•  

Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
    Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów, naśladując swoją mamę a mojego różowego, postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. My, dziadki, znajomi kibicujemy mu całym sercem. Niestety, dzieci w szkole (i nie tylko) dość mocno mu dokuczają, wyśmiewają, przezywają, śmieją się, że jest dziewczyną. Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.
    Dla nas jest mistrzem, bo mimo wielu przykrości jakie go spotkały, zaciska zęby i chce jeszcze pozapuszczać włosy, żeby jakaś dziewczynka mogła się w przyszłości cieszyć, bo włosy ma naprawdę extra. Dba o nie, myje, wyczesuje...

Prośbę mam do Was Wykopki - dajcie kilka plusików, żeby wiedział, że jest większa liczba ludzi, którzy mu kibicują.

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

#wygryw #wlosy #dzieci #wykop
    może też ze względu na włosy #rozowepaski

A tak teraz wygląda:

źródło: wlosy.jpeg

+: boukalikrates, przykroomi +3726 innych
    • poprzednie komentarze (240)

•  

To nie jest żaden warunek, że jak dziecko ma wyższą ideę, której chce się poświecić zostanie buntownikiem-męczennikiem.

@jakidzban: a czytałaś wpis opa? Bo ja mówię o tym konkretnym przypadku...

A może zwyczajnie wyciągnie wniosek, ze ludzie to chuje i nie warto się przejmować ich opinią w dążeniu do swojego celu?

@jakidzban: a może, a może przeczytaj jak on reaguje na wyzwiska? Ciężko się nie przejmować jak banda chuja codziennie na każdej przerwie cię wyzywa i wracasz z płaczem do domu. O tym mówię.

A tatuś nic nie robi, patrzy na niego tylko i pisze na mirko jakiego ma "wrażliwego chłopca" i zamiast powiedzieć żeby oddał, to ten tłumi w sobie te emocje. To co może z niego wyrosnąć?

•  

@Tboom: Nie ma czasem na imię Sambor :D?

•  

@Tboom: już ma wystarczająco długie, żeby je oddać na perukę. Po co dziecku niszczyć psychikę i dzieciństwo? Ja jako ojciec tego dziecka starałbym się przekonać go, że już czas oddać włosy i przywróciłbym mu normalne dzieciństwo. To jest koszmar, że kosztem szczęścia swojego dziecka próbujecie dać szczęście innemu.

•  

@Tboom Hmm szczytny cel czy zrujnowana psychika dziecka? no co wybrać hmm

•  

@Tboom: Tylko pośpieszcie się z tym ścinaniem. Mój kumpel w gimnazjum miał długie włosy do czasu gdy mu je podpalili, jak spalą twojemu synowi włosy to nie będzie miał co oddawać.

•  

taka przypadłość dorosłych

@jakidzban: Czytając wiele wypocin powyżej, doszedłem do wniosku, że piszą to mentalne dzieci które nie wiedzą na czym polega wychowanie i kształtowanie takiego małego człowieka. Nie dziwi mnie dlatego, że patologia znajduje u nich taki poklask, a normalność jest dla nich niezrozumiała.

•  

Powinieneś interweniować w szkole. Mój ojciec jak mi taki jeden dokuczał, poszedł i coś mu nagadał takiego, ze potem omijał mnie szerokim łukiem xd

•  

@Tboom: ehhh, żal mi ściskał dupe jak czytałem twój wpis, a jeszcze większy czytając komentarze. Nie daj zdusić charakteru swojego syna: chwal, popieraj, szanuj i dawaj mu znać o tym że jesteś jego największym fanem każdego dnia. Szanuje Twojego syna bo ma więcej charakteru niż nie jedna pizda z tagu #przegryw na tym portalu.

•  

@powsinogaszszlaja: normalnością nazywasz niereagowanie na regularny płacz dziecka spowodowany wyzwiskami? Tu nie chodzi o durne włosy tylko o podejście opa do wychowania dziecka. Możesz go wychować na świętego, ale co on z tego będzie miał? Trzeba grać według zasad. Niech zapuszcza te włosy skoro chce, popieram, ale jednocześnie niech przypierdoli jak ktoś się w niego zaczyna. To jest normalność, niedawanie sobie wejść na głowę, a nie zgrywanie męczennika i tłumienie emocji.

•  

@AlfredoDiStefano: @Suheil-al-Hassan: @LM317K: @Pedzel_Washington: @przegryw_ale_wygryw: Ja pierdole i już się zaczyna (pośrednie czy nie) nagabywanie ofiar zamiast sprawców. A gdyby po prostu chciał mieć długie włosy? Jeszcze sugestie że to on ma się zmienić a nie osoby gnębiące. I jak się dziwić, że ten kraj to chlew (...) jeżeli w takim przypadku się słyszy takie pierdolenie. Ma prawo wyglądać jak chce póki nikogo tym nie krzywdzi i nikt nie powinien go z tego powodu gnębić.

@Tboom:

@vind: No właśnie to jest pragmatyczne podejście. Co z tego jakby wykopki pofurczeli jakie to dzieci są niedobre? Dla wielu osób tutaj, uzyskanie peruk dla osób chorych na raka jest mniej ważne od zdrowia psychicznego dziecka, które niczemu nie jest winne.

•  

@efilista: Znamy tylko krótką wypowiedź OPa. Nie wiemy jak reaguje on. Duża wina leży po stronie nauczycieli, którzy nie panują nad dzieciakami.

•  

@Tboom ja w jego wieku też takie miałem i jakoś nikt mi nie dokuczał

To prawda że impulsem do dokuczania są cechy wyglądu ale to czy ta okropna aktywność od strony rówieśników sie utrzyma zależy od charakteru

•  

@Tboom: i jeszcze ten wpis, że widzicie, że wraca smutny ze szkoły, że wychowawczyni wam mówi, że są problemy z tego powodu, a Wy NIC! Cieszycie się, że cierpi i zaciska zęby, bo mały ubzdurał sobie, że ocali świat włosami, a sam cierpi katusze. Jako rodzice dajecie właśnie ciała, a mały będzie miał piętno do końca życia na swojej psychice. Zobaczycie.

•  

@powsinogaszszlaja:

żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy
      Daje mu możliwość rozmowy, cudowny rodzic.

•  

@efilista: a czytałeś wpis OPa? Zasugerowałeś, że ten konkretny przypadek przyczyni się do wychowania męczennika. Odpowiedziałam - ten jeden przypadek nie warunkuje, że z chłopaka urośnie spierdolina. Poza tym, sugerowanie, ze OP nic z tym nie robi jest idiotyczne. Oceniasz sytuacje, której nie znasz, żeby pasowała do Twojej opinii. Jak to jest, że wszędzie na świecie ludzie są bardziej otwarci i tolerancyjni na wygląd innych, tylko w Polsce ktoś daje o to jebanie nadal? Przywołując argumenty wyżej - jakby Twój syn chciał mieć długie włosy, bo tak, to poszedłbyś z nim do fryzjera, bo są zaklepane dla dziewczynek, zamiast interweniować w szkole? Właśnie takie zachowanie rodziców prowadzi do wyrośnięcia frustrata, a nie wspieranie go w jego poczuciu indywidualności, tak jak twierdzisz. Co z wami, ludzie... ręce opadają

•  

Mój kumpel w gimnazjum miał długie włosy do czasu gdy mu je podpalili, jak spalą twojemu synowi włosy to nie będzie miał co oddawać.

@Mesmeryzowany: To ta tolerancyjna i bezpieczna Polska - podpalają dzieciaków za długość włosów.

Sam chodziłem do patologicznej gimbazy, ale takiego kryminału nie było.

•  

@Tboom brawa dla wspaniałego człowieka, jakim jest Twój syn. A wszystkie madki i seby powinni swoje dzieciaki ogarnąć.

Niech się Młody nie poddaje.

•  

@Tboom: Dla mnie jest bohaterem, a wykopki to wykopki. Wspieraj dzieciaka, a co do tych co go wyśmiewają to zrobiłabym z tym coś na wywiadówce

•  

@Tboom: czyli podsumujmy:
      1. Pokazywałeś mu zdjęcia młodego taty w długich włosach
      2. Mama zapuszcza włosy w imię jakiejś szlachetnej idei
      3. Chwalicie się tym na prawo i lewo przez kilka lat swoim znajomym kiedy on bawi się obok klockami
      4. Dzieciak ma problemy z socjalizacją, prawdopodobnie desperacko szuka sposobu żeby znaleźć grupę znajomych
      5. Podejmuje "świadomą i samodzielną" decyzję o zapuszczaniu

Brzmi jak te historie dzieci lesbijek które odkrywają że są trans i koniecznie chcą zmienić płeć przed dojrzewaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tboom: @illneverfallinlove: @krzywiecki-com: @gfgfgfa: @metalowy_pasterz: @kai-humai: @powsinogaszszlaja: @escobar: @demuestresflower: @Blond_Ortograficzny: @dingi_dong: @i_net: @night_witch95: @FlyOnTheWall: @jakidzban: @powsinogaszszlaja: Dzielny chłopiec, taki dorosły, wspaniały syn niech dalej zaciska zęby trzymamy kciuki i będziemy z dala obserwować jak załamuje się pod ciężarem odpowiedzialności, której nie jest wstanie znieść. Przeczytajcie sobie, a zwłaszcza OP: http://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/1,79350,18591633,dzieci-dorosle-ponad-miare-psychoterapeutka-matka-pokloci.html

•  

@PrzegrywWykopek: Wyobraź sobie jakby kazał mu ściąć na siłę
      -On chce zrobić coś dobrego ale rodzice nie rozumieją
      -Trzeba ulegać presji tłumu i się dostosowywać
      -jednak nie warto robić cokolwiek w imię szlachetnych pobudek
      -jego decyzje nic nie znaczą

•  

@HumbugPL: koleś... idź już spać.

•  

Poza tym, sugerowanie, ze OP nic z tym nie robi jest idiotyczne - żeby pasowała do Twojej opinii.

@jakidzban: https://www.wykop.pl/wpis/38465623/#comment-135167041

Jak to jest, że wszędzie na świecie ludzie są bardziej otwarci i tolerancyjni na wygląd innych, tylko w Polsce ktoś daje o to jebanie nadal?

@jakidzban: no wiadomo, poza Polską nikt nikogo nie gnębi, a bullying to opowieści fantasy.

jakby Twój syn chciał mieć długie włosy, bo tak, to poszedłbyś z nim do fryzjera, bo są zaklepane dla dziewczynek, zamiast interweniować w szkole? Właśnie takie zachowanie rodziców prowadzi do wyrośnięcia frustrata, a nie wspieranie go w jego poczuciu indywidualności, tak jak twierdzisz.

