Wpis z mikrobloga

@NiebieskiWStringach: Wczesny Petru xD Petru był nikim, przyszedł z nikąd, miał zero doświadczenia, wybił się na plecach Balcerowicza i gdy się odezwał okazało się, że ma również mało do powiedzenia. Gwiazdowski jest specjalistą w swojej dziedzinie, niestety mało znanym i nie jest w mediach tak jak był Petru.

Od strony medialnej to Biedronia można porównywać do Petru. Biedroń, tak samo jak Petru przy ostatnich wyborach, jest przedstawiany jako zagrożenie dla duopolu
@Koryntiusz: Mentzen jest na chwilę obecną w moim rankingu najbardziej szanowanym politykiem. Też w pierwszej chwili pomyślałem, że mógłby odejść do Gwiazdowskiego. Jednak jak wstępnie posłuchałem, co Robert proponuje to mam nadzieję, że Sławek u Korwina zostanie.

Gwiazdowski (przynajmniej wg tego co mówi, bo czy zrobiłby to inna bajka) proponuje delikatne zmiany. Jedne podatki chce zastępować prostszymi (co jest na plus), ale znowu będzie ich nie tak mało. Jego podejście do
@Koryntiusz: Już o tym pisałem i mówiłem. W mojej ocenie projekt Gwiazdowskiego z wielu powodów nie ma szans powodzenia. Nasza koalicja takie szanse ma. Moje przejście do Gwiazdowskiego nic w układzie sił nie zmieni, a jego przyjście do nas praktycznie gwarantowałoby sukces.

Niestety Gwiazdowski z wielu różnych przyczyn nie chce współpracować. Za kilka miesięcy zobaczymy kto miał rację.
Petru był nikim, przyszedł z nikąd, miał zero doświadczenia, wybił się na plecach Balcerowicza i gdy się odezwał okazało się, że ma również mało do powiedzenia.


@Koryntiusz: ale bzdury :D Petru był znanym ekonomistą przez lata wielokrotnie zapraszanym do mediów jako ekspert i jakoś nikt go wtedy nie nazywał "gościem od Balcerowicza". Po rewolucji jaką robił PiS zaraz po wyborach każda z partii miała mało do powiedzenia, bo trzeba była dbać
@Slawomir_Mentzen: jesli to rzeczywiście potwierdzone konto to powiem Panu tylko tyle - jako gość który kiedyś się skłaniał ku głosowaniu na Korwina - on jest spalony, wygląda jak kukiełka rosyjskich służb a jego kolejnej partii (KorWin, Wolność czy co tam teraz jest na topie) nikt nie bierze już na poważnie, przejście Gwiazdowskiego gwarantowałoby tylko tyle że i on by był kojarzony z partią która jest obiektem kpin i memów w internecie
@Alex_Krycek: problem w postrzeganiu Petru przez tych ludzi jest fakt, że praktycznie jedynym medium które go zapraszało regularnie do wszelkich programów ekonomicznych było TOK.fm. Był tam świetnym fachowcem, którego zawsze się dobrze słuchało. Poza tym merytorycznie jest na pewno lepszy niż Mateuszek premier, bo zaszedł wyżej własną pracą w sektorze prywatnym.

No ale poza tym politycznie strasznie słabo wyszło no i do tego ta akcja olewcza protestu i "wakacje". No i
No ale poza tym politycznie strasznie słabo wyszło no i do tego ta akcja olewcza protestu i "wakacje". No i przejęzyczenia, prawdopodobnie wynikające ze stresu i przemęczenia. No ale #!$%@? wykopki odmawiają mu fachu xD


@iAmTS: zgadzam się. Wykopki w niektórych sprawach trzymają się dawnej propisowskiej linii jaką przyjął ten portal przed wyborami w 2015 roku. Najchętniej by powiedzieli, że Petru wszystko co osiągnął ma dzięki Balcerowiczowi, a sam nie zna
@iAmTS: Przecież Nowoczesna to projekt odpalony zaraz po tym jak się zorientowano że Komorowski jednak nie wygra wyborów prezydenckich i że PO też może mieć problemy, miał zebrać elektorat ludzi którzy byli wkurzeni na PO a byli na tyle zdesperowani żeby zagłosować na PiS ... Tak naprawdę to miała byc druga Platforma...
@Qrka: nie do końca, wiem ze poczatki miala w "partii balcerowicza" której popularnosc badano przed wyborami. Ale to nijak ma sie do faktu, ze obok bycia asystentem/protegowanym Balcerowicza, Petru jest #!$%@? wykształconym i calkiem spełnionym ekonomistą. Poza tym na samego Balcerowicza też bym głosował. Do tego na program platformy z ludźmi którym można zaufać (a takim wydawal się technokrata Petru) warto głosować jako centroprawicowiec. Mówisz to wszystko jakby #!$%@? tylko socjaliści
@Koryntiusz: A czemu ma się mieszać z tymi mafijnymi klikami od bezpartyjnych i z januszami biznesu z ZPP? To już ludzie u Korwina są normalniejsi.

Do tego pytanie czemu jako liberał ma się bratać z partią która chce podwyższyć podatki firmom by obniżyć reszcie zamiast po ludzku ciąć socjal i niepotrzebne wydatki.
@Qrka: Zgadzam się, że Korwin ma z wielu powodów olbrzymi elektorat negatywny. Ma też znaczną grupę zwolenników. Losy Gwiazdowskiego pokażą, czy bez dużej rozpoznawalności oraz tego całego cyrku w postaci rozdawania rano kawy, baloników, głośnych bon motów i zajmowania się mało istotnymi sprawami można wejść do Sejmu. Moim zdaniem nie. Jak nie da rady tego zrobić Gwiazdowski, to nikt nie da rady i jesteśmy skazani na trwanie przy mających spore wady