaniactwa, co w społecznej ocenie wychodzi na to samo.
   Jak słyszę, że ktoś NIGDY nie pracował, a dziś jęczy, że ma biedę, to nie mogę tego pojąć. To jedna z niewielu rzeczy, których nie potrafię sobie wytłumaczyć.
   Wiem, rozumiem, że ktoś potrzebuje nie związanej ze ze stanem zdrowia (bo to naturalne) przerwy w pracy, bo dziecko, bo sytuacja, bo silny stres itp, ale, żeby nigdy się nie schylić, nie czerpać radości z posiadani kilku własnych groszy.. No ale w sumie takie nawyki wyrabia się za młodu. Dla mnie nie było nic lepszego jak 3-4 tyg pracy w wakacje praktycznie od 14 roku zycia i możliwość kupienia sobie butów i gaci, na które nigdy nie było by stać moich ciężko tyrających rodziców (stać w sensie zakupu dla mnie); dziś widzę to dokładnie tak samo; posiadać coś za swoje to prawdziwa, osobista wartość

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @zajconek skąd pochodzi ten "artykuł"?

  •  

   Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę

   @zajconek: nie zapominają. Po prostu mają to w dupie.

  •  

   @zajconek no i brawo, takich ludzi nam trzeba u władzy

  •  

   @zajconek: gosc z rigczem, co on w nowosmiesznej robi

  •  

   @zajconek: podziwiam tego pana. Byłem parę razy w NS, mam znajomych, którzy stamtąd pochodzą. Kawał dobrej roboty ten pan wykonuje.

  •  

   @okradzione ale go prezydent ora.Az sie Ikonowicz fafluni.
   Kurwa 1zl czynszu za metr mieszkania.
   Ja place ponad 12.

   I pytanie: czy warto pracowac?

  •  

   @zajconek: o proszę w końcu jakiś głos rozsądku wśród rządzących. Może jest jeszcze nadzieja :D

  •  

   @Shodan56: Nieważne jakiej jest narodowości, bo takiej patologii nie brakuje także wśród polaków. Wystarczy prześledzić najpopularniejszy tag na wykopie, sytuacja podobna.
   Patusy którzy jedyne co robią w społeczeństwie to szkodzenie innym (rozboje, kradzieże żeby na chlanie było) dostają mieszkania po 50 metrów, często blisko centrum, bo tam są budynki socjalne, a normalny człowiek, który uczciwie pracuje dzien w dzień musi zapierdalać i połowe pensji oddawać na wynajem lokalu.

  •  

   @zajconek: zaorane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @okradzione: piekna orka, nie widziałem tego wcześniej (ʘ‿ʘ)

  •  

   https://www.facebook.com/wadimnowasol/posts/2367675550118225?comment_id=2367699786782468

   https://i.imgur.com/bZtoLR0.png
   https://i.imgur.com/SgPZYgF.png


   @papciu: przecież to są wypowiedzi wyrwane z kontekstu! xD On się bronił przed oskarżeniami typu "że jest złodziejem" oraz "że też żyje z podatków tak samo jak ludzie, którzy nie chcą pracować tylko brać zasiłki, więc nic go od nich nie różni" - a temu stwierdzeniu sam uczciwie zaprzeczyłeś. Nie wiem czemu na siłę szukasz na niego haków? Zgodzę się, że nie jest on najlepszym dyplomatą i czasem zamiast coś skrupulatniej komuś wytłumaczyć, to puszczają mu nerwy. Ale skoro ty jesteś taki idealny to może sam zacznij kandydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @zajconek: mojego prezydenta zawsze zaplusuję

  •  

   @zajconek: trochę źle otagowałeś. Ikonowicz nie jest w PiSie, a Tyszkiewicz nie jest w partii Korwin, tylko w .N

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @zajconek: pytanie do kopii Waszczykowskiego: Panie Prezydencie, skoro zastanawia się Pan nad wnioskiem tej Pani, to oznacza, że sprawa jej zadłużenia nie trafiła jeszcze do sądu. To skandal. Czym zajmują się Pana urzędnicy? Przecież przez takie rodziny budownictwo komunalne jest w czarnej d. Zajmują mieszkania, a prawdziwie potrzebujący czekają wiele lat w kolejkach. Trzeba mnożyć jakieś baraki socjalne i tych, którzy nie szanują mieszkań komunalnych, tam przenosić.

  •  

   @zajconek: Miód do czytania, serio. Żeby wszyscy politycy tak myśleli to by było cudownie.