@jakidzban: ale ja popieram akcję. Być może niejasno się wyraziłem. Boli mnie to, że op zamiast nauczyć syna asertywności i dania w mordę kiedy trzeba, przekazać mu wzorce (że nie można sobie wchodzić na głowę), to daje pozwolenie na traktowanie go jak męczennika, który nadstawi drugi policzek.

•  

@BananowyChleb: @TSP89: Oho, jeszcze wspaniały człowiek, mały bohater! Jaki dojrzały!

•  

@HumbugPL: dzieciak ma długie włosy i o co ta afera? Drugi krzywe nogi trzeci krzywe zęby a czwarty jest gruby i niedajboże czarny i co? Każdego na terapie bo grupa wyśmiewa? Zmienić grupę i nie będzie trzeba terapii.

•  

@Tboom: Zapisz go na mixed martial arts czy krav magę. Ewentualnie jakiś kurs na komandosów dla 8latków.

•  

@HumbugPL: Dlatego jest was tak wiele. Bez psychoterapeuty nie potraficie już żyć.
      Ten mały jest więcej wart od pokolenia o którym piszesz.
      Też chodziłem do szkoły, dzieciaki sobie dokuczały, ale takich spierdolin jak obecnie nie było. ( niestety musiałem użyć definicji wypokowej)

•  

Ogolnie wykopki to wykopki i tyle w temacie. Cala mlodosc mialem dlugie wlosy i jakos nie mialem przez to zniszczonego dziecinstwa. Tyle ze musialem sie czesac.

Widac ze wiekszosc tutaj to sebiksy ktorych hymnem jest tekst "jebac brudasow". Gardze.

•  

@HumbugPL: Nie pierdol głupot proszę. Przez tak żałosne podejście mamy taki zjebany świat, jaki mamy. Nie ma to jak obwiniać kogoś, kto chce zrobić dobry uczynek, zamiast kurwa bandę niewychowanych bachorów. Porządek to trzeba z tymi gówniakami, a z dzieciakiem szczerze porozmawiać. Gorzej będzie z jego psychiką, kiedy całe życie będzie musiał się dostosowywać do innych czując, że jest tylko kolejnym nic nieznaczącym szarym elementem. Tobie się wydaje, że na podstawie jednego artykuliku można dopasować teorię do każdej sytuacji życiowej? xD Poza tym psycholodzy w bardzo wielu tematach są podzieleni. Ba, psycholog w świetle prawa nie musi mieć nawet skończonych studiów. Jesteś wyjątkowo żałosny. Chyba masz ból dupy o to, że ktoś w tak młodym wieku ma czelność robić to czego chce, a nie iść za stadem jak baran. Asertywność i poczucie własnej wartości, robienie dobrych uczynków- cechy ,których tacy jak Ty nie mają.

•  

@Tboom tak ciężko żeby ktoś poszedł z młodym i nastraszyl te dzieciaki? Wiem że to nie jest super pomysł, ale jak miałem w podstawówce problem z 2 patusami to brat podszedł, zrzucił czapkę sebie i nie kozaczyl już do nikogo xD

•  

@Maci3kxD: Mnie gnębili w podstawówce bo lubiłam ubierać się inaczej niż wszyscy, moi starzy to popierali i pokazali mi ze skoro mnie wyśmiewają to najwyraźniej są debilami i jakoś nie miałam problemu z opinią innych ani przed liceum ani później

•  

@i_net: To, że zachowanie dzieciaków jest niedopuszczalne jest niewarte pisania: to oczywiste. Problem polega na tym, że to może nie być rozwiązanie.

•  

@powsinogaszszlaja: Nie mogę żyć bez psychoterapeuty bo miałem tak jak w podlinkowanym artykule.

•  

@Tboom: szkoła zostawia bolesny odcisk na psychice przez nękających rówieśników. Ale dla mnie jak i zapewne wielu innych osób, Twój syn jest bohaterem :)

•  

@night_witch95: Czemu mnie obrażasz? Nie dopasowuję historii z jednego artykuliku tylko ze swojego całego spierdolonego dzieciństwa: dlatego siedzę na mirko zamiast iść spać. W żaden sposób nie obwiniam dziecka, tylko ewentualnie jego rodziców (bardziej zwracam na coś uwagę, bo sytuacji nie znam). Ojciec nie chcę zapuszczać bo będzie wyglądał jak Kryszak, ale za 8 latka trzyma kciuki xd podbijając sobie ego i nakładając na chłopca presję.

•  

@Tboom: Do matury (1998) miałem długie włosy (no może ciut krótsze niż ma młody na fotce) i w tych
      "nietolerancyjnych" czasach PRL i postkomuny nie miałem z tym większego problemu ale fakt, raczej nikt mnie za dziewczyne nie brał (trochę mnie jest :P)

•  

@night_witch95: @dingi_dong: @Tboom: @vind:

Jak czytam tego typu wypociny to aż się za głowę łapie. W imię idei jesteście gotowi spierdolić dziecku życie. Oczywiście, że fajnie by było jakby dzieci były tolerancyjne i nie wyśmiewały odmieńców, ALE TAK NIE JEST. Nie jesteście w stanie tego zmienić w tym konkretnym momencie - wiecie z kolei co można zmienić? Przyszłość tego dziecka. Jak byłem w jego wieku, to byłem uważany za "geniusza", bo bardzo interesowałem się nauką i miałem dużą wiedzę jak na taki wiek - i z tego powodu też dzieciaki mnie wyśmiewały. I wiecie co? Bez wahania oddałbym ten swój "geniusz", z którego ostatecznie nic mi w życiu nie przyszło, bo zamiast rozwijać swoje zainteresowania, to chorowałem na depresje, lęki i fobie społeczną, które skutecznie uniemożliwiały mi wykorzystywanie moich umiejętności w jakiejkolwiek dziedzinie życia.

Teraz rodzice z dziecka są dumni, a za 10 lat będą się zastanawiali, czemu się powiesił. Tekst, że dzieciak sam przecież chce, to głupota, bo czy ten dzieciak wie też, że jak spierdoli sobie naukę relacji międzyludzkich w takim wieku, to może nigdy ich już nie opanować tak, aby było to dla niego naturalne? Rozumie konsekwencje takiego zachowania?

•  

@powsinogaszszlaja:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jak tak dalej pójdzie, to ten mały zasili pokolenie tych spierdolin, bo właśnie tak się tacy ludzie rodzą?

•  

@Tboom: dobry Samson! Pozdrów dzieciaka i przekaż, że jacyś w ludzi internecie trzymają za niego kciuki.

Poza tym postem to w kraju tolerancja dla czyjegoś odstającego od średniej wyglądu stabilna.

P.S.:

źródło: youtube.com

•  

@BananowyChleb: Ale to był twój ulubiony strój i nosiłaś go dla siebie, nie dla rodziców i super. OP może opisywać sytuację w której dziecko stara się za wszelką cenę sprostać wymaganiom rodziców, nie robi tego dla własnej frajdy.

•  

@HumbugPL: Presję by nakładał, gdyby sam mu podsunął taki pomysł i go do tego namawiał, a nic takiego nie miało miejsca. Przyczyn zniszczonej psychiki jest od cholery i nawet na podstawie własnych doświadczeń nie masz prawa wypisywać takich kocopołów. Zamiast ściągać innych na dno swoim rozumowaniem, sam zacznij robić coś, żeby świat był lepszy, a siebie zabierz do psychologa, bo to tam się leczy problemy, a nie na mirko. I uwierz- innych też boli łeb od Twoich bredni.

•  

Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i

@Tboom: oczywiście szkoła nie ogarnia, że przedstawienie tej inicjatywy na lekcjach w pozostałych klasach i odpowiedznia tego z odpowiednią narracją oraz jebanie po cwaniaczkach to ich odpowiedzialność.

•  

Trzymam kciuki za Ciebie chłopaku, dobre masz serce, to bardzo ważne w życiu!

Przekaż synkowi!

+: vind, Tboom
    •  

@Suheil-al-Hassan: @LM317K: @ryba_w_sprayu: @HumbugPL: @BananowyChleb: @Kur_Piejak: @night_witch95: @stefan_banach: @efilista: @CichyGlosZTyluGlowy: @powsinogaszszlaja: @hehenuanek: @TSP89: @miickey: @Kuuurczak12: @okrim:

Dla mnie komentarze poniżej twojego wpisu zwykła żenada, a osoby to plusujące w 90% to właśnie Ci co się śmieli, a jak znam życie ten co się urodził chamem kanarkiem nie zdechnie,

TAK SAMO ten, co będzie się paskudnie wyrażał w stosunku do swoich rodziców, bliskich, czy kolegów, będzie ich świadomie okłamywał dla własnej korzyści czy wybielał siebie bez większych skrupułow i wyrzutów sumienia, nie ucząc się na własnych błędach będzie już taki dla wszystkich, których spotka na drodze życiowej...
      prędzej czy później, bo wiadomo - chemia przestanie działać, a relacja przestanie się opłacać

Wiadomym jest, że człowiek się uczy całe życie doceniać i szanować, a to zwykle jest niemożliwe bez straty, bo malo kto potrafi się nauczyć na czyichś błędach

MIRKI, MIRABELKI jeżeli co chwile zawodzicie się na kimś, czujecie, że jest coś nie tak, a zależy wam to zacznijcie się starać albo przestańcie kogoś męczyć. LUB SKREŚLCIE I CHUJ, ZAWODZI WAS, WIĘC BĘDZIE ROBIŁ TO GDZIE INDZIEJ INNYM ! pierdolcie tego chama, wypierdolcie chwasta i upięknijcie swój ogród

WARTOŚCIOWE RELACJE POLEGAJĄ NA BEZINTERESOWNOŚCI, a część duża z was nie ogarnia i nie ogarnie nigdy czym to jest. TO COŚ co działa w dwie strony SAMO, a TAM gdzie zaczyna się lub zdarza oczekiwanie wdzięczności, pamiętliwość, ,czy wypominanie zawsze będzie zawiść, złość i nienawiść

PRZYJAŹŃ, MIŁOŚĆ, ZWIĄZEK TO COŚ GDZIE DRUGA OSOBA ZAWSZE BĘDZIE CHCIAŁA DLA WAS LEPIEJ NIŻ DLA SIEBIE I NIE ROBI WAS W CHUJA CO DRUGI DZIEŃ BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA PONIEWAŻ PRAWDA NIE WYCHODZI NA JAW

Przepraszam za uniesienie, wygląda na złość i zawiść ale kopałbym konsekwentnie leżących tego pokroju

@Tboom:
      Chłopak jest złoty i ma niedość, że dobre, szczerze serce to własny rozum:) szczerze przyznam z jednej strony ciepło mi się na sercu zrobiło, a z drugiej strony kilka chwil w nerwów czego wynik masz powyżej małpy ze swoim nickiem.

