Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem ostatnio jednego z najtańszych laptopów Lenovo ideapad 120S-14IAP. Był to błąd, bo ten laptop po prostu nie działa, a jak już działa to się zacina. Jest ma nim Windows 10 i chodzi tak jak jeszcze nie wiedziałem XD nie chce go oddawać, a sprzedawać tym bardziej. Wiec pytanie brzmi- co mogę z nim zrobić żeby działał płynnie? Używam go tylko do ściągania muzyki z yt na pendrive i już z tym sobie nie radzi.
#komputery
  • 21
@siemankojanko: Jaki ma dysk? W tych najtańszych laptopach wsadzają dysk 32GB i Windowsa 10, który po paru aktualizacjach sam zapełni cały ten dysk. Ja jak szukałem taniego laptopa, to nawet w sklepie facet takie odradzał.
Nie wiem w ogóle, skąd pomysł na dysk 32 i W10. Może jak ktoś tylko przegląda neta i co tydzień czyści dysk, to mu wystarczy.
@siemankojanko: Nie, instaluje się z penddrivea. Dobry system do słabszych maszyn. POszukaj narzędzia do robienia z plików ISO plików na pendrivea, który bootuje. Możesz odpalić najpierw tzw live.
na swoim 5 letnim Lenovo G510 kilka miesięcy temu dorzuciłem kość ramu, mały SSD i oczywiście Ubuntu. laptop nie do poznania, wszystko komfortowo. jest o wiele szybszy od MacBooka mojej dziewczyny, który dotychczas wydawal mi się wystarczająco szybki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: SSHD 120GB? Przecież to by było bez sensu xD
@siemankojanko: IdeaPady to gówno, jak możesz to jednak go zwróć na zasadach rękojmi i weź np najtańszego Asusa - też budżet, ale będzie działał. W starszych IdeaPadach wsadzali jakieś lewe dyski talerzowe, które łapały zimne luty. Po roku xD a niby marka dobra. Tutaj akurat to bym odrzucił. Może być problem z płytą - takie też miałem w rękach. Laptopy
@Odczuwam_Dysonans: ja nie wiem, sorry ale jakieś usterki mogą się zdarzyć i nie ma co uogólniać. używam lenovo i nie widzę problemu. a serwis nie wiem jak było kiedyś ale obecnie działają szybko, łatwo się z nimi skontaktować itd. daleko bym był od narzekania