Wpis z mikrobloga

Myślicie sobie pewnie fajne to uczucie być kibicem takiego Juventusu który idzie po 8 tytuł mistrza Włoch z rzędu. Otóż nie. 23 lata spędziłem kibicując Juventusowi a w tym czasie degradacja do Serie B kiedy naprawdę zwątpiłem że rzeczywiście kupowali mecze, na szczęście okazało się że nie. Oprócz tego oczywiście oglądałem 4 przegrane finały Ligi Mistrzów, super uczucie, serio #!$%@?. Te scudetti już mnie nie jarają kiedy Milan i Inter istnieją tylko teoretycznie. Kiedyś to były pojedynki, teraz liga jest wygrana przed pierwszym gwizdkiem w sezonie. Chcę czegoś więcej, chcę w końcu zobaczyć Juventus wygrywający Ligę Mistrzów.
#mecz #pilkanozna #juventus
  • 28
@Minieri: jako fan teoretycznego interu (fakt graja jak graja od 2011 to juz nie to samo i tesknie za starym interem) powiem ci ze sezon 2010 i potrojna korona to najlepszy okres jaki bylo mi dane przezyc w pilce noznej... szkoda ze wtedy holendrzy przegrali final ms to by byl komplecik. Jak gral buffon to juve zyczylem wygrania LM ale teraz jakos tego nie czuje jest mi to obojetne
@Minieri Niestety nie doczekasz się i bardzo #!$%@? dobrze, wszystkiego najgorszego za tego gola z przewrotki strzelonego przez Trezegueta Realowi. Już nawet nie pamiętam czy to był półfinał, czy ćwierćfinał, ale płakałem wtedy jak bóbr jak wyrzucili Real z LM, a z osiem lat miałem.
@Minieri: Otóż z wieloma faktami o których piszesz muszę się zgodzić, lecz mnie jako kibica, Scudetto nadal cieszy, przypomina mi to tą niesamowitą przemianę klubu jaką przeszedł na przestrzeni ostatnich zwycięskich lat, Vucinić, Matri, Giovinco, Tevez, Llorente, Morata, Dybala, Higuain, Ronaldo. To jak ten zespół ewoluował pokazuje siłę Juve i budzi respekt. Do udowodnienia zostało tylko jedno...
@Minieri: Ten finał to pamiętam jak dziś. A najbardziej szkoda mi było Juve w meczu z Borussia w finale. Mój tata przeciwnik włoskiej piłki w tym finale śmiał się ze mnie jak Juve dostawało dwoma bramkami i zapytał się mnie - i gdzie ten twój Del Piero. Poźniej wszedł na boisko z ławki i od razu pacnął piękna bramkę - tyle dobrego xD
@Minieri: jako wieloletni kibi Milanu rozumiem Cię. Tzn z chęcią bym się zamienił na wyniki klubów, ale przynajmneij jest ciekawie w tabeli. Co roku: czy awansują do pucharów? czy awansują do LM? czy wygrają u siebie z Chievo? W przypadku Juve takich emocji nie ma bo po kilkunastu kolejkach mają niemal pewne scudetto, a wygrana z Chievo to formalność. Oczywiście jest LM, ale troche brakowałoby mi tych emocji na co dzień.
@Minieri: Tak bardzo się z Tobą zgadzam. Dodatkowo poza gronem kibiców Juve + osób interesujących się bardzo piłką nożną raczej ciągle mówi się o ustawianiu meczów przez Juventus podczas Calcio. Jakoś mimo wyroku sądu nie oczyścili ich do końca na skalę globalną moim zdaniem.
@oSsStanMarsh: bo łatwo wrzucać na pierwsze strony gazet informacje o tym, że wielki klub ustawiał mecze, ale po kilku latach nikt już nie będzie czytał, że jednak nie. Ja tam się nie dziwię postronnym "kibicom piłki nożnej", że nie znają takich faktów, bo w przykładowym Przeglądzie nikt nie pisze o calcio, ale że tylu fanów włoskiej piłki cały czas siedzi z głową w dupie to aż żal.
@Minieri: ja finał z ajaxem pamietam tak przez mgłę. Za to dobrze pamietam jak pozniej byliśmy u mojego kuzyna i on mówił ze makaroniarz wygrali a ja się cieszyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) mecz z borusia już pamietam dobrze i ten gol Del Piero. Od tego momentu Alex jest moim ulubionym piłkarzem ( ͡° ͜ʖ ͡°)