•  

  Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
  Godzina 9, zbliżam się do #slynnazwezka i nagle google maps kmini i każe mi skręcić w prawo w jakąś polna drogę. Myślę, że albo wypadek albo korek, w którym mogę postać, bo ostatecznie pewnie na to samo wyjdzie.
  Włączam #cbradio żeby spytać co się dzieje i zaczyna się jazda

  - po co blokujesz ten lewy pas?
  - nie będzie tak, że kurwa osobówkami sobie jedziecie i potem się wciskacie na końcu!!
  - człowieku na tym polega jazda na zamek!
  - w dupie mam ten twój zamek, nie będę przez was stal!
  - koleś przestań blokować pas, nie jesteś szeryfem!
  - zaraz do ciebie wyjdę to będziesz miał szeryfa!
  - zjedz na prawy tą swoją ciężarówka i przestań blokować, wszystko nagrywam i przekaże policji. Są paragrafy za blokowanie pasa
  - w dupę sobie wsadź te swoje nagranie, Rodo weszło nie zgadzam się na nagrywanie. Mogę Cię za to dojechać

  Mam nadzieję że ziomek który się tam użerał, sprzedał tego barana na bagietach

  #bekaztransa #szeryfdrogowy #ruchdrogowy

  źródło: wykop.pl

  •  

   @dorszcz:
   Dzień jak co dzień, coś nowego?
   Trafiło dwóch debili na siebie, a próbowałeś się na wykopie rozejrzeć? XD

  •  

   @dorszcz:
   Problemy z czytaniem? Przecież napisałem.
   Ty w sumie jesteś trzecim, bo nie wiesz o co jest wiecznie problem z jazda na zamek ;)

  •  

   @PanKracy582: pewnie chodziło mu o to dlaczego dwóch, ale chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem xD

  •  

   @PanKracy582: fajny ten żart taki nie za śmieszny xd

  •  

   Problemy z czytaniem? Przecież napisałem.
   Ty w sumie jesteś trzecim, bo nie wiesz o co jest wiecznie problem z jazda na zamek ;)


   @PanKracy582: tyś za to najmądrzejszy i najbardziej oświecony xD

  •  

   @dorszcz:
   Dziękuje, ale nie musisz mi tak słodzić :)
   Jesteś nikim, wiec twoje słowa nic dla mnie nie znaczą ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @PanKracy582: a jednak się udzielasz pod postami o chujowosci kierowców tirów, więc Cię to boli xD

  •  

   @dorszcz:
   Co ma jedno z drugim? XD
   Dobra dzbanuś, wróć do tematu. Wiesz co wkurwilo kierowcę dużego? Czy mam ci to rozrysować?

  •  

   @dorszcz: gdyby wjeżdżała JEDNA osobówką z lewego pasa przed ciężarówkę to nie było by takich nerwów.

  •  

   @dorszcz: będzie lepiej jak pod koniec roku rozkopią wszystkie skrzyżowania na dk1 w cze-wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   gdyby wjeżdżała JEDNA osobówką z lewego pasa przed ciężarówkę to nie było by takich nerwów.

   @i-kamieni-kupa: nie, gdyby WSZYSCY jechali wykorzystując oba pasy i zjeżdżali się na zamek 1:1 na zwężce, jak w cywilizowanym kraju, to by nie było problemów. A nie, że 20 aut na prawym, 3 na lewym, wtedy na zwężce zamek nie działa, wjeżdżają przed ciężarówki bo najczęściej tam jest miejsce i wszyscy wyzywają tych 3 od cwaniaków, brak logiki.

