Wpis z mikrobloga

Do kierowców ciężarówek: czy uważacie, że tachograf zapewnia wam dobrobyt w postaci wypoczęcia, wyspania?

Dzisiaj od kierowcy usłyszałem, że przez tachograf jest wypoczęty. Ja mam odmienne zdanie, bo #!$%@? 3x po 15h i 9h pauzy to dla mnie była mordęga a i tak się trafiało, bo przepisy zezwalały. 21h pracy (i jazdy) w podwójnej to był już w ogóle jakiś mindfuck.
A jakie jest wasze zdanie?

#ciezarowki #bekaztransa #tir
  • 17
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu myślę, że to bardziej kwestia indywidualna i ciężko jest dostosować przepisy do każdej osoby. Tylko ty masz pojęcie ile potrzebujesz odpoczynku i ile czasu np. dasz radę jechać w nocy.
Zaostrzenie przepisów i zwiększenie czasu odpoczynku chyba nie poprawi odpowiednio samopoczucia.
A w jakim systemie pracujesz?
A w jakim systemie pracujesz?


@dlaczegoJA: ja pon-pt pracowałem kiedyś, trochę też w podwójnej.

@peszmerd: dlatego rzuciłem tę pracę, ale nie każdy jest w takiej sytuacji i ma tyle asertywności. I potem jeżdżą na styk z czasem, kręcą minimalne pauzy itp.
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu
Powiem tak
Pauza 3x 9h i 11h jest ok moim zdaniem
13h pracy oraz 2x 15h max myślę, że też jest ok przydaje się na załadunek i rozładunek

Ale pauza 24h i 45h to jest jakieś nieporozumienie powinno być jak w Ameryce pauza 36h, bo jak stajesz wieczorem to pauza kończy się rano, a w przypadku pauz europeiskich stajesz wieczorem i pauza kończy się wieczorem i jedziesz w nocy po całym