•  

  #gdansk tak dla przypomnienia :)
  Jak to możliwe, że należące do samorządu Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (GPEC), będące monopolistą na rynku dostaw ciepła w ponad 400-tys. mieście, mógło przynosić straty? Jak to się stało, że ta komunalna spółka została sprzedana innej komunalnej spółce z Niemiec (Stadtwerke Leipzig GmbH) za kwotę 184 mln zł i niemal natychmiast zaczęła przynosić zyski (w ciągu ostatnich 8 lat wyniosły one ponad 365 mln zł)? Dlaczego prezydent Adamowicz przez wiele lat po prywatyzacji zajmował stanowisko członka rady nadzorczej GPEC-u?
  Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (w skrócie: GPEC) było klasyczną spółką komunalną kontrolowaną przez lokalny samorząd. W 2002 roku władze Gdańska (prezydentem miasta był już wówczas Paweł Adamowicz) podjęły jednak decyzję o prywatyzacji tej spółki. Tłumaczono to złą sytuacją finansową GPEC-u oraz potrzebą przeprowadzenia inwestycji rozwojowych.

  Co ciekawe - spółka ta rzeczywiście była w złej kondycji finansowej, jednak w dużej części wynikało to z długów gminy Gdańsk wobec GPEC. Gdyby prezydent Adamowicz polecił w 2002 roku podległym sobie służbom oddać gminny dług wobec GPEC-u, to finanse tego przedsiębiorstwa uległyby znacznej poprawie. Problem w tym, że ekipa Adamowicza nie była w stanie tego zrobić, a długi gminy wobec GPEC-u (wpływające na jego kondycję finansową) zaczęły rosnąć od czasu, gdy prezydentem Gdańska został... Adamowicz.

  Mając na uwadze powyższe w 2003 roku GPEC został sprywatyzowany. Była to jednak dość dziwna "prywatyzacja", bowiem nabywcą 75 proc. udziałów w tej komunalnej spółce została... inna komunalna spółka. Okazało się, że za kwotę 184 mln zł nowym właścicielem GPEC-u będzie Stadtwerke Leipzig GmbH - spółka miejska z Niemiec będąca pod kontrolą władz miejskich Lipska.

  •  

   @sailor_73: Czy 184 mln zł za przejęcie kontroli nad monopolistą w zakresie dostaw ciepła w ponad 400-tys. miasta to mało? W 2003 roku nawet "Gazeta Wyborcza" nie miała co do tego wątpliwości. W artykule pt. "Dlaczego Gdańsk sprzedaje GPEC?" mogliśmy przeczytać:
   Warto odnotować, że niemal natychmiast po przeprowadzeniu transakcji sprzedaży GPEC-u Niemcom, gdańska spółka zaczęła notować zyski. Już w 2005 roku wyniosły one bardzo przyzwoite 15,4 mln zł. Poniżej przedstawiam zestawienie z ostatnich 8 lat (na bazie publikowanych przez GPEC raportów rocznych) na temat zysków netto tej spółki:

   2017 - 64,935 mln zł
   2016 - 56,312 mln zł
   2015 - 56,928 mln zł
   2014 - 47,769 mln zł
   2013 - 44,401 mln zł
   2012 - 35,207 mln zł
   2011 - 27,410 mln zł
   2010 - 32,660 mln zł

   Łatwo zatem policzyć, że skumulowany zysk na czysto GPEC-u z okresu 2010 - 2017 wyniósł 365 mln zł, czyli dwa razy więcej niż kwota, za którą władze Gdańska sprzedały go Niemcom.

  •  

   @sailor_73: W kontekście powyższego warto odnotować, że w tym roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) zaproponowała Stadtwerke Leipzig GmbH odkupienie posiadanych przez nich udziałów w GPEC-u za kwotę 185 milionów euro (tj. równowartość blisko 800 mln zł). Zdaniem lipskiego ratusza było to jednak zdecydowanie za mało, aby zgodzić się na odsprzedaż sprywatyzowanych przez Adamowicza udziałów. Niemcy wiedzą, że nie należy się wyzbywać kontroli nad sferą usług komunalnych na rynku pozbawionym jakiejkolwiek konkurencji.

   Na marginesie warto wspomnieć, że członkiem rady nadzorczej GPEC-u od 2007 roku (tj. już po sprzedaży spółki Niemcom) był Paweł Adamowicz. Z tego tytułu prezydent Gdańska zdołał zarobić ponad 900 tys. złotych.

  •  
   xsdf via iOS

   +335

   @sailor_73: co to za mowa nienawiści?! O zmarłych dobrze albo wcale! Zgłaszam do prokuratury

  •  

   @sailor_73 ciszej nad trumną Herr Paula Adamowicza

  •  

   @sailor_73 piękny przewal, ktoś za to powinien beknac

  •  

   @kaziu12:
   Na pewno nie Adamowicz, przecież to Świecki Święty, Dobro Wcielone, Błogosławiony Patron KOPO i niemożliwe, żeby miał cokolwiek na sumieniu albo żeby dopuścił się jakichkolwiek zaniedbań czy przewałów!
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @sailor_73: Moim zdaniem im mniej państwowych spółek tym lepiej, a że Niemiec potrafi osiągnąć zysk, to nie jego wina. Masz może jakieś wyniki finansowe z przed 2010 roku (takie dokładniejsze)? Może dokonali inwestycji na 2 miliardy w 2004. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I chciałbym zobaczyć i zapytać dlaczego Adamowicz robił długi GPEC, a może to władze GPEC robiły? Kto był w tym czasie w zarządzie?
   Można by zapytać miasta o udostępnienie informacji publicznej.

   Ogólnie sprawa śmierdzi, bo mogli sprzedać firmę jakiemuś polskiemu podmiotowi. Pytanie czy byli chętni.

   btw w każdej pracy nie popełnia się tylko właściwych decyzji, a i cała rada miejska poparła tej projekt.

  •  

   @sailor_73: przecież to nie był jego jedyny wałek, cały Gdańsk wiedział że to był walkowicz jakich w Polsce mało (czyli czołówka), dlatego tez jak ktoś napisał ze zginął porządny obywatel to szybko nawracałe ze owszem obywatel zginął, ale do porządnych i uczciwych ludzi to on miał bardzo daleko

  •  

   @sailor_73: Adamowicz to złodziej, ale hipokryzja musi działać i ludzie i tak go będą wielbic. Bo umar. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   Adamowicz robił długi GPEC, a może to władze GPEC robiły

   @Wynoszony:
   Czytaj ze zrozumieniem. To nie GPEC się zadłużało. To miasto (kierowane przez Adamowicza) się zadłużało u GPEC -- nie płaciło, przez co GPEC miał problemy z płynnością.
   Więc skoro spółka ma problem z płynnością (z winy miasta) -- to trzeba było ją sprzedać tanie. I pyk -- zaraz po sprzedaży kończą się problemy z płynnością i płaceniem przez miasto.

