Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za jakimś fajnym autem do 100 000 PLN. Poszukuje czegoś co będzie ładnie wyglądało, zapewniało trochę sportowych emocji, oraz będzie w miarę nowe z gwarancją producenta jeszcze co najmniej 2 lata. Do tego miło byłoby mieć rozsądne spalania (ale nie jest to wymóg niezbędny). Możecie mi podsunąć jakich modeli szukać?

Obecnie jeżdżę Fiestą ST 14', więc nowe auto nie może być mułem. Minimalna moc to myślę ze 150 km, choć najlepiej 200+. Jednak auto nie musi być rasowo sportowe. Aczkolwiek musi mieć jakiś tryb Sport, lub trochę usztywnione zawieszenie.

Póki co upatrzyłem sobie głównie Toyote GT86, jednak jest ona troszkę wolna, a przy tym jeszcze bardziej niewygodna i niepraktyczna od mojej Fiesty. Natomiast wygląda i prowadzi się genialnie. Patrzę też na BMW 228/30/35i, lecz nie ma niestety żadnej fajnej oferty z Fakturą Vat i gwarancją. BMW 428/30i wygląda ciekawie, jednak w moim budżecie też nic z gwarancją.

Myślałem też nad jakimś innym Hot Hatchem, ale nie wiem co by obecnie wybrać, aby był duży upgrade względem Fiesty, a jednocześnie nie będzie kosztowało powyżej 100k.

Ewentualnie rozmyślam też czy nie kupić by jakiegoś mega zadbanego starszego auta (max 10 lat). Spełnienie motoryzacyjnych marzeń jak 911, ale to chyba już za bardzo ryzykowne. Chociaż jakieś fajne propozycje też poczytam. :D

Jestem na początku fazy poszukiwania auta, więc pomóżcie znaleźć coś ciekawego :D

#motoryzacja #samochody #carboners
  • 14
@Kalak: ciesz się swoją fiestą, wg mnie masz bardzo fajne auto, a wiesz że tzw " lepsze " jest wrogiem dobrego, ew. dokup sobie coś na lato ( kabriolet) do tego przyczepkę i jak lubisz to skuter wodny,
mając do dyspozycji 100 k ja poszedłbym po nową Kijankę NIRO ale pod warunkiem zakupu na firmę, w innym wypadku nic droższego niż 25-30 k
@Kalak: biorąc pod uwagę Twoje obecne auto to poprzeczka jeśli chodzi o osiągi, wiek i prowadzenie jest bardzo bardzo wysoko. Może Civic Type R? Ale nie wiem czy nie będzie starszy. A może ... Leon Cupra? Za 85k idzie wyrwać a moc 250+
@mjkkl: Ciekawe auto, ale Nissan chyba nie oferował żadnego przedłużenia gwarancji :/
@sailor_73: Właśnie pojawiła się opcja rozliczenia nowego auta w firmie. Dlatego chcę zmiany. Tak to Fiestą pojeździłbym jeszcze co najmniej rok.
@kipowrot: Nie ten budżet :(
@kubitobito: Fakturki raczej na S2000 nie dostanę :(
@BanditDriver: Nad Type R się zastanawiam. W tym budżecie kupię rocznik 2016. Jednak ta afera ze skrzynią biegów i ASO które
@Kalak: afera ze skrzynią jest prosta do rozwikłania - montuje się osłonę cieplną i problemu nie ma. Bo problem polega na tym, że skrzynia się zbyt mocno nagrzewa, metal się rozciąga i są zgrzyty a zgrzyty powodują powstawanie opiłków metalu i jest jqk jest :p
@BanditDriver: Tylko że jak kupuję auto 2/3 letnie które tej osłony nie miało, to skrzynia niestety zdążyła oberwać. A w ASO mimo gwarancji tego nie chcą naprawiać :/
W każdym razie na pewno przejadę się obejrzeć chociaż jednego Type R
@BanditDriver: Razem z montażem osłony trzeba wymienić płyn hamulcowy na lepszy bo oryginalny się gotował, tracił właściwości przez co nawet jak się wciskało pedał sprzęgła do końca to i tak była zmiana na półsprzęgle i skrzynię szlag trafiał
@Kalak: słyszalem o sytuacji gdzie gość jechał do niemiec na wymianę skrzyni w ramach gwarancji, bo w polsce nie chcieli tematu ruszać.. więc zawsze jest wyjście, kwestia sprawdzenia zapisów gwarancji..

co do hondy s2000 jak ktoś wyżej pisał.. niby nie ma wystawionych z vatem, ale możesz przykombinować jak Ci się chce i kupić coś przez znany komis który tę fakturę wystawi.. trochę #!$%@? i trzeba mieć kogoś, ale do ogarnięcia..