Wpis z mikrobloga

Ale się będę śmiał jak wyjdą te nowe Ryzeny z 12/16 rdzeniami (AMD widzę wraca do korzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) i okażą się gorsze niż obecne Intele xD Taka nadzieja w tych nowych Ryzenach, niczym Jezus zstępujący na ziemię, by uratować #pcmasterrace przed złym Intelem, a tu jebs xD

Wieczna beka ze stwierdzeń "wincyj rdzeni=większa wydajność" Szczególnie, że PS5 będzie miało 8 rdzeniowy procesor, a gry są optymalizowane pod konsole. Nie mówię tutaj o workstations.

Będę sobie popijał kraftowe piwko i się brechtał grając w gierki na moim 9700k z 5.1GHz (na 1.3v XD) na 8 rdzeniach, który Ryzen taką częstotliwość utrzyma przy intensywnym graniu (8h+)?

BlackDave - Ale się będę śmiał jak wyjdą te nowe Ryzeny z 12/16 rdzeniami (AMD widzę ...

źródło: comment_O0SULiEAYNZlEvUBRdbeOkoBeriNGbXZ.jpg

Pobierz
  • 24
@vdr: konkurencja dobra i fajnie że amd nadgania.
Tylko no właśnie nadal ostaje szczególnie w grach. I amd znowu idzie w coś co ma teoretycznie kiedyś dać dużą przewagę i teoretycznie będzie bardziej przyszłościowe(wincyj rdzeni). Ale nadal nie wystarcza i intel z lepszym single core nadal ma przewagę w grach i codziennych zastosowaniach.
@vdr: Intel na pewno ceny obniży, szkoda tylko, że znowu trzeba będzie nowe płyty kupować. Ale myślę, że więcej niż 8 silnych rdzeni do gier jest zupełnie niepotrzebne. Kibicuję AMD, bo im lepiej im wyjdzie tym tańszy będzie 9900k, jeśli jakimś cudem gry zutylizują te 16 wątków przy rozdzielczościach wyższych niż 1080p
Szczególnie, że PS5 będzie miało 8 rdzeniowy procesor, a gry są optymalizowane pod konsole.


@BlackDave: Jak kod jest dobrze napisany pod wiele rdzeni, to im więcej rdzeni tym lepiej. Patrz np. unity jobs. Masz rację że wiele rdzeni to nie większa wydajność ale tu jest dużo więcej czynników. Obecnie każdy poważny silnik robi jakąś optymalizacje pod wiele rdzeni.

Ja tam obecnie jestem na intelu ale czekam na nowe AMD bo procek
@FabianBlendzior: Tylko, że to optymalizowanie pod wiele rdzeni jest bardzo męczące dla programistów. Mogę się mylić, ale jak patrzyłem na benchmarki to najlepsze skalowanie było do 8 rdzeni, powyżej to już były marginalne różnice, szczególnie przy 2k czy nawet 4k. A pewnie historia zatoczy koło i jak silniki będa zoptymalizowane pod 12/16 rdzeni to Intel znowu zrobi nową architekturę z lepszym IPC
Ale się będę śmiał


@BlackDave: Intel będzie się śmiał razem z tobą, jak dowalą kolejne podwyżki bo nie będą mieli konkurencji. Można być fanbojem Intela, można być fanbojem AMD, ale ty w swoim gównopoście napisałeś dosłownie:

codziennie ruchają mnie w dupę, ale przynajmniej somsiadowi Passat nie odpalił hehe


No średnio humorystycznie ten wpis wyszedł bym powiedział.
wpis ma charakter humorystyczny, kibicuję czerwonym, bo jak im wyjdzie to tym lepiej dla nas wszystkich - konsumentów


@Glibnes: kurła, czytać ze zrozumieniem nie umieją xD I jak mnie Intel będzie ruchał w dupę, jak już mam jego procesor kupiony za 800zł? Wyraźnie napisałem, że czekam na obniżki 9900k w razie czego. Wracaj do szkoły.
@BlackDave: To chyba ty nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co ja napisałem. Mogłeś sobie i za 5 tysięcy kupić tego Intela, ale twój post to nic innego jak idiotyzm, niezależnie od tego czy to heheszki czy nie heheszki.
@Glibnes: Nie przeczytałem ze zrozumieniem bo nie napisałeś niczego merytorycznego, oprócz argumentum ad personam, i tylko zaprezentowałeś swoje gejowskie fantazje o ruchaniu w dupę. Masz, przeczytaj jeszcze raz, powoli, sylaba po sylabie

kibicuję czerwonym, bo jak im wyjdzie to tym lepiej dla nas wszystkich - konsumentów

Może zapisz to na kartce i zanieś facetce od polskiego to Ci wyjaśni, co chciałem tym przekazać
@BlackDave: AMD jest słabsze w grach? Ale o ile? O 5 fps? O 10 fps w 1440p? A tak właśnie gram... Dla mnie bez różnicy czy mam 120 fps czy 110.... poważnie... Nie zauważysz różnicy jeśli ci pokażę grę na jednym monitorze odpaloną na AMD, a na drugim na Intelu... Ale różnica w cenie jednak jest zauważalna.

Kupiłem rok temu 1950x za ponad 3k złotych... Wiesz ile bym musiał zapłacić Intelowi
@vdr: Przeczytaj spojler, a co do grania w 1440p to ja widzę wyraźną różnicę między 120 fpsami a 110 fpsami - dlatego wybrałem Intela, a nie AMD. Mam monitor z odświeżaniem 165Hz i nawet to 10fps się liczy, a różnica jest o wiele większa, w porównaniu z Twoim 1950x za którego dałeś 3000zł, a moim 9700k za 800zł jest ponad 40fpsów różnicy, pozdrawiam ( )
BlackDave - @vdr: Przeczytaj spojler, a co do grania w 1440p to ja widzę wyraźną różn...

źródło: comment_Kdh7xzN1g0HUDfcJiZudwFWmQF7F9go9.jpg

Pobierz