Wpis z mikrobloga

Jak konserwy zasypują Wykop kłamstwami i manipulacjami.

Wykopowicz @jankurek83 stworzył listę fake news'ów w 2018. Z ciekawości przejrzałem całą listę i sprawdziłem czego dotyczyły fake news'y.

Temat fejka(znaleziska) i ich ilość:

Fejki "prawaków":
1. Zła moderacja - 65
Głównie płacz o to, że moderacja usuwa fejki i banuje ludzi je rozpowszechniających
2. Imigranci - 25
3. Inne - 23
Trudno przypisać, 1000+(3 sztuki, można też chyba je dodać też"lewicowcom"?), teorie spiskowe, "we Francji strzelają do ludzi", 9 latek oskarżony o molestowanie itp.
4. Żydzi - 12
5. Rasa - 9
6. Media - 6
Mainstream kłamie, media niezależne mówią prawdę
7. LGBT - 6
8. Islam - 6
9. Feminizm/aborcja - 6
10. Antypolonizm - 5
11. Oznaczone przez autora - 3
Autor sam zauważył, że puścił fejka
12. Unia Europejska - 2
13. Rosja - 2
14. Jednak prawdziwe - 1
Fejk o tym, że znalezisko było fejktem, ale nie było

Razem: 170

Fejki "lewaków":
1. Kościół - 3
2. Zła moderacja - 1

Razem: 4

Fejki nie związane z polityką/ideologią: 17
Wtopy moderacji: 2
Znaleziska pół prawdziwe

Media używane w fejkach
Chciałem zrobić pełną listę, kto i ile kłamał, ale większość znalezisk jest usunięta całkowicie, więc nie mogę sprawdzić źródła różnych rewelacji, ale zebrałem te, które były użyte chociaż raz:
tvp.info, telewizjarepublika.pl, sioe.pl(strona niebezpieczna?), dziennikpolski24.pl, niezlomni.com, autonom.pl, nczas.com, dzienniknarodowy.pl, www.salon24.pl, publiszer.pl, newsbook.pl, gloria.tv, ndie.pl
Była także cała masa manipulacji artykułami z mediów mainstreamowych, lokalnych czy tematycznych.

Samo znalezisko zostało zakopane przez następujących oszustów/manipulatorów/płaczków, którzy znaleźli się na liście:
Morit(x1), ZAWADIAK(x3), Jare_K(1x)
Chodź sam fejków nie publikował, to zakopał także Burbazur - nasz wspaniały poszukiwacz prawdy.

Przeglądając różne znaleziska w celu sprawdzenia i potwierdzenia fejka, zauważyłem że wieloma zajął się @saakaszi, plusik dla niego :)

Chciałem też zrobić listę mądrali, która wykopywała fejki, ale 170 znalezisk to za dużo roboty.

Mam nadzieję, że moderacja ogarnie temat i zablokuje możliwość wstawiania znalezisk oszustom.

Fejk niusy "lewaków" to dosłownie kilka sztuk. No i co, konserwy? Taki wasz obraz.
Na zdjęciu "intelektualista" ze znaleziska o tym, że Indianie amerykańscy byli biali

#4konserwy #neuropa #polityka #bekazprawakow #bekazkatoli #bekaznarodowcow #bekazpodludzi #rakcontent #urojeniaprawakoidalne #1000urojenniezaleznychmediow #wykop
Pobierz MichalLachim - Jak konserwy zasypują Wykop kłamstwami i manipulacjami.

Wykopowicz ...
źródło: comment_RD8yETeZgYyhzJkEklOhSf9xLRhEf2bB.jpg
  • 10
@MichalLachim: po widoku Petty'ego dyskutującego z samym sobą, nic już mnie nie zdziwi. Przy czym o ile jestem w stanie uwierzyć w to, że lewaki rozsyłają fake'i z głupoty, to w przypadku prawaków można dostrzec premedytację. Ciekawie to koresponduje z jednym z przykazań, które wprost zakazuje kłamstwa. Kolejne powiązanie z muzułmanami - prawactwo również wierzy w święte kłamstwo, którego cel uświęca środki.
Dzięki za podsumowanie. Natomiast jeśli chodzi o listę
@MichalLachim: yyy, druga część mojego posta powyżej jest skierowana do Ciebie, ale zapomniałem Cię oznaczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) wybacz. Chodzi naturalnie o ten fragment:

Szkoda, że nie zwróciłeś uwagi na na ten wpis na mirko który dotyczy pewnego pieca z opactwa, a autor tego wpisu wypunktował manipulacje. I tego typu rzeczy pewnie było więcej.