Wpis z mikrobloga

Mirki chciałabym zacząć rysować. Za dzieciaka dużo rysowałam, malowałam sprawiało mi to wielką przyjemność. Jakiś czas temu byłam na jednorazowych zajęciach z rysunku pastelami suchymi. Super sprawa tylko jak zwykle brak czasu. Myślę, że na początek kupię jakieś ołówki o różnych twardosciach, cienkopis czarny, kolorowe markery, kartki i pastele suche, tylko pytanie jakie? Chciałabym poprobowac osobno rysowanie markerami i pastelami. Co polecacie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#rysujzwykopem #kiciochpyta
  • 5
@BordowyGrzyb: Jak lubisz ołówki bardziej miękkie to polecam Staedtler Lumograph, plus jest też taki, że nie odbijają tak światła. Z cienkopisów polecam Sakura Micron. Markery zdecydowanie z pędzelkową końcówką, od Winsor & Newton coś lub Prismacolor Premier, z tym, że te drugie trochę trudno dostępne w PL. Jak wolisz z twardymi końcówkami to polecam Kurecolor Zig. Papier zdecydowanie coś do mixed media, Strathmore ma fajne. A pastele to zależy jakie preferujesz,
@Neytiri: Jak już ogarniesz trochę te markery to polecam się pobawić i łączyć z innymi rzeczami, np. ja teraz będę pierw markerami nakładał kolory, a potem bedę kredkami detale robił, możesz też pierw markerami kolory starwiac a potem cienkopisem obrys robić, coś co większość na odwrót robi a tak jest to odświeżające i jednak trochę inaczej się to robi.