Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #it #komputery #komputer POMOCY
Grałem sobie wczoraj w #csgo (mam dwa monitory) i nagle komputer się zrestartował i po włączeniu działał tylko drugi monitor ( ten mniej ważny ) i myslę sobie "no pięknie, przepaliłem monitor. ALE NIE! Pokombinowałem i się okazało że ten drugi też działa, ale nie potrafią działać razem. Okazało się że komputerek nie wykrywa drugiego monitora po prostu. No i myślę sobie KARTA GRAFICZNA. Wbijam w jej właściwości a tam "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)". I teraz problem, odinstalowanie sterowników i ponowne instalowanie totalnie nic nie daje. Wie ktoś może jak się z tym uporać bez zawożenia do serwisu?

TL:DR
Wywaliło mi "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" na karcie graficznej i aktualizacja sterowników nie pomaga. Help.
  • 9
@yokusuki sprawdź dziennik zdarzeń czy nie ma jakiegoś konkretnego błędu krytycznego, czasami można wyczytać co i jak. A diagnoza, że zepsuty monitor bo zgasł, nie jest pewna.

Po drugie odłącz dodatkowy ekran i upewnij się, że z jednym wszystko działa jak należy. Poczytaj w necie o dokładnym usuwaniu sterowników, a następnie wgraj je od nowa. Sprawdź wyjścia na karcie graficznej. Później to samo z drugim ekranem. Sprawdź czy na pewno w monitorze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cs16_pl: dzieki za odpowiedz ale: co do monitorow to nie jest problem. Bo odlaczylem jeden na razie i wszystko smiga. Oprocz karty graficznej. Nie moge odpalic zadnej gry bo jak to mi komputer napisal "system zatrzymal to urzadzenie".
Co do sterownikow juz je odinstalowywalem i instalowalem. Nawet kilka razy. I nic. Sprzet jest calkowiecie nowy. Ma jakies 3 miesiace. A zasilacz nawet mniej bo wymienialem go miesiac temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojemacki: no to u mnie było dokładnie tak samo. Pójdz do jakiegoś komputerowego na diagnozę. Kosztuje 50 zł . Ale daje 90% że to ten sam problem. Gościu mi tłumaczył że luty które są w karcie po jakimś czasie się topią i da się to naprawic, zlutować od nowa ale te nowe luty wytrzymają jakieś 2 tygodnie max. Więc nie ma sensu i trzeba kupić nową kartę.