Wpis z mikrobloga

O mircy, jaką historię mi kumpel opowiedział. Koledze wierzę i nie jest to bait.
Ziomek jest na gównostażu z urzędu pracy w małym banku w naszej rodzinnej miejscowości. Akcja:
Przychodzi do niego kobieta w moim wieku, lvl 29, czwórka dzieci, piąte w drodze. Nie pracuje, mąż jeździ tirami. Wszystkich zasiłków razem z 500 plus ma ponad 4k. Znam ją, bo chodziła ze mną do klasy, kolega zna ją tylko z widzenia, bo jest parę lat młodszy. Typ wielkiej damy z brudnymi paznokciami, jeden z największych tępaków w klasie, z litości przepychany na koniec roku szkolnego wyżej.
Patusiara: Było już 500 plus? (oczywiście bez "dzień dobry")
Kolega: Niestety jeszcze nie
P.: Co? Za co ja mam dzieciom pieluchy kupić?!!! (Z pretensją do kumpla, jakby on miał na to wpływ).
Dodam że dochód mają niezły dzięki socjalowi i zarobkom męża, ale nie chce im się płacić rachunków więc co raz przychodzą zajęcia komornicze. Nie są to zresztą rachunki zbyt duże, najmniejsze mają za wodę.
K.: Zawsze może pani pójść do pracy.
P.: Hurr durr, jak ja dzieci wychowam, ja nie mogę pracować!
Oczywiście, kumplowi po bądź co bądź studiach UP płaci grosze, po stażu dostanie minimalną w banku. Ta za rozkładanie nóg i pilnowanie gówniaków ma kilka tysięcy miesięcznie. Z naszych pieniędzy oczywiście. Czy naprawdę potrzeba nam wyższego przyrostu naturalnego takim kosztem? Na kogo te dzieciaki zostaną wychowane? Oczywiście na kolejnych nierobów. Podziękujcie pis. Proponuję, żeby 500 plus było sponsorowane tylko przez tych, którzy popierają tę partię. Raz dwa by się skończyło, i rozdawnictwo, i poparcie tej przeklętej partii.

#bekazpisu #bekazpodludzi #500plus
  • 33
@nostalgiczny1990: nie jestem fanką pisu (wręcz przeciwnie), ani tym bardziej tych całych 500+ i innych zasiłków, ale co stoi na przeszkodzie, żeby samemu zrobić sobie dzieci i siedzieć na zasiłku, zamiast pracować za najniższą? Nie rozumiem trochę tego bólu dupy. Masz ambicje, to super, co cie to obchodzi, ze ktoś nie ma? Oczywiście laska pewnie nie wychowa Einsteinow, jednak te dzieciaki kiedyś będą pracować na twoją emeryturę. Ona nie chodzi do
@eoeoeo: Tylko że ja nie chcę, żeby to było finansowane z moich pieniędzy. Co więcej, gdy socjaliści rozwalą gospodarkę, też to odczuję. Ktoś nie ma ambicji? Ok, ale niech nie żyje za moje. Będą pracować na moją emeryturę? Zaraz, zaraz, to po co ja składki płacę? To ustalmy, płace składki emerytalne na emeryturę, czy finansuję patologię, która sfinansuje moją emeryturę? Powiesz, że płacę składki na emeryturę pokolenia swoich rodziców, a finansuję
@zarowka12: Nie, nie tylko. Bo z której strony by tego programu nie analizować jest on absurdalny. Promuje patologię i socjalizm, nakręca inflację, drenuje budżet, przyzwyczaja do przekonania że państwo ma dawać, i nie przekłada się na wzrost przyrostu naturalnego. Daje pieniądze bogatym jeśli mają dwójkę dzieci, nie daje biednym, jeśli mają jedno. I najgorsze: gwarantuje władzę polskich ludowych socjalistów znanych jako pis.
@nostalgiczny1990: kopnijmy, ale nasza dwójka nie wystarczy, niestety na tym polega demokracja. A system emerytalny właśnie na tym polega, ze płacisz na starszych, a nie na siebie, dlatego jest raki chory, ale jak widać nie da się tego przerwać, bo nikt nie chciałby być pokoleniem, które jedynie funduje emeryturę a jej nie otrzyma. Oczywiście rozumiem twoje idealistyczne poglądy, ale niestety wątpię, aby były one możliwe do realizacji. Idąc tym tokiem rozumowania
@eoeoeo: No co by się stało, każda władza która by to zrobiła byłaby obalona, bo polaczki nie potrafią żyć bez socjalizmu, jednocześnie krzycząc "precz z komuną, raz sierpem, raz młotem..." xD Problem w tym, że pis:
1. Nie zreformował tego, co można było.
2. Co więcej, rozszerzył socjal.
A dać Polakom socjal, to już nigdy im go nie odbierzesz.
@nostalgiczny1990: to ja opowiem swoją historię (to nie pasta a prawda) miałem koleżankę przez podstawowke/gimnazjum. Potem ja poszedłem na technikum a ona do jakiejś zawodowki, po tym jak zdałem technikum poszedłem na sggw i ustawiając profil na fb (tak chwalenie się że poszedłem na sggw) wzięła mnie ciekawość jak inni poszli dalej. Prymusi i lepssi uczniowie poszli od UW przez wat polibude na sggw kończąc (ja i kolega) a potem spojrzałem