Wpis z mikrobloga

Mirki, nadszedł czas że i ja potrzebuję waszej pomocy - jak kręcić Małysza?

Mała #afera - skradziono przesyłkę

8.01.2019 zamówiłem ze sklepu #gearbest telefon Xiaomi mi 8 za 369.99$ (1.452,25 zł)

Dzisiaj, tj. 28.01.2019 - paczka dotarła kurierem #dpd i została odebrana przez moją mamę (zamawiałem do domu rodzinnego).
W czasie odbioru mama zauważyła uszkodzoną folię na opakowaniu, która była zaklejona białą klejącą nalepką. Po oderwaniu nalepki widoczne było cięcie opakowania wzdłuż ostrym narzędziem.

W środku było pudełko telefonu - niestety wszystkie części oprócz telefonu i ładowarki... Mama zdążyła złapać kuriera i spisano 'Protokół szkody - spisany podczas doręczenia'.

Pytanie teraz co dalej z tym robić?

1. Spór z kurierem? Iść na policję?
2. Spór ze sklepem #gearbest ? zakładam że umyje rączki i powie że wysłał kompletny przedmiot?
3. Płaciłem przez #paypal - może więc skorzystać z chargebacka o którym czytałem wcześniej na wykopie? Podobno najlepsza opcja?

Proszę o doradzenie, piszę w miarę na gorąco więc może być trochę chaotycznie.

#itemyzchin #gearbest #xiaomi #mi8
MokreFilcy - Mirki, nadszedł czas że i ja potrzebuję waszej pomocy - jak kręcić Małys...

źródło: comment_fzuZpSnAW4OtLDykmmNMSZtfHOUAY01M.jpg

Pobierz
  • 34
@Inveth: Mi paczka z mi8 z 11.11 nie przyszła wcale, Gearbest umywa rączki, twierdzi że nie wybrałem opcji ubezpieczenia przesyłki przy zamówieniu. Dobrze, że płaciłem revolutem przez PayPala. Niestety na paypalu roszczenie nie rusza się od 2 tygodni, czekam na opinię paypala.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MokreFilcy: Teoretycznie tak. W praktyce różnie to bywa. Bywało, że ludziom nie uznali sporu na paypal, bo nie doplacili tej bzdurnej oplaty. Ważne, że masz protokół.