   Serio będziesz palił głupa, że nic tu nie śmierdzi i wszystko było w porządku?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @sailor_73 oj patrzy na ciebie pan Adamowicz siedzący wśród innych świętych. Takie bluźnierstwo! Wstydź się!

  •  

   Czytaj ze zrozumieniem. To nie GPEC się zadłużało. To miasto (kierowane przez Adamowicza) się zadłużało u GPEC -- nie płaciło, przez co GPEC miał problemy z płynnością.
   Więc skoro spółka ma problem z płynnością (z winy miasta) -- to trzeba było ją sprzedać tanie. I pyk -- zaraz po sprzedaży kończą się problemy z płynnością i płaceniem przez miasto.


   Serio będziesz palił głupa, że nic tu nie śmierdzi i wszystko było w porządku?

   @Polinik: To skrót myślowy ---> Adamowicz robił długi GPEC przez miasto, o to mi chodziło w tym zdaniu. Czyli tak miasto miało miało długi wobec GPEC.

   Więc skoro spółka ma problem z płynnością (z winy miasta) -- to trzeba było ją sprzedać tanie. I pyk -- zaraz po sprzedaży kończą się problemy z płynnością i płaceniem przez miasto.

   Co do problemów z czytaniem ze zrozumieniem to wyraźnie napisałem:

   Ogólnie sprawa śmierdzi

  •  

   @sailor_73: szkoda, że nie wrzuciłeś jako znalezisko.

   pokaż spoiler zakopałbym bez czytania za niewygodne.info.pl


   pokaż spoiler strona wielokrotnie przyłapana na manipulacjach i kłamstwach. Przykładowo tutaj, w dwóch różnych artykułach podają dwie różne daty tego samego wydarzenia, bo tak im akurat pasuje pod tezę.


   https://www.wykop.pl/link/4730185/#comment-61722829

  •  

   zakopałbym bez czytania

   @yuim: A kogo to by miało zdziwić. Koleś was w ciula zrobił bo nie możecie się zwołać i zakopać

   +: Songiewicz, JohnLenin +4 innych
  •  

   @ediz4: w ciula to same siebie wykopki robią bo łykają strony z fejkami

   A co do @sailor_73 to powinien mieć odrobinę godności i chociaż napisać z jakiego źródła pochodzi ta informacja, bo część ludzi się już nie nabiera na niewygodne.info.pl

  •  

   @yuim: Zamiast tak namiętnie próbować zdewaluować źródło wykaż że to nieprawda. Wtedy sam Ci dam plusa.

  •  

   @sailor_73: Domysły, sugestie, pomówienia. Ale skazanych jakoś po 4 latach rządów największych ich wrogów brak.
   I coś się tak odpalił po tragicznej śmierci człowieka? Co?
   @ediz4: Pierwsze primo: twój plus każdy ma w dupie. Drugie primo: To na podpierającym się nią, wyciągającym wnioski z informacji leży ciężar udowodnienia prawdziwości tego na czym opiera swoje domysły, a nie na innych. To jakieś totalne kurwienie logiki z twojej strony. Dopóki nie uwiarygodnisz źródła każdy ma prawo mieć to za bajki i tyle. Tak zrobiłby każdy racjonalny człowiek.

  •  

   @sailor_73: wszystko co państwowe w naszym kraju przynosi straty. Niekompetentnych ludzi się obsadza po znajomości. Prywatyzacja, najlepiej przez zagraniczny kapitał to najlepsze co może być

  •  

   @ediz4: Ok, 2 sekundy wystarczą żeby pokazać że z artykułem jest coś nie tak. Liczą skumulowany zysk z 2010-2017. Żeby to miało jakikolwiek sens w kontekście jakim oni tego używają to należy policzyć z okresu 2003-2017

   Łatwo zatem policzyć, że skumulowany zysk na czysto GPEC-u z okresu 2010 - 2017 wyniósł 365 mln zł, czyli dwa razy więcej niż kwota, za którą władze Gdańska sprzedały go Niemcom.

  •  

   @sailor_73: to sie nadaje jako cud do kanonizacji Pawła :-)

  •  

   Pierwsze primo: twój plus każdy ma w dupie. Drugie primo: To na podpierającym się nią, wyciągającym wnioski z informacji leży ciężar udowodnienia prawdziwości tego na czym opiera swoje domysły, a nie na innych. To jakieś totalne kurwienie logiki z twojej strony. Dopóki nie uwiarygodnisz źródła każdy ma prawo mieć to za bajki i tyle. Tak zrobiłby każdy racjonalny człowiek.

   @Hadzi: Tak jak twoją opinię że jakieś źródło jest niewiarygodne. Idąc tokiem rozumowania twojego śmiesznego kolegi i twojej nie ma w Polsce źródła któremu można ufać bo wszystkie Tv i gazety podały w swojej historii informację nieprawdziwą. A już inną sprawą jest że kolega wyżej przedstawił jedynie suche fakty do oceny czytającym.

  •  

   @ediz4 słaby "artykuł". Zapomina o podstawowych sprawach. Brak informacji o tym że kupujący zobowiązał się do inwestycji na grube miliony, w jednym artykule pada kwota ok 400 mln przez 10 lat. Plus brak info o redukcji zatrudnienia. Plus zestawianie zysków z 8 ostatnich lat, 2010-2018? Vs data sprzedaży 2003. Plus brak info że jest proces w sprawie niegospodarności w spółce. Ogólnie słaby merytorycznie.
   @sailor_73

  •  

   @matowy: @yuim:
   http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/kulisy-prywatyzacji-gpec-10-lat-neokomunalizacji
   Tu macie więcej i jest znacznie więcej smrodu przy tej transakcji. Też źródło nie pasi?

  •  

   @ediz4 ja nie twierdzę że tam czysto było i nie wiem jakie jest źródło bo nie było podane. Wskazuje że brakuje podstawowych informacji. I teraz pytanie dlaczego? Bo ktoś kto to pisał był niekompetentny czy pomija z rozmysłem.

  •  

   @matowy: Zysków nie ma pewnie dlatego że na ich stronie są od 2011 roku jak w artykule - sam możesz sprawdzić.

  •  

   @ediz4:

   Idąc tokiem rozumowania twojego śmiesznego kolegi i twojej nie ma w Polsce źródła któremu można ufać bo wszystkie Tv i gazety podały w swojej historii informację nieprawdziwą

   Człowieku czy ty masz rozum? W pierwszym komentarzu dałem linka w którym pokazalem, że ta strona nie potrafi zgodzić się co do roku jakiegoś wydarzenia między swoimi artykułami. Jak trzeba im było żeby w jednym artykule to wydarzenie było w 2009 to sobie napisali że było właśnie wtedy a w innym mieli że było w 2011.

   Kiedyś robiłem pełny fact checking jednego artykułu ze źródłami na które się powoływali i wyszlo mi, że była odrobina faktów, a resztę przekręcili albo sobie zmyślili.

   Co ty masz w glowie, że bronisz tej gównostrony, która notorycznie manipuluje?

  •  

   @sailor_73: Łatwo się pisze z perspektywy czasu, w 2002 polskie samorządy nie miały kapitału na inwestycje. A komu z polski mieli sprzedać akcje?

