•  

Jakiś czas temu wrzucałem wpis, że jeżdżę na uberze, znalazłem kopertę z hajsem i poszukuję prawowitego właściciela. Mam wrażenie, że większość wykopków potraktowała mój wpis jako bait, ale to najprawdziwsza prawda. Ja wiem, że ciężko w to uwierzyć, że ktoś zamiast przywłaszczyć sobie te pieniądze, stara się zwrócić zgubę, ale tak naprawdę jest. Sam czuję się trochę jak frajer, że w ogóle podjąłem jakieś działania po za wysłaniem zgłoszenia, ale wyznaję takie a nie inne wartości i chcę podjąć ostatnią próbę znalezienia osoby, która tę kopertę zgubiła. Mam nadzieję, że tym razem postaracie się trochę bardziej i ten wpis poleci w gorące, aby zobaczyło go jak najwięcej osób...

pokaż spoiler i żebym miał czyste sumienie

#warszawa #wykoppiwowarszawa #zguba #uber

źródło: Liczyłeś na jakiś intrygujący podpis, hmmmm.....PNG

•  

@Zrobiony_bobr: to idź z tym na policję? Będziesz miał czystą sytuację XD

•  

@dami423: chcę znaleźć właściciela, a nie oddać te pieniądze byle komu -.-

•  

@Zrobiony_bobr: jak stwierdzisz że to właściciel?

•  

@dami423: Chociażby po historii przejazdów na koncie uber. Jeśli będą się pokrywały to będzie wiarygodny.

•  

@dami423: po proszę aby pokazał mi historię przejazdów z aplikacji

EDIT: @Villen: uprzedziłeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz mogę was poprosić o zostawienie plusików? To będzie taki drobny, dobry uczynek z waszej strony (ʘ‿ʘ)

•  

@Zrobiony_bobr: spróbuj może ich tam jeszcze raz w uberze pocisnąć. może wtedy ktoś nie dopilnował i ponowienie pomoże.

•  

@Zrobiony_bobr: Taki niby uczciwy... a na uberze poierdala( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

A teraz mogę was poprosić o zostawienie plusików? To będzie taki drobny, dobry uczynek z waszej strony (ʘ‿ʘ)

@Zrobiony_bobr: taki jesteś bezinteresowny, że 2 razy wrzucasz to samo żeby powiedzieć "ahh, asz cienszko uwierzyć jaki jestem uczciwy i dobry'

•  

@Brunner: masz mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Staram się być uczciwy, ale nie zawsze postępuję w 100% z literą prawa, bo czy to moja wina, że ustawodawcy to debile? (ʘ‿ʘ)

@Zrobiony_bobr: taki jesteś bezinteresowny, że 2 razy wrzucasz to samo żeby powiedzieć "ahh, asz cienszko uwierzyć jaki jestem uczciwy i dobry'

@S7-1500: w sumie to zaczynam mieć wyjebane. Po chxj podejmowanie przeze mnie kolejnej próby, jak odbijam się od takiego betonu ¯\_(ツ)_/¯
      W sumie hajs się przyda, otworzyłeś mi oczy mireczku, jebać ludzi prądem, nikogo nie oszczędzać!

•  

@Zrobiony_bobr: A co jest takiego debilnego w tym żeby samochody do przewozu osób były oznaczone, miały odpowiednie ubezpieczenie a kierowcy odpowiednie badania a stawki nie mogły być brane z sufitu?!?
      Takim tokiem rozumowania zbuntowanego nastolatka większość przepisów jest debilna. Np. przepisy BHP i szkolenia, a koncesja na alkohol to już naprawdę dziwna sprawa, lepiej jakoś na którym z tym tyle nie dyskutuje co z przepisami dot. przewozu osób.

•  

samochody do przewozu osób były oznaczone, miały odpowiednie ubezpieczenie a kierowcy odpowiednie badania a stawki nie mogły być brane z sufitu?

