•  

#help #edukacja #crowdfunding #czlowiekpomusz

Well.. wygrałam konkurs organizowany przez Massachusetts Institute of Technology, którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji (tak w ogóle).
    Ja nad nimi pracuję tutaj, lokalnie, m.in. przy współpracy nad interfejsami mózg-komputer.

Cieszę się totalnie, ale muszę szukać wsparcia. Niestety, ze swoich oszczędności uda mi się ogarnąć tylko bilety lotnicze i zamieszkanie. Udział w obozie MIT to koszt który trochę ściął mnie z nóg, ale zdecydowałam wczoraj, że ruszę z crowdfundingiem i zwyczajnie zwrócę się do ludków wokół z prośbą o pomoc.

Więc jeśli ktoś zechce pomóc, będę po stokroć wdzięczna. Zbiórka jest zweryfikowana i transparentna, a jeśli macie pytania to piszcie proszę – odpowiem możliwie szybko.

pokaż spoiler (Jeśli zaś ktoś zechce napisać coś niemiłego, niech da sobie spokój. Już przeczytałam komentarze o „pójściu do burdelu i zarobieniu sobie”, duh.)

Link: https://polakpotrafi.pl/projekt/bootcamp-offtotokyo

+: Freakz, whatever_ +2583 innych
    • poprzednie komentarze (82)

•  

@miesnakrowa wciąż, uważam, że koleżanka dopuściła się manipulacji. Nie wygrała żadnego konkursu. Przeszła kwalifikację na płatny, komercyjny kurs. Sam opis tego kursu też pozostawia wiele do życzenia, bo nie wierzę, że semestr pracy można zrobić w tydzień. Nie wierzę, że każdy uczestnik kursu poczuje się jak CEO. W tydzień, to ona pójdzie na kilka ciekawych wykładów i pozwiedzać Tokio, a nie wyniesie jakieś doświadczenie.

Studiowanie na dwóch kierunkach i pracę w organizacji związanej z nauką pozwolę sobie przemilczeć. To niczego nie dowodzi. Tak samo jak zdjęcie z Oxfordu. Manipulacja i obłuda.

•  

@Koryntiusz: @Wolowinka: @pandafix: Serdeczne dzięki!

@AKAPony: @Wloczykij2: Szukam wsparcia wszędzie, crowdfunding to była wprawdzie moja ostatnia decyzja. Sponsorzy (firmy etc.) mogą również pomagać przez ten portal.:-)
      @CantTakeMyEyes: Dzięki, tak właśnie zamierzam działać. Dziekanaty, rektorat, wsparcie prywatnych działalności.:-)

@Czerwonykaktus:
      Może nie jest to konkurs w tym sensie, że robię np. rysunek plastyczny, rysunek jest ładny, rysunek wygrywa. Kryteria akceptacji zgłoszeń to w ogólności doświadczenie z nowymi technologiami, przełomowość rozwiązań nad którymi się pracuje, wiedza z zakresu AI i umiejętności pracy zespołowej (na to zachodnie uczelnie kładą ogromny nacisk).
      Więc tak, wygrałam ten konkurs, a przsdmiotem oceniania było moje portfolio zawodowe, które jak na młody wiek jest całkiem imponujące. Współpracuję z dwoma zespołami badawczymi, obecnie przygotowuję swoje autorskie badania, a poza tym rozwijam się jako dydaktyk.

+: CantTakeMyEyes, DigitalGirl +17 innych
    •  

@Czerwonykaktus: Może Ci się to nie podobać, ale myślę, że używasz zbyt mocnych słów. Nigdzie nie dokonałam manipulacji – przedstawiłam informacje od organizatorów oraz swoje osiągnięcia. A jeśli chciałbyś porozmawiać o podważaniu moich osiągnięć, to zapraszam na dyskusję akademicką. Google Scholar i PubMed mogą się przydać.

•  

@Czerwonykaktus: dokładnie, to jest zwykły płatny bootcamp i jego program szału nie robi, ale powodzenia jej życzę

•  

@hedviga: trzeba było iść do pracy a nie na studia to byś już uzbierała xD

•  

@hedviga Gratuluję i powodzenia. Wsparłem odrobinę, wiem, że masz pewnie mało czasu wolnego, ale rozważ podjecie pracy, chociaż na pół etatu w porządnej firmie wytwarzającej oprogramowanie. Twoja wiedza i umiejętności bardzo przydałyby się w komercyjnych zastosowaniach, a Ty na taki bootcamp odlozyłabyś sama w parę miesięcy. Z drugiej strony mam nadzieję, że jak odwiedzę CNK, to na Ciebie trafię (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

+: hedviga
    •  

@Czerwonykaktus: dzięki postom takim jak twoje, wstyd mi czasami że udzielam się na wykopie ( ͡° ʖ̯ ͡°) you must be fun at parties

•  

@Wolowinka: nie myśl, że ktoś jak daje kasę to nie będzie zadawał pytań xD no i tak - bootcamp to tak jakby kurs sobie robiła w polszy ;) ja ogólnie jej kibicuje ale tylko dlatego że lubię amerykańskie uczelnie i uważam że powinny zarabiać ;D

•  

@hedviga dyskusję akademicką? Nie wiem co przez to rozumiesz, ale z pewnością nie wiesz co ten zwrot może oznaczać. Jeśli faktycznie występujesz w Google Scholar, masz jakieś ładne indeksy, albo w ogóle jakieś - to od tego trzeba było zacząć. Nie od zdjęcia z robotem. Nie od zdjęcia przy tablicy na Oxfordzie. Nie wiem co pozwoli Ci zebrać więcej pieniędzy, ale wiem, które powinny sprawiać Ci większą radość.

Manipulacja jest w samej ofercie bootcampu. Pokaż mi listę odrzuconych osób. Udowodnij, że kogokolwiek odrzucili. To zwykły, płatny, kurs. W związku z tym brakuje mi jeszcze jednej pozycji w Twoich zobowiązaniach - po powrocie opowiem czego się nauczyłam, czy było warto, jaki był poziom. No i najważniejsze. Czy gdybym mogła cofnąć czas to czy wolałabym żeby za tych 8 tysięcy dolarów 15 osób miało uprawnienia spawacza czy cokolwiek innego. Pozdrawiam.

•  

@hedviga: Zrób znalezisko o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: dorzucę coś od siebie dzisiaj, niezwykle imponują mi tacy ludzie jak Ty - życzę powodzenia, kawał mądrej głowy :D oby wszystko wypaliło!

•  

@10paszonow: Dzięki! Pół etatu to wciąż dużo czasu, a u mnie życie wygląda tak, że pon-pt studia + research, a weekend to praca i research (i trochę wolnego dla zdrowia psychicznego). Przez wakacje na pewno o coś zahaczę.
      Co do CNK, to zapraszam koniecznie! Daj proszę znać wcześniej to pooprowadzam.:-)

•  

@hedviga: musisz najpierw obiecać ze jak do czegoś dojdziesz albo wymyślisz coś fajnego to będziesz pamiętał o rodakach a nie sprzedasz od razu google za 3 miliardy

•  

@Czerwonykaktus: Tak, dyskusję akademicką. Moja obecność w Google Scholar już niebawem (dwie prace z moim udziałem są w przygotowaniu/recenzji), jednak to nie publikacja determinuje jakąkolwiek dyskusję. Wskazałam na to, że jeśli chcesz porozmawiać o mojej pracy to wspaniale, zapraszam, mam o czym pogadać i chętnie się tym dzielę. Mam na koncie trochę wystąpień (m.in. ten wytykany przez Ciebie Oxford), jestem popularyzatorem nauki, ale też (przede wszystkim) biorę udział w pracach badawczych.
      Liczbę odrzuconych osób znajdziesz na stronie Bootcampu pewnie.

I na koniec – nie wiem na ile sprawnie przeczytałeś opis mojej zbiórki, ale jest tam jawnie zaznaczone, że zdobytą wiedzą zamierzam się dzielić. Tak w postaci wystąpień czy szkoleń, jak i w postaci publikacji/wpisów o charakterze mniej lub bardziej ścisłym z perspektywy technologii czy edukacji.

•  

@hedviga Aniu, dyskusja akademicka jako sformułowanie w języku polskim ma dwa znaczenia. Prześmiewcze, dotyczące obecnego stanu polskiej nauki i jałowej dyskusji między leśnymi dziadkami. Drugie, jako dyskusji merytorycznej, dotyczącej wąskiej specjalizacji. Powiedziałem Ci już - AI to nie moja działka. Zapraszając mnie do rozmowy o swojej pracy nie dodajesz sobie. Zapraszam do dyskusji akademickiej o strukturach algebraicznych. Ma to sens? No właśnie.

Odnoszę się tylko i wyłącznie do sposobu w jaki zbierasz pieniądze i na co je zbierasz. Bo ja wiem, że to fajnie wygląda w CV. Ale jaki sens jest mówić o Google Scholar czy pubmedzie, kiedy tam praktycznie nie występujesz? Jaki jest sens udawania kogoś kim nie jesteś? Trochę pokory Ci trzeba, a nie hojnych dobrodziei.