  •  

   @ediz4 stary jakie zyski? Chyba coś źle odpowiadasz. Wskazałem na trzy brakujące informacje w tym co zostało wklejone.
   1. Brak info o zobowiązaniu do zainwestowania 400 mln
   2. Brak info o redukcji zatrudnienia
   3. Porównywanie zysków z 2011-2018 do ceny sprzedaży w 2003, a wtedy już pracowały pieniądze z inwestycji.
   4. Brak info o procesie za niegospodarność

   W mojej ocenie są to istotne informacje i dość słabe porównanie, zahaczające o manipulację.

  •  

   Człowieku czy ty masz rozum? W pierwszym komentarzu dałem linka w którym pokazalem, że ta strona nie potrafi zgodzić się co do roku jakiegoś wydarzenia między swoimi artykułami. Jak trzeba im było żeby w jednym artykule to wydarzenie było w 2009 to sobie napisali że było właśnie wtedy a w innym mieli że było w 2011.

   @yuim: Olaboga daty pomylili. To tutaj już jest legitne źródło co wykopujesz namiętnie.
   https://www.wykop.pl/link/4636669/wyborcza-juz-dzis-publikuje-zdjecia-z-majacego-sie-odbyc-marszu-niepodleglosci/

   Atakuj chłopie artykuł a nie wrzucającego. Inaczej nie ma sensu z tobą rozmawiać.

  •  

   @sailor_73: Identyczna sytuacja z MPEC była/jest w Białymstoku tak jak w Gdańsku. Przypadek?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   3. Porównywanie zysków z 2011-2018 do ceny sprzedaży w 2003, a wtedy już pracowały pieniądze z inwestycji.

   @matowy:

   3. Porównywanie zysków z 2011-2018 do ceny sprzedaży w 2003, a wtedy już pracowały pieniądze z inwestycji....
   O tym przecież Ci napisałem. Oni nie podają wyników z lat 2003-2011

   1. Brak info o zobowiązaniu do zainwestowania 400 mln
   2. Brak info o redukcji zatrudnienia...

   Redukcję zatrudnienia to mógł każdy przeprowadzić. Te 400 mln już się zwróciło o ile tyle zainwestowano.

   4. Brak info o procesie za niegospodarność...
   Co to ma za związek. To miasto było właścicielem tej spółki.

  •  

   Jak to możliwe, że należące do samorządu Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (GPEC), będące monopolistą na rynku dostaw ciepła w ponad 400-tys. mieście, mógło przynosić straty? Jak to się stało, że ta komunalna spółka została sprzedana innej komunalnej spółce z Niemiec (Stadtwerke Leipzig GmbH)

   @sailor_73: Stały numer za PO.

  •  

   @sailor_73: no ale proszę pana, to jakaś urojona prawacka hetero propaganda, tak nie można, on w ogóle są to subito i habemus napalm, a poza tym no to nic mu przecież nie udowodniono, na mieszkania uczciwie zarobił, dzieci przez jezdnię przeprowadzał i w ogóle to był dobry chłopak. A Pan tu jakieś szkalowanie.
   Poza tym postawio mu pomnik, to będzie dowód że był dobry, a nie jakieś oszustwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @ediz4 jak nie podają to się nie porównuje niepełnych danych, a jeżeli się to robi to się umieszcza zastrzeżenie, no trochę rzetelności. Zobowiązanie na do inwestycji względem ceny zakupu jest istotna informacją i istotnie zmienia wydźwięk artykułu który ma ton sprzedano super spółkę, a w rzeczywistości była niedoinwestowana i od 99 przynosiła głównie straty. Była też słabo zarządzana czego jest wynikiem jest proces o którym wspomnialem. Czy miasto mogło przeprowadzic restrukturyzację i np wziąć kredyt i zewnętrzna firmę doradczą? Pewnie mogło, poszli w drugą stronę i sprzedali zachowując przy tym udzialy i zaskakująco też biorąc pieniądze z dywidendy, ale o tym też zapomniano wspomnieć.

  •  

   @matowy: Tylko kwestia z czego wynikały te straty - bo jeśli faktycznie z powodu niepłacenia samego Gdańska to wygląda to na celowe zatopienie spółki. A za słabe zarządzanie też odpowiada właściciel nieprawdaż?

   Czy miasto mogło przeprowadzic restrukturyzację i np wziąć kredyt i zewnętrzna firmę doradczą? Pewnie mogło, poszli w drugą stronę i sprzedali zachowując przy tym udzialy i zaskakująco też biorąc pieniądze z dywidendy, ale o tym też zapomniano wspomnieć....
   17% udziałów i prywatnie Adamowicza jako członka rady nadzorczej który kasował dość pokaźne pieniądze. Jeśli nie widzisz w tym nic przynajmniej niestosownego to nie mam pytań.

  •  

   @ediz4:

   Olaboga daty pomylili. To tutaj już jest legitne źródło co wykopujesz namiętnie.

   Porownujesz podpis zdjęcia, gdzie pewnie komuś w CMSie się źle wpisało do artykułu w którym napisano że dane wydarzenie miało miejsce w innym roku bo pasowało im to pod tezę xD

   Atakuj chłopie artykuł a nie wrzucającego. Inaczej nie ma sensu z tobą rozmawiać.

   Atakowanie OPa @sailor_73 to obowiązek, bo nie wrzuca się artykułów bez podania ich źródła i ze stron słynących z manipulacji.

   A na temat artykułu już się wypowiedziałem i zrobił to też kolega @matowy. Niestety widzę że nie chcesz przyjąć do wiadomości że ten artykuł to jest manipulacja.

  •  

   Nie ma to jak opierać się na źródłach, które wiele razy były na wykopie zdemaskowane na pisaniu półprawdy i bzdur. Koleś który to prowadzi(fotograf) celowo manipuluje dla chwytliwych linków rozsyłanych później łańcuszkami na FB. Kasa mu wpada, a ludzie afery łykają z połykiem...

  •  

   @sailor_73: dlaczego nie było o tym w tv? Po jego śmierci, gdy go wychwalano jako wspaniałego prezydenta kochającego Gdańsk i jego mieszkańców powinien ktoś, nawet z PiSu, czy jakiś Korwin wyskoczyć z tymi machlojkami. Przecież to zwykły oszust i sprzedawczyk nie lepszy od bolka, którego wszyscy tutaj na wykopie znają. Ta cała polityka to jedna banda pod różnymi frakcjami. Wszyscy się trzymają mocno traktując Polaczków jak dojne krowy. Ehh zdenerwowałem się

  •  

   @sailor_73: Najlepsi są ludzie, który krzyczą

   PRZECIEŻ NIC MU NIE UDOWODNIONO, GDZIE JAKIŚ WYROK? SZACH MAT PRAWAKI xDXDXDXDXDXD

   Tylko już fakt, że np. zabójca Adamowicza za 4 rozboje, także z użyciem broni, dostał zawrotne 5 lat już jakoś jest sprytnie pomijany xD Polski wymiar sprawiedliwości to żart i nikt kogoś takiego jak Adamowicz by nie skazywał. Nie po to idziesz do polityki, by być sądzonym jak zwykły Kowalski.