@Brunner: tylko tyle? Jeśli chodzi o oznaczenie pojazdów to szukasz dziury w całym, ale reszta jak najbardziej zasadna i popieram. Oczywiście musiałeś postąpić wybiórczo i wypisać tylko te elementy do których inni Ci przyklasną, a zapomniałeś o całej reszcie jak np. licencja taksówkarza i całe "uzbrojenie" auta.
      Wszystko związane z bezpieczeństwem powinno być bez apelacyjnie wdrożone, ale system rozliczania za przejazdy to żart. Skoro konsumentom odpowiada taka forma to w czym problem? Wszystko jest czytelne i jasne. Ponadto znajomość topografii miasta to relikt przeszłości, nawet jakby mi padł GPS to jakoś sobie dam radę, ale znajomość każdej nawet najmniejszej obskurnej uliczki, bo takie są zasady to kpina.

A wracając do ustawodawców. Dawno mieli się zająć sprawą ubera i stworzyć definitywne rozwiązanie tych wszystkich problemów i co? Jajco! Puścili jakis bubel prawny, który nic nie zmienił i nic nie rozwiązał.

•  

Takim tokiem rozumowania zbuntowanego nastolatka

@Brunner: jeszcze chciałem dodać, że bardzo szybko przychodzi Ci ocena innych, bardzo mądre i dojrzałe podejście, ale spoko masz racje, czasami czuję się tak samo naiwny jak lata temu kiedy byłem zdecydowanie młodszy ;)

•  

@Zrobiony_bobr: Przeczytaj tę zdanie jeszcze raz ze zrozumieniem to może jednak stwierdzisz że... Nie oceniam ciebie tylko twoja wypowiedź którą udostepniles publicznie( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Brunner: racja, słowa skierowane były w moją wypowiedź, a nie w moją osobę, trochę tu było mojej nadinterpretacji, ale jeśli moje stwierdzenie jest jednak fundamentalnym elementem wyznawanej przeze mnie ideologii, to czy te słowa nie są jakoby skierowane w moją osobę? (ʘ‿ʘ)

•  

@Zrobiony_bobr: robisz to tylko dla poklasku, mam cię pogłaskać po głowie? Raz wystarczyło że wrzuciłeś, nie musisz jeszcze żebrać o plusy w komentarzach

•  

wyznawanej przeze mnie ideologii, to czy te słowa nie są jakoby skierowane w moją osobę? (ʘ‿ʘ)

@Zrobiony_bobr: A cuż to za ideologia w tej sekcie ubera?( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Poza tym wyrażanie się o ideologi nie równa się wyrażanie siebie człowieku, dla przykładu komunizm może mi się nie podobać ale czy każdy komunista również?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@S7-1500: muszę, bo dostałem za mało plusów i potrzebuję jeszcze więcej atencji. Nie mam znajomych, nie wychodzę w ogóle z domu, jak już to tylko do auta, żeby coś zarobić i chociaż chciałem sobie podbudować ego tego typu wpisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz tak mniej sarkastycznie, dla dobra dyskusji załóżmy, że robię to dla poklasku na portalu ze śmiesznymi obrazkami, i co to zmienia? Potrzebuję plusów, żeby ten wpis zobaczyło jak najwięcej użytkowników, bo inaczej ta akcja nie ma sensu. Pomijając moje własne pobudki, chyba zgodzisz się z ostatnim zdaniem? Gorące = większy zasięg. Myślałem, żeby zrobić wpis na fb na jakimś spotted, tylko stężenie Grażyn i Januszy jest tam zbyt duże i zaraz posypałoby się milion wiadomości, żebym oddawał im ich kasę, plus dochodzi kwestia, że musiałbym dodać wpis pod swoim imieniem i nazwiskiem.
      Wracając do robienia dobrych uczynków dla poklasku, pewnie zauważyłeś, że od kiedy ludzie zaczęli jeździć z wideorejstratorami to yt zalała fala filmików w której ktoś bezinteresownie zatrzymuje się, żeby komuś pomóc. Na początku miałem do tego podobne odczucia do Twoich. "Hurr, durr, robio to pod publiczke. Ciekawe czy jakby tego nie nagrywał to też by był taki chętny do pomocy!"
      Po czasie jednak doszedłem do wniosku, że nie ważne co nimi kieruje, dopóki faktycznie będą chcieli być zwyczajnie życzliwsi dla innych.
      A pro po mojego wpisu, to zwyczajnie nie wpadłem na lepszy pomysł, żeby znaleźć właściciela.

