Wpis z mikrobloga

Witam.
Mirki za niedługo czego mnie pewnie parę spotkań z #januszebiznesu i #mirekhandlarz bo przymierzam się do kupna albo #peugeot 3008 z silnikiem 1.6hdi albo #ford c-maxa z 1.6 benzyna coś koło 2012r.
Może mieliście styczność z tymi samochodami i podzielicie się opinią jak to wygląda w praktyce? A może macie zaufane źródło z kadrą można kupić coś godnego uwagi?
  • 12
@bumerang01:
Po pierwsze, ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie używane diesle w ogóle. Naprawa jednego z kluczowych podzespołów w dieslu (ja na to mówię św. trójca gnojówki, czyli dwumas, turbina, wtryski i pompa CR) pożre Ci oszczędności na paliwie względem benzyny z dwóch-trzech lat (jak robisz 10-15 kkm rocznie). Auto z 2012 roku może mieć naprawdę nalatane 200-250 kkm, więc większość i tak pewnie kręcona a przy dieslu to będą koszty
@bumerang01:
Rozumiem, że warunkiem jest ze ma to być MPV i "zwykłe" kombi odpada? Bo ja bym w tej cenie, lub nieco wyższej szukał Octavii III kombi z silnikiem 1.4 albo 1.8 TSI (koniecznie trójki, bo mają poprawione silniki bez wad poprzednich TSI).
na przykład:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-salon-pl-gwar-rok-1-4-t-150-km-ID6BgZ1I.html

Teraz jeżdżę sporo większym Superbem z tym samym 1.8 TSI, tyle ze w automacie i spalanie w granicach 7 litrów w trasie to norma, na
@smk666 teraz mam mondeo w kombi i diesla także wiem co to znaczy ale dla różowej za długie i nie chce jeździć także kombi odpada nawet Megane. Wolę właśnie coś pokroju MPV już takie ala rodzinne
@bumerang01:
Ech, te różowe... ( ͡º ͜ʖ͡º) Może Dacia Duster 1.6? Tanie, nieduże, proste jak budowa cepa i choć nie jest jakoś mega komfortowa to podstawowe funkcje (czyt. przemieszczanie się) wypełnia wzorowo. Do tego dość sporo jest z fabrycznym LPG, wtedy to już w ogóle jazda za półdarmo.
na bazie focusa a te były tak tragiczne pod względem niezawodności w II i III generacji że aż żal...


@smk666: co? te auta robiły jako flotówki i bardzo dobrze sobie radziły, to jest taka sytuacja jak ze sprowadzaniem aut, cofaniem liczników z 400k km do 150 i mówieniem, że ło panie jak to się psuje
i jeszcze to polecanie dacii duster... XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki:

i jeszcze to polecanie dacii duster


Przecież pisał, że to dla różowej. Choćby kupił Bentleya to i tak nie odróżni i nie doceni. Ma jeździć tanio, być proste w konstrukcji i nie być za duże ale z kolei nie za małe i w ogóle to i tak czego by @bumerang01 nie kupił to będzie źle.