•  

Mirki, pomocy. Różowy się w to [MLM] wkręcił i chce ją od tego odwieść ale jest w chuj uparty. Nie chce mi nawet nazwy firmy podać. Przydała by się rada, pomocy.

#mlm #rozowepaski

•  

@rczn: otrzezwiajacy plaskun, tylko z otwartej, pamietaj.

•  

@rczn souvre? ( ͡º ͜ʖ͡º) kumpel się w to wkrecil, uparty jak chuj. Mówienie do niego to jak mówienie do betonu. Plaskun pomoże.

•  

@rczn: 2019
      Ludzie sie wciaz na mlm lapia xD

•  

@AgentGRU: @AzureTurtle: @apaczacz: Nie serio, potrzebuję praktycznej pomocy bo się o nią boje po prostu. A równocześnie nie chcę i nie będę utrzymać kontaktu z osobą która nie chce mi nawet nazwy firmy bez spotkania twarzą w twarz powiedzieć.

•  

@rczn:jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu wyłup je

•  

Gnije z poziomu edukacji na świecie bo zjawisko mlm jest obecne wszędzie.
      Człowiek kończy szkołę studia potem pracuje a na końcu i tak potrafi uwierzyć w coś takiego jak mlm, parabanki czy inne gówna.

W którym momencie życia człowiek jest uświadamiany o tych zagrożeniach?
      Czy wszystkie instytucje edukacyjne działają w taki sposób żeby stworzyć ludzi inteligentnych ale tylko do pewnego stopnia bo inaczej się zaczną domyślać? xD

sam po zakończeniu liceum dostałem chyba 4 zaproszenia od "znajomych" ze szkoły do piramidek czy innych gówien.

+: ina10, adekad +16 innych
    •  

@rczn: jeżeli nie chce cie posłuchać i ma w dupie wszystko co mówisz plus zataja przed tobą gdzie pracuje to ja nie wiem czy jest tu cokolwiek do zrobienia po twojej stronie skoro i tak ma to w dupie

•  

@JamJestTen: kazdy, no prawie kazdy, chcialby zarabiac duzo i pracowac niewiele. I kazdy mysli, ze na pewno ma to cos co pozwoli mu to osiagnac. I sie lapia ludzie, nawet ci wyksztalceni.

+: ina10, Pawlicz +2 innych
    •  

Gnije z poziomu edukacji na świecie

@JamJestTen: A propos edukacji:

Prezydent-elekt zaprosił do współpracy dwie pierwsze kobiety: gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley oraz republikańską działaczkę w Michigan, Betsy DeVos. Pierwszej zaproponował stanowisko ambasadora USA przy ONZ, a drugiej funkcję ministra edukacji.
      https://www.polskieradio.pl/130/4963/Artykul/1696246,Po-wyborach-w-USA-Trump-kompletuje-gabinet

Betsy DeVos jest żoną Dicka DeVos'a Jr. A on jest synem Richarda DeVos'a - założyciela największej MLMowej piramidy finansowej na świecie "Amway". Amway to protoplasta wszystkich piramid MLM.

Przesłuchanie Betsy DeVos. Skąd pochodzą pieniądze zasilające Partię Republikańską:
      https://youtu.be/bqiacmVX4VM?t=26s

Tekst o związkach Trumpa z MLMowymi piramidami:
      https://slate.com/business/2017/02/the-trump-era-will-be-a-boon-for-multilevel-marketing-companies.html

Group Tied To Betsy DeVos Is Trying To Block Feds From Investigating Multilevel Marketers

Trump promował między innymi MLMową piramidę "ACN". Mam znajomych, którzy stracili w niej pieniądze.

źródło: youtube.com

+: rczn, ina10 +3 innych
    •  

@renalum: Dzięki, dość ciekawy temat.
      Ktoś musi pilnować żeby ludzie uczyli się w szkole tyle ile powinni xD

Można by tu przytoczyć historie fundacji Johna D. Rockefellera i tego w jaki sposób projektowali podręczniki do szkół.
      Cały system edukacji w stanach jest stworzony przy pomocy właśnie tej fundacji xD
      Rozdawał uczelniom góry pieniędzy w zamian za to że będzie mógł nadzorować proces tworzenia podręczników.