   Nawet na drugim końcu Polski, Gdańsk kojarzył się z wałkami.

   +: Songiewicz, AndrusZgc +1 inny
  •  

   @sailor_73 cos malo plusow, ale puszka na wosp ma 3mln to wyjebalo w gorace

  •  

   @sailor_73: mało tego, nawet Wyborcza tą sprawę tropiła i nawet im się coś nie zgadzało, a jak im się już nie zgadza to wiadomo, że wał

  •  

   @sailor_73: też pisałem o tym ale znikło w atmosferze pogrzebu. Ludie nie zdają sobie sprawy z wałków w swoim mieście. Nawet młody Walęsa palnął we wrześniu 2018 w Gazecie Prawnej że dziadek żony Adamowicza pieniądze w walizce przywoził a sam prezydent Gdańska pewmie będzie siedział w pierdlu i go już w PO nie chcą.

  •  

   @pepek614:

   dlaczego nie było o tym w tv

   Bo TV jest trochę powazniejsza niz niewygodne.info.pl i banda wykopków matołów

   Ehh zdenerwowałem się

   Też się zdenerwowalem czytając ten fejkowy artykuł

  •  

   @sailor_73 cos malo plusow, ale puszka na wosp ma 3mln to wyjebalo w gorace

   @wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Niesamowite, wpis o 3 milionach na cele charytatywne jest bardziej popularny od tego pełnego pogłosek, plotek i pomówień. Kto mógłby to przewidzieć?

   Swoją drogą jeżeli rzeczywiście Adamowicz doprowadził do działania na szkodę miasta/państwa to co przez ostatnie 3 lata robiła prokuratura? Nie słyszałem, żeby ktoś Adamowiczowi zarzuty postawił, a to byłby przecież łakomy kąsek dla PiS ujebać prezydenta z PO w jego mateczniku.

  •  

   @sailor_73: i wszystko to tak oczywiste, że ani w latach 2005-7 ani 2015-18 nie udało się nic udowodnić :)

  •  

   Jak to się stało, że ta komunalna spółka została sprzedana innej komunalnej spółce z Niemiec (Stadtwerke Leipzig GmbH) za kwotę 184 mln zł i niemal natychmiast zaczęła przynosić zyski

   @sailor_73: Będziesz zszokowany, ale tak często działa prywatyzacja - państwowe molochy zarządzane przez misiewiczów i wujków z wąsem, gdy dostają się w ręce profesjonalistów i managerów, to po restrukturyzacji i dofinansowaniu stają się zyskowne. Mógł ją kupić Kaczyński z Karnowskimi i Biereckim i też by kosili kasę.

  •  

   @sailor_73: po pytaniach które zadajesz, widac ze nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz.

  •  

   @sailor_73: Wspaniały prezydent. Działał w interesie swojego miasta Lipsk. Powinien teraz Lipsk mu postawic pomnik w Gdańsku za pieniądze klientów GPEC.

  •  

   @pepek614: głupi jesteś bo łykasz pisowską propagandę. Adamowicza wybierano 6 razy i ani razu nikt nie wyciągnął takich "pewniaków" przeciwko niemu? Przeciaż te "fakty" to byle kmiotek z piwnicy mógł znaleźć. Nie mówiąc o tym, że pisowskie kurwie syny rządzą już 4 lata i w końcu przydałby im się jakiś sukces antykorupcyjny.
   Wnioski są dwa:
   1. Albo pisiory biorą w tym udział
   2. Albo "fakty" są gówno warte

   Zastanów się

  •  

   @kopszmercen: a wiesz kto był na ogół jego kontrkandydatem ? Typ który podpierdalał do ubecji ludzi z solidarności (startował z pisu) w dodatku od lat na pomorzu PO zdecydownie wygrywa z PiSem . A to że mu ciągle ufano ? Słyszałem paru starszych ludzi którzy mówili, że już na pewno się nakradł to teraz dobrze będzie xDD a jak ktoś nowy będzie to najpeirw będzie musiał się nahapać

  •  

   @lossuperktos Oczywiste, że nic nie udowodnią, bo tak ma być. I tak samo za parę lat PO jak niedaj Boże dojdzie do władzy nie będzie sądzić PiSowcow.

  •  

   @sailor_73:
   1) zaległości w spłacie zobowiązań nie da się ot tak, załatwić jedną decyzją (macie płacić!). To byłyby przesunięcia budżetowe, pewnie kilkusettysięczne, nie tylko miasta jako gminy, ale wielu jednostek i zakładów budżetowych, a każda ma politykę finansową opartą o konkretne przepisy.

   2) Miasto Gdańsk pozostało udziałowcem spółki. Adamowicz jako szef rady nadzorczej praktycznie miał kontrolę nad poczynaniami spółki. To akurat jest bardzo duże zabezpieczenie ze strony władz miasta.

   3) Warto zauważyć, że spółka prowadzi ekspansję, co przynosi zyski także miastu. Obsługuje nie tylko Gdańsk, ale i Sopot czy Tczew.

   4) tyle lat i nic prokuratura nie wyciągnęła z tego? :P

   polskie myślenie wyrównujące insynuacje czy niejasności ze złodziejstwem widzę ma się dobrze

   +: v-tec
  •  

   @sailor_73: tak sie legalnie daje "nagrody" za dobrą sluzbe i oddanie. Beka z glupich polakow co ryczą nas trumna a potem w domu przeklinaja ze wszystko sprzedane i rachunki wysokie

  •  

   @sailor_73: @kanapeczka_z_kanapa: @yuim: @matowy:
   Szkoda że nie wspominasz o zobowiązaniu do zainwestowania 383,5 miliona przewidzianych umową.
   To były pieniądze których wtedy GPEC ani miasto nie miało. A za te pieniędze unowocześniono firmę, co pozwoliło jej przynosić zyski. Oczywiście druga część - to lepsze zarządzanie. Trudno się dziwić że ktoś lepiej zarządza niż polscy urzędnicy państwowi. Dlatego jak najmniej powinno być w rękach wspólnych - i dlatego to dobrze że GPEC został sprzedany.

  •  

   @alfokloda0: polecam zgłosić OPa za sianie fejków. Ostatnio zbanowali kolesi który notorycznie siał fejki z niewygodne.info.pl

  •  

   Domysły, sugestie, pomówienia. Ale skazanych jakoś po 4 latach rządów największych ich wrogów brak.

   @Hadzi: bawi za kazdym jebanym razem, Kolede jakos skazali ale omylnie. Myslisz, ze kogos kto ma tak glebokie kieszenie wszedzie prokuratura by mu cokolwiek udowodnila? Skad sie bierze taka naiwnosc ludzka.
   @lossuperktos:

  •  

   @peszmerd: stąd że Zbigniew ZIobro zreformował całą prokuraturę, stworzył prokuratury regionalne, powyrzucał starych prokuratorów i powołał nowych. Pomieszał ludzi pomiędzy regionami tak żeby byli bez układów na miejscu. I wiesz co? I nadal nic.
   To znaczy że te mityczne układy które opisujesz, pozostają mityczne.