•  

@hedviga: wow, czytając co osiągnęłaś w wieku 23 lat, zastanawiam się nad swoim życiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fantastyczne osiągnięcia, gratuluję. W sumie to nie wiem co powiedzieć nawet (ʘ‿ʘ)

•  

@hedviga: Proszę o konkrety, bo główny cel tego bootcampa to "learn and practice leadership and innovation principles taught at MIT" a "In addition, learners will have lectures from MIT professors and scientists on Robotics, AI, and IoT" to tylko dodatek. Tutaj (https://bootcamp.mit.edu/entrepreneurship/wp-content/uploads/2018/01/Sample-Bootcamp-Schedule.pdf) przykładowy program i jaką wiedzę się dostaje. Co tam jest związanego z AI/ML?

Sami wymieniają dla kogo jest ten kurs:

pokaż spoiler > Early stage entrepreneurs
      > Serial entrepreneurs
      > Individuals in transition or looking for a career change
      > Doctors, lawyers, and other service based professionals
      > Graduate students & researchers
      > Innovation managers
      > Family business owners
      > Product managers
      > NGO leaders
      > Corporate professionals
      > Designers & creatives
      > Professors & educators

1) Po co ci ta biznesowa wiedza w tym momencie skoro masz 23 lata i wiążesz się ze światem akademickim?
      2) Czemu ten a nie np. ten http://bootcamp.mit.edu/deeptech/?
      3) Fundraising - The Entrepreneurship Challenge wtf? Możesz się odnieść do tych informacji na stronie bootcampa?
      4) Rozumiem że twoja aplikacja nie dostała stypendium od MIT na ten bootcamp?

•  

@hedviga: Gratulacje i powodzenia, ale szczerze zaczynam rozumieć peany na cześć socjalizmu wygłaszane przez amerykańską młodzież.

Przecież to jest kurwa śmieszne żeby zapraszać specjalnie wybranych ludzi na takie wydarzenie i zdzierać z nich niemały hajs. Logicznie rzecz biorąc to porady o sprzedawaniu się na roksie nie wyglądają tak głupio, bo obok pożyczki, zbiórki i wygrania na loterii to chyba jedyna opcja na szybkie zebranie takich pieniędzy.

•  

@hedviga gratuluję i powodzenia w zbiórce :)

•  

@hedviga:
      >Duh
      Ten Sam ściek do ludzie od 500+ xD

•  

@hedviga: wygrałaś konkurs czy raczej zgłosiłaś się na płatne szkolenie...?

•  

@Czerwonykaktus: Nie, nie zamierzam dodawać sobie, ale jeśli chciałbyś podważać moją pracę to chyba tylko merytorycznie, prawda? Napisałam o Scholarze nie z powodu pychy, absolutnie nie to było moją intencją. Miałam na myśli raczej to, że w akademickiej konwersacji są one po prostu „orężem” i służą do szukania potwierdzenia na swoje słowa, więc jak chcemy dyskutować to właśnie tak. To żaden personalny wybieg z mojej strony.
      Nie czuję żeby brakowało mi pokory. Wystartowanie z tą kampanią było dla mnie trudne. Wiem, że zamiast skoncentrować się na sesji muszę teraz udowadniać swoje racje w Internecie, bo maszyna ruszyła.

•  

@hedviga: Może warto dodać jakieś wyższe progi w zbiórce? Jak ktoś wpłaci powiedzmy 300 zł, to mu coś narysujesz albo coś?

•  

@hedviga OK! Ta kartka nad głową z singularity is near zrobiła mi dzień (。◕‿‿◕。)

•  

@hedviga: mam 21 lat i 13 tysięcy na jednym koncie i z 10 na drugim + jedna lokata w stu procentach z moich oszczędności. No i samochód. Rodzice zarabiają niewiele. W sumie ojciec rencista. Praca w technikum, praca (chujowo płatna) stypendia i są oszczędności. No i studia opłacam jeszcze. Mam nadzieję na stypendium na studiach, wtedy już w ogóle elegancko, cały rok studiów pokryty. A pracuje od sierpnia w sumie xD
      Życzę powodzenia ale po co ci dwa kierunki studiów równocześnie? Nie lepiej zrobić jedno (jeśli już dziennie chcesz robić) - zacząć pracę i drugi kierunek wieczorowo czy zaocznie?

•  

@hedviga od dawna programujesz? Wybacz pytanie, jeżeli nie trafione, ale nie mam pojęcia na czym polega Twoja praca. Oczywiście wspieram Cię i życzę powodzenia

•  

@archive: Wyjaśniłam to już w komentarzu wyżej.
      @ataeB: Dzięki.:-)

@poison101:

Już odpowiadam. Nie łączyłabym AI i ML w jedno, dobrze wiemy że ML to po prostu zbiór metod statystycznych, ale nie całe AI. Za to w badaniach nad sztuczną inteligencją wyróżniamy kilka punktów widzenia, z których ją sobie badamy. Ja na przykład mam okazję pracować przy badaniach nad interakcją człowieka i chatbota, przy robotach społecznych również. Najwięcej czasu poświęcam jednak na interfejsy mózg-komputer.
      Podczas Bootcampu nacisk ma być położony na wdrażanie/komercjalizację rozwiązań AI, na rozwiązywanie problemów z tym związanych etc. Nie będzie to tydzień zajęć z głębokich sieci neuronowych czy klasycznego MLa.

Sama załapuję się do grup które wymieniają. W końcu jestem grad student.:-)

1. Wiążę się ze światem akademickim, ale stawiam na B+R i wdrażanie rozwiązań które robimy gdzieś w labie. A kto jak kto, ale amerykańskie ośrodki mają chyba najlepszy know how w tym zakresie.
      2. Ponieważ zajmuję się tak Technology, jak i Innovation.:-)
      3. Co mogę powiedzieć. Chcąc nie chcąc właśnie to robię.
      4. Niestety nie przyznano mi stypendium z MIT.

Dzięki za pytania, mam nadzieję że rozjaśniłam co nieco.

+: Linek
    •  

@hedviga: 8kUSD za tydzień?
      Strasznie drogo, nawet patrząc na cenę normalnych studiów na MIT

•  

@hedviga: Gratulacje! Wykorzystaj taką szansę najlepiej jak się da

•  

@hedviga: I to jest @a__s, która zasługuje na atencję na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: Niestety niewiele mi wyjaśniłaś.

Dostałaś się na płatny bootcamp. OK. Ale jest to bootcamp gdzie zdobywa się wiedzę biznesową, a Ty zbierasz pieniądze twierdząc że zdobędziesz tam wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji.

którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji (tak w ogóle).

To nie jest prawda. Tutaj (https://www.fortech.ro/mit-global-entrepreneurship-bootcamp-2017/) relacja kogoś z poprzedniego roku.

•  

@Shatter: Już tłumaczę o co chodzi z dwoma kierunkami. Badam mózgi i procesy poznawcze. Moim zdaniem są to zagadnienia wymagające kilku płaszczyzn wyjaśniania – neurobiologia, psychologia i takie tam. Ja wybrałam w tym celu neuroinformatykę (krótko mówiąc: poziom obliczeniowy wyjaśnienia) i kognitywistykę (jeszcze krócej: możliwie holistyczne/systemowe wyjaśnienie zagadnień). Wzięłam te dwie perspektywy, ponieważ razem dają one dobry ogląd na sprawę.

Przykładowo: interfejs mózg-komputer. Wiedza z psychologii i kogni pozwoli mi mniej więcej ustalić z jakim bodźcem wiąże się reakcja fizjologiczna. Za to wiedza z neuroinfy pozwoli opisać sygnał i napisać właściwy klasyfikator odpowiedzi badanego.

@BarkaMleczna: @seledynowa_panienka: Dzięki!:))

•  

@hedviga: Szanuję. Wsparłem. Rozwijaj się dalej.

•  

@Shatter: Mam wrażenie, że w ogóle na nic nie wydawałeś pieniędzy przez ten czas.

•  

@poison101: Dałeś link do Bootcampu o innej tematyce.

Dobrze, że zacytowałeś ten fragment. Tu właśnie podkreślam że będziemy się pochylać nad problemami sztucznej inteligencji tak w ogóle, w co wchodzą: problemy społeczne wymagające rozwiązań AI, kwestie wdrożeń i komercjalizacji, konsekwencje udziału AI i ewentualne rozwiązania zapobiegające i pewnie wiele innych kwestii. To ma być bootcamp technologiczny, związany z innowacjami i ich pojawianiem się. Nie będziemy rozwiązywać zadań z Kaggle.

@S0Cool: Dziękuję!

•  

Tak, dyskusję akademicką. Moja obecność w Google Scholar już niebawem (dwie prace z moim udziałem są w przygotowaniu/recenzji),

@hedviga:
      ( ಠ_ಠ)
      Tak jak pisał @Czerwonykaktus, trochę pokory.
      Ja też mam na swoim koncie 2 publikacje naukowe, które już są opublikowane, ale nie wpadłabym na to, żeby zrobić z tego argument o swojej wyższości i prosić ludzi w internecie o naprawdę sporą ilość pieniędzy na kurs.

•  

@hedviga wielkie pozdro i powodzenia życzę ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@hedviga: Jak wygrasz konkurs Google albo Microsoftu, to oni płacą tobie za udział w praktykach itp. A tutaj to po prostu akceptacja wniosku o udział, tyle że opisana jakby to było wielkie osiągnięcie. To jasne, że nie przyjmą wszystkich, którzy zgłoszą swój udział. Ale jak każą sobie płacić 8k$ za tygodniowy bootcamp, to jest to po prostu komercyjne przedsięwzięcie. Nic do niego nie dopłacają, a jeszcze na nim zarabiają..