  •  

   @zajconek: przecież PiSowi to naa rękę stworzyć klase robotników/nierobów biedaków i bogata kaste polityków i oszustów. Klasa średnia to zagrożenie dla władzy

  •  

   @zajconek miałem do czynienia z komunalkami, to niestety taka patologia jak opisywana powyżej jest nagminna. Całe rodziny siedzące w mieszkaniu lub pod kamienica na ławkach. Długi idące w tysiącach złotych.. Zazwyczaj takim osobnikom proponowane są jakieś prace społeczne na rzecz gminy, dzięki którym mogliby odpracowac cześć długu. 95% odpowiedzi jest wtedy odmowna.

   Co gorsza 500+ powiększyło tylko zgraje osób "bo im się należy". Ludzi, którzy ów socjal traktują jak dożywotnia podwyżka, już nawet nie potrafią sobie wyobrazić domowego budżetu bez tej kwoty..

   Jedna Karyna z rodziny szwagra od czasu do czasu sobie dorabiala na nowe buciki, czy ciuchy. Jak weszło 500+, to mąż nagle zaczął zarabiać minimalna krajowa (reszta pod stołem) i szybko sprawili sobie trzecie dziecko. Efekt: socjal pełną gębą, a ona siedzi sobie w domku, a dziecko posyła do dziadków, bo przecież makijaż i solar się same nie zrobią.

  •  

   @zajconek: czy ja chodze dla przyjemnosci do roboty? pytam jednego i drugiego oszołoma ktorego głupi lud wybrał

  •  

   @zajconek: szkoda, że nie można takich osób wysyłać na roboty przymusowe

  •  

   Tak sobie myślę na jaką partie ta Pani, jej mama i mąż głosują. I na jaką będą głosować dzieci jak podrosną. Jak myślicie?

   @zeek: PiS, PO, PSL, SLD, Razem - ta pani zmieściłaby się w elektoracie każdej z tych partii, wiec ciężko stwierdzić

   +: QBA__
  •  

   Tak sobie myślę na jaką partie ta Pani, jej mama i mąż głosują

   @zeek na tych co obiecują najwięcej w danej chwili

  •  

   @Alex_Krycek:

   Ale skoro ty jesteś taki idealny to może sam zacznij kandydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zacznę od tego. Na 8==D te ad-personam? Nawet w tak błahej i durnej sprawie potraficie sie ponapinać i poobrażać. Dlatego specjalnie dla Ciebie zniżę dyskusję do Twojego poziomu.

   przecież to są wypowiedzi wyrwane z kontekstu! xD
   Ty sam jesteś wyrwany z kontekstu. Czytałeś cały podlinkowany wątek? Chyba nie. Zresztą nawet nie trzeba czytać całego. Na niezaprzeczalny fakt, że "Pan żyje z podatków", które rozpoczęło dyskusję na jego FB odpowiada "nie żyję z podatków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!". I tyle. Nie dociera do niego, że kasa którą dostaje z UM pochodzi od ludzi, z których została ściągnięta pod postacią podatków. Nie ma w tym nic złego, ale nie dostrzeganie takich banalnych podatkowych prawideł, to chyba jakieś celowe zaćmienie z jego strony. Bo już nie wiem jak to inaczej nazwać.

   On się bronił przed oskarżeniami typu "że jest złodziejem" że też żyje z podatków tak samo jak ludzie, którzy nie chcą pracować tylko brać zasiłki, więc nic go od nich nie różni"
   Nie przypominam sobie aby takie słowa padły. Zarówno w wątku z jego FB jak i tutaj, gdzie otworzyłem dyskusję. To chyba Twoje dopowiedzenia. Gwoli ścisłości - on się przed niczym nie bronił, bo to nie był żaden atak a tym bardziej nie było to posądzenie o złodzejstwo, co mu nawet typek z którym dyskutował zaznaczył, że to nic złego żyć z podatków. Wystarczy czytać.

   Nie wiem czemu na siłę szukasz na niego haków?
   Nie szukam na niego haków, to Twoje dopowiedzenia do tego co napisałem. Z uwagi, że łączy mnie z lubuskim trójmiastem sporo - i to nawet bardzo - to śledzę tyszkiewicza od dawna i dostrzegam pewne durnoty, które zdarza mu się pleść. A to zarzucanie mu "że żyje z podatków" to częsty motyw na jego FB. Hejterzy widzą, że się przy tym napina i tym próbują wyprowadzić go z równowagi. Nie posługuje się dopowiedzeniami tak jak Ty a faktami, które jestem w stanie udowodnić. Mogę podlinkować kolejne wątki ale zwyczajnie mi się nie chce z tobą już dyskutować, zwłaszcza po tym jak zakończyłeś swoją wypowiedź.