  •  

   Czy 184 mln zł za przejęcie kontroli nad monopolistą w zakresie dostaw ciepła w ponad 400-tys. miasta to mało?

   @sailor_73: > Już w 2005 roku wyniosły one bardzo przyzwoite 15,4 mln zł

   @sailor_73: nie jestem jakimś super ekspertem, ale P/E (price to earnings) na poziomie 12 to nie jest jakaś super promocja, w tym sektorze handluje się średnio na 20 P/E a przecież tu mieliśmy do czynienia ze spółką zadłużoną i wymagająco dużych inwestycji i trzeba było czekać 2 lata na te zyski więc jakaś (spora) zniżka musiała być

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Lokietek97: uszanowanko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Jak to się stało, że ta komunalna spółka została sprzedana innej komunalnej spółce z Niemiec (Stadtwerke Leipzig GmbH) za kwotę 184 mln zł i niemal natychmiast zaczęła przynosić zyski (w ciągu ostatnich 8 lat wyniosły one ponad 365 mln zł)? Dlaczego prezydent Adamowicz przez wiele lat po prywatyzacji zajmował stanowisko członka rady nadzorczej GPEC-u?

   @sailor_73: Nie doczytałeś mój drogi, że w ramach umowy sprzedaży Stadtwerke Leipzig zobowiązało się do podniesienia kapitału spółki o 60 milionów złotych w ciągu dwóch lat oraz zainwestowania nie mniej niż 383.5 miliona złotych w modernizacje sieci?

   Więc to nie jest tak, że oni przejęli spółkę za 184 miliony złotych i nagle zaczęli magicznie generować zyski.

   Oni wsadzili w nią dodatkowo 2 razy tyle pieniędzy, co pozwoliło im generować te zyski, o których mówisz.

   Łatwo zatem policzyć, że skumulowany zysk na czysto GPEC-u z okresu 2010 - 2017 wyniósł 365 mln zł, czyli dwa razy więcej niż kwota, za którą władze Gdańska sprzedały go Niemcom.

   184+383,5 = 567.5

   Więc jak łatwo policzyć - ściemniasz i jeszcze im się ta inwestycja nie zwróciła.

  •  

   @sailor_73 Nie wiem jak było w tym przypadku, ale znam inny - mejska spółka przynosząca co roku straty. W mieście zmieniła się władza na uczciwszą, na takich co im się chciało. W owej miejskiej spółce pojawił się nowy prezez i zaczął swoje porządki. W kilka lat spółka zamieniła się w taką przynoszącą zyski, stan zatrudnienia spadł o ok 50 %, zwiększyły się inwestycje, jedna osoba ze starej ekipy w więzieniu plus kilka spraw w toku. W następnych wyborach doszło do zmiany i miasto przejęło PiS. Wróciła stara sitwa i ten prezes (jak i mu podobni) wyleciał na zbity pysk. W innym mieście w pewnej spółce miejskiej nowy prezez zaczął od audytu i okazało się, że pewna czynność, która powinna być wykonywana co pół roku ostatni raz była zrobiona 17 lat wcześniej, a dotyczyły to czegoś co ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

   Po co to piszę? Aby pokazać Ci, że źle zarządzaną spółkę, która ma silne podstawy można wyprowadzić na prostą bardzo szybko, wystarczą kompetentni ludzie i błędem jest zakładanie "na dzień dobry", że wystąpił tu gdzieś przekręt. Pamiętaj, że początek lat 2000 to okres strasznej biedy i wysokiego beztobocia. Tylko duża, zasobna w środki firma była w stanie przejąć tę gdańską spółkę. Nie zdziwiłbym się gdyby w tamtym czasie żadna polska spółka z branży nie miała takich finansów.

   +: yuim, iAmTS
  •  

   @sailor_73: No ale Adamowicz taki wspaniały człowiek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   @matowy to napisz coś mądrzejszego a nie pierdolisz glupoty

  •  

   @sailor_73: nie ma co sie dziwic, ze teraz pro niemieckie media wychwalaja go pod niebiosa, w koncu przyczynil sie do wzrostu niemieckiego biznesu

  •  

   Mowia ze jakby pełnił funkcje dalej to by piasek z morza nawet opie*dolił
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @sailor_73: wow stary, zgłoś się do TVP, bo naprawdę masz talent do jednostronnego przedstawiania historii xD

   Zgadzam się z tym, że Adamowicz faktycznie popełnił w tym względzie ogromny błąd, bo wystarczyło poczekać jakieś 5 lat i na tak silnie potrzebną modernizację raczej na pewno znalazłyby się pieniądze z Unii. Problem w tym, że nie znamy dokładnego stanu w jakim znajdował się inwentarz należący do spółki. Gdyby się okazało, że wszystko jebło, GPEC ogłosiłby upadłość, a tą najgroźniejszą zimą na przełomie lat 2005/2006 ludzie nie mieliby ogrzewania w domach to jaaaaaa pierdolę, byłaby taka inba, że nic by tego nie zatrzymało. Adamowicz zwyczajnie się przestraszył i wolał nie ryzykować swojej kariery politycznej, a przy okazji (być może) poszerzył swoje znajomości.

   Rola samorządowca dużego miasta jest dość chujowa, bo zawsze na coś niezwykle istotnego zabraknie kasy i tylko do ciebie należy decyzja czy postąpisz słusznie czy postąpisz z zachowaniem bezpieczeństwa dla swojej posady. Tak było, jest i będzie.

  •  

   @sailor_73: I tak się żyje na tej wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Domysły, sugestie, pomówienia. Ale skazanych jakoś po 4 latach rządów największych ich wrogów brak.

   @Hadzi: A czemu mieliby skazywać kolegów z polityki? Cały wymiar sprawiedliwości sie kryje wzajemnie, policjanci się kryją, politycy też sobie nie chcą szkodzić, wszyscy mają na siebie różne haki i jest kolesiostwo. Co Ty myślisz że ta walka PO i PiS to tak na serio? Poplują na siebie w TV, a potem przeliczają wspólnie kasę jaką wyciągają z różnych spółek. Prosta sprawa, tak się robi pieniądz w polityce przecież.

  •  

   a wiesz kto był na ogół jego kontrkandydatem ?
   @trooojan: to nie ma w tym wypadku znaczenia skoro dojście do "prawdy" nie wymaga wysiłku.
   Ja nie wiem czy (albo jakie) wały robił Adamowicz bo pierwszy raz usłyszałem o nim przy okazji śmierci. Chodzi mi tylko o "porażające" materiały których nikt, przez kilkanaście lat, nie użył przeciwko niemu.

