Wpis z mikrobloga

@conTEq: ja #!$%@?, tyle się tłucze, że to nie śmieci i plastik a ty dalej swoje. Jest w tym momencie w #!$%@? zimno, ludzie palą węglem i drzewem, bo chcą mieć ciepło. W dupie mają w tym momencie jakość powietrza. Ciepło jest ważniejsze.
@wojniz Chyba z ch*a spadłeś. Mieszkam w dużym mieście przy parku w dodatku jednak tuż obok parku są działki, gdzie stoi domek jednorodzinny jeden na drugim, niektóre straszne lepianki. Nie idzie przejść tamtędy bo nie da się oddychać często czuć to nawet u mnie, regularnie jest tam straż pożarna. Więc nie nie jest to #!$%@? drewno i węgiel, palone jest wszystko co idzie przy tym zatruwajac spory obszar terenu. Dwa mieszkałem na
@conTEq: Z #!$%@? to ty spadłeś. Plastikiem to sobie możesz. Ognisko rozpalić, a nie nagrzać dom. Że masz kilka patologicznych domów, gdzie do pieca leci wszystko, to niczego nie zmienia. Za jakość powietrza w tym momencie nie odpowiadają spalane śmieci, tylko węgiel i drzewo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@conTEq: @wojniz: @wojniz masz rację, w 100% rację. Nawet jakby wszyscy palili w kotłach eco15 ekogroszkiem to smog i tak by był, chemia! Taka natura wegla. @conTEq palone śmieci śmierdzą, palony plastik daje charakterystyczny zapach, to gówno tak nie śmierdzi, to gówno dusi...
@Zgredzimierz: Bo nie było świadomości. To przecież nielogiczne, żebyśmy dzisiaj mieli gorsze powietrze niż w latach 90 (zakładam, ze wtedy miałeś dzieciństwo). Wystarczy popatrzeć ile ludzie starych pieców wywalili przez sam ostatni rok. Nowe piece idą jak ciepłe bułeczki. Więc i zmniejsza się liczba źródeł złego powietrza. Dodatkowo, zaraz po transformacji, jeszcze dogorywał przemysł ciężki, gdzie o dzisiejszych normach emisji, nikt nawet nie śnił. I on też musiał mieć swój udział.
Po prostu bez twardych danych nie uwierzę, że dzisiaj mamy gorsze powietrze niż kiedyś( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojniz: Pewnie masz rację - ale... Mimo, że ludzie kupują nowe piece to często nie potrafią w nich palić albo palą nadal dziadostwem. Jest więcej domów, samochodów... Nie wiem czy powietrze jest znacząco czystsze niż w latach 90. Patrząc na opracowania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, to od roku