Długo mógłbym się rozpisywać jak to jest nie zmieniać się po mimo bardzo wielu świństw i okoliczności, nie tyle co w szkole, bo miałem w niej luz , ale gdy się trafia w środowisko dużych osiedli gdzie musi się znieść bardzo dużo przykrości i rozczarowań po mimo straty najbliższych przyjaciół i rodzica jako nastolatek..
      Co teraz jest dla mnie nie do pomyślenia żeby w takich okolicznościach kilka dobrych lat młodszemu małolatowi nie powiedzieć kilku dobrych słow i podnieść go na duchu tylko go wykorzystywać z premedytacją i bez wyrzutów sumienia, odwracać najgorsze świństwa przeciwko niemu na przestrzeni zbyt długiego czasu...

Na tym etapie nie rozumie ani nie widzi się tego tak jak powinno, nie ZNA SIĘ TAKIEGO ZŁA, więc tłumaczy się to usprawiedliwiając kogoś w duchu wiele wiele razy za czyny, do których samemu jest się niezdolnym...

Może minąć troche zanim zda się sprawę, że jest się znacznie więcej wartą osobą niż próbuje ktoś nam wmówić w najgorszy możliwy sposób podcinając skrzydła i niszcząc pewność siebie.. najszybciej odbić od tego to mieć wzorzec, którym rodzina w dużej mierze nie jest nawet ta najbardziej kochajaca chcąca jak najlepiej.
      U mnie to było kilka nawiązanych prawdziwych przyjaźni z większymi i szerszymi, którzy docenili Cie bardziej niż doceniałeś sam siebie, traktowali Cie lepiej, a mogli zgnoić i zrobić właściwie wszystko....

Tu nie chodzi o pieniądze, tu chodzi o wartości, zasady i szacunek, honor, zrozumieć, że dobry kumpel jest jak brat, a nie co tydzień kłamca

Z długościa włosów tak jak z moim komentarzem przesada, nawet nie mialem powodów by to robić. Za własnych wrogów nalezy się pomodlić, bo wszystko do nich jak i do nas wróci prędzej czy później.

Moim zdaniem najlepszą rzeczą jaką może zrobić rodzic w takich okolicznościach dla dziecka, czy syna IMO to uświadomić, że należy bronić swoich racji, a śmiać się z pomocy chorych na raka to wystarczający powód żeby pogardzić kimś, odpłacić się podwójnie za "dokuczanie" , sprawić żeby utwierdził się w tym przekonaniu I SPRAWIĆ PRZEDE WSZYSTKIM, że choćby miał włosy dłuższe od dumbledora i gandalfa razem wziętych nie należy przejmować się czyims zdaniem w takich okolicznościach choćby pół szkoły się śmiało. Dzieciaki zweryfikują to same, grunt żebyś to mu wytłumaczył i powiedzial w jaki sposób się skonfrontować. Sam pomyśl ile rzeczy można robić było bezkarnie kiedyś, a się tego nie robiło... Nie może być pasywny i dać sobie w kasze dmuchać, ale też bez przesady bo uniesienie się honorem może spowodować, że z gumą we włosach wróci do domu.. Za takie coś ojcu można pójść i wpierdolić przy synu:) odbić we własną mańke też trzeba potarfić zamiast się honorem unieść i byc u pedagog codziennie...
      Ból nas hartuje, ten zewnętrzny i wewnętrzny, a jestem przekonany, że skoro już chłopak postępuje tak jak to opisałeś wszystko jest na właściwej drodze. Z włosami mu przejdzie, ale cennych wniosków do wyciągnięcia może nie mieć okazji już tak szybko i w lepszy sposob. Moim zdaniem rolą ojca powinno być pomóc mu w tym wytrwać jak gość, a matki powiedzieć, że nie należy słuchać ojca:)
      moze brzmi to wszystko radykalnie, czy skrajnie ale kwestia późnej godziny i nie widzę potrzeby ważenia tu słów i starania się jakoś bardziej(na starym wykopie inaczej bym podszedł).
      Zresztą czarne jest czarne, a nie białe przecież. Grunt, ze chlopak nie jest wychowany na konfidenta albo kogoś kto postępuje jak reszta bez swojego rozumu. w tych czasach to znacznie więcej warte niż długie, czy krótkie włosy.

Dla mnie na kazdym murze miasta większość jego mieszkanców mogłoby pisać o mnie najgorsze rzeczy, a i tak będzie mnie to obchodzilo tyle co wasze zdanie albo to , czy ktokolwiek to kiedykolwiek przeczyta.
      Grunt mieć czyste sumienie i wiedzieć, że Ci z innym podejściem to głównie pozerzy, którym zależy bardziej na czyimś niewiele wartym zdaniu bardziej niż zaufaniu i przyjaźni

•  

@Tboom: myślę, że skoro już przekonałeś syna do swojego/waszego pomysłu to musisz go jeszcze nauczyć tłumaczenia rówieśnikom jak ma się bronić przed ich atakami.

Jakoś sobie tego jednak nie wyobrażam jak by to miało wyglądać pośród dzisiejszych dzieciaków, pyskujących nauczycielom, plujących na wartości, chodzących w bluzach ACAB (bo za CHWDP w tym wieku jeszcze jakoś jednak pszypau), grających całe dnie w fortnajta, tibie, plemiona (xD) bez zadnego zainteresowania otaczających ich swiatem. Pośród dzieciaków które w wiekszości nie są wychowywane metodami jakimi my byliśmy chowani, pośród dzieciaków NIEWYCHOWYWANYCH w ogóle (nie wszystkich oczywiście...

Świetna inicjatywa, aczkolwiek miej odwagę stanąć między ludzi i bronić słuszności własnych/syna przekonań. Wyobraź sobie siebie wbijającego na forum szkoły, przed innymi rodzicami/ nauczycielami, "na sponatanie" - zaczynającego show. Siebie samego rozpoczynającego słowami "Cześć kochani, koledzy, popatrzcie na mnie, chce wam powiedziec coś ciekawego" - dziwne nie? Wyobraziłeś sobie te twarze? Te spojrzenia, te miny dające Ci do zrozumienia "co to za debil? Ej patrz Karyna typowi odjebao, coś tam płacze o rakach i łysych...

Wyobraź sobie siebie przed Twoimi znajomymi, nieznajomymi, przed ludźmi którym chcesz zaimponować, przed ludźmi których unikasz, przed tymi którzy Cie nie lubią, wszyscy na Ciebie patrzo i sobie myślą, tylko co sobie myślą?! Kurva troche pszypau, troche się wstydzę, policzki już masz czerwone?

I tu właśnie jest Twój syn.

Tylko, że codziennie.

I nie musi sobie tego wyobrażać, on się temu przeciwstawia cały czas.

Taki protip dla gówniaka... jak zacznie słuchać metalu, przestanie myć te piękne zadbane włoski to daj mu zeżreć kota publicznie, może sie inne dzieci wystraszą i dadzą mu spokój. Na chwilę.

•  

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jak tak dalej pójdzie, to ten mały zasili pokolenie tych spierdolin, bo właśnie tak się tacy ludzie rodzą?

@ruszka: Wyobraź sobie, że osobowość kształtują rodzice i otoczenie. Mogą pozwolić mu być mięczakiem bez własnego zdania, albo wspierać go jeżeli taki był jego wybór (mówię o tym przypadku.) i być może wyrośnie na normalnego człowieka, który potrafi mieć własne zdanie, ale nie będzie deptał i pomiatał innymi. Nawet słownie.

•  

@ruszka: Nie w imię idei spierdolić życie, tylko w imię właśnie uratowania życia wszystkim z nich je wprowadzić. Jak się będzie postępowało tak jak ty tego chcesz to kurwa każde wyróżnienie się będzie tak gnębione. Kwestia w tym, że w połowie dzieci się jakieś odstępstwo znajdzie. A to jest zbyt biedny, a to zbyt bogaty, a to zbyt mądry czy głupi, a to ma jakąś wadę fizyczną czy wymowy, a to nosi długie włosy, a to jest łysy.
      A spierdalaj z udawaniem statystycznego w celu akceptacji, a z równaniem niżej jeszcze dalej spierdalaj.

pokaż spoiler W ogóle ja pierdole obarczasz mnie ultra-hipotetycznym samobójstwem z przyszłości, jeszcze bardziej hiperbolizuj. Też odstawałem od rówieśników więc nie stawiaj mi się tu w pozycji jakiegoś oświeconego w tej kwestii.

•  

@powsinogaszszlaja:

Wyobraź sobie, że osobowość kształtują rodzice i otoczenie.

No i ciekawe jak go wykształtuje otoczenie, które się nad nim znęca i wyzywa - wiesz jak? Dokładnie tak, jak to opisałem. Macie jakieś bzdurne przeświadczenie, że albo chłopak będzie dawał się tyrać przez następne x lat, albo będzie pizda. Większa szansa jest na to, że to tyranie go zniszczy, niż na to, że ścięcie włosów zrobi z niego "mięczaka bez własnego zdania".

•  

@vind:

No i jakie rozwiązanie proponujesz na ten moment? Jakim sposobem zmusisz wszystkie dzieciaki, żeby się z niego nie śmiały?

•  

@night_witch95: Matka tak zrobiła, to chłopiec podpatruje. Tata chwali się przed dziadkami, znajomymi i mirko jakiego ma dzielnego syna: chłopiec czuje, że robi coś dobrego i swoje własne odczucia spycha na dalszy plan. Żyje w trybie spełniania oczekiwań rodziców, a nie patrzenia na własne uczucia i przyjemności. Do tego dochodzi ogromna presja i poczucie odpowiedzialności, które nie pozwala mu się wycofać kiedy spotyka go wielka przykrość (tak jest skoro płacze).

•  

@ZyjeSzybkoWieleWidze: Ale jesteś pewny, że oznaczyłeś odpowiednich ludzi? Bo wydaje mi się, że niekoniecznie ze wszystkimi trafiłeś ;)

@HumbugPL: Tobie się serio wydaje, że da się uniknąć szydzenia innych dzieci przez dostosowywanie się do ich widzi mi się? Powtarzać mi się już nie chce, więc napiszę ostatni raz. Jedynymi, z którymi trzeba coś zrobić i ich naprostować, to te bachory. A dzieciak robi coś dobrego, i wyrośnie na wartościowego człowieka. A co by rodzić nie zrobił, to nie uchroni w 100% dziecka od stresu i ewentualnych późniejszych problemów. Jak nie teraz, to potem. Jak nie ten powód, to inny. Tępić trzeba takie negatywne zachowania i koniec. Wina nie leży ani w rodzicach tego chłopca ani w nim samym, tylko w zgniłych od środka udających ludzi istotach, które wręcz celebrują wyśmiewanie tak banalnych rzeczy. Zmień tok myślenia, bo jest bardzo destrukcyjny i toksyczny.