  •  

   @dorszcz: jak jedziesz od strony radomska/łodzi,to na światłach najbliżej zwężki (albo na skrzyzowaniu 2 km przed swiatlami),odbijasz w prawo i jedziesz przez wioski do cz-wy,a później się dołączasz do dk1, 4-5 km nadrobisz a ominiesz ten burdel :D

  •  

   @PanKracy582: dawno nie widziałem takiego samozaorania XD

  •  

   @taraqui:
   nie jeden tutaj siedzi, odkrywasz świat czy co jest? :------D

  •  

   @PanKracy582: Tak swoją drogą, to jaka różnica, czy osobówka zaczeka sobie za tirem, czy przejedzie się do końca i wciśnie w kategorii rozładowania całego korka? Jedna osoba sobie wjeżdża na luziku, a kilkadziesiąt innych dostaje dodatkowe pół minuty czekania.

   Na moście w Toruniu kilka lat temu (nie wiem czy jeszcze są takie półmózgi co tak robią) jak się rano jechało mostem przed ósmą, to można zaobserwować kompletnych idiotów zjeżdżających z prawego pasa, którym jechało się stabilnie ale wolno, wymijało ze 3-4 samochody i wpierdzielały się na zwężeniu z powrotem na prawy. Dzięki temu zaoszczędzili te 10 sekund, i wymusiły zatrzymanie prawego pasa, bo jazda na zamek. Potem kolejni i kolejni i zamiast zjeżdżać na prawy wcześniej i spokojnie sobie jechać to wyprzedzali i powodowali korek.

   Ta nienawiść do szeryfów na Wykopie zionie od podobnych cwaniaczków, czy co?

  •  

   @Rimfire:
   Pięknie opisałeś na przykładzie mostu.
   Temat wielokrotnie wałkowany, setki razy spotkany na drodze.

   Pamiętaj, że wykopki jeżdżące zbiorkomem albo tatowym Lanosem wiedzą lepiej.

   Ba, kierowca dużego siedzi wyżej i widzi co się odkurwia, to się wkurwia chłopaczyna.
   Jazda na suwak to jeden z lewego i jeden z prawego, w praktyce prawy pas stoi a lewym idą sznurkiem. Szeryf zblokuje i nagle jazda staje się płynna ¯\_(ツ)_/¯
   Nie popieram szeryfowania, ale...

   źródło: images2.bibsy.pl

  •  

   Tak swoją drogą, to jaka różnica, czy osobówka zaczeka sobie za tirem, czy przejedzie się do końca i wciśnie w kategorii rozładowania całego korka? Jedna osoba sobie wjeżdża na luziku, a kilkadziesiąt innych dostaje dodatkowe pół minuty czekania.

   @Rimfire: Bo 1 km przed tą zwężką jest skrzyżowanie, które z reguły przez szeryfa jest całkowicie zablokowane. Poza tym ogranicza to przepustowość, bo kierowcy wpychają się w losowych miejscach i standardem jest sytuacja w której oba pasy stoją 5-10 sekund, bo jeden przepuszcza, a drugi nie wjeżdża xD Kilkadziesiąt takich zatrzymań na godzinę i robi się kilka kilometrów korka.

  •  

   @PanKracy582: Pierwszy i drugi obrazek zaprzecza logice jazdy na suwak. Już Ci tłumaczę. Są dwa pasy i w sytuacji w której jest korek, kierowcy powinni zapełnić oba pasy najlepiej na równo. Dlatego aby skrzyżowanie czy cokolwiek innego za nimi nie zostało sparaliżowane.

   Gdy już wszyscy stoimy w miarę równo to dojeżdżamy do końca pasa i wtedy jeden z lewego pasa, drugi z prawego i tak cały czas. Wtedy jest cały czas ruch i pojazdy się nie zatrzymują.

   Natomiast w Polsce są dwa problemy - albo idiota na prawym który nie chce wpuścić tego lewego pasa, lub idiota z lewego pasa który wciska się od razu za poprzedzającym go pojazdem.

   Drugi problem to są ludzie, którzy zamiast rozładować długość korka stają na prawym pasie (gdy lewy się kończy) i się wkurwiają, że Ci z lewego to cwaniacy.

   Niestety aby to zrozumieć trzeba byłoby bardziej edukować kierowców z zakresu kultury jazdy oraz powinny być mandaty za niestosowanie się do zasady "na suwak".

