Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi w jaki sposób #rebelpl wciąż się utrzymuje na rynku, jak WSZYSTKIE gry ma znacznie drożej niż dowolny inny sklep w internecie? Serio, jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło, żebym sprawdził cenę gry i Rebel miał najtaniej. I to nie tak, że mają 2, 5, 10zł drożej... oni mają po 30, 50zł drożej xD Nawet nie wygrywają asortymentem, bo na allegro mam chyba wszystkie gry, jakie da się kupić w Polsce, biorę sobie ten ich Smart i mogę zamówić choćby i od 50 różnych osób, jak będę miał taki kaprys. Nawet wpadłem na pomysł, że może utrzymują ich te casualowe gry, ale nie, nawet Dobble mają o 20 złotych (DWADZIEŚCIA ZŁOTYCH) drożej niż najtańszy sprzedawca z allegro xD. 20 złotych to jest połowa ceny tej gry.

Jest tu ktoś, kto kupuje na Rebelu? Jeśli tak, to odpowiedzcie mi na jedno proste pytanie... czemu?
#grybezpradu
  • 10
@Goryptic Rebel jako wydawnictwo nie może sprzedawać swoich gier taniej, bo inaczej żadne sklepy nie będą chciały kupować od niego tytułów - na co brać rzeczy, skoro wydawca i tak będzie miał najtaniej? Ztego samego powodu Portal sprzedaje u siebie drożej (za to fani dostają promosy i inne bonusy).

Inna sprawa, że Rebel to rozpoznawalna, uznana marka - kupując tam masz pewność, że wszystko będzie super zapakowane i dojdzie na czas. Niektórzy
@Munchhausen:
1) Nie mówię o grach, które wydaje Rebel. W skali rynku Rebel wydaje mało gier, ja akurat nie interesowałem się do tej pory żadną od nich.
2) Obsługa to żaden argument, bo jest już wszędzie taka sama, już dawno nie widziałem sprzedawcy, który by nie wysyłał w 24h, a niektórzy nawet tego samego dnia, jak opłacisz przed 12:00.

Edit---
Aha, ok, właśnie zauważyłem, że Dobble to ich gra... No to
@Goryptic: Rebel jest wydawnictwem, na rynku są setki tysięcy ich gier. Ostatnio co prawda głównie dla nowicjuszy, ale tak własnie kreuje się rynek i tam są największe pieniądze niestety. Przykładowo produkcja kosztuje 100zł, w sklepie mają za 200zł, innym sklepom sprzedają za 150zł, a one walczą na marże i puszczają za 160zł. Rebel zarabia 50zł na sztuce, małe sklepiki 10zł w porywach. W dużym skrócie rzecz jasna. Poza tym jest to
@Goryptic: j.w. + miewają promocje z całkiem spoko cenami + mam u nich wyrobione 6% zniżki z dawnych czasów + parę razy zrezygnowałem z innego sklepu, bo nie mieli wszystkich akcesoriów, które chciałem dołożyć do zamówienia