•  

@ruszka: Na miejscu ojca na tyle duży rumor bym w szkole zrobił żeby się tym jakoś zajęli, osoby które to wszczynają powinny być izolowane. Poza tym do dzieci w tym wieku jeszcze trafiają odpowiednie zajęcia/wykłady wychowawcze. Zawsze można też porozmawiać z rodzicami gówniaków, które się śmieją. Może i od tego warto zacząć. W każdym razie wpłynąć na wychowanie gówniaków póki mają jeszcze 8 lat i są na nie podatne.

•  

@powsinogaszszlaja: Problem polega na tym, że chłopiec zachowuje się za dojrzale jak na swój wiek i bierze na siebie ciężar na który jego ojciec się nie zdecydował "bo nie chce mieć fryzury jak Kryszak". To nie jest sytuacja typu: lubię słuchać muzyki klasycznej, sprawia mi to przyjemność, więc ma w dupie innych tylko bardziej nakładam na siebie gigantyczną presję i zaciskam zęby, żeby być w domu małym bohaterem, a jeszcze wspierają dziadkowie, znajomi i randomy z portalu ze śmiesznymi obrazkami.

•  

Większa szansa jest na to, że to tyranie go zniszczy, niż na to, że ścięcie włosów zrobi z niego "mięczaka bez własnego zdania".

@ruszka: Wyobraź sobie, że musisz przejść przez pole na którym rosną pokrzywy. Nie da się ominąć. Czy przejdziesz, czy zawrócisz?

•  

@vind:

Na miejscu ojca na tyle duży rumor bym w szkole zrobił żeby się tym jakoś zajęli

Mój ojciec też tak robił, gówno to dało.

osoby które to wszczynają powinny być izolowane.

Niemożliwe do zrealizowania.

Poza tym do dzieci w tym wieku jeszcze trafiają odpowiednie zajęcia/wykłady wychowawcze.

Gówno dają.

Zawsze można też porozmawiać z rodzicami gówniaków, które się śmieją.

To też nic nie daje, jak ja chodziłem do szkoły to był tekst "no on taki jest, ja sama sobie z nim nie radzę, co mam zrobić?"

Czyli podsumowując, nie masz żadnego konkretnego i możliwego do zrealizowania rozwiązania. Tak też czułem.

•  

@powsinogaszszlaja:

Wyobraź sobie, że musisz przejść przez pole na którym rosną pokrzywy. Nie da się ominąć. Czy przejdziesz, czy zawrócisz?

Zastanawiam się, czy warto. I to samo radzę rodzicom tego chłopaka.

•  

@Tboom: Tak trzymać Mirku i Mirku juniorze. Ja jestem zdania, że czasami piękny gest wymaga poświęcenia, ale na pewno efekt końcowy przebije wszystkie smutki, bo inaczej... Kobiety nie powinny nosić nas przez 9 miesięcy by na końcu dać się pociąć lub mieć rozerwane narządy, co nie? Poza tym, póki będzie otrzymywał wsparcie od Ciebie i twojej rodziny będzie dobrze. Pozdrawiam cieplutko <3

•  

Mój ojciec też tak robił, gówno to dało.

@ruszka: a mój robił i dało.

Niemożliwe do zrealizowania.
      Możliwe.

Gówno dają.
      Nieprawda.

To też nic nie daje, jak ja chodziłem do szkoły to był tekst "no on taki jest, ja sama sobie z nim nie radzę, co mam zrobić?"
      A ja chodziłem do szkoły w której tak nie było i to działało.

Taka z tobą dyskusja. Czyli podsumowując nie masz żadnego konkretnego argumentu XD
      Kurwa co to ma być, mówisz sobie "nie bo nie" i myślisz że masz racje, skąd ty się urwałeś typie XD

•  

Zastanawiam się, czy warto.

@ruszka: To jest właśnie odpowiedź. Zycie jest takim polem z pokrzywami.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@grobix: pomyśl, że Steven Seagal przychodzi do Ciebie 10 lat temu i mówi patrząc prosto w oczy" nie podpuszczam Cie ale nie wyśmiejesz mojej fryzury" a Ty odpowiadasz mu sram na twoje włosy albo metal , ktorego sluchasz :D:)

A tak serio to o to właśnie chodzi, trzeba wykorzystać sytuacje i wpoić młodemu na czym polega bycie gościem,
      zaowocuje to prędzej, czy później i da siłe.

"Nie przejmuj się tym co ludzie myślą, nie robią tego zbyt często"

"Są 3 typy ludzi na świecie: Ci co myślą, że coś wiedzą, Ci co wiedzą, że nic nie wiedzą i Ci co nie wiedzą nic"

Honor żyje ciągle, a włosy sztos po dłuższym namyśle:)
      nie ma nic lepszego niż dać komuś zrozumieć własny błąd tam gdzie liczy się na opinie albo konsekwencje

•  

@vind: zgadzam się ze wszystkim co napisales. Widac, ze jestes porządnym czlowiekiem :) pozdr

•  

@vind:

a mój robił i dało.

No i tak chcesz dyskutować? xD A jeśli nic to nie da, to co wtedy?

Możliwe.

Powiedz mi, na podstawie jakiej procedury nauczyciel może odizolować część klasy?

Nieprawda.

9 lat chodziłem do szkoły, i takie pogadanki zawsze wszyscy mieli w dupie. A jeżeli ktoś miał przez to konkretniejsze problemy, to po prostu gnębili cię jeszcze bardziej, tylko w ten sposób, żeby nikt nie mógł nikomu nic udowodnić. W gimnazjum mieliśmy dziewczynę na którą patusy pluły na korytarzu, kilka pogadanek z psychologiem, i zaczęli jej srać do plecaka. Nikt nikogo za rękę nie złapał, i nic nie mogli zrobić.

Czyli podsumowując nie masz żadnego konkretnego argumentu XD

Twoje argumenty to dokładne przeciwieństwo moich, więc jeżeli moje nie są konkretne, to twoje również nie.

Kurwa co to ma być, mówisz sobie "nie bo nie" i myślisz że masz racje, skąd ty się urwałeś typie XD

A ty mówisz "tak jest bo tak" i nie mieści ci się w głowie, że może być inaczej. Problem jest wtedy, kiedy nie może, i do takiego "typa" jak ty, to nie dociera.

•  

@night_witch95: Nie masz racji. Nie chodzi o dostosowywanie do świata, nie chodzi o obronę prześladujących bo to dzbany. Szydzenie ma, moim zdaniem, dużo mniej niszczący wpływ niż toksyczna relacja z rodzicami. I oczywiście nie da się go uniknąć i jeżeli 12 latek lubi chodzić w różowych spodniach to niech chodzi i ma w dupie innych. Tutaj sytuacja jest inna i nawet jeśli nikt nie będzie go obrażał to problem zostanie. Przez lata stawałem w obronie matki w patologicznym domu: byłem dzielny, odpowiedzialny, czułem się ważny, potrzebny i to co robiłem, było dobre. Dopiero psychoterapia pokazała mi, że taka postawa zniszczyła mi życie i jak przypomnę sobie swoje zachowania z dzieciństwa to z perspektywy dorosłego mężczyzny widzę jak było to dziwne i straszne.

+: Herflik
    •  

Zapisz go na sztuki walki to zaraz się nauczy radzić z tego typu problemami

•  

@Tboom: przegrywom pęka dupa, że ośmiolatek ma większe jaja niż oni wszyscy razem wzięci.

•  

@Tboom: dlaczego jako jego ojciec nie przyjdziesz do jego szkoły i nie ustawisz dzieciaków którzy nie rozumia czynów twojego dziecka? Rozmowa z wychowawczynią by uświadomić klasę co naprawdę robi i dla kogo tez jest ważna. Pokaz mu ze jesteś z nim, samemu będzie mu ciezko

•  

@Tboom Może pogadaj ze szkołą i skontaktuj się z jakąś fundacją, np. Rak&roll. Może w szkole zwyczajnie brakuje świadomości na ten temat i może ktoś z zewnątrz mógłby przyjść i poopowiadać dzieciakom co i jak.

•  

No i tak chcesz dyskutować? xD A jeśli nic to nie da, to co wtedy?
      Ej, nie zauważyłeś, że ja parafrazuję ciebie? No ale spoko, samokrytykę doceniam.

Powiedz mi, na podstawie jakiej procedury nauczyciel może odizolować część klasy?
      @ruszka: Nie wiem na jakiej postawie, chyba nie myślisz że znam każdy paragraf czy regulamin na pamięć. Wiem natomiast, że zdarzają się sytuacje w których uczniowie stwarzający problemy są przenoszeni do innych klas czy wyciąga się wobec nich inne konsekwencje.

9 lat chodziłem do szkoły, i takie pogadanki zawsze wszyscy mieli w dupie.
      Dobra o czym ja kurwa gadam z 15/16 latkiem albo kimś kto do średniej nawet nie chodził.

Twoje argumenty to dokładne przeciwieństwo moich, więc jeżeli moje nie są konkretne, to twoje również nie.
      Ty serio nie załapałeś, że własnie o to chodziło? Że to właśnie miało ci pokazać kuriozalność twojej anegdotycznej argumentacji? XD

+: 171819
    •  

@night_witch95:
      Tak, chciałbym żeby 1sza część tego co napisałem znalazła chwile uwagi i zastanowienia najlepiej 100% populacji światowej tylko po to żeby choć niewielki jej odsetek miała refleksje i zrozumiał, że słusznie pieprze go i jego słabe relacje, a swoją drogą serce mi zbyt powoli mięknie patrząc wspak i byloby mi łatwiej wiedząc kto nie podzielił mojego podejścia:P

•  

@vind:

Ej, nie zauważyłeś, że ja parafrazuję ciebie? No ale spoko, samokrytykę doceniam

Mówię o swoich własnych doświadczeniach. Możesz wypierać ze swojej głowy fakt, że coś takiego się działo i dzieje, ale wtedy nie do końca powinieneś brać udział w dyskusji jakiejkolwiek, jeżeli nie dociera do ciebie, że może być inaczej, niż sobie wyobrażasz.

Nie wiem na jakiej postawie, chyba nie myślisz że znam każdy paragraf czy regulamin na pamięć.

Czyli mówisz, że moje argumenty są gówno warte, podczas gdy na swoje nie masz żadnej podstawy prawnej xD Typowe.

Wiem natomiast, że zdarzają się sytuacje w których uczniowie stwarzający problemy są przenoszeni do innych klas czy wyciąga się wobec nich inne konsekwencje.