•  

@Leilhani: Tak jak napisałam powyżej, pokory mam wystarczająco dużo. Nie wspomniałam o dyskusji akademickiej w celu rzekomego wywyższania się. Wspomniałam tylko o tym, że jak już ktoś chce się czepiać mojego wystąpienia czy czegośtam, to niech ma ku temu podstawę. I praktyką jest, że wtedy wyciągamy Scholara lub PubMed i przerzucamy się argumentami z prac na dany temat.

Co Wy macie z tym brakiem pokory? Jawnie napisałam że moich prac w repozytoriach jeszcze nie ma, ale jak dyskutuję na naukowe tematy to po prostu opieram się o fakty i tezy z dostępnych mi prac.

•  

@hedviga:

Przez kilka dni pracownicy naukowi MIT prowadzić będą zajęcia z zakresu robotyki, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

https://bootcamp.mit.edu/entrepreneurship/wp-content/uploads/2018/01/Sample-Bootcamp-Schedule.pdf które to dokładnie?

https://www.fortech.ro/mit-global-entrepreneurship-bootcamp-2017 Skąd wiesz że trafisz do grupy która w ogóle będzie chciała się wziąć za problem z zakresu AI?

To ma być bootcamp technologiczny,
      No tak średnio bym powiedział. Reklamują się że to dla ludzi którzy chcą otworzyć swój startup/biznes.

•  

@hedviga chciałbym bardzo ale nie można kartą kredytową. Płatność PayPal obciążona jest dodatkową opłatą w wysokości 4,5% + 1.40 PLN.
      Tobie bym dał. Im nie.

Nie posiadam konta w polsce niestety :(

•  

@hedviga:

Well.. wygrałam konkurs organizowany przez Massachusetts Institute of Technology, którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji (tak w ogóle).

To ma być bootcamp technologiczny, związany z innowacjami i ich pojawianiem się. Nie będziemy rozwiązywać zadań z Kaggle.

to jak w koncu?

Więc tak, wygrałam ten konkurs, a przsdmiotem oceniania było moje portfolio zawodowe, które jak na młody wiek jest całkiem imponujące. Współpracuję z dwoma zespołami badawczymi, obecnie przygotowuję swoje autorskie badania, a poza tym rozwijam się jako dydaktyk.

mozna sie gdzies z nim zapoznac? ja z moim promotorem z katedry SI chetnie sie zapoznamy.

•  

Już przeczytałam komentarze o „pójściu do burdelu i zarobieniu sobie”, duh.)

@hedviga: zatem to zrób

•  

@StorVoldighed: dlaczego? Wydawalem mało, nie chodziłem na imprezy, nie kupowałem kebaba co drugi dzień, ale konsole, komputery, telewizor, prawo jazdy, drugie już auto, motorower kiedyś tam, gry na te konsole, jakieś książki. Fakt, że te lokaty traktuje jako coś na czarną godzinę i raczej nie wydałbyn ich na jakiś tam kurs, no ale są

•  

@hedviga: Dlaczego MiT każe Wam za to płacić?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@hedviga: spoko, jak uważasz. Tylko terwz twoja przyszłość zależy od obcych ludzi, czy dadzą czy nie. Btw masz realne szanse na pracę na instytucie w Polsce czy to zabetonowane miejsca?

•  

@ironist: Ok, myśl o tym jak chcesz. Wiem, że wybierają uczestników na podstawie ich osiągnięć, wobec tego wszystkie rzeczy którymi się do tej pory zajmowałam składają się na to że się udało.

Jak inaczej nazwać jakikolwiek konkurs, jeśli nie przesiew zgłoszeń? (Pomijam konkursy sportowe, gdzie po prostu jest wynik)

•  

@Shatter: Pewnie dlatego, że sam potrafiłem sporo wydać w przeciągu miesiąca. W sensie pieniądze leciały i nawet nie wiedziałem, kiedy to się działo. : >

•  

@Nadrill: To że ma 23 lata, studiuje 2 kierunki i interesuje się problemami AI fajnie brzmi to ludzie chętnie dadzą kasę na kurs przedsiębiorczości MIT ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko jeszcze trzeba lekko podkoloryzować tematykę i ...

•  

@hedviga jedyne co ze studiów kojarzę z uczenia maszynowego to Clips i Prolog ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@poison101: no tak to brzmi, tacy 'wantepreneur' ktorzy robia 10 kierunkow i 3 prace ale nie widac faktycznych rezultatow. chetnie zobacze portfolio bo w miare sie znam, licze ze nie bedzie to ladowanie modeli do tensorflow i odpalanie ich w chmurze.

•  

Żebyś miała świadomość - nie jest to żaden konkurs. Nic nie wygrałaś. Po prostu zakwalifikowano Cię do udziału w płatnym kursie i naprawdę nie wiem czemu ktokolwiek miałby Ci go fundować. Podejrzewam, że jednym z kryteriów "naboru" była płeć, patrząc po zdjęciach nie uświadczysz tam wielu żółtych/białych mężczyzn, bo to niemodne.

Do tego komentarza się odnoszę

@Czerwonykaktus: Możemy wejść w dyskusję czym jest a czym nie jest konkurs. Ot nie ma to jasnych zasad i to jest całkiem słabe (nie mniej ja im to wybaczam skoro podpisane jest to przez MIT). Obaj nie znamy założeń kwalifikacji, więc nie wiem czy jest sens się sprzeczać czy jest to konkurs czy nie. Twoje pisanie że jednym z kryteriów jest płeć i "modność" jest co najmniej krzywdzące. Dlatego podałem Ci co innego jeszcze może być uznane za kryterium konkursu.

+: LooZ, Wobbuffet
    •  

@hedviga w moim odczuciu o konkursie można mówić, kiedy system oceny jest jawny, a same wyniki publiczne. W wielu urzędach organizuje się tzw. konkursy na stanowisko - Ci ludzie też jak to ujęłaś nie wykonują rysunku, ale są oceniani na podstawie swojego życia. Tyle, że każdy zainteresowany wie, czym pan X różni się od pani Y, ile punktów komisja mu przyznała za wykształcenie, ile za badania, ile za certyfikaty itd. Tutaj brakuje tej jawności - i nie traktuj tego jako zarzut w swoim kierunku. Winne jest MIT, możliwości są dwie - albo to komercyjny szajs, który ma wyciągać pieniądze od ambitnych ludzi, albo po prostu ktoś nie do końca sprawę przemyślał, bądź nie miał dość środków, aby zrealizować to na poziomie.

•  

@Zulf: 500+ powinno zostać zlikwidowane, a OP nie powinien dostać grosza od państwa.

•  

Winne jest MIT, możliwości są dwie - albo to komercyjny szajs, który ma wyciągać pieniądze od ambitnych ludzi, albo po prostu ktoś nie do końca sprawę przemyślał, bądź nie miał dość środków, aby zrealizować to na poziomie.

@Czerwonykaktus: Jasne że tak. Sami zachęcają żeby pokazać jakim jest się przedsiębiorczym i zorganizowanie zbiórki jako pierwszy etap tego kursu XD

Fundraising - The Entrepreneurship Challenge

The MIT Technology & Innovation Bootcamp journey does not start on the first day of the program but rather from the moment you begin your application. If you are unable to self-fund, sponsorship, crowdfunding, and other scholarships are potential sources of funding for tuition. Researching the appropriate sources and crafting your message to approach them and convince them to invest in your future are skills that you will practice often on your journey as a successful innovator. Instead of seeing raising funds for tuition as an obstacle or setback, see it as a challenge to overcome as an innovator.

•  

Piszą też, że dla najlepszych jednak mają jakieś stypendia:

For each program, we can only offer merit scholarships to a handful of candidates, so if you are admitted, please do not wait to come up with funding until we have made scholarship decisions and let your ability to attend be determined by this decision.

•  

@ironist: Tak, wręczają je dwóm czy trzem osobom i jest to obniżka kosztów o połowę. Niestety go nie dostałam.

•  

@Czerwonykaktus: a wiesz czym jest np nabór na stanowisko w formie konkursu?

+: hedviga, LooZ +2 innych
    •  

@hedviga: Nie twierdzę, że przyjmują wszystkie zgłoszenia, na pewno część zgłoszeń odrzucili, a Ciebie z racji osiągnięć zaakceptowali.
      Po prostu nie widzę czym różni się ten bootcamp od zwykłych komercyjnych bootcampów.

•  

@hedviga imponujące! Bardzo cieszy mnie, gdy widzę młodych ludzi starających się coś osiągnąć i próbujących. Możliwości dziś są niesamowite.

Popieram. Nie tylko plusem. Powodzenia!

•  

•  

@ironist: Ach, usunęłam przypadkiem odpowiedź.
      Tu akurat nie mogę postawić jakiegoś sensownego rozróżnienia, poza tym że to bootcamp organizowany przez uczelnię o dużym prestiżu i będą tam nauczyciele akademiccy właśnie stamtąd. Co jak co, ale MIT ma obecnie największe budżety na rozwój AI (i powtórzę jak mantrę: rozwój AI to nie tylko rozwój metod statystycznych, ale co najmniej kilkupoziomowy problem).

