Wpis z mikrobloga

Zapraszam do pierwszego wpisu, może komuś się przyda ¯_(ツ)_/¯
#teatralnakicia <--- tag to czarnolistowania/obserwowania

Teatr: Narodowy Stary Teatr w Krakowie
Spektakl: 'Głód' na motywach książki Martína Caparrósa
Reżyseria: Aneta Groszyńska
Dramaturgia: Jan Czapliński
Obsada: Czacki / Krzanowska / Biela / Kiebzak

Musical o głodzie i głodujących, brzmi bezlitośnie ale jednak się sprawdza. Brawurowo zagrany, cała czteroosobowa obsada błyszczy ale na szczególną uwagę zasługuje Małgorzata Biela, która swoją energią całkowicie kradnie całą uwagę widzów. Nie sposób od niej oderwać oczu, czy tańczy do przeboju z reklam McDonalds, czy też liczy ile dzieci umarło z niedożywienia.
Ciężki temat rozbrajają świetnie napisane i zaśpiewane piosenki, które nie sprawiają wrażenia wciśniętych na siłę.
Spektakl naprawdę wart zobaczenia, otwiera oczy i stara sie dawać rozwiązania na tytułowy problem. Pozostawia jednak ważne pytania, na ile jesteśmy w stanie się poświęcić i jak brutalne kroki jesteśmy w stanie podjąć i zaakceptować.

#teatr #krakow i może trochę #gruparatowaniapoziomu
kiwiintrygant - Zapraszam do pierwszego wpisu, może komuś się przyda ¯\(ツ)_/¯
#teatra...

źródło: comment_LOgDJeXTi9v5wayuKkPkM5Sbj8BYrlM0.jpg

Pobierz
  • 3
@kiwi_intrygant: Mam mieszane odczucia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gra aktorska, piosenki, zdanie sobie sprawy z problemu - jak najbardziej, mega mi się to podobało. Niestety nie do końca czuję przekaz. To, że opłacę nakarmienie jednej głodującej osoby nic nie zmieni, ale moje przejście na wegetarianizm zmieni dużo? No nie wiem.