   PS. Mnie nawet instruktor na prawo jazdy uczył, aby zawsze dojeżdżać do końca pasa gdy jest zwężka.

  •  

   @i-kamieni-kupa: bez sensu.
   Zestaw jest długości 4 osobówek.

  •  

   Bo 1 km przed tą zwężką jest skrzyżowanie, które z reguły przez szeryfa jest całkowicie zablokowane. Poza tym ogranicza to przepustowość, bo kierowcy wpychają się w losowych miejscach i standardem jest sytuacja w której oba pasy stoją 5-10 sekund, bo jeden przepuszcza, a drugi nie wjeżdża xD Kilkadziesiąt takich zatrzymań na godzinę i robi się kilka kilometrów korka.

   @wojtas_mks: No ale jak frajerzy z prawego zjeżdżają na lewy i wyprzedzają kilkadziesiąt samochodów lewym żeby znowu zjechać na prawy i powoływać się na jazdę suwakiem, bo im się wydaje, że ograli system, to jest chyba jeszcze gorsza sytuacja i większe zamieszanie?

  •  

   @dorszcz: Kiedyś wieczorem stałem w tym korku i widzę w lusterku, że Janusz z tyłu blokuje lewy pas ciężarówką ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Otworzyłem szybę, wystawiłem telefon za okno i zacząłem robić foty z lampą błyskową, żeby widział, że jest fotografowany ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Ale nie widziałem czy zjechał bo korek ruszył ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Wystarczy mi to, że musiał żyć w niepewności, że to zgłosiłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Rimfire: jeżeli robisz to płynnie to ok. Jeżeli wymyusisz hamowanie lub o zgrozo, zatrzymanie samochodu przed który wjeżdżasz to źle wykonałeś manwer

  •  

   @dorszcz: No właśnie nie jest ok. W ten sposób pacany od rana zakorkowują most Piłsudzkiego w Toruniu. Po kilku wyjeżdża z wolnego ale płynnego pasa prawego, po czym pędzi lewym i wymusza żeby ich wpuścił ktoś z przodu na suwak.

  •  

   No ale jak frajerzy z prawego zjeżdżają na lewy i wyprzedzają kilkadziesiąt samochodów lewym żeby znowu zjechać na prawy i powoływać się na jazdę suwakiem, bo im się wydaje, że ograli system, to jest chyba jeszcze gorsza sytuacja i większe zamieszanie?

   @Rimfire: Nie, dlaczego? Wszyscy tak powinni robić i na obu pasach byłoby równo.

   Zresztą nikt tu nie "oszukuje systemu". Jak jest korek np. do prawoskrętu, a Ty jedziesz prosto i masz wolny pas... to stoisz razem ze wszystkimi czy jedziesz? xD

  •  

   @dorszcz: nie jeździłem tam od dwóch miesięcy ale widzę, że sytuacja stabilna xD

  •  

   Zresztą nikt tu nie "oszukuje systemu". Jak jest korek np. do prawoskrętu, a Ty jedziesz prosto i masz wolny pas... to stoisz razem ze wszystkimi czy jedziesz? xD

   @wojtas_mks: Ty w ogóle wiesz co to jest jazda na suwak? Jak jedziesz prosto i masz wolny pas, skoro z lewego masz zjazd tylko na prawy, np. na środku mostu, a prawym jedziesz tylko do przodu?

  •  

   @Rimfire: Podałem skrajny przykład, bo to jest dokładnie to samo. Pas jest wolny to na niego skręcasz i jedziesz, a Ty wolisz stać na zajętym "bo wszyscy stoją' xDD Na autostradzie też jedziesz tylko prawym pasem 80 km/h i nie "cwaniakujesz" z wyprzedzaniem gdy lewy jest pusty?