•  

@hedviga: planujesz zostac w Polsce?
      Z takim umyslem i wpisem w CV ja bym spieprzal stad od razu( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Czerwonykaktus poczytalem i to jest zwykly platny bootcamp. Jesli chodzi o rekrutacje to wiadomo ze akceptuja wszystkie poprawnie wypelnione wnioski.
      To juz moim zdaniem wiekszy odsiew jest jak zdajesz certa np PMP, bo musisz miec min 3 lata expa i moga zrobic audyt.
      A ten bootcamp to troche jak studia MBA na Kozminskim, niby rekrutacja ale wszystkich co wplaca wpisowe przyjmuja :). Zeby mnie tu jakis student Kozmina nie zaatakowal ze jestem hejterem to dodam ze skonczylem ten MBA IT na Kozminie i fajnie sa prowadzone zajecia z tym ze cala zabawe fundowal mi pracodawca i w sumie to w zyciu bym nie zalozyl zbiorki zeby mi ktos dal na to te 33k.

•  

•  

@hedviga: HEJ JESTEM KOBIETOŁ ZAPŁAĆCIE ZA MNIE ;----DDDDDDDDDDDDD

•  

@hedviga: A co mi tam, pierwszy raz wpłacam coś przez polakpotrafi. Jesteś ambitna, nie wstydzisz się mówić o swoich marzeniach i swoich ograniczeniach (finansowych, oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Wprawdzie dam radę tylko dyszkę dorzucić, ale widzę, że zbiórka idzie dobrze i jestem pewien, że przy pomocy wykopków i innych internautów, będziesz mogła spełnić swoje marzenie.

Być może Twój wkład w rozwój sztucznej inteligencji w tym kraju pozwoli na zastąpienie tej prawdziwej, polskiej. Z korzyścią dla świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tomo_BiF wiem, bo sam taką procedurę opisałem, gdybyś raczył przeczytać zanim zawołasz.

@hedviga Ty też nie czytasz moich komentarzy, że plusujesz komentarz Pana up? Czy po prostu plusujesz wszystko co jest po Twojej myśli?

@miesnakrowa polecam mój komentarz pod Twoim komentarzem. Konkurs oczywiście nie musi być jawny. Ale jeśli zbieram pieniądze, bo moim zdaniem mam ku temu podstawy, to moim psim obowiązkiem jest zadbać o pełną transparentność. Tutaj tego zabrakło, a po upomnieniu, dalej brakuje.

•  

@hedviga na pewno na takim bootcampie mozna poznac ciekawych ludzi i sie czegos nauczyc, natomiast mysle ze niepotrzebnie przedstawilas w swoim wpisie ze sie na niego dostalas, bo wiesz ze na takie eventy to rekrutacja jest z przymruzeniem oka- najwazniejszym wymaganiem jest kasa. Tak jak pisalem wyzej na studia MBA czy bootcampy programowania tez teoretycznie jest rekrutacja no ale wlasnie slowo "teoretycznie" jest tu kluczowe :).
      Nawet w Warszawie roznych platnych konferencji branzowych jest masa, bo jest z tego dobry pieniadz, ale nie zawsze jest to najlepszy sposob na poszerzanie wiedzy.
      W Warszawie masz troche firm ktore maja swoje R&D zglos sie do nich, jak sie sprawdzisz chetnie sami beda Cie wysylac w ciekawe miejsca.
      Mysle ze np Samsung na start moglby byc dobra opcja , bo tam dosc latwo dostac sie na Global Mobility Program i wtedy wysylaja Cie na rok do HQ do Koreii gdzie programow z AI maja sporo.
      Oprocz Samsunga masz tez ADMD Roche, ktore rownie chetnie przyjmuje mlodych zdolnych ludzi.
      W kwestii AI mocno dziala tez Accenture i EY.
      Mysle ze zaangazowanie w projekty komercyjne w ktorejs z tych firm moglo by Ci przyniesc tez sporo nowej wiedzy a jeszcze by Ci za to zaplacili :)

•  

@Zulf: sam jesteś robak debilu

•  

@hedviga: probowalas u lokalnych firm, wladz miasta? Idz do lokalnej gazety, moze zrobia artykul o Tobie.

•  

@hedviga: Wygrałaś konkurs i w nagrodę możesz sobie zapłacić za obóz naukowy? Trochę słabo.
      Oczywiście gratuluję i życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: według http://www.naharvard.pl/uczelnie/massachusetts-institute-of-techn.html

Czesne na MIT wynosi 39,212 tys. dolarów. Do tego dochodzą koszty akademika i wyżywienia (11,234 tys. dolarów), a także wydatki własne (np. książki, ubrania, transport, rozrywka) - 2,764 tys. dolarów. Według MIT, łączny koszt studiowania na tej uczelni przez rok wynosi 53,210 tys. dolarów.

Czyli za intensywny tydzień wykładów, który pewnie odpowiada jakiemuś miesiącowi studiowania na uczelni, płacisz 1/5 całorocznego czesnego dla studentów, zwłaszcza, że zgodnie z powyższym linkiem, 70% studentów otrzymuje jeszcze dofinansowanie od MIT, darowizn, sponsorów.

Sponsorów dla tych studentów, którym m.in. będziesz... Ty i wszyscy, którzy wpłacą na tą zbiórkę. Fajnie, że się rozwijasz, uczysz, itd. to jednak przy całej sytuacji albo nieco ludźmi manipulujesz informacją o wygranym "konkursie" albo wynika to z Twojego niskiego ogarnięcia, co akurat umniejsza Twoje dokonania naukowe.

•  

@Czerwonykaktus: przeczytałem poprzednie komentarze w których twierdzisz że to nie konkurs. Szkoda mi czasu na szukanie czy napisałeś coś jeszcze.

•  

@hedviga: podłączymy kiedyś mózg do internetu?

•  

@Zulf: Zastanawiam się właśnie, ile z dotacji do nauki i innowacyjności pochodzi z prywatnych kieszeni, a ile z państwa. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że wszystkie te crowfundingowe programy sumarycznie dotują kwotą podobną, co państwo, któremu oddaje się gro z naszych dochodów.

•  

@hedviga: to do to Za konkurs ze trzeba za wszystko bulic? Dziadostwo a nie żadna szansa. Uczelnianych nie może zapłacić?

•  

@hedviga: może napisz coś więcej o tym campie?
      1) Co tam będziecie robić?
      2) Jakich metod sztucznej inteligencji dotyczy ten camp?
      3) Będzie to coś w rodzaju burzy mózgów?
      4) Czy raczej na zasadzie testów Turinga i przekomarzaniu się z róznymi instancjami, zalążkami AI?
      5) Polacy nie kundelki i swoje dokonania w IT mają, dlaczego Ty musisz płacić?

•  

to jednak przy całej sytuacji albo nieco ludźmi manipulujesz informacją o wygranym "konkursie" albo wynika to z Twojego niskiego ogarnięcia, co akurat umniejsza Twoje dokonania naukowe.

@Shalan: akurat największą manipulacją jest zmiana tematyki kursu...

Przez kilka dni pracownicy naukowi MIT prowadzić będą zajęcia z zakresu robotyki, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

a to jest bootcamp z przedsiębiorczości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: gratulacje i powodzenia!

•  

@hedviga: co było nagrodą, że musisz wszystko opłacić? :/

•  

@Nadrill: Portfolio mogę Ci wysłać, ale nie licz na jakieś rocket science. Nigdzie nie napisałam, że pracuję przy ML/DL, a że zajmuję się AI. Co to oznacza? Jak już napisałam wyżej ze 3 razy – w sumie nic. Bo na AI składa się tyle poddyscyplin, że ich pewnie nie wymienię.
      Ja akurat pracuję przy rozwijaniu interfejsów mózg-komputer. Czyli co robię? Sygnały bioelektryczne, odpowiednie ich przetwarzanie i klasyfikacja (tu faktycznie jest ML i statystyka in general). Więc nie rozwijam żadnego state of the art uczenia maszynowego, a korzystam ze standardowych modeli do robienia rozwiązań o zastosowaniach w medycynie i rehabilitacji.
      Poza tym, pracuję nad badaniami robotów i chatbotów. Czyli co? Badamy interakcję ludzi i robotów, na podstawie tego robimy architekturę (w pewnym sensie schemat działania robota) i gdzieśtam określamy kierunki rozwoju botyki społecznej (no bo jak robot/bot ma pracować z człowiekiem, to trzeba mu odpowiednio tego człowieka podać). Jak chcesz, to bardziej szczegółowo mogę Ci odpisać w pm jak zadasz konkretne pytania.

•  

@hedviga: wystarczy ze tu przedstawisz. w koncu to dodaje Ci autorytetu i zacheca do przelewania wsparcia.
      bo poki co piszesz to zajmujesz sie nieokreslona dla mnie klasyfikacja, jakas statystyka i HCI ktora nie ma w temacie bootcampu i ML az takiego znaczenia.

•  

@hedviga: wystarczy ze tu przedstawisz. w koncu to dodaje Ci autorytetu i zacheca do przelewania wsparcia.
      bo poki co piszesz to zajmujesz sie nieokreslona dla mnie klasyfikacja, jakas statystyka i HCI ktora nie ma w temacie bootcampu i ML az takiego znaczenia.

