Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
Taka tam ciekawostka. W Hiszpanii przy domach można znaleźć takie skrzyneczki. Cóż to takiego? Jest to skrzynka na chleb. Wykupujesz sobie abonament i codziennie rano przywożą Ci do skrzyneczki świeżą bagietkę, jak wracasz z pracy to czeka tam na Ciebie świeże pieczywo. ()
#ciekawostki #hiszpania #hiszpanski
Pobierz F.....a - Taka tam ciekawostka. W Hiszpanii przy domach można znaleźć takie skrzynecz...
źródło: comment_6jd1wPz53BVv323C0qzXkktU2Cywk3MT.jpg
  • 19
@Matt23: Ale z dupy porównanie xD Ja np. mam obserwowany tag #hiszpanski, ale #hiszpania już nie, więc dzięki temu mogłem zobaczyć taką ciekawostkę, o której o dziwo nie widziałem. Poza tym, jest pewne grono hiszpanskich Mirków, którzy nie tylko zajmują się sprawami lingwistycznymi, ale też szeroko pojętą kulturą. A kultura z językiem jest ściśle związana, ponieważ chociażby z pragmatycznego punktu widzenia, osoba znająca perfekcyjnie gramatykę i słownictwo a nie znająca
@angeldelamuerte: Tag #hiszpanski służy do oznaczania wpisów które odnoszą się do języka hiszpańskiego. Informacje pod tym tagiem mogą być powiązane z Hiszpanią, Meksykiem, Argentyną, Burkiną Faso, Teheranem czy Wyspą Świętego Tomasza i Książęcą, ale będzie to miało sens tylko wtedy, kiedy dane państwo stanowi jedynie kontekst wobec postu związanego z językiem hiszpańskim.
To że ty oczekujesz iż pod tagiem #hiszpanski będą umieszczane informacje związane z Hiszpanią nie jest usprawiedliwieniem nieprawidłowego tagowania.
@angeldelamuerte: Ale co mam uargumentować? Fakt, iż nie potrzeba ani świetnej znajomości gramatyki, słownictwa, czy aspektów kulturowych by dogadać się (jak to sam ująłeś) z native speakerem? Jasne, że jak Hiszpan rzuci żartem związanym z aktualną sytuacją polityczną czy obyczajową to nie zrozumiem do czego pije, ale pomiędzy swobodną komunikacją na poziomie native'a a zwykłą rozmową jest ogromna przepaść.

Ale z tego co widzę z powyższego komentarza to miałeś na myśli
@Matt23: Nadal nie rozumiesz, ty o pogawędce z hiszpanem znając 5 słów na krzyż (ale znowu, skoro znasz hiszpana, znasz też kontekst kulturowy) a ja jednak o sprawach trochę jednak poważniejszych, które wyszły od tego, że język i kultura są nieodłącznymi elementami. A i nie powiedział mi o tym pan doktor od teorii języka xD
@Famina: Moja babcia miała w swoim domu takie okienko w korytarzu gdzie zostawiała mleko i śmietanę dla tych co sobie zamówili żeby za każdym razem nie wchodzili do mieszkania lub jak była w polu to jej nie szukali. Jak byłem mały to zawsze stała tam butelka po porannym dojeniu, a ok. 9-10 wpadał ktoś do korytarza i ją zabierał zostawiając pustą w zamian.

W sumie dobry patent, w dobie takich usług
@Famina no w Polsce też nie musisz być w domu, żeby odebrać, u mnie o 5 rano rozwożą to zazwyczaj przed wyjściem z domu sobie przynosze na śniadanie, ale nie ma problemu, żeby sobie przynieść po powrocie z roboty