Wpis z mikrobloga

Mam kolejny pomysł na biznes, co prawda jest to bardzo #!$%@? pomysł ale myślę że znajdzie się wielu odbiorców na takie usługi xDD

Jest to sprzedaż pewnych usług, stronę techniczną ogarnę sam. Ale potrzebowałbym na początek zatrudnić i przeszkolić kilku pracowników. Szkolenie musiałaby przeprowadzić zewnętrzna firma.

Trochę kasy na początek trzeba i też kogoś kto pomoże ogarnąć to wszystko. Gdzie szukać takiego inwestora?

I jak to jest, idę do kogoś i mówię że mam pomysł i chciałbym żeby mi pomógł. I jak to rozegrać bo boję się że jak mu powiem o swoim pomyślę to mi powie że nie jest zainteresowany a sam rozpocznie taka działalność....

Pod tym tagiem będę informował jeśli coś wypali i powiem co to za biznes - #biznessernika

#biznes #firma #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #startup #inwestycje #inwestowanie #niewiem
  • 16
@lubie-sernik
1. Jak masz kartke z pomyslem to inwestor wezmie 99% i bedziech harowal jak wol
2. Lepiej szukac kasy na zbiorkach spolecznosciwych
3. Nikt ci biznesu nie zabierze bo po prostu trzeba go prowadzic a ten kto ma kase sam nie pracuje nad pomyslem
@WarmWeather
@koral chciałem zrobić tak że ogarnę sobie sam wszystko od technicznej kwestii... Czyli postawie sklep internetowy że sprzedażą tych usług, ogarnę jakiś regulamin itd.

Jak to będzie gotowe to chciałem z tym już się do kogoś udać i przedstawić pomysł. I powiedzieć że jedyne co mi teraz brakuje to przeszkolonych pracowników i trochę hajsu na reklamę.
@lubie-sernik: Powiem Ci, że Twój pomysł nie jest taki zajebisty jak Ci się wydaje.

Największy błąd na początku biznesu jest taki że ludzie nic nikomu nie mówią bo wydaje im się że ktoś im ten cudowny pomysł ukradnie.

Człowiek który ma w Ciebie zainwestować musi mieć pieniądze, które jakoś zarobił więc nie będzie się pierdzielił z Twoim gównianym biznesem bo woli pracować nad tym z czego już osiągnął sukces. A sukces
@lubie-sernik: Jeżeli nikt tego nie robi, to zastanów się dlaczego. Jeżeli robi, to zastanów się jak to wygląda, jak działają, jaki mają target, gdzie się reklamują etc. Zbuduj sobie mvp, spróbuj testować pomysł - zobacz czy w ogóle są wstępni chętni na takie usługi. Możesz ogarnąć jakiegoś newslettera, popytać się na grupach facebookowych, i przy okazji zebrać pierwszych potencjalnych klientów.
Dobre pomysły ma naprawdę dużo ludzi, tylko z wykonaniem jest problem.