•  

@hedviga: Moja dziewczyna robiła tam staż w zeszłym roku i środki pozyskała ze swojej uczelni + jednostki badawczej w obrębie której realizowała staż.

•  

Udział w obozie MIT to koszt który trochę ściął mnie z nóg

@hedviga: Ale chwila, to ta uczelnia nie zapewnia wiktu i opierunku wybitnym jednostkom, które mogą coś wnieść do jej rozwoju i do nauki w ogóle?

+: ck__
    •  

@hedviga: > Tak jak napisałam powyżej, pokory mam wystarczająco dużo. Nie wspomniałam o dyskusji akademickiej w celu rzekomego wywyższania się. Wspomniałam tylko o tym, że jak już ktoś chce się czepiać mojego wystąpienia czy czegośtam, to niech ma ku temu podstaw

Przecież wspominałaś o tym, że masz spore osiągnięcia jak na swój wiek i tym argumentujesz "wygranie konkursu".
      Potem okazuje się, że masz tylko dwie publikacje (jeszcze nawet niepublikowane), a konkurs to tak naprawdę zakwalifikowanie się na płatny kurs.
      Wybacz, ale wygląda to naprawdę słabo.

•  

@Nadrill:

Mówiąc o szczegółach miałam na myśli detale techniczne/praktyczne związane z przeprowadzanaymi eksperymentami.
      Przy klasyfikacji stosujemy różne rozwiązania, najczęściej jednak sieci neuronowe (choć to zależy od typu interfejsu i tym samym wielkości zbioru uczącego), czasem LDA. Interfejsy mózg-komputer tworzymy na podstawie różnych modalności zmysłowych, zbierając przy tym sygnał EEG. Co do zastosowań interfejsów to są one szczególnie skierowane pomoc pacjentom z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi (np. porażenie czterokończynowe).

A co do HCI to się z Tobą nie zgodzę i to stanowczo, gdyż badania z tego obszaru są bardzo ważne dla wdrażania pomysłów opartych o AI (dla przykładu: uncanny valley). Stąd też wiedza z bootcampu może sie przydać przy połączeniu HCI i komercjalizacji na przykład.

•  

@Leilhani: OMG.
      Pracuję obecnie w dwóch zespołach badawczych, współpracowałam i współpracuję przy kilku projektach naukowych i naukowo-wdrożeniowych. Mam trochę wystąpień konferencyjnych (około 10), w tym 2 lub 3 o charakterze międzynarodowym. Publikacje są w drodze, trudno żebym miała ich dziesiątki zważywszy na młody wiek.
      Obecnie pracuję nad własnym projektem naukowym związanym właśnie z interfejsami mózg-komputer. I to nie tylko klepanie w komputer, a poznawanie i rozwijanie tej dziedziny w różnych wątkach (po to mi właśnie kognitywistka).

Poza tym po prostu lubię swoją pracę, umiem i chcę się nią dzielić. Może to żaden argument, bo wielu tak ma, ale jak dostałam szansę to robię co mogę żeby z niej skorzystać.

•  

@hedviga: wsparłem co nieco, w przypadku właśnie takich osób pokazuje się słabość naszego całego systemu edukacji. Powodzenia!
      PS w koperniku jesteś "animatorem"? Z jednym kolegą stąd mieliśmy dość obszerne doświadczenie z tej branży, budując (poprawiając po innej firmie) eksponaty interaktywne. Olbrzymi potencjał, ale niestety polskie realia dają o sobie znać. Kopernik to 'best hits' z półek kilku najlepszych producentów na świecie, jak oceniasz wartość merytoryczną tego centrum?
      Pozdrawiam!

•  

@Johnus: hej, dzięki za pomoc!

Tak, jestem animatorką w CNK od prawie dwóch lat. Dużo gadam o rzeczach różnych, przez pewien czas prowadziłam zajęcia z robotyki (pewnie dziecko/młodsze rodzeństwo niejednego i niejednej z Was miało okazję do mnie trafić :D).
      Jest kilka eksponatów które mogłyby budzić moje zastrzeżenie, ale patrząc ogólnie to CNK ma wciąż bardzo wysoką merytorykę i mamy czym się chwalić.:-)

•  

@hedviga: Niesamowicie Cie podziwiam. Temat AI interesuje mnie od dobrych paru lat ale na razie mocno kuleje :)
      Jaram się strasznie tym o czym piszesz i tym co robisz bo brzmi to serio jak coś co może zmienić świat. Podziwiam. Fest.

•  

@hedviga: imho w podzięce za zbiórkę powinnaś "spłacać" na jakiś cel charytatywny. Ludzie pomagają Tobie, rozwiniesz się i powoli będziesz pomagać innym.

•  

daje pieniadze na robaki z 500+.

@Zulf: Bo ona pewnie wyjedzie za lepszym życiem, a ci od 500+ tu zostają i zagłosują jak trzeba? :)

•  

•  

@hedviga: mnie by tam było głupio prosić o coś takiego, to są takie pieniądze, że można pożyczyć albo zarobić, szczególnie pracując w AI. Czemu ktoś miałby wspierać twoją kariere akurat a nie np. pomagać dzieciom albo sobie?

Ale plusy są więc najwyraźniej działa ¯\_(ツ)_/¯

+: naziduP
    •  

@hedviga: hej.
      Dwa pytania :

1.Skad wiesz do kogo wyslac kartki z Japonii? Ja przed chwila Ci wplacilem wiec karte moj synek chetnie dostanie :)

2. Chcialbym dac Ci zarobic i w zwiazku z tym Ile chcialabys za oprowadzenie mojego malego syna po powrocie z japonii z po CNK ? Zaplacilbym teraz a oprowadzenie byloby po powrocie. Nie jestesmy z wawy .

•  

@hedviga: mega zazdro, zawsze interesowałem się kognitywistyką, sieciami neuronowymi, budową mózgu, możliwością jego odwzorowania na komputerowe właściwości oraz AI. Nawet planuje w przyszłości zbudować własny elektroencefalograf i pobadać coś na własną rękę, bo wiem, że jest to wykonalne w warunkach domowych. Uczelnia raczej średnio mi daje możliwość rozwoju a polski rynek pracy zniechęca, bo trzeba jednak trochę poświęcić wszystko na jedną szalę a ofert pracy w tej branży(nie mówiąc o takich, które celują w rozwój) jest baaardzo mało w naszym kraju.
      Mogłabyś się podzielić tym z czego czerpałaś wiedzę? Też chętnie postudiuje w wolnym czasie.
      No i powodzonka życze ofc.

•  

@hedviga: przelałem, nie przewal na głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: jak można wygrać konkurs i w nagrodę trzeba zapłacić 30k za tygodniowy kurs ?
      To na pewno był konkurs a nie poprostu zgładzenie swojej kandydatury z portfolio które miało odsiać z tego kursu ludzi z przypadku ?

•  

@Airnesst, @hedviga: też chciałbym wiedzieć jak masz zamiar wysłać pocztówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

Proponuję żeby jakiś mirek spróbował zaaplikować:

https://mitbootcamps.fluidreview.com/?_ga=2.232146591.1840839659.1548157684-1569310226.1548157684

Zobaczymy wtedy czy to takie trudne było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: Rzuciłem parę złociszy, powodzenia!

•  

@hedviga: Poza tym jestem ciekaw na co organizatorzy chcą przeznaczyć te 8 tys $. Ilu jest uczestników? To nie jest mała gotówka zwłaszcza na tygodniowy wyjazd.

•  

@hedviga: wsparłem, ale liczę na humanoidalne roboty z AI za mogo życia (powodzenia)!

•  

AI niesie że sobą sporo zagrożeń więc jestem zdania, że lepiej budować roboty do konkretnych celów opartych na rozbudowanych algorytmach, ale ludzie mnie nie posłuchają, bo sztuczna inteligencja zbyt kusi.

+: hador24
    •  

@hedviga: > MG.
      Pracuję obecnie w dwóch zespołach badawczych, współpracowałam i współpracuję przy kilku projektach naukowych i naukowo-wdrożeniowych. Mam trochę wystąpień konferencyjnych (około 10), w tym 2 lub 3 o charakterze międzynarodowym. Publikacje są w drodze, trudno żebym miała ich dziesiątki zważywszy na młody wiek.

I znów to robisz. XD
      Chciałam Ci tylko uświadomić, że Twoje osiągnięcia nie są niczym niezwykłym dla ludzi zajmujących się nauką, nawet w młodym wieku.
      A Ty zrobiłaś z tego swoje oręże.

•  

Przy klasyfikacji stosujemy różne rozwiązania, najczęściej jednak sieci neuronowe (choć to zależy od typu interfejsu i tym samym wielkości zbioru uczącego), czasem LDA. Interfejsy mózg-komputer tworzymy na podstawie różnych modalności zmysłowych, zbierając przy tym sygnał EEG. Co do zastosowań interfejsów to są one szczególnie skierowane pomoc pacjentom z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi (np. porażenie czterokończynowe).

@hedviga: ok, to wrzucisz portfolio?