Chciał stworzyć armię ludzi inteligentnych na tyle by mogli tylko pracować co w sumie mu się udało.

Polecam mocno
      https://www.youtube.com/watch?v=ySnk-f2ThpE

+: rczn
    •  

@rczn: zacznie chodzić głodna to zrozumie. Każ jej się dokładać do wszystkiego po połowie itp. Niech odczuje brak hajsu, bo że na tym zarobi to w to nie wierzę. Po prostu udowodnij jej to matematyką. Powiedz jej jeszcze że tu nie chodzi o to kto ciężej pracuje tylko kto się bardziej upodli wciskając nieświadomym ludziom, albo co gorsza znajomym jakieś gówno.

+: Madin5, ina10
    •  

@rczn: Jak zna angielski, pokaż jej to. Najlepiej razem zobaczcie. Może takie proste wytłumaczenie razem z przykładami zrozumie.

Ludzie od MLM są szkoleni z podstawowych chwytów marketingowych, manipulacyjnych itp. Też mnie kiedyś "próbowali" rekrutować, coś typu ubezpieczenia:

Ile płacisz na ubezpieczenie motocykla rocznie?
      A ile na życie? Nic? Motocykl jest bardziej wartościowy od twojego życia?

I różne inne takie chwyty, które dla osoby która pierwszy raz z czymś takim się spotyka bardzo łatwo się nabrać. Potem rzuci jeszcze kilka innych przykładów i już sama zaczyna w to wierzyć.

A jak już uwierzy, do tego co gorsza włoży w to jakieś własne pieniądze to o panie...
      Kolejny chwyt psychologiczny. Skoro już wpłaciła niemałą kasę za "pakiet starter" to co, ma przyznać przed samą sobą, że dała się zrobić jak dziecko? Ma stracić pieniądze? "Przecież nie jestem głupia!".

Ale przecież miałam zarabiać miliony, rekruter powiedział że inni będą mi to odradzać bo tylko tyrają w pracy od 8 do 16 dzień w dzień bez perspektyw, a potem to ja będę się z nich śmiała! Niezależność finansowa! Wolność! Każdy może zarabiać pracując z domu!

Poczytaj o piramidach finansowych, mlm i ich sposobach manipulacji. Jak sam zrozumiesz działanie będzie łatwiej wytłumaczyć błędy i chwyty które stosują.

źródło: youtube.com

+: rczn, ina10
    •  

@AzureTurtle Tak, właśnie się dowiedziałem że to Souvre.

•  

@rczn:

Souvre
      jeden z pierwszych linków:
      https://www.wykop.pl/wpis/21171377/czy-warto-dolaczyc-do-souvre-ten-biznes-to-chyba-m/

od razu widać już jak zlatują się broniący "przedsiębiorcy". Kilka z ich sztuczek z komentarza "mgrinz87" :

Pieniądze w MLM dla ludzi biorą się z ekonomicznie uzasadnionych źródeł. [...] mogą dzięki temu kasę którą zaoszczędzą na kampanie reklamowe (co przekracza zazwyczaj 50% ceny jaką my konsumenci płacimy w sklepie detalicznym) dać ludziom, którzy promują tą firmę za pomocą marketingu szeptanego.

Jakieś dane? Rozliczenia? Cokolwiek? Nie. To tylko bełkot, który na pierwszy rzut oka wydaje się logiczny i spójny, ale nie podparty żadnymi danymi.

w jaki sposób może utrzymać się na rynku i poszerzać swój zasięg? Jedynie przez wysoką jakość produktów. Nie ma innej broni

To samo. Wymyślanie tezy z dupy i bronienie jej w ten sam sposób. Dlaczego działamy i ludzie nas polecają? Bo jesteśmy najlepsi! A nie dlatego, że ludzie poniżej dostają 10-20% udziałów za polecanie produktów i oślepiamy ich możliwością zarabiania nic nie robiąc.