I co wtedy, gdy jesteś już w takiej klasie, gdzie przeniesiono tych uczniów? Jakie inne konsekwencje? Przecież twierdzisz, że na pewno coś da się zrobić, to powinieneś sypać cytatami i procedurami jak z rękawa, bo ewidentnie jesteś pewny swojego - nie mówisz przecież, że może da się coś zrobić, tylko, że na pewno da się coś zrobić. Ja na podstawie własnych doświadczeń jestem w stanie ci powiedzieć, że takie rzeczy nic nie dają - przecież nie mówię tego złośliwie, czy żeby ci dojebać, tylko chciałbym, żeby to dziecko nie przechodziło przez piekło, a to ty z uporem maniaka twierdzisz, że jest przecież tyle możliwości, z tym, że konkretów podajesz zero. Dopóki nie dojdzie do jakiegoś pobicia z poważnym uszkodzeniem ciała, w stylu złamana kończyna/nos, to szkoła NIC nie może zrobić.

Dobra o czym ja kurwa gadam z 15/16 latkiem albo kimś kto do średniej nawet nie chodził.

Wystarczyło żebym raz się pomylił, żebyś pokazał swoje prawdziwe oblicze - czyli ad personam i olać dyskutanta xD Miałem na myśli 9 lat tego burzliwego okresu, bo w szkole średniej panuje już odsiew, no i ludzie też poważniejsi. Poza tym, gdybym naprawdę miał 15-16 lat, to czy to w jakikolwiek sposób umniejszałoby temu, co mówię? Przecież znałbym szkołę od podszewki, z każdej możliwej strony, i miałbym na pewno więcej do powiedzenia, niż ty, bo sprawę znałbym na świeżo. Argument wieku akurat w tej sytuacji nie działa tak, jakbyś chciał, manipulancie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Więc jeszcze raz, czekam na konkretne prawne mechanizmy które umożliwiają skuteczną reakcję w takiej sytuacji, bo przypominam, że to TY jesteś osobą twierdzącą, więc to twoje argumenty mają być dobre, konkretne i podparte dowodami. Ale przecież takiego mądrego człowieka, który z chęcią wytyka innym wiek, nie powinny dziwić mechanizmy dyskusji na poziomie, więc na 100% o tym wiesz, nieprawdaż? Więc jak teraz odpowiesz? Pokażesz, że faktycznie wiesz o czym mówisz, czy dalej będziesz atakował i wymijał odpowiedź, żeby przypadkiem nie wyszło, że jednak nie masz zielonego pojęcia o czy mówisz, a do szkoły to chodziłeś może 20 lat temu na jakimś zadupiu?

•  

@Tboom: weź mu to zetnnij a jak chcesz go nauczyć pomagać to zabierz do schroniska żeby psy wyprowadzać czy karmę dla nich za kieszonkowe kupować itp podobne rzeczy a nie

•  

@Tboom: eskaluj do dyrektorki, zeby ogarnęły gowniaki

pokaż spoiler zrób z niego metala xD kup mu glany i kaz kopać zjebow

•  

zapisuje ten pełny sporów watek do przeczytania kiedyś

•  

@Tboom: odblokujesz priv? Chciałabym Ci coś powiedzieć :)

•  

@Tboom nie zawracaj uwagi na ludzi, którzy pieprzą tutaj, że niszczysz synowi psychikę. Oni chyba nie rozumieją, że właśnie sami się przykładają do gówniarskiego ostracyzmu. Pokaż synowi, że nawet gdyby cała szkoła go przezywała, to ponad 2000 anonimowych ludzi trzyma za niego kciuki.
      A przy okazji - kup mu koszulkę z dowolnym rockmanem z długimi włosami (może już jakiegoś lubi?). Przekuj to skurwieniu, które chcą mu przykleić tępi ludzie (witam zaburzonych użytkowników wykop.pl) w zajebistość.

•  

@Tboom odblokuj PM ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Tboom: dzieci w hospicjum i tak umrą

•  

@vind: gdyby sam chciał mieć długie włosy w tym wieku to pewnie byłby samcem alfa i nikt by go nie szykanował żeby nie oberwać i byłoby git. Tutaj masz sytuacje gdzie często płacze i pewnie obrywa z tego powodu ale zaciska zęby żeby zaspokoić chore ambicje swoich rodziców.

•  

@Tboom: nie wierze, ze komenatarze pt „twoj dzieciak wyrosnie na przegrywa i ciepusza” maja tyle plusow. Co z wami ludzie? Chlopak chce komus dobrowolnie pomoc, sam sobie to wymyslil ale nie nie... ma byc taki jak inne Sebusie, bo sie smieja i palcami wytykaja. Jak w tym kraju ma byc dobrze, jak elementarne braki tolerancji sa akceptowane u dzieciakow. Wiadomo, ze sa one bezwzgledne, ale od tego jest rola szkoly i rodzicow, aby im to tlumaczyc a nie ulegac i uczyc wlasne dziecko, ze jego cele sa chuja warte... bo „co ludzie powiedza”.
      Chlopaka wspieraj ale musi dostac za to duza nagrode i satysfakcje. Nie lody na miescie od rodzicow tylko cos co pokaze tym, ktorzy go wysmiewaja, ze przegrali. Wtedy poczucie wartosci i sila charakteru w nim tylko wzrosnie. Pogadaj z dyrektorem, niech szkola wreczy mu jakis „dyplom” tak aby cala klasa to zobaczyla.

•  

@Tboom: dziadkowie *
      Nic dziwnego, że go jadą. Czym kierują się rodzice pozwalający dzieciom wystawiać się na szkalowanie

•  

@AlfredoDiStefano: ale jak mu nawet mówiłem, że może już starczy, to uparciuch z niego jest i nie chce jeszcze ścinać.
      @Tboom: xD to może troszeczkę bardziej mu powiedz, że jest traktowany jak spierdox bo tak wygląda.

•  

@Tboom: a nauczyciele nie reagują? albo nie mogą zaprosić tych dzieciaków na jakąś pogadankę w szkole o takich chorych dzieciach i akcjach charytatywnych, żeby zmiękła im pałka?
      @LastCookie: ale dzieci to mają w dupie xD od noszenia i oddawania włosów są dziewczynki, a z typa co wygląda jak dziewczynka będą się nabijać nawet jak wykopie studnie w Afryce

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@vind: ale będą go gnębić bo tak to działa. Rodzic pierdoli głupoty, że to decyzja dziecka, kiedy tak naprawdę oczywistym jest, że wystarczy jedna rozmowa z dzieckiem, obciexie włosów a po tygodniu już gość nawet nie pamięta o chorych na raka. Ale nie "bo muj Oskarek to TAKI uczuciowy, że SAM zaouszcza 12 metrów włosów na CHORE powtarzam CHORE DZIECI. A twój Jasiu co, pewnie dalej gra w piłkę a z datkuw na CHORE dzieci to tylko serduszko z WOŚP co? Heh ale nje martw się, nie każdy jest wyjątkowy ;)"

•  

@Tboom:
      dzieciaki śmieją się z koleżki który zapuszcza włosy i rzeczywiście może wyglądać jak dziewczynka, w dodatku jest uczuciowy (mi tu juz by się lampka zapaliła)
      ZARADNY WYKOPEK
      dajcie parę plusików aby dalej w to brnąć i niszczyć psychikę dzieciaka hehe

pierdolnij się w czerep i pomyśl o podwiązaniu jajec

•  

@Tboom jako gowniak pewnie sam bym dokuczal, ale teraz kibicuje mu z całego serca. Cóż dzieci są okrutne...

•  

•  

@Tboom: jak baba kufa xD.

A teraz serio - zryje mu to beret, ale jego i wasza brocha. Nie podjal swiadomej decyzji tylko nasladuje rodzicielke, ale rodzice pewnie tacy dumni, wiec mu nie wytlumacza, ze moze lepiej zrobic jakas zbiorke kasy w szkole na to, a nie dac sie werbalnie gnoic, bo wyglada jak dziewczyna xD. Dzieciaki w tym wieku tak maja, ze beda sie nabijac.

•  

@Tboom gratuluję, zjebałeś synowi najwspanialszy okres dzieciństwa i okres dojrzewania bo stał się ofiarą i pośmiewiskiem w szkole a to nie skończy się na obcięciu włosów tylko na skończeniu podstawówki ... a to jeszcze potrwa 7 lat? zajebiście

•  

•  

@Tboom niech bedzie jak tong po( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Tboom porażka nauczycieli i tej "wychowawczyni". Dzieci są brutalne w tym wieku same w sobie, ale wytłumaczyć chyba kurwa się powinno, w jakim celu i dlaczego Wasz syn hoduje włosy.

•  

@Tboom: pogadaj z nauczycielka niech zrobi prelekcje na temat raka i na koniec każe bić brawo klasie za to że Twój syn wspiera takie chore dzieci.

•  

@Tboom moja kolezanka z pracy miala podobna historie. Niestety jej syn musial sprzedac liscia najwiekszemu szydercy aby sie uspokoilo

•  

@Tboom: Spodziewałem się po użytkownikach wykopu komentarzy nieco wyższej próby - cóż, czas obniżyć oczekiwania.
      Taki stan rzeczy świadczy bardzo źle zarówno o jego szkolnych rówieśnikach, jak i gronie pedagogicznym.
      Nie daj sobie powiedzieć, że ośmiolatki chamstwo mają wpisane w dzienny grafik. Z tym nie tylko można, ale i należy skutecznie walczyć. Tutaj kłania się druga grupa winnych - grono pedagogiczne.
      Na Twoim miejscu poszedłbym do wychowawcy oraz szkolnego pedagoga, opowiedział o tym, że Wasz syn bierze udział w takiej akcji i z jakim odzewem spotkał się wśród rówieśników, a następnie poprosił o poświęcenie choćby jednej godziny wychowawczej (czy innej lekcji, bo temat wzajemnego szacunku dla osób podejmujących akcje społeczne jest bardzo ważny) na którą możnaby zaprosić kogoś kompetentnego, kto opowie dzieciom, jakim cholerstwem jest nowotwór, że może przytrafić się każdemu, oraz po co cała ta akcja z włosami.
      Kto wie - może zachęci to innych w klasie do wzięcia w niej udziału? Z pewnością jednak wpłynie to na postrzeganie przez nich tej kwestii.
      Twemu synowi oraz Wam serdecznie gratuluję, życzę powiedzenia i pozdrawiam!

•  

@muchomorek81:
      Takie rzeczy piszą spierdoliny, które były gnębione w szkole i nimi zostali po szkole. Zazdrościli całe życie normickiego życia, a tak naprawdę nienawidzili wszystkich normików, więc nie dziwota, że byli gnębieni xd teraz swoją gorycz przelewają na ośmiolatka xdddddd
      Patologia panie, ale na wypoku nic niezwykłego.

