Wpis z mikrobloga

Mirki, co sądzicie o przebranżowaniu się z #logistyka na #ecommerce albo #digitalmarketing? Nie czuję się dobrze w tej branży, mam wrażenie, że nie mam do niej odpowiednich predyspozycji, żeby się w niej spełniać. Przede wszystkim chodzi o to, że nie potrafię podejmować szybko decyzji.

Pisałem pracę dyplomową o analityce internetowej i myślałam, żeby iść bardziej w tym kierunku.

Czy według Was to ma sens? Czy e-commerce czy digital marketing to bardziej bardziej przyszlściowe kierunku od logistyki? Od czego najlepiej zacząć? Może od #seo? Dodam, że znam płynnie 2 języki obce i podstawy trzeciego.

#pracbaza #praca #marketinginternetowy #marketing #depresja
  • 18
@goldboy: jeżeli chcesz dostać się do pracy w marketingu internetowym to chyba najłatwiej nauczyć się podstaw reklamy Google Ads i Facebook Ads, z tym szybko powinieneś znaleźć pracę w większych miastach. SEO wymaga większego wkładu na start ale jeżeli chcesz iść ścieżką asystent > młodszy specjalista itd. to równie łatwo można się wkręcić, tylko początek takiej drogi zawodowej nie jest zbyt ciekawy ;)

ja zawsze chciałem iść w logistykę i spedycję
@redb77: właśnie byłem na stazu w spedycji i kompletnie nie mogłem się tam podnieść odnaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°) trochę przez introwertyzm ale bardziej przez to, że nie potrafię podejmować szybkich decyzji. Wydaje mi się, że web marketing to coś w czym mogę się lepiej odnaleźć.

Czyli podstawy Google Ads i Analyticsa już jakieś szanse dają na wkręcenie się do branży? Naprawdę nie jest tam tak dobrze
@goldboy: introwertyzm nie pomaga w marketingu internetowym, jak nie przepadasz za rozmawianiem z ludźmi to SEO będzie dla Ciebie lepsze niż reklama. Zarobki jak w każdej branży zależy od firmy gdzie trafisz i umiejętności.
@lejen: zajmuję się SEO i SEM. Z dwojga złego to już SEM bardziej przyszłościowe. SEO powoli zdycha - zobacz ile teraz zajmują płatne wyniki wyszukiwania a ile kiedyś :) to raz. Aktualizacje algorytmów coraz lepiej sobie radzą z seowcami. Jeśli już coś z tej branży to bardziej analityka internetowa, UX, zaawansowane funkcje śledzenia użytkowników (wbrew pozorom mało jest specjalistów którzy naprawdę dobrze się na tym znają), Google Tag Manager, elementy JavaScript.
@Goronco: nie, ale pomogło mi trochę to, że na studiach miałem przedmioty związane z ekonomią i bankowością. Stwierdziłem, że jednak tan są lepsze perspektywy niż w digital marketingu i postanowiłem tam spróbować