   +: dorszcz
  •  

   a Ty wolisz stać na zajętym "bo wszyscy stoją'

   @wojtas_mks: No to teraz jasne, że nic nie ogarniasz, mimo obrazka, i nigdy takim suwakiem nie jechałeś. Jak mostem jedzie do pracy masa ludzi przed ósmą, i lewy pas się w pewnym momencie zwęża, to ludzie z lewego powinni jak najszybciej zjechać na prawy. Z tym, powoli zaczyna być coraz więcej samochodów na samym końcu lewego pasa, więc notabene samochody na prawym już nie jadą płynnie, tylko zatrzymują się i przepuszczają co drugi z lewej jadący suwakiem. I teraz uwaga. Jest kilka samochodów na końcu lewego czekających na suwak, i do nich podjazd ze 150-200 metrów. Debile jadący wolno ale już będący na prawym wyjeżdżają na lewy, który za te 150 metrów się zwęża i będzie musiał i tak zjechać na prawy, suwakiem. W ten sposób robi tylko zamieszanie, i zmusza kogoś z prawego pasa, żeby się zatrzymał, żeby cwaniaczka przepuścił do przodu. W rezultacie gość znajduje się kilka samochodów z przodu, ale spowalnia swoim debilizmem cały pas.

  •  

   @Rimfire: Nie. Jeśli pas obok jest wolny to jedziesz, a nie stoisz. Choćbyś miał wyprzedzić 4-5 aut i wjechać "na suwak". Zawsze tak robię, zawsze wpuszcza mnie pierwsze lub drugie auto.

   Stój więc jak debil i twórz korki.

  •  

   Nie. Jeśli pas obok jest wolny to jedziesz, a nie stoisz.

   @wojtas_mks: Skup się i przeczytaj. Pas jest wolny na środku mostu, ale na zwężeniu już jest kolejka kilku samochodów do suwaka. Nikt nie stoi na prawym. Wszyscy powoli jadą, ale stoją już po kilku minutach, jak takie cwaniaczki co prawko znaleźli w czipsach zaczynają zjeżdżać z prawego żeby te kilka autek wyprzedzić i wcisnąć się na suwak, tworząc korek.

   Zawsze tak robię, zawsze wpuszcza mnie pierwsze lub drugie auto.

   Znalazłeś w bekonowych czy paprykowych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Rimfire: Jaki przepis zabrania mi jazdy pustym pasem? Bo przepisy o blokowaniu pustego pasa są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wojtas_mks: Nie ma też żadnego przepisu zabraniającego Ci zesrać się w gacie i tak siedzieć cały dzień, co jest równie rozgarnięte.

  •  

   @Rimfire: No. Jazdę wprost po pustym pasie porównujesz do srania w gacie xD

   Co Ty masz pod kopułą człowieku xD

  •  

   @wojtas_mks: Twoje rozumowanie raczej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Rimfire: OK, to dalej tkwij sobie w korku, gdy obok puste pasy. Ja śmignę lewym.

  •  

   @wojtas_mks: Nie wiem, czy trollujesz, czy nadal nie ogarniasz, że korka w tym przypadku nie ma dopóki tacy ludzie jak Ty nie zaczną go bezsensownie tworzyć.

  •  

   @Rimfire: Jprdl. Czyli zwężmy wszystkie drogi do jednego pasa do korka nie będzie xD Ogarniasz, że na jednym pasie też dochodzi do zatrzymań ruchu bo np. przejeżdża w poprzek sprzęt budowlany? Lub ktoś mocniej przyhamuje i to zwalnia cały ruch (obejrz sobie na YT jak to działa)?

  •  

   @wojtas_mks: Jakie drogi? O moście mówię. W poprzek mostu przejedziesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Rimfire: Jeśli jest zwężenie to tak, często przechodzą pracownicy, jakaś koparka się odwraca i wstrzymują ruch, coś wjeżdża na budowę itd.

  •  

   @wojtas_mks: Ale zwężenie jest na środku mostu dopiero. Chyba mówimy o dwóch różnych przypadkach. Naturalnie szeryfowanie i blokowanie wjazdów to debilizm. Mi chodzi o konkretną sytuację i konkretny most w Toruniu, gdzie ruch przed ósmą powstaje tylko i wyłączne przez takich cwaniakujących kierowców.