•  

@Tboom: Dziwna sprawa. Jak ja chodziłem do podstawówki to były lata 2006/2012 to pamietam ze 1/2 chłopaków miała włosy poniżej barków. Ale może to było eklizywne tylko do naszej szkoły bo pamietam ze mi tez pare razy spoza szkoły czy na zawodach w pile powiedział ze jak baba wyglądam. Ale to z takimi krótko było xD

•  

Taka sama sytuacje opisuje Marshall Rosenberg w swoich wykładach. Jego syn tez miał długie włosy (nie dla wyższego celu, po prostu miał) i radził sobie z tym pięknie.
      Polecam, długie ale warto: https://youtu.be/H5pVaQi21gQ

•  

@Tboom: mimo szlachetnych pobudek - w wakacje zetnijcie włosy i od września do nowej szkoły bo nic dobrego z niego nie będzie w przyszłości

•  

Dzieci w tym wieku są brutalne, bo wzorują się na swoich przegranych rodzicach, którzy za 2,5 za godzinę więcej zjedli by własne gówno... Niestety 95% winy za takie zachowanie ponoszą rodzice tych dzieci i 5% nauczyciele lenie

•  

@Tboom: szkoda synka, zetnijcie już teraz te wlosy, ktoś będzie miał najwyżej krótkie na peruce:-)

•  

Sam tego chciał, w głębi serca czuje, że robi dobrze i dlatego zaciska zęby.

@night_witch95: Dupa, a nie sam tego chciał. Rodzice mu naopowiadali, że jego pobudki są szlachetne, a na dodatek jego tata również chodził w długich włosach - nawet widział na zdjęciach. Dzieci tak są zapatrzone w swoich rodziców, że starają się być ich kopią dlatego dla młodego te włosy są takie ważne. To rodzice wkręcili mu fazę i dzieciak ma teraz traumę. Gratulacje :).
      Tak jak @MORTAL_KOMBAT: prawi. Obciąć włosy i od września do nowej szkoły, bo w tej już nie będzie mieć życia. Oczywiście, że to nie jego wina, że go gnębią, no ale tak to wygląda w polskiej pojebanej szkole i niech ludzie nie robią ze swoich dzieci męczenników.
      OP to niezła pizda, gnębią mu 8 letniego syna, a ten pisze na wykopie jakie to szlachetne xDDD

•  

@Tboom: ale jak go wspierasz? mowisz mu, ze "tamci som gupi" i trzymacie się wszyscy za rece? idz do tej szkoly i zrob porzadek z gnojami, ktore mu dokuczaja

•  

@Tboom: szczerze mówiąc to nie ma znaczenia jak wyglądasz tylko jakie masz szczęście w życiu. Dzieciaki potrafią wyśmiewać za wszystko. Tak było i za moich czasów, gdy ofiarami padały osoby np. rude, grube, wychudzone itp. Było też tak, że w innych klasach to właśnie „gruby” rządził kółkiem wzajemnej adoracji. Jak ktoś ma słabszy charakter i podpadnie silniejszym w niejednokrotnie błahy sposób to ma potem przesrane do końca danej szkoły. Jak idzie dalej w tym samym towarzystwie to na koniec skończy się z tagiem #przegryw i będzie opisywał zrujnowane dzieciństwo i brak seksu w wieku 18 lat. Nic z tym nie zrobisz. Tak działa społeczeństwo, że szuka przywódców, ale i ofiar.

+: Herflik
    •  

@Tboom: kupcie mu jakieś blackmetalowe koszulki to będą gówniaki srać po gaciach że ich na czarnej mszy "ktoś" złoży w ofierze (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

•  

@Tboom jak jest uczuciowy to zapiszcie go po prostu do psychologa lub terapeuty, niech od dziecka uczy się radzić sobie z tymi uczuciami. Ale co do gnębienia nie wiem co poradzić. Słyszałam, że zapisanie dziecka na sztuki walki może pomóc ale nie wiem na ile to prawda bo nie próbowałam :P

•  

@Tboom: Słuchaj synu, randomy z netu, których nigdy nie spotkasz w życiu Tobie kibicują. No naprawdę pocieszające...

•  

@Tboom: jakby twój syn sam wrzucił zdjęcie na wykop z długimi włosami to tutaj też zostałby zwyzywany, a ty prosisz o plusy. Zjebane społeczeństwo na wykopie jest identycznie jak na ulicy/w szkole.

•  

@Tboom: Lepiej szykuj kase na psychologa/psychiatre za pare lat ;)

•  

@staryalejary11: kurwa czytam i czytam, wreszcie jakiś śmieszny komentarz xDDD

•  

@Tboom: kręć inbe w szkole, co komu do tego czy jest łysy czy ma włosy do kostek, dzieciaki będą się śmiać, bo taki wiek, ale rodzicom tych dzieci i przede wszystkim nauczycielom można takie coś wytłumaczyć, bo zgaduję, że rozmowa z nauczycielami do teraz wyglądała tak, że stwierdzili "nie zwracaj uwagi, samo im się znudzi", stań w obronie swojego dzieciaka i pokaz mu, że może na ciebie liczyć

•  

@Emerkaes:

Najgorsze są te "średnie klasy" czyli 2 rodziców po średniej krajowej (czyli bogole) i ich brajany, które krzywo patrzą ja każde gorzej ubrane dziecko. Tfu, kurwy

•  

@Tboom: nawet od tylu ruchable a jak z przodu

•  

@ZyjeSzybkoWieleWidze: nie wiem o co ci chodzi, ale ja napisałam pozytywny komentarz

•  

@PrzegrywWykopek: myślę, że przeciętny 8 latek (czyli nie taki który jest synem 26 letniego Seby alkoholika) zareagowałby na zwykłą rozmowę

@krzywiecki-com:
      OK, "myślę, że". Super.

Pewnie nawet byś paru przekonał. Ale to nie wystarczy.

Przekonanie o czymś GRUPY jest znacznie trudniejsze, niż przekonanie każdego z jej członków.

+: Variv
    •  

@Tboom: mozesz ewentualnie tak zrobic xD ja bym tak zrobil

źródło: youtube.com

•  

wystarczą nawet wspomnieć o policji czy kuratorium oświaty żeby ruszyli dupskiem, a jak to nie pomoże to zamień groźby w czyny i nie zasłaniaj się tym że szkoła publiczna

@UmciaGumcia:
      I co, postawienie na baczność dyrekcji, nauczycieli i kuratorium Twoim zdaniem sprawi, że inne dzieci będą się chętniej z nim bawić?

Czy też może spowoduje dalszą izolację od grupy?

•  

@Tboom: Nieeee stary, nie rób mu tego i idź z nim do fryzjera. Naprawde dla jego dobra bo potem bedzie miał leki, bedzie jakimś outsiderem.
      Mnie też gneblili w szkole bo miałem taki lekki autyzm i nie lubiłem gadać z ludźmi. Potem człowiek coraz bardziej zamyka sie w sobie i naprawde cieżko sie żyje. Nie rób mu tego. Jak teraz bedzie mieć kolegów to za 10 lat bedzie mieć koleżanki a za 20 szcześliwą rodzine.

@AlfredoDiStefano Tzn teraz jest problem taki, że jak zetnie aby mu nie dokuczali to ulegnie. Co nie jest wychowawcze bo zmieni decyzję tylko dlatego, że komuś się to nie podoba. No słabe. Teraz raczej trzeba iść w zaparte i postawić na swoim.
      Teraz nie ma już dobrej decyzji do wyboru, zostały same słabe.

•  

@Tboom: o fundacji zapomni albo oni o nim a trauma z dzieciństwa zostanie na całe życie. Super.

•  

@Tboom: tez mam syna w tym wieku. z jednej strony podziwiam upór i Waszą postawę, ale z drugiej strony musisz sobie uświadomić, że młody upiera się, aby iść tą drogą niestety nie dlatego, że jest taki dojrzały, tyko dlatego, że to jeszcze ten wiek, kiedy wciąż rodzice są najważniejsi. Duma w Waszych oczach, gdy mowi, ze chce zapuszczać włosy mimo dręczenia, postawa mamy, która oddajewlosy na fundację itp. Twoim zadaniem jako rodzica jest chyba powiedzenie teraz dość. Powiedz, ze czytałeś, ze w okolicy sporo chorych osób czeka w kolejce na perukę i może byście poszli do fryzjera i oddali włosy. Idź tam z kamerka, zrób pompę, jeśli tak funkcjonujecie. To serio nie jest jego autonomiczna decyzja. Dziecko ma prawo byc dzieckiem i mieć kogoś, kto rozumie jak świat działa i kto da mu bezpieczeństwo i komfort tego, ze podejmuje decyzje ZA NIEGO.

•  

To nie jest tak, że go szkalują cały czas i go tłuką i będą podpalać włosy i cośtam jak przegrywy piszą.
      Jego bardziej boli to, że ludzie (dzieci) nie rozumieją.
      I bardziej chodziło mi tutaj o pokazanie mu, że są ludzie, którzy to rozumieją i wspierają.

I to nie jest jedyna rzecz jaką robimy i my jako rodzice robimy i nasi bliscy (rodzina czy znajomi).
      Chociaż nie zarabiamy po 15k od paru lat organizujemy ze znajomymi #szlachetnapaczka wspiermy #wosp #siepomaga, czy schronisko dla zwierząt, przekazujemy 1% podatku na cele charytatywne i generalnie: uczymy nasze dzieci, że pomoc innym jest dobra.
      Młody rozumie, że są ludzie, którzy potrzebują naszego wsparcia - między innymi przykładem jest jego kuzyn, który jest niepełnosprawnym czternastolatkiem.

Jako, że jesteśmy motocyklistami część naszych przyjaciół (facetów) nosi długie włosy i młody nie odbiera to jako "niemęskie". Wręcz przeciwnie.
      I na koncertach też od czasu do czasu bywa i ma skórę z naszywkami i go przywożę na swoim motocyklu w lato do szkoły (ma swój kask i ciuchy motocyklowe) :)

I tak jak niektórzy napisali - nie ważne czy masz długie włosy, czy jesteś gruby czy chudy, wysoki czy niski - dzieci to tylko dzieci. Ale jak widać niektórzy dorośli to też dzieci i nie zrozumieli idei wpisu.

I napiszę jeszcze raz - u niego w klasie dzieci mu dokuczały, pani wychowawczyni porozmawiała z klasą i teraz dzieci wiedzą, czemu młody zapuszcza włosy i dokuczanie się skończyło. Niestety nie wszystkie dzieci w szkole wiedzą i nawet gdyby wiedziały, to z domu wynoszą takie wartości jakie wynoszą.

•  

@Tboom powiem Ci tak, jako dziecko również miałem długie blond włosy i też każdy inny rówieśnik się napierdalał. Do czasu, w którym sam nie poszedłem po rozum do głowy i ich nie ściąłem. Włosy Twojego syna są już dostatecznie długie, ściąć pozostawiając fajną fryzurę dla chłopaka i ślij go gdzieś na judo czy karate żeby tymi co się nabijali korytarz w szkole powycierał.

