•  

Witam, z niewiadomych przyczyn dopiero teraz przypomniało mi się że na wykopie ludzie znają serial Lost (xD). Moim zdaniem jest to najlepszy serial jaki powstał i od 2010 czyli zakończenia 6 sezonu nie powstało nic co by się nawet zbliżyło do jego poziomu. Fabuła, fantastyczne postacie, ciągłe zagadki itp. no po prostu cudowne. Mogłbym się bardzo rozpisać na temat tego serialu, ale ja nie o tym. Jest spora część ludzi która twierdzi że ten serial zakończył się bez odpowiedzi i był po prostu bez sensu. Tak więc zapraszam do zadawania pytań czego nie wiecie i czego nie rozumiecie. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiać wasze wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) #lost #seriale #zagubieni #challenge nie #netflix bo z tej platformy usuneli.
    Swoją drogą można bardzo łatwo poznać czy ktoś zrozumiał, jeśli nie to na pewno zada pytanie

pokaż spoiler Czyli oni nie żyli od samego początku?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@DavyX: byla kiedys gra the lost tzn nie wiem czy tytuł był the lost ale kojarze ze byla i calkiem fana byla

•  

@DavyX: lost to nie serial, to nadserial.
      Lost > seriale

•  

@DavyX: ej ale gruby był na wyspie bez jedzenia a nie schudł hahaha albo inwalida zaczął chodzić hahaha jaja

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@DavyX: Zgodzę się z tym, że to prawdopodobnie najlepszy serial, ale końcówka była przekombinowana, a ciężko na ten temat rozmawiać, jak oglądało się to tyle lat do tyłu.

•  

@nutellowy: gra była, ale raczej powstała na zasadzie jak kiedyś powstawały gry na podstawie filmów czy seriali, czyt. była dosyć przeciętna :)

•  

@pjoooter: NO PRZECIEŻ ONI WSZYSCY NIE ŻYLI OD SAMEGO POCZĄTKU

•  

@Murasame: dla mnie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@DavyX: Rozwiniesz to, że nie żyli? Przecież w pewnym momencie uciekli z wyspy.

•  

@DavyX project Darma byl czyms wspanialym, serial best ever jak dla mnie

•  

@Murasame: to taki żart, tak na prawdę żyli ale sporo osób którzy nie ogarneli twierdzą że nie żyli :D

•  

@DavyX: Dla mnie bylo fantastycznym pomysłem wprowadzenie postaci Daniela Faraday'a, myślałem, że twórcy postarają się wyjaśnić praktycznie wszystko za pomocą nauki no ale rzeczywistość okazała się inna.
      Możesz opisać jaką rolę w serialu pełnił Daniel? Czym się zajmował i jak jego badania miały wpływ na fabułę

•  

@harris108: oficjalnie był w grupie która chciała dorwać Bena. Oczywiście znalazł się w tej grupie tylko po to aby znaleźć się na tej wyspie. Sam Daniel "zajmował" się badaniami polegającymi na podróżach w czasie, stąd to na wyspie robił troche za mózgowca który starał wyjaśniać co się dzieje podczas gdy wszyscy mieli midfuck. Przy okazji Daniel to syn Charlesa oraz Eloise więc to nie jest postać tak wprowadzona z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@harris108: wiadomo to bardzo uproszczony opis, ale wszystko jest opisane tutaj https://lostpedia.fandom.com/pl/wiki/Daniel_Faraday i nie ma chyba podstaw żeby twierdzić że ta postać w ogóle tutaj nie pasuje

•  

@DavyX: ooo wtiam kolege mirka też zafascynowanego lostem :D Serial świetny pod każdym kątem, aktorzy idealnie dobrani, co prze kozak serial. Niektórym nie podobało się podróżowanie w czasie i na tym przestali, ja jednak kiedyś podczas sesji obejrzałem serial od deski do deski i właściwie wszystko tam zostało wyjaśnione, no prawie wszystko, ale też musi zostać aby fani mogli się domyślać i snuć swoje wnioski. Jedyny minus jaki ma u mnie lost to akcja z bombą wodorową, która w pewnym momencie jebła i przeniosła ich spowrotem do teraźniejszości, to mogło być naciągane. Brakowało mi jeszcze pod koniec więcej informacji lub mogli przedstawić historie świątyni na wyspie i ich wyznawców, ale z przed epoki rzymskiej. Na wyspie był posąg Tawaret - świadczy to o tym, że wcześniej byli tam egipcjanie. Aż bym sobie odswierzył losta (。◕‿‿◕。)

•  

Jedyny minus jaki ma u mnie lost to akcja z bombą wodorową, która w pewnym momencie jebła i przeniosła ich spowrotem do teraźniejszości, to mogło być naciągane

@Psajkoman: Wybuch bomby zniszczył wyspę co z kolei wykasowało całą dotychczasową linię czasową - nie ma wyspy = nie ma wypadku. W pierwszym odcinku ostatniego sezonu widzimy zatopioną wyspę na dnie oceanu i samolot normalnie ląduje. Ludzie żyją swoimi życiami nigdy nie poznając się. Dopiero po śmierci zaczynają sobie przypominać te wydarzenia (flashbacki ostatniego sezonu) bo to były najważniejsze wydarzenia ich życia - przyjaźnie, miłości itd. po czym idą razem dalej w nieznane. Nie wiem czemu ludzie psioczą na zakończenie, moim zdaniem było bardzo dobre i pozytywne. Wszystko zostało wyjaśnione oprócz tego czym jest źródło i skąd się tam wzięło ale to już taki paranormalny element do interpretacji

•  

@DavyX: Serial świetny, szczególnie pierwsze sezony, później zbyt mocno chcieli rozciągnąć fabułę i powstało zbyt dużo wątków, pytań bez odpowiedzi. Finał też rozczarowujący.. Dużo bardziej dopracowane i przemyślane jest Breaking Bad - trzyma tempo przez wszystkie sezony i został pomyślany jako całość więc każdy element idealnie pasuje.

•  

@DavyX: dwa razy probowalam obejrzec calosc i dwa razy zatrzymalam sie na poczatku bodaj 5. sezonu. jak wczesniejsze byly zajebiste, to potem dla mnie robilo sie to zbyt pogmatwane xD ale kto wie, moze do trzech razy sztuka

•  

@DavyX Również jako całość jest to mój ulubiony serial. Jestem w gronie tych którym zakończenie się podobało. W ogóle do dziś mnie zastanawia, że serial ma 121 odcinków po 45min i większość czasu trzyma w napięciu. Nawet się nie czuje tego czasu. Chyba później nie widziałem już żadnego tak długiego serialu który miałby fabułę ciągłą.

Gorące dyskusje ostatnie 12h