•  

A cuż to za ideologia w tej sekcie ubera?

@Brunner: teraz u Ciebie kłania się czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Odnosiłem się do tego że ustawodawcy to debile, nawet jeśli mówimy o przepisach bhp!
      Bo np. zablokowanie możliwości odśnieżania paki kierowcy ciężarówki to nie jest głupota? Albo to, że kierowca autobusu nie może nikogo wpuścić/wypuścić metr przed/za przystankiem, bo jak ktokolwiek by sobie coś zrobił przy wspomnianej czynności opuszczania pojazdu to kierowca ma przerąbane?
      Jeżeli ubyzpieczyciel twierdzi, że takie zachowania zwiększają ryzyko wystąpienia urazów i musi podnieść składki to niech to zrobi, ale niech się już nie zasłania każdym możliwym kruczkiem prawnym przed wypłacaniem odszkodowań.
      A jeśli chodzi o samegp ubera to robię to tymaczasowo. Miałem już dość siedzenia w biurze i dla własnego komfortu psychicznego chciałem porobić coś nie angażującego umysłowo. Gdyby zostanie legalnym taksówkarzem nie było tak utrudnione i nie wymagało wkładania kilku tysięcy to mógłbym i nawet zdać te durne egzaminy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dobra, dzisiaj trochę bardziej rozwinę ten wczorajszy mój wypadek spod #sziszucontent, bo muszę to z siebie wyrzucić, by zająć się czymś innym. To od razu potagujemy: #pkp #intercity #pociagi #ostrowwielkopolski #wypadek #pesa

To był fajny dzień, zacząłem pracę przed godziną 4 rano i miałem do obsłużenia dwa pociągi - Dąbrowską 6116 i Orzeszkową 1621. Na Dąbrowskiej uzupełniliśmy nasz wykaz pracy planowo, mimo, że mówiłem kierownikowi by się tak z tym nie śpieszył. Nie wiedział o co mi chodzi, aż do 10 rano xD (uprzedzając pytania - potem je poprawiliśmy, ale wczoraj usłyszałem, że jak zobaczy jakąkolwiek służbę ze mną to prosi o zamianę, bo wypaplałem to wszystko xD). W Łodzi mieliśmy 30 minut przerwy, Orzeszkowa przyjechała planowo. Nie było dużo ludzi, jak to zwykle w środku tygodnia ich liczba kręciła się w ~~150 osób, także kontrola biletów to był pikuś (parę biletów też było wystawionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Wszystko szło gładko aż do Ociąży (wieś między Ostrowem Wlkp., a Kaliszem), bo jak hukło to od razu wiedzieliśmy co się stało. W pierwszej chwili oczywiście zmartwienie o mechanika, bo nie wiedzieliśmy w co trafiliśmy, a DARTy nie są znane ze swej wytrzymałości. Na szczęście odezwał się na radiu do dyżurnej o tym, że trafiliśmy w osobówkę i żeby wezwała wszystkie służby, a nas poprosił o to by sprawdzić co z autem i poszkodowanym. Kamizelki na plecy, ale zanim wyszliśmy na miejsce wypadku to szybko podbiegliśmy do wagonów 1 i 2 by zobaczyć czy z pasażerami wszystko okej, bo byli najbliżej miejsca uderzenia. Okazało się, że z nimi wszystko dobrze, bo w przestrzeni pasażerskiej jedyna szkoda to wybita szyba zewnętrzna (jest kilka warstw).