•  

@Leilhani: W zasadzie z czego ja powinnam się tłumaczyć? Bo nie rozumiem. Zakładam, że nawet nie masz procenta zamiaru wsparcia tej akcji, więc nie zamierzam dla Ciebie stawać na rękach. Opisałam się w zbiórce, opisałam się tutaj, tyle. Jak kogoś zainteresuje moja zajawka, to mi zechce pomóc.
      Na wszelkie pytania jak widać staram się odpowiadać rzetelnie, ale jak masz zamiar podważać to co robię dennym „XD” i argumentem „przece tylu studentow ma takie osiągnięcia”, to ja nie zamierzam z tym dyskutować. I dobrze, że mają!

•  

@hedviga: rozumiem. Projektowanie absorbcji wiedzy z tego typu centrów to bardzo ciekawy temat, niestety mocno nieznany w Polsce. Ale isotnie, jest to ciekawy obiekt. Powodzenia!

•  

@hedviga: Powodzenia, co prawda całkowicie nie mój temat, ale nie brzmi jak fraud, skromne wsparcie poszło;)

•  

@Nadrill: Cóż, nie mam portfolio, gdyż nie obserwuję zwyczaju robienia czegoś takiego w mojej praktyce. Mogę za to spisać kilka projektów i wystąpień, które zrealizowałam oraz zaangażowanie w dodatkową działalność. Zrobię to wieczorem jak odbiorę komputer z serwisu.

Od razu zaznaczę to, co zaznaczałam już wcześniej – nie zajmuję się ML, wykorzystuję to tylko jako jedno z narzędzi w moich pomysłach. Nie spodziewaj się zatem cyfrowej rewolucji w moim wpisie albo zbudowania Osobliwości.

•  

@hedviga: Inwestuj w siebie! Jestem dumny, że ktoś z Polski wygrał z innymi osobami z całego świata i może się rozwijać :) łap wpłatę :)

•  

@hedviga: wtf myślałam że jak coś wygrasz w konkursie to nie musisz za to płacić

+: naziduP
    •  

@hedviga: dla wszystkich setkowiczów będzie pocztówka z Japonii? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@hedviga: Wspieram i popieram! Powodzenia

•  

Niemniej jednak, to tydzień całodniowych zajęć z najtęższymi głowami od AI i komercjalizacji z MIT i kilku innych uniwersytetów.

@hedviga: Kogo masz na myśli od AI?

•  

@aksamitna_kukurydza: Bo nie wygrała tylko zapisała się na bootcamp który kosztuje 8k.

•  

@hedviga:

Well.. wygrałam konkurs organizowany przez Massachusetts Institute of Technology...

Moja mam też wygrała "konkurs", nagrodą był jakiś badziewny zestaw garnków. Wiesz co jest najlepsze? Też musiała za nagrodę zapłacić ¯\_(ツ)_/¯
      Przejście etapu selekcyjnego, to nie wygrana! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd!

Nie chcę oceniać zbyt pobieżnie, ale masz niesamowite osiągnięcia jak na swój wiek. Pytanie tylko komu zawdzięczasz ten sukces?

•  

@hedviga: koszty nie były znane wcześniej? Jeśli nie to niezłe zdzierstwo...

I na czym polegała wygrana? Bo jeśli dobrze zrozumiałem to oni subiektywnie wybierają uczestników a nie konkursowo

•  

@hedviga: > Na wszelkie pytania jak widać staram się odpowiadać rzetelnie, ale jak masz zamiar podważać to co robię dennym „XD” i argumentem „przece tylu studentow ma takie osiągnięcia”, to ja nie zamierzam z tym dyskutować. I dobrze, że mają!

Nie rozumiesz. Nie zamierzam umniejszać Twoim osiągnięciom, ale litości, nie próbuj wmówić wszystkim, że to z powodu "wybitnych" osiągnięć wygrałaś konkurs. Przecież Ty za to płacisz, więc im zależy na tym, żebyś tam była.
      Wiadomo, że jest mnóstwo studentów, którzy nie dorastają Ci do pięt, ale jeśli ktoś wybiera drogę naukową, to naturalnym jest, że w Twoim wieku mają takie osiągnięcia jak Ty albo nawet lepsze.

•  

@hedviga: Szanuję, wsparłem. Powodzonka!( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@hedviga: Gdybyś jechała na obóz socjologiczny albo filozoficzny może bym wsparł, jednak nie będę wspierał swoją biedą ludzi, którzy będą zaraz zarabiać jako inżynierowie dobrą kabzę i narzekać na podatki i mówić, że za mniej niż 10k nie wstają z łózka.

•  

8k za tygodniowy networking, niezle tam rąbią tych wannabe ątreprenurs

@HaHagana: Prawda, mam znajomego, który skończył akurat MIT i od którego dowiedziałam się, że największe amerykańskie uczelnie tak naprawdę mają tyle kasy z badań dla różnych firm i dziesiątek inwestycji, że mogłyby spokojnie zrezygnować z czesnego, bo i tak są to dla nich drobniaki. Mimo tego ciągną hajs od studentów. To chyba kwestia amerykańskiej mentalności.

•  

@hedviga Takie osoby jak Ty powinny być sponsorowane przez Państwo, a nie 500+ dla patusow.
      Fakt powinno się też ich w jakiś sposób zatrzymywać pewna umowa lojalnościową żeby choć kilka lat później pracowali w kraju inaczej konieczny zwrot wszystkich pieniędzy, ale sądzę że wiele osób by skorzystało i tak.
      Gratuluję i życzę powodzenia.

•  

@hedviga: wow super, młoda i zdolna dziewczyna, trzymam kciuki aby Ci się udało zebrać potrzebną sumę, powodzenia (づ•﹏•)づ

•  

@hedviga wygrywasz konkurs i jezcze musisz sobie za to co wygrałaś zapłacić? Mało to poważne ze strony MIT

•  

•  

@hedviga: teraz daje plusika. Przyjdzie pensja to postaram się tyle ile mogę dodać do twojej kariery. Mam nadzieje, że po tym nam z kraju nie uciekniesz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

•  

@RFpNeFeFiFcL: może napisz o niej artykuł po polsku i może nawet angielsku? Jesteś prawdziwym naukowcem pisarzem!

•  

@hedviga: Nie wiem czy taka uwaga już wyżej była ale jeśli nie to może warto skontaktować się z firma Synerise i panem Królewskim myśle, że powinni być zainteresowani.

•  

@hedviga: poszla stówka :) POWODZENIA, SUPER SPRAWA! :)

•  

Powodzenia pije kompot za twoje zdrowie

•  

@hedviga: Mam ale nie pomogę. Sudiuje i pracuję. Dodatkowo dorabiam sobie w UK.

Z dwóch lewych rąk nadal można użytek zrobić.

•  

@hedviga: Kiepska jakość nagrania, warto poprawić

•  

@hedviga: przecież na to każdy może pojechać, wystarczy wyłożyć hajs xD po prostu przechodzi się rekrutacje co nawet ameby zdają

•  

@Lisekchytrusek: dają bo w miarę ładna, jakby to jakiś wykopek zbierał to pewnie 1/3 tego co ona by nie uzbierał xd

•  

@hedviga: cyk poszło 90 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Przydatniak: zagadaj, może jak dopiszesz #tylkomirko to będzie pocztówka xD

•  

@hedviga:

Ania - po pierwsze, wielkie gratulacje. Mam nadzieję, że jesteś z siebie dumna, bo zapracowałaś na coś dużego, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początki. Ja z Ciebie jestem, takich ludzi nam potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie - świetnie podeszłaś do sprawy i mimo, że bardzo selektywnie wspieram jakiekolwiek inicjatywy, czytając Twój tekst na polakpotrafi.pl już prawie wyjmowałem kartę. Jednak po chwili ją schowałem.

"Badacze i badaczki". Nie toleruję, nigdy nie tolerowałem i nigdy tolerować nie będę lewackiej nowomowy. Nie, podkreślanie płci podczas każdej nadarzającej się okazji podczas wspominania jakiejś roli / funkcji / zawodu jest absurdalne, żałosne, jest jednym z kamyczków do ogródka lawinowo postępującej indoktrynacji społeczeństw i promowania marksizmu kulturowego. Może zrobiłaś to świadomie - wtedy nam do siebie nie po drodze, może nieświadomie - wtedy może mój komentarz skłoni Cię do refleksji.

Niezależnie od wszystkiego - powodzenia!

•  

@Czerwonykaktus: Ech, festiwal żenady, żebrać $8k na inwestycję. Jak jej zależy to niech sobie weźmie pożyczkę albo znajdzie sponsora, każdy kto coś wpłaca na tę zbiórkę, niech sobie zada pytanie czy wam też ktoś sfinansuje tygodniowy bootcamp czy kurs za tę kwotę, bo ładnie poprosicie... W tym świecie każdy tylko "daj, daj", ale odpowiedzialności nikt za nic nie chce wziąć.

•  

@hedviga 1 jedyny problem to domimacji takiej inteligencjii nad ludzmi. Czyli nie tworzyc tego.

•  

@adiq94: Jeśli ludzie chcą płacić to czemu nie, szkoda tylko, że kłamie bo nie wygrała żadnego konkursu tylko przeszła rekrutacje, i jest to bootcamp biznesowy na temat AI/ML a nie o samym AI/ML. Najwidoczniej manipulowanie percepcją ludzi działa bo już ponad 10k wpadło.