  •  

   @sailor_73: Zakładasz spółkę z kapitałem 5 zł na jakiegoś słupa. "wygrywasz" przetarg na kupno państwowej firmy, którą wcześniej przekupiony zarządca doprowadza do ruiny, albo do ciągłego przynoszenia strat, a za zyski z tej spółki spłacasz tę transakcję. I tak masz spółkę za darmo tylko urzedasów trzeba przez jakiś czas dokarmiać w zarządzie, czyli legalne łapownictwo. ...? Profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @sailor_73 proszę nie zakłócać liturgii gdańskiej xD

  •  

   wykaż że to nieprawda

   @ediz4: xDDDDDD

   Wiesz co to jest domniemanie niewinnosci? wy macie udowodnic ze to jest prawda.

  •  

   @alfokloda0: i chcesz mi powiedziec, ze z sadow wyeliminowano kolesiostwo i korupcje? Wierzysz w to?

  •  

   Wiesz co to jest domniemanie niewinnosci? wy macie udowodnic ze to jest prawda.

   @sell_your_soul: Że niby co jest prawdą? Przecież te liczby są ogólnodostępone

  •  

   @peszmerd: Po pierwsze żeby to do sądów dotarło to najpierw organy ścigania + prokuratura musiałyby coś w tej kwestii przesłać do sądu. Oczywiście nie przesłały żadnych aktów oskarżenia. Dlaczego?
   Dlatego że takich spraw nie ma. Audyty nic nie wykazały. Wszystko było czyste.
   Podobne materiały prasowe to mogą być tylko manipulacje.

   Podobnie jest z sądami - przez 20 lat doliczono się 8 przypadków korupcji wśród 20 000sędziów. To ułamek ułamka procenta. A CBA przez ostatnie dwa lata było zadaniowane na poszukiwanie korpucji w sądownictwie (przecież wiadomo jak by się Ziobrze przydały takie medialne sprawy przekupstwa sędziego) i nic nie znalazło.
   Otóż dlatego że sądownictwo jest zepsute, dramatycznie słabe, niezorganizowane, powolne... ale akurat nie skorumpowane. I tyle w temacie.

  •  

   @sailor_73: jakieś źródło? Dowody? Nie znam sprawy, ale jeśli tak było to dlaczego nie złożyłeś zawiadomienia do prokuratury? Mając dowody dostałby konkretny wyrok za niegospodarność i szkodę na rzecz miasta.

   Nie twierdzę, że Adamowicz był świetny i, że tak nie bylo, ale skoro masz takie wyliczenia i wiedzę to jeszcze dziś idź do prokuratury.

  •  

   @sailor_73: Adamowicz za 900 tys. zł oddał Niemcom 365 mln zł. Zero rigczu.

  •  

   @Wynoszony: kolego, Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?:D

  •  

   @Jimmy_Floyd_Hasselbaink: a co konkretnie, rozwiń proszę.

  •  

   Jak to możliwe, że należące do samorządu Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (GPEC), będące monopolistą na rynku dostaw ciepła w ponad 400-tys. mieście, mógło przynosić straty?
   @sailor_73: dobre pytanie. Może by tak sprawdzić kto ustala/akceptuje stawki za ciepło

   Jak to się stało, że ta komunalna spółka została sprzedana innej komunalnej spółce z Niemiec (Stadtwerke Leipzig GmbH) za kwotę 184 mln zł i niemal natychmiast zaczęła przynosić zyski (w ciągu ostatnich 8 lat wyniosły one ponad 365 mln zł)
   @sailor_73: gorzej. Są firmy sprzedawane za funta a po 3 latach warte setki milionów funtów. Niektórzy nazwą to magią a inni transferem pieniędzy, technologii i ludzi

   Mając na uwadze powyższe w 2003 roku GPEC został sprywatyzowany. Była to jednak dość dziwna "prywatyzacja", bowiem nabywcą 75 proc. udziałów w tej komunalnej spółce została... inna komunalna spółka. Okazało się, że za kwotę 184 mln zł nowym właścicielem GPEC-u będzie Stadtwerke Leipzig GmbH - spółka miejska z Niemiec będąca pod kontrolą władz miejskich Lipska.
   @sailor_73: tylko nie patrz kto jest właścicielem innych niemieckich marek znanych na całym świecie bo zgłupiejesz
   Prawie 12% w VW ma Dolna Saksonia, Kuwejt ma 7% akcji Mercedesa a 53%BMW mają przedsiębiorstwa publiczne

   Ogólnie to ciekawe pytania zadajesz. Mam też inne. Jak to jest że szpitale będąc monopolistami na rynku w pewnych dziedzinach przynoszą straty? Jak to jest że firmy sprzedane za grosze po kosztownej restrukturyzacji, wpompowaniu kupy kasy w know how, badania i zasoby ludzie są dochodowe i warte ogromne sumy? I najważniejsze pytanie. Jak to jest że firma prywatna radzi sobie lepiej od firmy państwowej?

  •  

   @kanapeczka_z_kanapa no ta 3mln lepiej wyglada niz, takie cos. W naszym kraju zasiadanie w prywatnych spolkach jest legalne wiec co ma prokuratura? Tzn. Prezydent moze bo szeregowy urzednik juz chyba nie, na pewno firmy nie moze miec. Tylko, ze jak media zaczynaja trabic o tym to nagle prezydent wycofuje sie ze spolki hmm ciekawe czemu.. Pewnie dlatego,ze w oczach normalnego Kowalskiego jest to malo moralne :) ale kazdy ma swoj rozum

  •  

   @rzep: ile tak naprawde zainwesrowali ?

  •  

   @sailor_73: człowiek niby swoje lata ma a głupio się daje łapać że jak ktoś po polsku pisze to rodak...

  •  

   lewaku pawlowicz to był dobry człowiek i nikogo nie okradł pfu na ciebie

  •  

   Cii... Nie można źle mówić o zmarłym ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @sailor_73: Jak ja to na czekalem xD A jeszcze tydzien temu (czy tam dwa) wykopki dupe by mu wylizaly i zostalbys zmieszany z blotem.
   Bezmyslne bydlo... oczywiscie propsuje zwrocenie uwagi na "nieprawidlowosci"

  •  

   Bezmyslne bydlo... oczywiscie propsuje zwrocenie uwagi na "nieprawidlowosci"

   @w__w: To może jak ty jesteś taki myślący, to przeczytasz to?

   https://www.wykop.pl/wpis/38458913/w-gorace-trafil-wpis-sailor-73-dotyczacy-gdansk-i-/

  •  

   @rzep: Oczywiscie zapoznam sie w wolnej chwili

  •  

   @sailor_73 o ty klamco przebrzydly

  •  

   @w__w: dziękuję , wiele jest tematów które można by tu naświetlić ale jest już po herbacie, nie chcę tu wytaczać teorii spiskowych bo powiedzą wariat :)
   @norivtoset: wiesz co nie mam tyle czasu żeby odpisywać wszystkim , kurła co u się odpier..... , jak wpis trafia w tak zwane gorące to mam zawaloną skrzynkę , masakra
   @luzny_lori: sorki nie rozumiem ,a nie mam tyle czasu żeby się przekopać przez to całe zamieszanie

  •  

   @sailor_73: Jednak byloby mi bardzo na reke abys sie ustosunkowal do wpisu @rzep, bym mogl pozniej calosc latwiej zweryfikowac

   +: ari3s
  •  

   @w__w: sorki ale mam co robić a nie studiować co ktoś napisał i jeszcze się do tego odnosić bo inny ktoś tego żąda :)

  •  

   @sailor_73: Zajebiscie, rozpoczales dyskusje nad szemrana sprawa, a gdy ktos przedstawil jak wygladaly wydarzenia zndrugiej strony uciekasz wykrecajac sie biedapowodem XD
   Myslales nad wstapieniem w szeregii milosciwie rzadzacej nam partii? Kolejne zachowanie ktorym cholernie gardze - w ten sposob sam podwazasz caly swoj wpis, a uwazam ze osoba podajaca takie informacje powinna ich bronic, badz zapoznac sie z argumentami drugiej strony i zwyczajnie przeprosic za sianie falszywych informacji jesli te takie sie okazaly.

