Wpis z mikrobloga

Cześć Miruny spod znaku #laptopy i #komputery.
Muszę wybrać wujaszkowi laptopa do 3000.

Wujaszek używa tego jak maszyny do pisania (windows + pakiet office) więc demon prędkości to być nie musi. Wejdzie na stronę. Odbierze maila. Czyli praca biurowa. Żyje z pisania prawniczego bełkotu i tantiem z tym związanych.

Co bym chciał w tej cenie:
-bardzo wytrzymałą obudowę (pracuje na nim po 6-8h dziennie) i praktycznie laptopa wymienia tylko wtedy jak stary się rozleci. Zazwyczaj lecą zawiasy, kable w matrycy, czasami zaleje klawiaturę...
- full HD
- ekran 15" - kompromis pomiędzy wygoda pracy w domu a mobilnością
- w miarę wytrzymałą baterie
- w miarę lekki więc pancerne klocki odpadają

Koniecznie musi być to windows więc wszystkie japka odpadają.

Jeśli konstrukcja okaże się wytrzymała to pewnie posłuży z 4 lata... więc preferuje coś nie starszego niż 2017 rok...

Na plus było by wyjście d-sub (prowadzi prezentację więc jeśli jest stary rzutnik to nie potrzebował by przejściówek), oraz może trafi się coś z serii biznesowej (obudowy wytrzymałe z al lub mg) mocne zawiasy, etc)

Ps. Design Lenovo mu za bardzo nie odpowiada.

Poradzicie jakieś sprawdzone modele?
Myślałem nawet o jakiejś używce biznesowej, ale w takim wypadku musiał bym go wcześniej oglądnąć (jestem z Krakowa).
  • 4
@gchmurka: Weź zajrzyj pod #pustulkowelaptopy Ja od siebie bym polecił 14 calowca - Matebook D 14 z Ryzenem, ma bardzo dobrą baterię i te 8-9 godzin wytrzymuje, jest dobrze wykonany, jest bardzo lekki przy tym. No i w budżecie zostaje trochę stówek na przejściówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gajwer2: wziąłem finalnie tego 15 z i5 - dałem 2799
Na siłę próbowali mi wcisnąć tego za 3100 (z dodatkowym geforrce) z którego nigdy wujaszek nie skorzysta (przeglądarka, word)

Na razie jest mega zadowolony i zaskoczony, że pudełko od laptopa waży więcej niż sam laptop :)