Wpis z mikrobloga

Może masz rację, a może nie ;> nie nam to oceniać.


@putinn: no, naukowcom to oceniać. To jest termin wymyślony przez ludzi, przez medycynę. Oni określili, że homoseksualizm nie jest parafilią. To całkowita prawda, ze nie nam oceniać, nam to przyjąć do wiadomości.

Już widzę, jak ta wspaniała ewolucja idzie do przodu przy pomocy homoseksualizmu ;)

Jak najbardziej idzie, przez pokrewne przekazanie genów. Wujek/ciotka która nie ma potomstwa opiekuje się bratecznym/siostrzanym
Ewolucja polega na przystosowaniu do przeżycia danego gatunku, jeśli ewolucja dała ci homoseksualizm to znaczy że jednostka dała radę przetrwać i się rozmnożyć.


@GoroncoMi: Już #!$%@?ąc od całego homoseksualizmu to nie masz racji. Ewolucja nie ma celu. Rządzi się przypadkiem. W populacji są osobniki gorzej przystosowane i lepiej. Jeśli ciśnienie ewolucyjne jest małe to niepożądane mutacje mogę się powielać.
@Polanin: Masz całkowitą rację. To do czego nawiązywałem to wykryta korelacja z ilością urodzonych synów i szansą na to, że kolejny będzie homoseksualny. Czemu więc homoseksualizm kobiecy jest równie popularny? No nie mnie mówić. Możliwe, że brutalna natura tak na prawdę nie interesuje się orientacją kobiet? Większości naszych ewolucyjnych nawyków jest wszak z czasów jak byliśmy zwierzątkami też w głowach. Może nie da sie rozdzielić systemu tylko na jedną płeć i
Możliwe, że brutalna natura tak na prawdę nie interesuje się orientacją kobiet?

@Naxster: Oczywiście, że się nie interesuje. Niczym się nie interesuje.

Może nie da sie rozdzielić systemu tylko na jedną płeć i bardziej opłacalne było jednak żeby były osoby nierozmnażające się nawet jak trafi się kilka takich kobiet?

Nie sądzę. To raczej losowe wydarzenia w calej puli możliwych wyników. Nie mam pojęcia (i pewnie nikt tego nie wie) jak to
@GoroncoMi: Właśnie to pisałem.
@Naxster: Wydaje mi się, że możemy to ocenić tylko w krótkim okresie czasu i ciężko wtedy mówić o zmienności. Kopalny materiał nie dostarczy takich infromacji, więc z tego co rozumiem mówimy raptem o kilkudziesięciu może stu latach.
@Zralok: geny homoseksualne dość słabo się przekazują ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Niemniej może być jakaś genetyczna predyspozycja, że potomstwo dostanie taki gen, jasne.

więc z tego co rozumiem mówimy raptem o kilkudziesięciu może stu latach.


@Polanin: dla wielu zwierząt sto lat to dużo. Zresztą ja powtarzam to co wiem z oficjalnych źródeł, ten procent utrzymuje się na stałym poziomie i nawet przy większej katastrofie która wybije
@Naxster Ale homoseksualizm nie oznacza bezpłodności. Teraz można jakoś w miarę znośnie funkcjonować jako gej ale starsze roczniki dość często zakładały rodziny. Nigdy nie wiadomo tak naprawdę czy któryś z Twoich przodków nie lubił chłopców bo to zwykle bardzo ukryć, a szczególnie w mniej lub bardziej udanym małżeństwie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja najbardziej lubię teorie o zaburzonej równowadze hormonalnej w okresie płodowym.
@Naxster: Sto lat to dużo na niektóre mutaje, na które wywierana jest silna presja. Jeśli homoseksualizm nie jest taką cechą (a raczej nie jest) to jest to bardzo mało.
Nie wiem o jak dużej części populacji mówisz. Jeśli to kilka-kilkanaście osobników to rzeczywiście ciekawe. Jeśli to większe liczby to już chyba statystyka i cech zostaje zachowana.