•  

  Oriflame miało wyciek danych

  @sekurak @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

  Drodzy Klubowicze,
  Poszanowanie prywatności oraz ochrona danych osobowych naszych Konsultantów zawsze były i są dla Oriflame najwyższym priorytetem. Niestety w wyniku błędu systemu informatycznego w dniach 24-30 października 2018 zaistniało zdarzenie skutkujące naruszeniem bezpieczeństwa danych, o czym zawiadomiliśmy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych i zastosowaliśmy się do jego zaleceń w celu zabezpieczenia Waszych interesów.
  Na czym polegało naruszenie?
  W wyniku błędu mogło dojść do sytuacji, w której po zalogowaniu do platformy internetowej Konsultant zobaczył dane osobowe innego Konsultanta, obejmujące jego imię, nazwisko, datę urodzenia, adres dostawy, numer PESEL, numer telefonu, adres e-mail, informację o uzyskanych punktach, złożonych zamówieniach, nazwę i adres prowadzonej działalności, a także imię i nazwisko Konsultanta-Sponsora. Nie doszło jednak do ujawnienia haseł do logowania. Problem z nieprawidłowym logowaniem został naprawiony w dniu 30 października 2018. Zapewniamy o pełnym zaangażowaniu całego zespołu w działania zapobiegawcze oraz naprawcze, bowiem ochrona danych osobowych jest dla nas absolutnym priorytetem.
  Jakie mogą być zagrożenia?
  W okresie 24-30 października 2018 r. istniało ryzyko przypadkowego złożenia zamówienia na konto innego Konsultanta. Ustaliliśmy kilka takich przypadków i bezzwłocznie je wyjaśniliśmy. Wierzymy w uczciwość i rzetelność społeczności Konsultantów Oriflame, chcemy jednak abyście wiedzieli, o potencjalnych ryzykach związanych z nieuprawnionym dostępem do danych osobowych takich jak: wysyłanie spamu, wyłudzenia z użyciem fałszywych wiadomości SMS lub e-mail, czy też zaciąganie w cudzym imieniu zobowiązań w instytucjach pozabankowych.
  Co możecie zrobić?
  Sprawdzić swoje zamówienia złożone w okresie 24-30 października 2018 r. i zgłosić nam, jeśli na swoim koncie zauważycie zamówienie, którego nie składaliście. Nie odpowiadać na podejrzane lub niepożądane wiadomości e-mail i smsy. Założyć konto w systemie BIK (https://www.bik.pl/), aby monitorować swoją aktywność kredytową.W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia użycia Waszych danych przez osoby trzecie na Waszą szkodę, zgłosić "kradzież tożsamości" organom ścigania.
  Jakie kroki podjęliśmy?
  Przeanalizowaliśmy wszelkie zgłoszenia i komentarze dotyczące okresu występowania błędu. Zadbaliśmy o to, aby żaden z konsultantów nie poniósł szkody w wyniku błędu systemowego. Wszystkie zgłoszone przypadki nieprawidłowych zamówień zostały wyjaśnione. Dzięki staraniom zespołu ekspertów błąd został naprawiony. Zawiadomiliśmy również o stwierdzonym problemie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych i zastosowaliśmy się do jego zaleceń w celu zabezpieczenia Waszych interesów.
  Więcej informacji
  W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta pod numerem: (22) 307 78 00,
  Z poważaniem
  Zarząd Oriflame Poland Sp. z o.o.

  #gdpr #bezpieczenstwo

  #rodo

  źródło: WyciekOriflame.PNG

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (84)

 • avatar

  O 5.00 obudziła mnie sąsiadka z dołu pukająca do drzwi.
  Pomyślałem że kogoś ostro powaliło, żeby budzić mnie o tej godzinie. Zaczyna walić do drzwi. Wstaję z łóżka, a ja mam wodę po kostki. Całe mieszkanie to basen. Wszystkie pokoje, przedpokój, kuchnia.
  Otwieram drzwi, bo to chyba kurwa jakiś sen, a ona krzyczy przerażona, że całe mieszkanie jej zalalem.

  Myślałem że pękła rura od kaloryfera, bo robili testy ogrzewania przed sezonem, a to w kuchni pod zlewem pękł wężyk i przez niewiadomo ile czasu lala się woda pod ciśnieniem do mieszkania. Sąsiadka prawie 90 lat pomogła mi zbierać wodę... Nie śmiałem jej prosić ale się uparła.
  Wylałem prawie 200 litrow wody zebranej z podłogi. 20 pełnych wiader.
  Mieszkanie świeżo po remoncie. Kuchnia robiona 3 lata temu. Wszystkie panele spuchły, a pod nimi basen.

  To na pewno będzie dobry dzień. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Dajcie pluska na pocieszenie.

  #truestory #sadstory #polskiedomy #japierdole
  pokaż całość

  odpowiedzi (129)

 • avatar

  Pojechałem do warsztatu, gdzie pracuje mój kumpel, zmienić opony... Coś mi się kurwa zdaje że się on na tym nie zna ( ಠ_ಠ)

  #zalesie #motoryzacja #opony

  odpowiedzi (25)

Advertisement