•  

@LoginMocnoTestowy: @mayek: @idaho7: @sheilacooper: @KosmicznyMops: @przecier666: @TymRazemNieBedeBordo: @CloudTemplar_: @kivaneq: @thepixel: @EdmundDantes: @kokosowykot: @vexevir: @conTEq: @MissN0b0dy: @kryptomanix: @macgie29: @Winkielek: @payek: @Przydatniak: @Experienced_Manager:

Przepraszam, że tak kolektywnie. Dziękuję Wam za pomoc / dobre słowo / życzenia. Mam nadzieję, że życzliwość do Was wróci.

@Airnesst: Adresy będę zbierać poprzez wiadomości wysyłane do wpłacających. Co do CNK, po prostu daj znać wcześniej i chętnie Was oprowadzę. Nie pobieram opłat za takie rzeczy.

@JakTamCoTam: Dzięki za pomoc, zaraz wyślę PM z linkami.:-)

•  

@hedviga

Na jakiej podstawie uważasz że ten bootcamp jest warty ~4300 PLN na dzień(zakładając że to 7 dni a nie 5). Ile to jest na godzinę? Zakładając 10h poważnej pracy dziennie to jest 430 PLN za godzinę.

Za co w zasadzie płacisz? Za słuchanie wykładów? W jaki sposób to jest wydajniejsze niż spędzenie równej ilości czasu nad książkami, które też napisali najwięksi eksperci z danej dziedziny? Albo nad badaniami.

W jaki sposób ci ludzie zostali ekspertami? Na bootcampie który magicznie zwiększył STUKROTNIE ich szybkość nauki?

No tak, możesz zadać tym ekspertom pytania. Jakie? Techniczne? Jaka jest szansa na to że znają na nie odpowiedź która nie jest dostępna gdzieś w internecie? Albo na które nie uzyskasz odpowiedzi na jakimś serwisie pokrewnym do stackoverflow?

Tam też są eksperci.

Jak nie potrafisz już teraz określić konkretnych pytań to nie zrobisz tego podczas tygodniowego bootcampa.

Nie twierdzę że próbujesz kogoś oszukać - zakładam że jak uzbierasz pieniądze to wydasz je na ten cel. Tyle że nie będzie warto. Może nawet będzie ci się wydawać że było warto, bo jak dostaniesz 30K od losowych ludzi z internetu to nie poczujesz straty.

•  

@hedviga: dej zdjęcie robota bez ubrań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Sinity: Taki bootcamp to głównie wyrabianie znajomości oraz oczywiście wpis w cv. Chyba nikt poważny nie uwierzy, że można w tydzień nauczyć się niewiadomo czego, ale można spotkać fajnych ludzi i posłuchać fajnych wykładów. To bootcamp biznesowy więc można wyrobić sobie jakieś kontakty biznesowe to i oczywiście zwiedzić japonię.

•  

@Sinity Widzę że nie masz o niczym pojęcia o prawdziwych szkoleniach, możliwość przebywania z osobami dużo lepszymi w branży od Ciebie i wyciągnięcie z nich choć trochę doświadczenia to dużo więcej niż czytanie wielu książek.

•  

@Crantor: W żadnym miejscu nie skłamałam. To był konkurs, oni na podstawie sobie znanych kryteriów wybrali podzbiór ludzi z którymi chcą mieć coś wspólnego (jak inaczej zdefiniować konkurs inny niż sportowy? Nawet konkursy stypendialne są SUBIEKTYWNE w tym względzie, że komisja ocenia "nadawalność się" osiągnięcia). Dostałam decyzję o wybraniu również mnie i przyjęciu, więc po prostu chcę skorzystać z tej szansy. Na nikogo nie naciskam, nie okłamuję, nie krzywdzę – jak komuś się podoba moja zajawka, to się dorzuci albo poda dalej.

@Sinity: A może warto zastanowić się nad tym, że.. taki wykładowca pewnie powinien mieć zarobek za prowadzenie takich zajęć? I zgodzę się z kimś wyżej (@conTEq), że wartość wyniesiona z zajęć o takim charakterze jest o niebo większa niż nurkowanie w książkach. Dlatego też chodzimy na wykłady.

•  

@hedviga: Chodzę do uczelni prywatnej za którą zapłaciłem ponad 20k i też musiałem przejść rekrutację by mnie przyjęli, ale to nie jest konkurs żaden. Ty też nie wygrałaś konkursu. Konkurs ma jawną listę członków i nagrody za pierwsze miejsca. Ty przeszłaś rekrutację do bootcampu. Sama mówiłaś, że najlepsze osoby dostały jedynie zniżki więc jaki z tego konkurs?

Rozumiem, że chcesz wykorzystać swoją szansę, ale stosujesz manipulację bo gdybyś powiedziała jasno, że przeszłaś rekrutacje i ten bootcamp przyda ci się w ewentualnej karierze biznesowej albo w znalezieniu fajnej pracy, to odzew byłby inny. A tak stworzyłaś wizerunek biednego naukowca..

•  

@hedviga: no trochę jakbym powiedziała że wygrałam konkurs bo mnie przyjęli do pracy albo na uczelnię, bo w końcu też trzeba spełnić jakieśtam kryteria...

•  

@hedviga: To było zwykłe application z interview czyli podobne etapy co przy zatrudnianiu się na stanowisko specjalisty w dowolnej dziedzinie. W USA mogą to zwać konkursami ale tu to zwykłe zgłoszenie się do udziału w płatnym (za 8k$) BOOTCAMPie 7-dniowym (WTF?).

Jak ciebie nie stać to nie wiem po co w ogóle aplikowałaś?

Jakbyś była tak dobra jak uważasz to dostałabyś stypendium albo miała byś na tyle dobrze wypracowaną markę, że przyszły pracodawca by ci to sfinansował za podpisanie lojalki gdzie zobowiązałabyś się przpracować ileś czasu w danej firmie. Jeśli nie masz takiej wartości biznesowo-naukowej lub bogatych rodziców to po prostu chcesz by losowi ludzie z internetu sfinansowali ci wycieczkę do Japonii na kurs w "prestiżowym" bootcampie MIT aby mieć co wpisać do CV.

Jak jesteś pewna przydatności tego 7-dniowego kursu za 8k$ to bierz kredyt studencki. Bez problemu to spłacisz działając w AI jak jesteś taka dobra w tej dziedzinie jak tu malujesz.

•  

@m0rgi: Równolegle zgłaszam się do różnych firm i instytucji z którymi współpracuję. Szukam wsparcia w kilku miejscach, zbiórka ruszyła w szczególności przez wzgląd na znajomych którzy zechcieli mi pomóc. Nie spodziewałam się takiej reakcji i nie oczekuję tego, że osoby które mnie nie znają sfinansują mi udział w tym.
      Jak kogoś zainteresowało to co robię, to być może mnie wesprze. Jeśli nie – na nikogo nie będę z tego tytułu się złościć.

•  

@hedviga: Zmień tylko opis zbiórki na bardziej zrozumiały i będzie okej. Bo w opisie wspominasz o wyjeździe naukowym i stosujesz nic nie mówiące zwroty jak

Tydzień intensywnej pracy na styku nauki, przedsiębiorczości i innowacyjności.
      Mens et manus, tj. integracja teorii z praktyką.

Jako naukowiec powinnaś chyba doceniać umiejętność precyzyjnego opisu

•  

@hedviga: Czemu nie myślałaś o kredycie studenckim?
      Wtedy w pełni ponosisz ryzyko swojej decyzji. W końcu inwestujesz w siebie i co to te 8k$ dla międzynarodowego speca w AI?

Mnie po prostu denerwuje żerowanie na głupich takimi zbiórkami czy nawet bootcampami za taką kasę stąd ten wpis.

Wcale nie uważam, że nie masz wiedzy czy może zaparcia ale też na pewno nie jesteś wybitna gdyż inaczej w tym wieku byś prowadziła taki bootcamp a nie szukała na niego kasy.

Dla tych co nie rozumieją mechanizmu. MIT jest znane na całym globie czyli także wśród milionerów czy miliarderów dla których taka kasa to jak dla nas wydatek za netflixa.
      Dając tak wysoką (jak dla nas) kwotę ograniczają uczestników tylko do elity i inwestycja szybko się zwróci nie tylko przez przekazaną wiedzę i "certyfikat uczestnictwa na kursie MIT do CV" ale też przez kontakty które mogą nieźle procentować.

•  

@m0rgi: ludzie w USA zbierają się na pizze dla innych czy na jakieś kompletne śmieci. Każdy może zbierać na co chce, ale tu problem leży w tym jak to jest przedstawione. Z tego co rozumiem to jest bootcamp biznesowy, głównie dla przedsiębiorców którzy chcieliby poznać ML/AI by w niego zainwestować albo właśnie by wyrobić kontakty.

Ludzie wpłacają bo myślą, że pomagają biednemu naukowcowi rozwijać wiedzę w dziedzinie xD

•  

@conTEq:

"Widzę że nie masz o niczym pojęcia o prawdziwych szkoleniach, możliwość przebywania z osobami dużo lepszymi w branży od Ciebie i wyciągnięcie z nich choć trochę doświadczenia to dużo więcej niż czytanie wielu książek."

No masz rację, nie mam pojęcia jaki jest mechanizm "wyciągania doświadczenia" podczas przebywania z ekspertami na żywo, gdzie muszą oni w czasie rzeczywistym przekazywać swoje myśli - w przeciwieństwie do mechanizmu "wyciągania doświadczenia" z książek, nad którymi eksperci spędzili sporo czasu przetwarzając swoje myśli na jak najlepszą formę.

