Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Poratujecie mnie dobrą radą? Chcę zrobić upgrade kompa o dysk na M2 i potrzebuję nowy zasilacz bo mój stary na pewno sobie nie poradzi.
Co możecie mi polecić aby pracowało w miarę cicho i nie musiałbym zmieniać zasilacza przy przyszłych usprawnieniach?
Możecie też polecić mi jakiś dysk NVMe 500 GB?

Mój aktualny zestaw:
CPU: Intel Core i5-6600K podkręcony do 4.2, może z nowym zasilaczem będę próbował więcej
GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB
Dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD
MOBO: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3
RAM: GeIL Dragon, DDR4, 2x8 GB
HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB
SSD: Goodram 256 GB
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black

#komputery #pcmasterrace #pokazbiurko zdjęcie dla widoczności
Caishen - Cześć Mireczki. Poratujecie mnie dobrą radą? Chcę zrobić upgrade kompa o dy...

źródło: comment_7gg51RMTZbi1weu73BFnOP2giDc6DlWF.jpg

Pobierz
  • 40
Jaki masz zasilacz że niby nie wyrabia ?


@emj9th: nawet nie pamiętam, a nie dam rady sprawdzić bo tabliczka znamionowa jest po złej stronie zasilacza i jej nie widać. W każdym razie już przy składaniu kompa dostałem radę żeby go zmienić na coś wydajniejszego bo już w tym układzie jest on na styk.

@wytrzzeszcz: bo biurko z gimnazjum xD
@Antlioon: zgadłeś z tym biurkiem. Idealnie pasuje do innych mebli
@Caishen: wymiana dysku raczej nie wymaga wymiany zasilacza ;) podłącz 'watomierz' pod kompa, włącz occt power suply, wyłącz monitor, sprawdź moc i kup 100 W mocniejszy.
@Lketoglutaran: Podstawki po monitor to nieporozumienie, mam uchwyt i jest to genialna rzecz.

@Caishen: SSD bierze ok 10W w szczycie przez chwile normalnie to jes 0.5-1W także jak chcesz nowy dysk to zasilacz jest ok i jak nie restartuje się pc w stresie to nie ma co go wymieniać.

@32cm: wystarczy że wepnie watomierz w kabel od pc i monitora nie musi wyłączać.
@32cm: @frutson: @bi-tek: nie mam watomierza ;( Myślałem, żeby zmienić też dysk bo jest on najgłośniejszym elementem w całym moim zestawie.
Macie rację, że nowy dysk i to jeszcze na M2 prawie w ogóle nie obciąży mi tego zasilacza ;)

@Lketoglutaran: jak będzie biurko kupowane to od razu z możliwością regulacji góra dół.