•  

@Tboom: ja prdle ... jesteście beznadziejnymi rodzicami. Skoro młody podjął taka decyzje to trzeba było coś zrobić ... nie wiem kurwa ... kupić mu kilka koszulek ac/dc, guns&roses itp., zaznajomić go z taka muzyka, kupić jakieś glany i zapisać go na gitare. Mógłby mówić, ze jest wyzwolonym dzieciakiem z fajnymi rodzicami, pewnie znalazłyby się loszki, które by za nim sikaly, miałby jakiś kumplu którzy chcieliby iść za jego przykładem, a gdyby się już w końcu ściął to by powiedział ze z tego wyrósł.

I to co opisałem to jest true sorry. Mój kumpel w gimnazjum miał długie włosy i słuchał jakiegoś lekkiego rocka. Był mega spoko wiec sami idąc jego przykładem zapuszczaliśmy włosy. W szkole zawsze znalazł się jakiś cymbał co to mu coś dopierdalal, ale jak widzisz ze gość jest otoczony ziomkami, którzy robią to samo, to ani w myśl Ci atakować cała grupę takich pojebow. Przez dwa lata sraki w gimbazie siklay za jego stylowka, po czym ściął włosy, wymodelowal je i sikały dwa razy bardziej. Oczywiście z rockiem skończył i słucha rapsow, ale nie zmienia to faktu ze cały czas cieszy się mega sympatia i nie ma skazy na psychice.

A Wy z syna pizdusia zrobiliście i się dziwicie. Sam bym się pewnie z niego śmiał, a mam 27 lat. Jeez.

•  

@Tboom: Wyślij dziecko na boks, bo wyrośnie kolejna pizda.

•  

@RandomowyMirek: aha, wiec mówisz ze tą izolacje od grupy idzie jeszcze naprawić? XD

•  

@Tboom: zaproś mnie do szkoły to będę jak Hesher (jeżeli nie wiesz kto to to odsyłam do filmu o tym tytule)

•  

Duma w Waszych oczach, gdy mowi, ze chce zapuszczać włosy mimo dręczenia, postawa mamy, która oddajewlosy na fundację itp.

@jepanseque: Napisałeś prawdę. Czytając tutaj wiele komentarzy odnoszę wrażenie, że wielu przegrywów życiowych nigdy nie widziało w oczach swoich rodziców, że są z nich dumni. Nie jest istotne czy jest to rzecz wielka, czy drobiazg. Jeżeli dziecko wie, że ma w rodzicach oparcie, że są z niego dumni, z jego postawy, samodzielności, zaangażowania, nawet gdy coś nie wyjdzie będą z niego dumni.
      Stado baranów i owiec często prowadzi jeden pies. Jakże odmienny od tego stada. Sam.

•  

Dwa najbardziej plusowane komentarze w tym wątku zrzucają winę na rodziców i chłopaka, zamiast na sprawców.
      Czy ja żyję wśród socjopatów?

•  

@Emerkaes: masz rację, nie jest to wina dzieciaka że społeczeństwo jest głupie, rodzic powinien rozpętać burzę w szkole w takim przypadku.
      Jednak w postawie opa jest coś takiego nie wiem, dziwnego. Wydawało mi się że dobry rodzic będzie przede wszystkim bronił swoje dziecko - fizycznie jak i psychicznie. Czy warto poświęcać psychikę swojego dziecka tylko po to by coś udowodnić?

•  

@Tboom: niech wrzuci w telefon kilka zdjęć gwiazd z długimi włosami: Jared leto czy Jason Momoa.

No i niech zapyta czy są może pedałami że się tak bardzo podniecają się jego włosami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tboom: Może jednak warto już przerwać ten eksperyment - może on też powiedzieć swoim "oprawcom" czemu zapuszczał włosy (po ich zgoleniu), może to zrozumieją.

•  

@LM317K: Znowu nie pierdolcie wszyscy głupot, obetnie włosy i w pół roku wszyscy o tym zapomną

•  

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

@Tboom: jak mam minusowac wpis na mikroblogu :D

•  

@Tboom: nie wiem dlaczego tu większość pisze, że mu niszczysz dzieciństwo xd dowód anegdotyczny: ja tez byłam wytykana palcami w szkole, bo lubiłam się uczyć, czytałam dużo książek i nie miałam na tamten okres "modnych" ubrań (ubierała mnie mama w to, co uważała za słuszne, zresztą kasy nie miała, żeby ciągle kupować rosnącemu dziecku nowe ciuchy zgodne ze standardami mody w 1 klasie podstawówki xd) i nie wyrosłam na przegrywa, problemów też w dorosłym życiu nie mam. Wręcz przeciwnie. Mam swoje zdanie, dużo pokory do życia i sobie świetnie radzę, nie przejmuję się głupotami. Trzymam kciuki za syna, wspieraj go i nie pozwól stłamsić.

•  

@Tboom: może dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest, skoro już się głupio uparł przez czyjeś sugestie.. aby mu zrobić męskie warkoczyki, tak aby mu każdy zazdrościł fryzury i aby nie wyglądał jak dziewczynka.. bo to tylko w tym problem jest, że wygląda jak dziewczynka a powinien wyglądać jak facet, do dobrego stylity go zaprowadźcie, jak przedstawicie sytuacje to może normalne pieniądze zapłacicie

•  

@Tboom: Absolutnie nie oddawajcie tych włosów na fundacje, tylko sprzedajcie i wpłaćcie te pieniądze na wybrany cel. Za peruki z naturalnych włosów chorzy i tak płacą! Nie nabierajcie się na te ściemę. Niech młody sam wybierze komu/na co wpłacić.

•  

@Tboom: Kup dzieciakowi koszulki slayera albo innej łupany, niech bije od niego mrok, to przestaną się czepiać xD

+: jakuzii
    •  

@Tboom: zrob tak żeby wyglądał cool tak jak pisali na jakiegoś punka czy co tam

•  

@Tboom: szkoda, że Twój syn nie powiedział im od razu w jakim celu zapuszcza włosy, może wtedy daliby mu spokój bo w jakimś tam stopniu by zrozumieli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Tboom: nie wiem dlaczego tu większość pisze, że mu niszczysz dzieciństwo xd dowód anegdotyczny: ja tez byłam wytykana palcami w szkole, bo lubiłam się uczyć, czytałam dużo książek i nie miałam na tamten okres "modnych" ubrań (ubierała mnie mama w to, co uważała za słuszne, zresztą kasy nie miała, żeby ciągle kupować rosnącemu dziecku nowe ciuchy zgodne ze standardami mody w 1 klasie podstawówki xd) i nie wyrosłam na przegrywa,

@mineralnaa I skończyłaś na wykopie (✌ ゚ ∀ ゚)☞( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Reakcja niektórych wykopków jest śmieszna. Zawsze w życiu gdy ktoś Wam grozi to waszym rozwiazaniem jest ustopienie i podporzadkowanie się?

@krzywiecki-com: Nie. Jestem twardy, zwykle po prostu płaczę jak ten chłopczyk.

•  

Na psychikę może wpłynąć co najwyżej spierdolone zachowanie innych osób na podstawie tej cechy I TO WŁAŚNIE TE ZACHOWANIA powinno się krytykować i zmienić, a nie obwiniać o jakiś stan rzeczy ofiarę ich zachowania.

@vind: a czemu ktoś ma to robić, skoro nawet ojciec tego dziecka ma je w poważaniu i zamiast ogarnąć patusów, czy wymusić na pedagogach żeby to oni pilnowali młodych patusów, on woli robić głupie wpisy w internecie i zebrać o plusy?

Typ chce pokazać dzieciakowi ten wpis i plusy żeby go przekonać do trwania w znoszeniu prześladowań, zamiast iść do gówniarzy i im wyjaśnić, że zachowują się patologicznie.

To prosta droga do rozwalenia dzieciakowi psychiki i dużo lepiej byłoby dzieciaka ogolić niż pozwolić mu zapuścić włosy a potem nic nie robić gdy patusy go za to gnębią.

•  

@vind: dzięki takim jak ty powstają przegrywy, gratulacje xD

•  

@Tboom: Nikt Ci tego nie powiedział więc ja ci powiem, TO SIĘ NAZYWA PRAWO WSPÓŁMIERNOŚCI, WSZYSTKO CO NIE JEST WSPÓŁMIERNE BĘDZIE ZWALCZANE. Już chyba wystarczy tych włosów, niech zgoli, albo jak wspominałem wcześniej zróbcie z niego wizualnie chłopaka.

•  

zepnij mu to w kucyka, bedzie wygladal elegancko jak wój w metinie

•  

@Tboom: No dobra, to ja Ci coś powiem. Byłem tyrany w szkole dość mocno. Samopoczucie chujowe, poczucie własnej wartości chujowe.W domu nikt nic nie zauważył, nikt z otoczenia nie zareagował. Odbiło się to tym, że uciekałem od problemów, one się nawarstwiały, ja uciekałem itd. Skończyłem na terapii w wieku 27 lat, pluje sobie w brodę, że tak późno.
      Twój syn, osoba którą powinieneś chronić, która ufa Ci w 100% ma problem i płacze w szkole. A Ty piszesz na wykopie o plusiki. To jest jak malowanie kredą po zamachach we Francji. Także albo pójdziesz i załatwisz sprawę jak ojciec, albo dalej będziesz patrzył jak syn wraca smutny ze szkoły. A co czas przyniesie, to się zobaczy.

•  

@Tboom W takiej sytuacji dobrze byłoby, gdyby wychowawca przeprowadził z dziećmi rozmowę w tej sprawie. Ma takie możliwości.

•  

@Variv: true. jak powiem, że tylko dla memów to nikt mi nie uwierzy?

+: Variv
    •  

@Variv: true. jak powiem, że tylko dla memów to nikt mi nie uwierzy?

@mineralnaa Wątpię, memy to zazwyczaj przykrywka. I jeszcze śmieszne obrazki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Tboom: Ty jesteś poważny że na tym portalu dla przegrywów, gimbów i trolli pytasz się o wychowanie dziecka?
      Wychowałeś małego bohatera. Nie daj mu się wtłoczyć w ramy, nie daj go zniszczyć, to świetnie że ma swoje zdanie i nie przejmuje się opinią innych. Jak będziesz go w tym wspierał, pomagał, to wyrośnie na kogoś wielkiego. Najgorsze co teraz mógłbyś mu zrobić, to kazać ściąć te włosy żeby wpasował się w tłum.

•  

@capo_di_tutti_capi: nie tam, nigdzie nie pytałem, a troli i gimbów odsiewam, bo muszą sobie popisać, co poradzić.