"Poznawanie ludzi"? To działa w dwie strony. Nie zawrzesz znajomości ze światowej klasy ekspertem będąc tylko studentem. Networking to może działać jak spotyka się X osób z ortogonalnymi specjalnościami.

Nie twierdzę że to nie da kompletnie nic. Ale na pewno mniej niż intensywne pozyskiwanie wiedzy przez np. miesiąc.

•  

Nie chcę się specjalnie wyzłośliwiać, ale czy mieliście aż takie oszczędności mając 23 lata? I nie, nie mówię tu o wsparciu od rodziców lub spadku.

@hedviga: jak mialem 23 lata to nie robilem tego na co mnie nie bylo stac + nie zebralem.

Nie stac mnie? Pracuje zbieram, planuje.

Spadaj z tymi zebrami, tak to kazdy moze biadolic, ze biega do pracy i nie ma.

•  

@m0rgi: cofam słowa o AI/ML. to jest typowy bootcamp biznesowy. lista umiejętności które obiecują poprawić
      http://bootcamp.mit.edu/entrepreneurship/japan/

•  

@Crantor: Jakby była tak pewna to by brała kredyt a nie żebrała innych o kasę za free na swoje zachcianki mydląc oczy o jakimś elitarnym konkursie który był zwykłym zgłoszeniem się na płatne szkolenie z jakimiś wymaganiami które spełniła.
      Tylko kredytu nie weźmie bo to już trzeba samemu spłacić i to więcej niż się wzięło a wtedy już główka pracuje, że się jednak nie opłaca.

Częściowo rozumiem zbiórki na chorych gdyż oni walczą o przeżycie i często już są pozadłużani wszędzie. Tutaj to zwykłe cwaniactwo.

•  

@m0rgi: Proszę, nie twórz (nie twórzcie) sobie jakiegoś chochoła w którego bijecie. Nigdzie się nie nazwałam międzynarodowym specem od AI, ba, jest mi do tego ogromnie daleko.
      Ja dłubię w swojej działce badań (BCI, sygnały bioelektryczne, interakcja człowiek-(ro)bot, kognitywistyka) i w tym jestem dobra. Pracuję ile mogę w dwóch pracach, studiuję dziennie jedno i drugie, a w wolnym czasie robię rzeczy do badań (a z tego nie mam zysku, bo nie jestem na grancie, mam 23 lata). Nie zamierzam się prosić, rzuciłam tylko ogłoszenie w eter.
      AI wykorzystuję w swojej pracy, rozwijam się w tym kierunku, ale powtarzam piąty raz w tym wpisie – nie jestem specem uczenia maszynowego/głębokich sieci ani nic. Nigdzie nikomu tego nie obiecałam i to się nie pojawiło nigdzie wcześniej, jedynie w Waszej wyobraźni.
      Bootcamp jest o technologii, jest o AI, chcę tam pojechać się uczyć, a później podać dalej tę wiedzę tutaj. Nic ponad to.

•  

@hedviga: Wiem, że nie jesteś specem z AI i chyba masz problem z czytaniem gdyż sam o tym pisze. Gdybyś była to "samo" by ci się to sfinansowało albo byś w ogóle nie musiała na taki bootcamp jechać.

Dalej sobie opisujesz swoją historię której nawet nie zamierzam czytać gdyż ma małe znaczenie.
      Odpisz na proste pytanie które zadaje trzeci raz - CZEMU NIE WEŹMIESZ KREDYTU?

Ludzie biorą kredyty na znacznie głupsze rzeczy a tu w końcu "inwestujesz" w siebie.
      W USA i nawet w MIT studenci są ze znacznie większymi kredytami (długami) niż te marne 8k$ gdyż znają wartość tego wydatku i sobie policzyli ROI.

•  

Bootcamp jest o technologii, jest o AI

@hedviga: w tym problem że nie jest o technologii i nie jest o AI

•  

@hedviga: Pieniądze to ustalona miara naszych czasów. Mierzy się tym często sukces danej jednostki, cenę towarów jak i usług (nawet bootcampów). One nie powinny brać się z powietrza jak tutaj oczekujesz w tej zbiórce gdyż zakrzywia to cały sens ekonomiczny i obniża ich wartość praktycznie do zera.

•  

@hedviga

A może warto zastanowić się nad tym, że.. taki wykładowca pewnie powinien mieć zarobek za prowadzenie takich zajęć?

Oczywiście. Tylko zauważ że ten konkurs odbywa się w ameryce, gdzie mediana płac wynosi około $5000. W polsce jakieś $650. Tak więc zainteresowany student bez poważnej pracy może sobie na to w realnym czasie zarobić.

I zgodzę się z kimś wyżej (@conTEq), że wartość wyniesiona z zajęć o takim charakterze jest o niebo większa niż nurkowanie w książkach. Dlatego też chodzimy na wykłady.

Czym różni się wykład od jego transkrypcji?* Transkrypcję można wygodnie przeszukiwać i przyswajać w jakim tempie się chce. No i w związku z postępami w ML masz coraz lepsze systemy text-to-speech, jak koniecznie chcesz słuchać a nie czytać.

No i jeszcze jedno, sam MIT oferuje wiele wykładów kompletnie za darmo, online.
      W internecie jest niedorzeczna ilość wykładów, kursów, książek. Dzięki Scihub'owi masz dostęp do niedorzecznej ilości prac naukowych. Wiedza jest wszędzie. Wiedza nic nie kosztuje. A już na pewno nie w obrębie szeroko pojętego IT. Studia pełnią jedynie rolę bardzo drogich certyfikatów.

Dlatego też chodzimy na wykłady.

Ja wykłady olewam. No ale może na dobrych uczelniach jest inaczej i coś one wnoszą. Ale wątpie.

•  

Well.. wygrałam konkurs organizowany przez Massachusetts Institute of Technology, którego celem było wyłonienie ludków z całego świata, którzy pojadą sobie na obóz naukowy pracować nad problemami sztucznej inteligencji

Udział w obozie MIT to koszt który trochę ściął mnie z nóg

@hedviga: to wygrałaś ten obóz czy po prostu chcesz go kupić?

Masa firm/instytucji/uczelni organizuje płatne kursy. Na większość z nich jest ograniczona liczba miejsc (często CV decyduje). Takie firmy po prostu sobie zarabiają na warsztatach.

Dlaczego mielibyśmy sponsorować tobie a nie komuś innemu?

•  

@hedviga: I na takie coś wrzucę ;)

•  

@hedviga: rodzice nie mogą cię poratowac kredytem bys później im oddał?

•  

@m0rgi: Dlatego beka ze stulejarzy, bo hyhy biedny naukowiec. Nic dziwnego, że w tym kraju jest jak jest skoro większość to debile którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ale na frajerach się najlepiej zarabia..

•  

@qhardyq: Nie mogą, bo lepiej użebrać kaskę której nie będzie musiała potem nikomu oddawać xd

•  

@Glos_normictwa: Z jednej strony mi nie żal takich ludzi. Dosłownie, płacą za swoją głupotę.

•  

@deiks: a ok, myślałem ze tak robią normalni ludzie xD ale można i zebrac

•  

@hedviga: Widzialem ze te interfejsy mozg-komputer ostatnio ładnie potaniały. Poleciłbyś jakiś budżetowy do ćwiczeń biofeedback?

•  

@hedviga:

...
      Prawdziwa kobieta to dzieci swojego męża karmi piersią a nie wyjazdy zagraniczne w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@m0rgi: ich sprawa skoro tak szastają kasą to widocznie mają jej za dużo zabronisz im?

•  

@hedviga Kredytów studenckich wam nie dają na uczelni ?

•  

@hedviga Serdeczne gratulację i życzę powodzenia.

•  

@hedviga: Dostałaś się tam wyłącznie ze względu na swoje umiejętności czy może był to kolejny konkurs, w którym były dodatkowe punkty za bycie kobietą?

+: oruacie
    •  

Jaki rak w komentarzach...
      @hedviga: Powodzenia!

•  

@hedviga: Też troszkę od siebie dorzuciłem. Życzę powodzenia i pamiętaj żeby olewać te złośliwe komentarze ;)

•  

@hedviga: w końcu coś, co można wesprzeć bo jest szansa na czyjś rozwój intelektualny, a nie "dej, mam horom curke".

Przy okazji brawo, mały przelewik poszedł. Tak jak ktoś napisał, faktycznie szkoda że nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest możliwość kupienia sobie szkolenia... Rozumiem jeszcze bilet, zakwaterowanie. Ale samo szkolenie powinno być jednak za darmo. Tak czy inaczej miłej nauki i powodzenia :)

•  

@czyznaszmnie: Nie było przecież żadnego konkursu. Sama przyznała, że tak to sobie nazwała i tak jak ktoś powyżej wspominał, były jedynie kryteria, które należało spełnić jak przy zwykłej rekrutacji na studia/do pracy.

•  

Trochę to tak jak zapisy na Ferrari. Jest limit na pewien model, 200 sztuk na rok. To jeśli akurat mi sprzedadzą samochód, to wygrałem? czy kupiłem? Manipulacja.

•  

@m0rgi: tak tylko po co kredyt; jak naiwniacy mogą zainwestować w jej rozwój ( ͡° ͜ʖ ͡°)