Pociąg zatrzymał się około 350 metrów od miejsca wypadku, jednak wrak auta był bliżej - o może jakieś 200 metrów oddalony od nas. Są zdjęcia, sami możecie ocenić. No nic, polecieliśmy do auta by zobaczyć co z kierowcą. Tak naprawdę byłem przy nim drugi, bo pierwszy doleciał Pan z ochrony z pobliskich magazynów czy czymkolwiek one były. I teraz coś co mnie naprawdę wkurzyło - dziewczyna żyła, ba, oddychała, a mimo to nie było szansy jej pomóc, ponieważ była zakleszczona. Wiadomo, głowa do tyłu, udrożnienie dróg i tak dalej, ale ciągle człowiek czuje taką bezsilność. Na szczęście nie czułem jej długo, bo po minucie zjawili się strażacy, którzy dali sobie z tym radę. Tak dla przypomnienia - w zimę tego roku miałem inny wypadek, śmiertelny, samobójce za Brzegiem i wtedy też stwierdziłem, że zdecydowanie bardziej wolę, kiedy takiej osobie nie ma jak udzielić pomocy, bo wtedy nie ma żadnych wątpliwości czy zrobiło się wszystko.

W każdym razie kierownik został, bo to jego brożka użerać się z policją i całą resztą służb, a ja wróciłem na skład zająć się ludźmi. Wiadomo było, że nic nie wiadomo, bo zanim człowiek zadzwoni do dyspozytora i tak dalej by ustalić wszystko to musiał zająć się tym o czym wam opowiadałem wcześniej. Wstępnie ustaliliśmy, że będziemy mieli dwie godziny opóźnienia. Poczęstunki awaryjne rozdane. DART nie nadawał się do jazdy dalej, dlatego zaczęliśmy kombinować z autobusami co się udało - trzy autobusy, przy czym ostatni odjechał około godziny 12:20 (czyli 1:30h po wypadku). Dwa pojechały bezpośrednio do Wrocławia (ponieważ większość biletów była do Wrocławia), a jeden z nich zahaczył o wszystkie stacje pośrednie (Ostrów Wlkp., Twardogóra, Oleśnica, Nadodrze, Mikołajów).

No i się zaczęło - ja jako konduktor jestem zbędny, bo mimo, że jestem obsługą pociągu to maszynista jest prowadzącym pojazd biorący w wypadku, a kierownik jest tym, który powinien udać się na miejsce zdarzenia pierwszy. Oczywiście często chodzimy dwójkami, bo tak jest znacznie bezpieczniej i łatwiej udzielić ewentualnej pomocy, ale spisywanie podwójnych zeznań nie miałoby sensu. Policjanci i prokurator uwinęli się dość szybko w Ociążu, dlatego mogliśmy zwolnić tor i zjechać powoli tym składem do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie Policja zajęła się spisywaniem zeznań i zdobywaniem dokumentacji pociągowej (prowadzonej przez kierownika, ale także tej która jest na DARCIE na stałe).

Wszystko skończyło się koło 15, a my mieliśmy wrócić do domu pierwszym pociągiem do Wrocławia - tym o 17:16, który we Wrocławiu był o 19. W ten o to sposób jednego dnia nabiłem sobie czas pracy wynoszący prawie 16 godzin. Dwie fotki DARTa po wypadku w komentarzach.

Jak coś to śmiało zadawajcie pytania, postaram się dać wam znać.
    pokaż całość

odpowiedzi (95)

Czym był by dzień, bez #rozdajo od duzeglowy.pl !

Tak więc, każdy z was, ma znów niespotkaną nigdzie indziej okazję, na otrzymanie od nas w-ogólne-niepodobnego-do-oryginału ludzika przedstawiającego pana Prezesa bądź pana Króla Europy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reguły gry:
    - Plus dla posta
    - Losowanie o 21:37 za pomocą #mirkorandom
    - Szczęśliwiec wybiera czy Kaczor czy Donald do niego powędruje

Kod rabatowy, co by taniej sobie Prezesa bądź Donalda przysposobić, wciąż aktywny: WYKOP = -20%

#cebuladeals #zadarmo #duzeglowy
    pokaż całość

odpowiedzi (27)

Przedsiębiorca vs Suski wyzywający obywateli od złodzieji. Wulgarnie, ale w punkt.

Tak na wypadek jakby fanboj #pis nie wiedział skąd jest kasa na bąbelki i inne socjalistyczne pomysły rządu.

#neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #polska #polityka #4konserwy.zsrr #przedsiebiorczosc #ekonomia pokaż całość

odpowiedzi (14)

Advertisement