  •  

   @sailor_73: no tak, najpierw zapostuj manipulację łykaną przez pelikany, a potem eee sory słuchajcie ja nie mam czasu odpisywać na wszystko, cześć xD

  •  

   @w__w: weź się ogarnij , poczytaj trochę , sprawdź źródła, porozmawiaj ze znajomymi którzy mają trochę pojęcia a nie ciągniesz mnie na spowiedź , co ty ksiądz jesteś czy co ?

  •  

   @kadbery: odpierdolta się wszyscy i przestańcie zapychać mi skrzynkę do kurwy nędzy , co to ja wykopałem ten wpis w gorące ? napisz do tych co plusowali a nie do mnie - chyba logiczne co ? a nie czekaj logika to nie jest mocna strona różowych

  •  

   @sailor_73: miej odrobinę RIGCZU i sprostuj w swoim znalezisku informacje, które podałeś, bo wprowadziłeś wszystkich tych ludzi w błąd zmanipulowanymi informacjami

  •  

   @sailor_73: Andrzeju nie denerwuj się.
   Rozumiem, ze nie chcesz odpisywać wszystkim. Wiec zrób drugi post rozprawiający się z kontrarguemnami. Zamkniesz wszystkim mordy. W tym mnie. Bo szczerz mówiąc post @rzep 'a jest dość sensowny. Zwłaszcza, że Panu adamowiczowi nic nie udowodniono, a Ty rzekomo masz jakieś poszlaki.

   +: ari3s
  •  

   Oszczerczy, opłacany wpis, na zlecenie reżimu.

  •  

   @sailor_73: czekaj, wrzucasz propagandową manipulację, po czym obwiniasz innych, że to plusują i mówisz, że to logiczne? Wy tam macie konkurs na największego cepa w grupie?

  •  

   @peszmerd: srałeś już dziś do żwira, prostaczku?

  •  

   strona wielokrotnie przyłapana na manipulacjach i kłamstwach. Przykładowo tutaj, w dwóch różnych artykułach podają dwie różne daty tego samego wydarzenia, bo tak im akurat pasuje pod tezę.

   @yuim: tak samo jak Gazeta Wyborcza, regularnie łapana na fejkach i przekłamaniach.

   Idąc Twoim tokiem rozumowania w PL nie ostała by się żadna gazeta, bo w okresie dłuższym lub krótszym zawsze da się coś znaleźć. Nawet Ci mityczni i wychwalani przez Ciebie Niemcy ostatnio wielką aferę jak się okazało że ich korespondent w USA od 20-30 lat zmyślał wszystki swoje artykuły.

  •  

   Domysły, sugestie, pomówienia. Ale skazanych jakoś po 4 latach rządów największych ich wrogów brak.

   @peszmerd: Adamowicz został drukrotnie skazany w przeciągu ostatniego roku. Dziwnym trafem dwa razy Gdański sąd wyjątkowo zdecydował się odstąpić od wymierzenia kary. Raz poszło o kłamstwo w zeznaniu majątkowym (brak informacji o 2 mieszkaniach i min. 300k pln w gotówce) a drugi raz o pobicie i oskarżenie niewinnego człowieka o bycie faszystą.

   Jak ktoś masz kilka nieudokumentowanych milionów pln to kupuje sobie sądy / sędziów. Historia Adamowicza pokazuje, że w Polsce mając pieniądzące można odnieść wrażenie, że jest się niemal bezkarnym.

  •  

   @imateapot: xD

   tak samo jak Gazeta Wyborcza, regularnie łapana na fejkach i przekłamaniach.

   Ok, dawaj te wszystkie fejki.

   Nawet Ci mityczni i wychwalani przez Ciebie Niemcy

   xD

   ostatnio mieli wpadkę jak się okazało że ich korespondent w USA od 20-30 lat zmyślał wszystki swoje artykuły.

   I opublikowali nawet specjalny raport z tej okazji. Nigdy nie widziałem, zeby ten gównoportalik chociaż zdementował bzdury, które napisał

   Nie widzisz drobnej różnicy pomiędzy blogiem prowadzonym przez jakiegoś randoma a redakcją gazety, która działa od 30 lat?

  •  

   @yuim: np. w grudniu poszedł fejk na brak wypłacania 500+ dla osób po rozwodzie. "Powołując się na wlasne źródła", bla bla bla.
   To już nawet Petru czy jakaś inna posłanka Nowoczesnej się sądzi od wakacji ze swoim współmałżonkiem o to, że oboje małżonkowie pobierali 500+ (a należy się tylko jednej osobie).

  •  

   @yuim:
   http://wyborcza.pl/7,155287,24240454,skandal-z-500-plus-pis-walczy-o-pelne-rodziny-jesli-mama.html

   p.s. pomijam już fakt, że 500+ wypłaca MOPS (władza lokalna), a idzie hejt na ministerstwo (wladza centralna)

  •  

   @yuim: a tutaj masz panią Szmidt, poslankę .N po rozwodzie z mężem, gdzie oboje dostawali kasę, bo kłutnia o dzieci trwa w najlepsze:

   https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/582126,joanna-schmidt-pieniadze-500-plus-polityka.html

  •  

   @imateapot: przeczytałeś cały artykuł w GW?

  •  

   Jak ktoś masz kilka nieudokumentowanych milionów pln to kupuje sobie sądy / sędziów. Historia Adamowicza pokazuje, że w Polsce mając pieniądzące można odnieść wrażenie, że jest się niemal bezkarnym.

   @imateapot: nie do mnie chyba xd

  •  

   @yuim: nom. I zawsze rozwala mnie

   - dowiedziała się "Wyborcza".

   Istne słowo klucz, aby napisać fejk newsa. Żadnej weryfikacji, żadnej autentykacji. Nawet pani minister skomentowała, że to fake news ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   edit: mam Ci napisać cytat z nagłówku lub treści art. która jest typowym fake news? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @yuim: specjalnie dla Ciebie:

   Nagłówek (wyboldowany)

   Skandal z 500 plus. PiS walczy o pełne rodziny - jeśli mama i tata nie żyją razem, dzieci nie dostaną 500 zł

   Kłamstwo

   Akapit 1:

   Zgodnie z prawem 500 plus na drugie i kolejne dzieci mają dostawać wszyscy bez żadnych warunków. Chyba że jesteś samotną matką lub ojcem. Wtedy pieniędzy możesz nie dostać. Takie zalecenie wydało właśnie Ministerstwo Pracy - dowiedziała się "Wyborcza".

