Wpis z mikrobloga

Mam pytanie głównie do osób spod tagu #grafika
Moja koleżanka jest bardzo uzdolniona w kierunku malarstwa/rysunku. Generalnie taka artystyczna duza :D Ma też jakieś podstawy z grafiki komputerowej. Bardzo bym chciała jej pomóc, żeby zaczęła czerpać profity ze swoich umiejętności.
Moje zasadnicze pytanie brzmi, czy jako freelancer da się cokolwiek na tym zarobić?

#grafika #zarabianie
  • 14
@Talzin: jeśli jest uzdolniona w malarstwie/rysunku, to niech w tym zostanie, ewentualnie się szkoli w formie digitalowej, ale nastawienie na twórczość, kreację, ilustracje. Grafikę użytkową niech sobie odpuści bo jest przesycenie rynku.
@Talzin: zdziwiłabys się ile kasy tam zarabiają
Zwłaszcza że często płacą niemcy eurosami i hamerykanie dolanami.
Co w przełożeniu na polskie cebule sporo już wychodzi.
Najlepiej mają Ukraińcy czy inne ruskie, oni nawet przy małych kwotach mogą żyć jak książę w bieda krajach
@Talzin: na pewno świetle portfolio to podstawa, do tego wystawianie prac na jakimś behance/fb żeby zdobyć tzn social proof na pewno dużo da, no i może pisanie do jakiś wydawnictw gdzie potrzebują takich rzeczy dużo, bo firmy też czasem w identyfikacji potrzebują ale to już Cię muszą przeważnie same znaleźć albo z polecenia.
@Talzin: Patreon to strona do płacenia twórcą czy ich wspierania .
Ja na przykład place co miesiąc symboliczne 10 zł na gościa "miracle of Sound " bo moim zdaniem robi zajebiste piosenki.
I wiesz, musi rozprromowac najpierw to co umie za darmo.
Ludzie zobaczą że umie rysować, niech rysuje to co ludziom się podoba i wtedy zarobi.