Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Pomóżcie :)

Powoli zbliżam się do czterdziestki, mam za sobą sporo duzych sukcesów zawodowych (branża IT - doświadczenie jako architekt, programista i manager), jak i prywatnych no i od kilku lat coraz częściej myślę, by tę wiedzę zawodową zacząć przekazywać na większą skalę :)

To nie jest pomysł na zarabianie na tym milionów, a bardziej wewnętrzna potrzeba.

Chciałbym ruszyć z programem aktywizacji dla osób w każdym wieku, które poważnie myślą o zmianie branży na IT (programowanie, security, testy). Byłaby to oferta skierowana do osób o zerowym doświadczeniu, taka klasyczna praca u podstaw. Wyobrażam sobie, że taka nauka trwalaby od 6 do 12 m-cy.

Czy uważacie, że coś takiego miałoby sens? Czy jest na to zapotrzebowanie?

#szkola #programowanie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@warning_sign: Ale ja nigdzie nie napisałem ani nie dałem do zrozumienia, że uważam swój pomysł za unikalny :)

Jako osoba dużo rekrutujaca, mam zgoła odmienne spostrzeżenia na ten temat, przynajmniej jeśli chodzi o rynek warszawski. Od 2 lat zauważam spory problem ze znalezieniem juniorów, nawet takich świeżo po szkołach kodowania. Kiedy rozmawiałem o tym wielokrotnie z kolegami z innych firm, borykają się z identycznymi problemami, nawet pomimo niemal nieograniczonych budżetów.

Druga
@okurcze: jeśli chcesz się dzielić wiedzą to polecam cykl wykładów online.
Ci co wiedzy potrzebują desperacko, rzadko mają na nią środki. Ci których stać, kupują ja sobie, nie muszą się szkolić.
Z wiedzą trzeba dotrzeć do pasjonatów danej dziedziny, a tych przeważnie jest mniej niż się przypuszcza. Ja postanowiłem za darmo wykładać na YouTube. Kto ma chęć skorzysta.
Załączam próbkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Martwiak: darmowe filmy na YT to dobry kierunek, jednak ja chciałbym dać ludziom również namacalny kontakt z trenerem, możliwość bycia ocenionym z efektów nauki, zakończenia nauki certyfikatem. Dla większości pracodawców to jest jednak dodatkowy atut przy rozważaniu czyjejś kandydatury. Jakiś pomysł, jak Ty byś to ogarnął? :)
@okurcze: polacz przyjemne z pozytecznym. Stworz platforme, gdzie chcacy programowac beda mogli...programowac. Zakladajac ze znasz sie na modelowaniu, projektowaniu aplikacji, stworz system gdzie chetni do nauki beda mogli pisac konkretne funkcje, a ty te funkcje bedzie integrowal w ramach calej aplikacji. Projekt funkcji wygrywa na zasadzie glosowania, gdzie glosuje spolecznosc + jury (czyli ty). kod osoby o najwiekszej liczbie punktow wygyrywa (moze to byc np. szybkosc wykonywania).

W ten sposob:
a.
@okurcze: przyłączyłbym się do kogoś kto już to robi. Z tego co pisze @warning_sign, rynek jest duży.
Jeśli nie z kimś, to trzeba od doktryny zaczynać.
Wtedy powstaje pytanie, co Cię wyróżnia?

Kolejność tworzenia doktryny
1. Ideologia
2. Strategia
3. Taktyka
4. Wykonanie ( ͡º ͜ʖ͡º)