   Kłamstwo

   Akapit 2:

   Pani Marta jako samotna matka wychowuje trójkę dzieci w wieku 6, 8 i 10 lat. Z partnerem rozstała się dwa lata temu. Wspólnie ustalili, że były partner będzie płacił na dzieci 2 tys. zł netto. – I regularnie dostaję pieniądze na konto, nie mam więc żadnej potrzeby, aby domagać się pieniędzy przez sąd czy komornika – mówi kobieta. Pani Marta dostawała też co miesiąc 1500 zł z programu 500 plus.

   Jakiś odposobniony przypadek - wprowadzenie. Wydaje się legitne.

   Akapit 3:

   Miesiąc temu otrzymała jednak informacje z MOPS-u, że dalsza wypłata na wszystkie dzieci zostaje wstrzymana. - Już rok temu zabrali mi pieniądze na pierwsze dziecko.
   Powiedzieli bowiem, że nastąpiła zmiana przepisów. I aby dostawać pieniądze od rządu na pierwsze dziecko, muszę mieć zasądzone alimenty. Teraz, z powodu niezasądzonych alimentów, zabrali mi też pieniądze na kolejne dzieci. Nic więc nie dostanę - mówi pani Marta.

   Tutaj brakuje analizy, komentarza, wyjaśnień, zarówno MOPS-u jak i ministerstwa. Kto jest winny? Kilka dni po art. ministerstwo odpowiedziało, dlaczego kilka mieś. po ukazaniu się art. nie ma tej informacji jako update?

   Ja Ci odpowiem. Bo.ministerstwo zdementowało tego fake news, opartego na kłamstwie i niedomówieniach. Dlatego brakuje tutaj najważniejszych info, tj. ministwo zawsze wypłaca 500+ od 2 dziecka w górę. Natomiast cały ten art. to instynuacja / kłamstwo, mające wprowadzić czytelników w błąd, że tak się nie dzidje. Ot co.

   Wracając do głównego wątku. Po tym jednym art. (pomijam już procesy sądowe wygrane przez A.Macierewicza, a opublikowane w wyborczej bodajrze dopiero po 15 latach, bo tyle trwało rozpatrzenie apelacji i odwołań) powinniśmy dać całkowitego bana na art. z wyborczej na wykopie, przez co nigdy nie dowiedzieli byśmy się o tzw. "aferze knf". Sorry, ale Twoja logika jest sierotą.

  •  

   @imateapot: jedyne co udowodniłeś to to, że nie przeczytałeś całego artykułu. Gdybyś miał do niego dostęp(jest wyłącznie dla prenumeratorów) to nie pisałbyś tych bzdur.

   - dowiedziała się "Wyborcza".
   Istne słowo klucz, aby napisać fejk newsa.


   W artykule za pay wallem jest cytowane Ministerstwo Pracy.

   Osoba deklarująca samotne wychowywanie dziecka, gdy wnioskuje o świadczenie wychowawcze na dziecko (bez znaczenia pozostaje fakt, czy na pierwsze, czy na drugie i kolejne), powinna dołączyć do wniosku tytuł wykonawczy pochodzący lub zatwierdzony przez sąd, ustalający alimenty na to dziecko od drugiego z rodziców, chyba że z przyczyn obiektywnych jest to niemożliwe, gdyż drugie z rodziców dziecka nie żyje lub ojciec dziecka jest nieznany – pisze do nas resort. – Powyższe regulacje nie są nowe ani niespotykane. Należy podkreślić, że analogiczne rozwiązania dotyczące wymogu ustalenia alimentów od ponad 13 lat funkcjonują w ustawie o świadczeniach rodzinnych w odniesieniu do zasiłku rodzinnego

   Dlatego brakuje tutaj najważniejszych info, tj. ministwo zawsze wypłaca 500+ od 2 dziecka w górę.

   Ale pier@#$isz, były wyrok WSA w tej sprawie i to jest też w artykule GW. Tutaj inne źródło.

   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1769368,1,kontrowersyjny-wyrok-sadu-w-sprawie-500-plus.read

   Próbujesz udowodnić komuś manipulacje a nawet artykułu nie przeczytałeś

  •  

   @yuim: no i jak to się ma do pierwszych dwóch akapitów, w których jest naposane, że jak jesteś samotnym rodzicem, to kasy nie dostaniesz?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  To jest jakiś żart? XD
  #rainbowsix #rainbowsixsiege

  odpowiedzi (56)

 • odpowiedzi (135)

 • avatar

  Koleżanka z pracy przyszła po kilkudniowym urlopie z orbrączką na palcu - nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że nikt nie wiedział, że ona ma brać teraz w ogóle jakiś ślub bo nic nikomu nie powiedziała. Takiego poruszenia w korpo nie było nigdy, nigdy. Do naszego działu zleciało się chyba z 1/4 korpo, nawet faceci byli poruszeni tą wiadomością XD. Dziewczyny zaczęły maglować koleżankę i wypytywać dlaczego nic nikomu nie powiedziała, jak wyglądała ceremonia, co miała na sobie, jakie były zaproszenia XD itp. Koleżanka raczej skąpiła inf. o ślubie no ale coś tam powiedziała.
  Teraz połowa dziewczyn z naszego działu obrabia jej dupę i doszły do wniosku, że chyba ona wcale nie jest taka szczęśliwa bo normalna dziewczyna chwaliłaby się wszystkim że bierze ślub a ona nic nie mówiła. Dowiedziałem się, że koleżanka i jej mąż być może mają jakieś długi albo że obje słabo zarabiają bo to dziwne jest, że po ślubie poszli po prostu do restauracji na obiad i że było tylko ponad 20 osób, więc pewnie albo ich nikt nie lubi albo są jakimiś odludkami, którzy nie mają żadnych znajomych no i one na jej miejscu ubrałyby sukienkę a nie damski garnitur. a ona nie ma insta ani fb więc nawet dziewczyny nie będą mogły nidzie zobaczyć zdjęć - ja tego wszystkiego i jeszcze innych bzdur musiałem słuchać bo siedziałem obok. Teorii spiskowych było co niemiara XD.
  Wchodzę teraz do kuchni, siedzi kilka kumpli i co słyszę? Tak, gadali o ślubie tej koleżanki. Ej Antek słyszeliśmy, że ta Mirabelka od was miała ślub, dziewczyny z naszego działu o tym mówią, ona taka raczej cicha, hehehe, raczej taka dziwnaczka hehe nic nikomu nie powiedziała, hehe co ona taka tajemnicza, po co robi z tego taką tajemnicę hehehe, pewnie narzeczony brzydki hehe... Kutwa niby dorośli ludzie...z kim ja tu pracuje.

  #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (81)