  •  

   @Rimfire: Zawsze i każdej sytuacji trzeba wykorzystać wszystkie dostępne pasy.

  •  

   @wojtas_mks: Z tym, że w tym przypadku nie trzeba byłoby się zatrzymywać żeby przepuścić bezsensownie kierowców, którzy już byli na prawym pasie ale zjechali na lewy i popędzili do przodu 50-100 metrów. Wszyscy jadą sobie płynnie, a ludzie z lewego znajdują sobie miejsce na prawym jeszcze zanim dojadą do końca swojego pasa.

  •  

   @Rimfire: To się nie zatrzymuj, tylko zwolnij. I od jutra jedź lewym pasem od początku.

  •  

   @wojtas_mks: Jak można się nie zatrzymać żeby wpuścić kogoś stojącego na lewym pasie, na suwak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Rimfire: Normalnie. Jeśli nie potrafisz zwolnić, a nie stanąć w miejscu, to nie dziwię się, że na zwężeniach robią się korki xD

  •  

   @wojtas_mks: Ty chyba w ogóle nie rozumiesz o czym tu mówimy, co? Skoro na lewym pasie jest kolejka do suwaka, a po prawej samochody stoją w korku przez to, że muszą wpuszczać tych z lewej, to jak wpuścisz kogoś przed siebie zwalniając? Oba pasy są od któregoś momentu zakorkowane i już nie da rady płynnie przepuszczać.

  •  

   @Rimfire: Więc powoli rusza raz lewa, raz prawa i wszystko zaczyna dziać się płynnie. Jeśli jest inaczej (tak jak Ty proponujesz) to auta stoją

  •  

   @wojtas_mks: No nie może być płynnie, skoro oba pasy się zatrzymują na zmianę. Wydaje mi się, że raczej nigdy nie znalazłeś się w takiej sytuacji, gdzie prawy pas powoli zaczyna się zapełniać, bo ludzie jadą do pracy, i nie ma w zasadzie dużych przestrzeni pomiędzy samochodami na prawym, żeby się błyskawicznie wcisnąć z końca zjazdu.

   Jeśli jest inaczej (tak jak Ty proponujesz) to auta stoją

   No ja właśnie o tym mówię, że kierowcy (tak samo jak i szeryfowie, zresztą) bezsensownie doprowadzają do tej sytuacji zamiast sobie spokojnie jechać tym prawym do końca mostu, i nie wyprzedzać lewym tylko po to żeby się zatrzymać na końcówce, za kilkoma innymi kierowcami, którzy też przycwaniakowali.

  •  

   @Rimfire: Jprdl. Weź obejrz dowolny filmik na YT jak działa suwak. Jest zdecydowanie płynniej niż gdy samochody ładują się z pasa pustego na ten zapełniony w losowych miejscach.

  •  

   @wojtas_mks: Może przestań opierać swoje opinie na informacjach, które wyciągnąłeś z filmików na YT. Pozdro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Rimfire: Jeśli jechałeś na suwak na wspomnianej przez OPa zwężce w Częstochowie to wiesz, że tylko wtedy całość idzie płynnie. Zdarza to się w 5% przypadków, ale jednak. No i w dowolnym dużym mieście zwężenia to również płynna jazda na suwak.

  •  

   @wojtas_mks: No ale ja mówię o moście Piłsudzkiego w Toruniu.

  •  

   @Rimfire: Nie moja wina, że w Toruniu kierowcy nie umieją jeździć na suwak i robią się korki xD

  •  

   @wojtas_mks: Twoje argumenty przypominają argumenty korwinisty. W teorii niby spoko, ale rzeczywistość je weryfikuje.

  •  

   @Rimfire: Człowieku, czy Ty właśnie negujesz sensowność jazdy na suwak? I korzystanie z pasa gdy jest pusty? XD

  •  

   @wojtas_mks: Nic nie neguję. To w Twojej głowie pojawiły się takie (błędne) wnioski.