+: gabnik
    •  

@Tboom w sumie leci ten post do ulubionych, będę go wstawiał za każdym razem, jak ludzie będą mówić czemu lekcja o mowie nienawiści/tolerancji jest ważna

•  

@HumbugPL: ziomek, ale idąc Twoim tokiem rozumowania zawsze będzie się ustępować dzbanom. Sam OP wymienił kilka rozwiązań, które w niemałym stopniu pomogły. Innych pomysłów też trochę się tu przewinęło.
      Na tej samej zasadzie, którą proponujesz wielu rodziców np. chrzci dzieci i posyła je do komunii i bierzmowania, bo co ludzie powiedzą, bo dzieci będą się śmiały, etc. A sami mają religię w dupie. Nie jest to w porządku, nie jest to normalne i nie powinniśmy się na to godzić, bo rzutuje to na wszystkich.

+: Tboom, 3Jet
    •  

@Tboom: Prawdziwie chrześcijańska postawa, czyli poświęcenie siebie i swojego dziecka w imię uczuć obcej osoby. Gardzę wami, bo to tylko dziecko i samo sobie tego nie wymyśliło, tylko wy zrobiliście mu pranie mózgu. Wy jesteście odpowiedzialni za jego traumę i prawdopodobne problemy psychiczne w przyszłości.

•  

@Tboom: A dlaczego poświęcacie spokój psychiczny i kontakty z rówieśnikami dla idei? Dzieci są okrutne a wy jako rodzice powinniście mieć tego świadomość. Czasami lepiej jest odpuścić niż walczyć ze światem kosztem dziecka.

•  

@bircov: @FELIX90: nie czytacie.
      Pranie mózgu? Bo widuje i rówieśników i dorosłych facetów z długimi włosami i wie jak to można spożytkować robiąc dobry uczynek? Hehehe.

•  

@Tboom: Cena tego waszego dobrego uczynku jest zbyt wysoka. Zrozumiałbym, gdyby chodziło o ratowanie życia, ale to tylko uczucia. Włosy tym chorym przecież odrosną, no chyba że umrą.
      Dodatkowo robisz ze swojego syna przyszłego beciaka, który będzie się poświęcać dla kobiet zupełnie niewspółmiernie do tego, co może od nich otrzymać.

•  

Wasze wsparcie nic mu nie da dopóki nie zetnie włosów.

Gnębić go dalej będą (w większym lub mniejszym stopniu) nawet po rozmowie z dyrektorem lub rodzicami.

•  

@Tboom: Gratuluję, wychowujecie syna na chorego psychicznie. Jakoś nie wydaje mi się, żeby dziecko w tym wieku tak bardzo chciałoby zapuszczać włosy kosztem dokuczania przez kolegów. Dziecko w tym wieku jest w stanie odwalić najgorszy szajs żeby być akceptowanym. Te długie włosy to moim zdaniem jakieś wasze chore ambicje, a nie samodzielna i świadoma decyzja syna.

•  

postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii

@LM317K: Będzie miał żal do rodziców o to, co sam postanowił?

•  

@Tboom: Plusa nie dam... nie rozumiem czemu nie wybiłeś dziecku tego pomysłu z głowy... Dzieci w podstawówce są okrutne i jeżeli do twojego syna przylgnie na początku jakaś negatywna łatka to będzie ją nosił przez kolejne 8 lat... i sam będzie niedługo potrzebował pomocy... Nie zrozum tego źle, pomysł szlachetny, ale gra nie warta świeczki...

•  

@dingi_dong: I co udowadnia ta strona? Masz tam jakieś potwierdzenie, że peruki trafiają do chorych za friko? Czy tylko ich słowa? Sama oddawałam 70 cm włosów - grube, naturalne, zajebiste włosy - nie dostałam, ani "dziękujemy", ani "pocałuj nas w dupę". Babka w salonie spakowała i tyle je widziałam. Miał być certyfikat, a nie było nawet tego. Zaczęłam szperać w internetach i znalazłam potwierdzenie swoich obaw. Segregują i do chorych trafia jedynie nikły procent tego, co zbiorą. Kiedy babcia niebieskiego straciła włosy przez chemię, to zgłosiła się do kilku takich fundacji. Albo brak odzewu, albo kazali płacić (z małą refundacją), a jak wiadomo - peruka z naturalnego włosia, potrafi kosztować naprawdę sporo. Babcia zmarła i nie doczekała się nowej fryzury. Dużo lepiej sprzedać i oddać pieniądze na zweryfikowany cel.

•  

@salvia: bo polazłaś do jakiegoś cwaniackiego salonu prowadzonego przez grażyny biznesu, który nie ma podpisanej umowy z rak'n'rollem, albo sam ich robi w wała i tak masz. To twój problem że jesteś frajerką i nie ogarniasz co robisz, a nie fundacji, której należy zgłosić w którym salonie cię oszukali i po prostu normalnie dopilnować by po obcięciu włosów zostały one wysłane na adres fundacji. To udowadnia ta strona, że po prostu kłamiesz i ewentualnie do tego nie ogarniasz. Najlepiej oczywiście oddać normalnie na adres fundacji i już.

+: Tboom
    •  

+: Tboom
    •  

10 YEARS CHALLENGE

2019

Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów,

2029
      Ech Mirki dlaczego jestem spierdolony

•  

@Tboom zrób projekt koszulki z jakimś spoko bohaterem co nosi długie włosy wiedźmin czy jakiś koleś z bajki do tego jakiś podpis i zamów ;)

•  

@Tboom: Są perulki, te włosy są zbędne a chłopak cierpi

•  

@Tboom: Co komuś do tego że ktoś ma długie włosy? No ale to dopiero dzieci, więc co się dziwić, to rodzice tych dzieciaków powinni im pokazać jak należy się zachowywać...

•  

@Tboom i co mu powiesz.... Ludzie na portalu w internecie dali ci 2k plusów.... To już nie płacz ... W ostateczności to robi sobie krzywdę.

•  

•  

•  

•  

@Tboom: niech wygoli boki i nosi warkocz.

•  

@Tboom: No to chyba już czas żeby je ściął??? PRzecież tych kudłów starczy na 2 - 3 peruki

•  

@Tboom: Puść go na boks, za pół roku zmiecie większość towarzystwa.

+: Euphor
    •  

Dziwnych ma starych ten chłopak

•  

@Tboom: Włosy odrosną, zniszczoną w młodym wieku psychikę będzie ciężej naprawić.

•  

@Tboom Niech chlopak dalej zapuszcza jak chce, ale zapisz go na jakies MMA albo KickBoxing

•  

@dingi_dong: Szkoda strzępić ryja na kogoś, kogo jedynym argumentem jest "jesteś frajerką". Musisz być cholernie niedowartościowana, ale to już nie mój problem. Do fundacji pisałam, próbowałam nawet dzwonić i prześledzić, co się stało z włosami (absolutny brak odzewu) ale Ty wiesz lepiej. Salon był zgłoszony (strzyżenie i modelowanie za trzy stówki, to nie jest pani Bożena z osiedlowego studia urody Diament). Pozdrawiam serdecznie, bez odbioru.

•  

@Tboom: Epicki bait. Zdjęcie twojej córki prawie wywołało zamieszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Tboom: Spinajcie je jakoś, np w koka.

•  

@Tboom: Nie słuchaj malkontentów i ameb umysłowych. O ILE OCZYWIŚCIE TO ON CHCE TE WŁOSY TRZYMAĆ.
      A jeśli tak, to nie próbowaliście z wychowawczynią zrobić spotkania z osobą z fundacji od tych włosów? Może jeszcze z jakimś łysym dzieckiem chorym na raka. I na godzinie wychowawczej takie spotkanie z pogadanką o zdrowiu i empatii. A na koniec wskazać syna jako osobę, która chce chociaż tak pomóc. Myślę, że skorzystali by wszyscy (łącznie z tym chorym dzieckiem)

•  

To tylko dzieci

@Pedzel_Washington: nie, właśnie kurwa nie - to nie dzieci, tylko wychowanie (a w zasadzie jego brak) plus akceptowanie pogardy/atakowania innych.

Mimo, że mam poglądy centrolewicowe to właśnie z tego powodu jestem przeciwnikiem imigracji do Polski w jakiejkolwiek formie czarnych czy zielonych, katolików czy islamistów - bo tak sobie wychowamy pokolenie przyszłych terrorystów gnojonych w szkole czy pracy za to, że mają inny kolor skóry - a przywódcy/finansujący terrorystów tylko na to czekają, dla nich każdy wykluczony to potencjalny wojownik (ISIS udało się rekrutować nawet wykluczonych białych Francuzów)

Co nie zmienia faktu, że problemem są Polacy - bo to w nas jest problem z podejściem do inności

•  

@Tboom: Niech młody się nie poddaje i zapuszcza tak długo jak będzie chciał. Kompletnie nie rozumiem niektórych komentarzy tutaj, namawiających do ścięcia włosów, albo przerabiania chłopaka na metala. Chłopak podjął dojrzałą decyzję i teraz żyje z konsekwencjami. Dlaczego rodzice mają go zniechęcać do dąrzenia do celu, albo zmieniać to kim jest? Przecież on nie musi udowadniać, że jest chłopcem. Pozdrowienia dla młodego z Holandii!

•  

•  

@Tboom: 1. Powiedz wychowawczyni, szkolnemu psychologowi i dyrektorce że wymagasz żeby twoje dziecko nie było poniżane przez chamów z tego powodu że nie jest ścięte na łyso jak dresiarze
      2. Powidz synowi żeby powiedział i pokazał na komórce że królowie i szlachta zawsze mili długie włosy a "plebs i dziady ścinają się na krótko" "kto ma wszy i robale ten ma krótkie włosy"

•  

@salvia: nie no, ryja to szkoda strzępić na typiarkę co poszła do jakiegoś grażynowego salonu "ojoj pani spakowała i włosy zniknęły" i sobie historyjkę w internecie znalazła z teorią spiskową, w której transparentna fundacja sprzedaje włosy na uran dla czeczenów. Skopałaś sprawę i nie przeszkadza to tobie rzucać oszczerstwa i poważne zarzuty kradzieży i wyłudzania pieniędzy od chorych, gdzie najlepiej z czymś takim to zgłaszać do organów nadzorujących OPP.

Ale w świecie rzeczywistym, a nie z urojeń internetowych bajek, nic by z tego nie było, bo to oczywiście zmyślone brednie frustratów, którym zostaje tylko niepoparte niczym wylewanie pomyj. Gardzę mocno.

•  

nie zesrai się

@Pedzel_Washington: ale mi pojechałeś, nie będę w stanie jutro iść do pracy

pokaż spoiler pracować na zasiłki dla patologii