   ELO

  •  

   @Shodan56: niekoniecznie. Kilka lat temu wynajmowaliśmy mieszkanie w kamienicy. Polskiej rodzinie. Mieszkali tam od okolo 30 lat- wprowadzili się tam jeszcze ich rodzice w czasach, gdy władza zmuszała ludzi do wynajmowania pustostanów. Jak było wcześniej, to nie wiem, ale przez ostatnie 10 lat gdy tam mieszkali narobili zaległości- czynsz+ media na około 15 tysięcy złotych, kradli prąd, 2 synów (kibole) regularnie niszczyło klatkę schodową, robili co chcieli. Wyrzucić się ich nie dało, bo mieli małe dzieci, później oboje rodziców zaczęło chorować na raka (to już w ogóle nie dało się ich wyrzucić). Na szczęście oboje zmarli, a dzieci dorosły i się wyprowadziły. Oczywiście zrzekły się jakiegokolwiek spadku po rodzicach. Rodzice pracowali jako nauczyciele, za mieszkanie prawie 90m2 z ogrodem 10x10m w mieście 130 tys. mieli płacić około 500zł miesięcznie- na obecne pieniądze. I jeszcze wiecznie pluli się o wszystko m.in. o nowe okna; i obsrywali dookoła całą moją rodzinę.

  •  

   @papciu: musisz mieć smutne życie, że poświęcasz tyle czasu nic nie znaczącym pierdołom xD
   ELO xD

  •  

   @Cephalopoda_Ammonoidea: tj. dopiero kilka lat temu skończyła się ta historia z tymi lokatorami

  •  

   @postacie: nie wiem czy takie zadupie, bo wciąż trzecie albo czwarte wg wielkości było wtedy to miasto w lubuskiem, ale prawda. Przed Tyszkiewiczem bezrobocie było najwyższe w województwie, jakieś 35-40%

   Po powodziach w 97 za Tyszkiewicza np. podwyższono wał przeciwpowodziowy w Nowej Soli. Kiedy kilka ładnych lat temu Odra zalewała kolejne miasta na swojej drodze, zgadnij w jakim mieście nie było takiego problemu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   @Ark00 no działeczki na Wodnej i cmentarz trochę podtopiło, ale fakt, reszta miasta była sucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @papciu: niepotrebnie brniesz w udowadnianie pracy z podatków. Jeśli gminna zleca projekt i budowę ulicy to przecież projektant i wykonawca tez będzie miał płacone z kasy gminy czyli z pieniędzy podatników.

   +: tabarok
  •  

   @zajconek: gotuje się we mnie jak właśnie wydałem wszystkie oszczędności pochodzące tylko i wyłącznie z mojej pracy na wkład własny na kredyt i teraz 25 lat będę zapierdalał i go spłacał i czytam takie historie.

  •  

   Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę, w odróżnieniu od tych biednych, często z własnej winy?

   @zajconek: świat nie jest czarno-biały, nie kazdy biedny to pasozyt i nie kazdy bogaty to pracuś. Fajnie sie podaje takie skrajnosci, tylko ze wiekszosc ludzi jest po srodku. Wielu biednych nie jest chytrych, tylko zostali tak wychowani i inaczdj nie potrafia.

  •  

   Komu należą się mieszkania komunalne? Najmniej zarabiającym czy jak? A jak ktoś dostanie mieszkanie i nagle zdobędzie super płatną pracę to mieszkanie mu zabiorą?

  •  

   @zajconek: ale się zdenerwowałam czytając to... zasrana patologia.

  •  

   @papciu: mogę Ci podać jak miasto zarobiło kasę, kupiło ugory, V klasa gleb ornych, łąki leżące odłogiem, zmieniło plan zagospodarowania, wybudowało drogę oraz doprowadziło media, fakt inwestycja z podatków, ale następnie sprzedało tę grunty pod przemysł, usługi i częściowo pod zabudowę mieszkaniową, za samą odsprzedaż tylko połowy tych terenów już miasto było na zero, kolejna część to już czysty zysk, następnie te fabryki powstałe tam płacą podatki od nieruchomości, dają zatrudnienie i kolejne podatki z PIT wpływają do kasy państwa i miasta. Czy to nie nazwiesz zarabianiem?

  •  

   @zajconek: Jak się do mieszkąń komunalnych pakuje lokatorów socjalnych, to takie są efekty.

   Jak szkołą uczy (i nie wychowuje, a po co) to takie są efekty

   Jak toleruje się nicnierobienie, ale za to zakazuje się "odbierania dzieci za samą biedę" to takie sa efekty.

   +: Catit
  •  

   Sporo takich kwiatkow mozna znalesc na jego FB. A jak mu probujesz uswiadomic ze to pieniadze wydarte z kieszeni podatnikow to sie pruje i personalnie atakuje. Jak usiade do kompa to podlinkuje konkretne dyskusje.

   @papciu: Sam pracowałem "dla państwa" na stanowisku, które przynosiło państwu wielokrotne przebicie moich zarobków liczonych z wszelkimi kosztami.

