Wpis z mikrobloga

Groźby, życzenie śmierci oraz lawina wulgarnych wyzwisk. To nowa rzeczywistość, w której musi odnaleźć się prawie 130 tys. myśliwych. Fala nienawiści zalała ich szczególnie w ostatnich tygodniach, kiedy stali się obiektem medialnego ataku po decyzji o prewencyjnym odstrzale dzików.


Wykop: https://www.wykop.pl/link/4773417/

#mikroreklama #bron #myslistwo #lowiectwo #dzik #ekoterroryzm #pokazhejtera
L3stko - > Groźby, życzenie śmierci oraz lawina wulgarnych wyzwisk. To nowa rzeczywis...

źródło: comment_vyYUZzFKOYccWr0cekv3WxXvisJWpgbt.jpg

Pobierz
  • 23
@L3stko:
Przecież mogą.
Nie ma zakazu posiadania broni do celów sportowych czy do celów kolekcjonerskich, jeśli już się posiada broń do celów myśliwskich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc mogą zapisać się do klubu sportowego / stowarzyszenia kolekcjonerskiego i zdobyć inne zezwolenie. ¯\_(ツ)_/¯
@Polinik: Normalnie to już dawno byłaby tu wojna domowa, tylko, że chyba za dużo jest wzajemnie nienawidzących się frakcji. Pisiory nie cierpią peowców, ale wśród jednych i drugich znaleźli by się nienawidzący kiboli albo myśliwych czy kierowców diesli i już sami nie wiedzą kto ma kogo #!$%@?ć xD
@ppqa: Nie mam szczegółowych danych statystycznych, ale mieszkałem kilka lat za granicą, zwiedziłem prawie całą Europę i poznałem wielu ludzi oraz pamiętam jak było w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu. Mam wrażenie, że jednak zmienia się na nieco gorsze. I nie należę do malkontentów, ani tych co im się wiecznie podoba bardziej zielona trawa sąsiadów, wręcz odwrotnie. Po prostu martwi mnie obecny kurs, jaki obrała ta nasza wspólna łajba.
@JudzinStouner: to jest jakieś totalne skrzywione podejście do tematu. Ludzie są różni, chcą różnych rzeczy i nie będą się wzajemnie uwielbiać tylko dlatego, że ktoś tak chce.
No, można jeszcze zabronić im "mowy nielubienia" ustawą i zrobić szwadrony śmierci wymuszające wzajemną miłość. ;)

Jesteśmy jednym z najbardziej spokojnych narodów i nie podoba mi się lansowanie innych tez, szczególnie przy braku dowodów na ich poparcie.

No, można jeszcze zabronić im "mowy nielubienia" ustawą i zrobić szwadrony śmierci wymuszające wzajemną miłość. ;)


@ppqa: Zupełnie nie o to mi chodzi. Po prostu kiedyś podejście do hejtu i politycznej poprawności było dużo lżejsze, a takiego chamstwa jak jest teraz nie było. Już nie chodzi mi o to czy jest gorzej w porównaniu z tymi czy owymi. Po prostu "kiedyś to było kurrrła"
@JudzinStouner:

Zupełnie nie o to mi chodzi. Po prostu kiedyś podejście do hejtu i politycznej poprawności było dużo lżejsze, a takiego chamstwa jak jest teraz nie było. Już nie chodzi mi o to czy jest gorzej w porównaniu z tymi czy owymi.

Prosty efekt przykręcania śruby -- jak kiedyś poprawność polityczna była mniejsza i można było sobie pożartować "na legalu", otwarcie z murzyna -- to się pożartowało (vide powracająca co jakiś
@Polinik: brzmi logicznie. Teraz zastanówmy się jak to przykręcanie śruby wpłynie na ciemiężonych zakazami i zapowiedziami kolejnych zakazów strzelców? ;) Jakie ujście znajdzie nasza wzbierająca frustracja? Tak tylko myślę ;)
Teraz zastanówmy się jak to przykręcanie śruby wpłynie na ciemiężonych zakazami i zapowiedziami kolejnych zakazów strzelców?


@JudzinStouner:
Wyszukiwaniem kolejnych luk w przepisach i niejasności interpretacyjnych.

Jakie ujście znajdzie nasza wzbierająca frustracja?

Pewnie część strzelców zmieni przez to wybory w karcie do głosowania.
Na ile to będzie duża zmiana -- nie wiem.

Nie dla każdego kwestia broni jest na tyle istotna w życiu, żeby wpływała znacząco na preferencje partyjne (tu zawsze daję
Jak dla mnie środowisko strzeleckie jest samo w sobie podzielone wzdłuż jakiegoś kretyńskiego podziału motywacji.

Jedni chcą broń, bo lubią strzelać, inni bo kolekcjonują, inni -- polują, niektórzy naprawdę złapali bakcyla sportowej rywalizacji, inni ze względów ideologicznych.


I co? Zamiast wspólnie występować w swoich wspólnych interesach -- judzą na siebie -- zwłaszcza turczynopodoni idealiści, którzy np. jebią na "sportowców" -- że godzą się chodzić na smyczy pezetesesowskiego reżimu a prawo do broni