Wpis z mikrobloga

Mam prosty server http. konfigurację serwera (porty, obsługiwane typy komend, ścieżki do różnych danych), zaciągam w momencie uruchomienia programu z pliku .yml.
Jaki był by najlepszy sposób na podmianę konfiguracji w trakcie działania serwera ? Aby nie było straty pomiędzy przejściem z jednej kofiguracji na drugą, a jeżeli musi być to zeby była jak najmniejsza.
#programowanie #devops #java
  • 10
@DaxterPoker: nie za bardzo rozumiem co chcesz zrobić i o jakich stratach pomiędzy przejściem mówisz, ile trwa załadowanie konfiguracji?

Pewnie idealnym rozwiązaniem było by postawić drugi serwer z nową konfiguracją i spiąć go w lb razem z pierwszym (o ile starsza konfiguracja może współdziałać z nową), po czym usunąć ten pierwszy z load balancera, albo nie wiem, postawić drugi i przekierować na niego ruch za pomocą DNS, ciężko powiedzieć mając tak
@annotate: @kucyk: hmm robie serwer www który przesłane komendy będzie przekierowywał do innych programów. Wiem że coś takiego juz jest mniejwiecej :)
Straty to czas przejścia pomiędzy konfiguracjami w którym mój serwer był by niedostępny.
Serwer stawia się około 3 sekundy (ładowanie konfiguracji i uruchomienie serwera).