  •  

   Komu należą się mieszkania komunalne? Najmniej zarabiającym czy jak? A jak ktoś dostanie mieszkanie i nagle zdobędzie super płatną pracę to mieszkanie mu zabiorą?

   @salvador5000: Obecnie w 9 na 10 przypadkach beneficjentom socjalu. W mojej rodzinie meiszkanie komunalne dostawali np. pracownicy szpitali, których z jakiegoś-tam powodu wysiedlano z dotychczasowej kwatery prywatnej (bo np. była nieodpowiednia, budynek szedł do rozbiórki czy inne przygody.

   Trochę wczęsniej (lata 80'- wczesne 90' XX wieku) takie bloki komunalne zasiedlano robotnikami państwowych zakładów, pracownikami prokuratur i sądów, nauczycielami i inszymi, którym z racji efektu skali taniej było zapłacić mniej i wynając komunalne mieszkanie niż zapłacić normalnie.

  •  

   @hehenuanek czyli to jeszcze gorzej niż jakieś 500+. Dość, że dostają mieszkania za darmo to najczęściej za nie nie płacą lub dostają dofinansowanie do czynszu itp

  •  

   to jest kurwa najlepszy prezydent w Polsce. polecam jego polemiki z Ikonowiczem na yt. mistrz.

  •  

   Dość, że dostają mieszkania za darmo to najczęściej za nie nie płacą lub dostają dofinansowanie do czynszu itp

   @salvador5000: Socjalni i owszem.

   Komunalne w opisanym przeze mnie modelu były zajebiście opłacalne dla państwa: hurtowo budowało na swoich gruntach swoje bloki w których ustawiało czynsz trochę powyżej kosztów, a mogło płacić ludności duuuużo mniej bo ta nie miała potrzeby by zarobić na prywatny wynajem (którego nie było btw).

   Z punktu widzenia ludności to było coś jak zamiast zarabiać 2000 i płacić za prywatny lokal 1000 złotych to zarabiać 1500 i płacić za lokal 500.

   Z punktu widzenia państwa zaś to było jak zamiast płacić 2000 + koszty to płacić 1500 + koszty i jeszcze dostawać różnice w czynszu pomiędzy kosztami utrzymania lokalu komunalnego a czynszem płaconym przez lokatora. Potem wszystko jebło.

  •  

   @zajconek Najgorsze, że gdy polityk powie coś takiego - czyli prawdę to najczęściej spotyka go hejt. Komor powiedział, żeby wziąć kredyt i zmienić pracę i co? Być może przez to przegrał wybory. Ludzie chcą usłyszeć "nie martw się, państwo ci pomoże", a nie "spróbuj poradzić sobie sam".

  •  

   @embed: no przeciez to jest logiczne i normalne, ale nie dla wszystkich, w tym tyszkiewicza, przynajmniej wtedy kiedy chodzi o pieniadze mu wyplacane za jego prace. Nie wmawiam sobie tego tylko podaje konkretne przyklady. To nie moja wina ze tyszkiewicz wypisuje takie rzeczy :p

  •  

   @papciu jakie znaczenie ma Twoje twierdzenie, że żyje on z naszych podatków do sedna artykułu? Szef firmy, która sprzedała okna do biurowca ZUS tez żyje z naszych podatków i co z tego?

  •  

   @delrey: przeczytaj pierwszy mój wpis w watku. Od tego sie zaczela dyskusja. Jezeli nie potrafisz dostrzec nawet cienia powiązań - np personalnego - to niestety nie pomogę. Jezeli natomiast nie znajdziesz takiego powiazania to inaczej: jezeli nie pozwalasz na dygresje w nawiazaniu do wpisu opa, to rowniez nie na to nie poradzę

  •  

   @papciu: nie widzę żadnego cienia powiązań pomiędzy pasożytowaniem na innych, a wykonywaniem pracy za pieniądze. Nie rozumiem po co to napisałeś? Ma to mu umniejszyć czy co?

  •  

   Tak sobie myślę na jaką partie ta Pani, jej mama i mąż głosują

   @zeek: tak sobie myślę że mają centralnie wyjebane na wybory, podobnie jak połowa Polaków

  •  

   Wadim Tyszkiewicz

   @zajconek: wlazłem na WIkipedie, by o tym człowieku poczytać i takie zdjęcie mnie przywitało xD dość memiczne imo.

  •  

   @zajconek: Ale zawsze tacy będą, bo zawsze znajdzie się ktoś kto im DA. Patrz niedawny wykop o 21 letniej mamuśce która zadłużyła się na 30k po to tylko by poczuć high life i po to by potem był płacz że chcą jakichś spłat tego zadłużenia i na końcu po to by prosić o kasę na spłatę :/

  •  

   @zajconek: głos wołającego na puszczy....

  •  

   @Willy666 o nie, oni karnie pójdą właśnie, żeby socjalne zrodelko nie wyschlo