Część ludzi zapyta jezeli to taki fajny model biznesowy to dlaczego o tym nie mówią w TV? - słuszne pytanie, ale świadczy o nie zrozumieniu ekonomii. Rozrost firm MLM powoduje upadek mediów. Media zyją tylko i wyłącznie z reklamodawców.

Tak było, nie zmyślam. Telewizja be, my najlepsi.

A największe korporacje jak coca-cola, apple i inne z miliardowym kapitałem nie stać na dobrych ekonomistów i speców od marketingu, którzy by wiedzieli "przecież tak oczywiste rzeczy" jak to, że reklamy w telewizji są przestarzałe i tylko marketing szeptany się liczy i jest skuteczny. Ehh ci głupi miliarderzy, wydają miliony na nieskuteczne rekalmy. Oni to kompletnie nie znają się na reklamie. Dlatego też są tylko miliarderami.

Na 100% przekonali ją podobnym bełkotem, jak ktoś nie zna się na "ekonomii" czy podstawowych sprawach w biznesie co jak skąd się bierze to bardzo łatwo przekonać takimi bzdurami.

there ain’t no such thing as a free lunch

•  

@rczn:
      https://souvre.com/pl/jak-moge-kupowac,1239.html
      przecież tego gówna "produktu" nawet nie da się kupić xDDD
      co to za marketing produktu, który nie jest dostępny w sprzedaży.

Oni nawet nie ukrywają, że są jedynie piramidą finansową.
      te "produkty odmładzające" to tylko wymówka, bo piramidy finansowe same w sobie są nielegalne.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_finansowa
      Więc zamiast dawać hajs, sprzedają "produkt".

Spytaj się tej różowej co to za dziwny marketing produktu, którego nawet nie mogę nigdzie kupić. I niech to mi wyjaśni logicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Madin5 No właśnie też się zastanawiałem dlaczego nigdzie sklepu nie ma Xd

•  

@rczn: Byłem w mlmie AMA. A tak serio, byłem i w moim odczuciu jedynym sensownym wyperswadowaniem tego gówna jest spokojne i poparte argumentami wyjaśnienie że mlm NIE DAJE DOCHODU PASYWNEGO (czyli tego czym najbardziej mydlą oczy). Struktura którą się tworzy oczywiście polega na przepływie przez nią pieniądze pozyskanego przez zakup ich produktów, ale jest to ciągła SPRZEDAŻ i gonienie kolejnych osób również do SPRZEDAŻY. Nie ma tam nic pasywnego i aby to pokazać najłatwiej znaleźć osoby które przeszły z jednego do drugiego mlmu. Znam takich, nawet jeśli przepisują "swoje" osoby ze struktury do nowego projektu to nadal jest to praca którą trzeba wykonać i oprócz zdobycia skillsów sprzedażowo-marketingowych (tak faktycznie się je tam zdobywa) to po zrezygnowaniu z projektu/wyrzuczeniu ze struktury czy innych sytuacji po prostu traci się wypracowaną strukturę a 'dochód pasywny" to możemy sobie najwyżej wygooglować albo sprawdzić w encyklopedii.

WAŻNE: Nowoczesne MLMy NIE SĄ piramidami finansowymi w myśl przepisów finansowych, mimo że tak wyglądają i sposób ich działania jest piramidalny, więc błagam, nie mówcie nikomu kto jest w mlmie żeby przestał bo PIRAMIDA. Tak nie zniechęca się ludzi którzy na pierwszym spotkaniu dostają godzinny wykład od gościa w merolu że to nie jest piramida. Te osoby trzeba też zrozumieć, to wszystko jest sensowne, czasem może bardziej dochodowe niż 'regular job', ale jedyne co nam po tym wszystkim zostaje to miękkie skille (które każdy jest w stanie opanować bez pojebanych szkoleń w hotelach) i dużo obrażonych znajomych (lub zniesmaczonych) naszą chęcią wciągnięcia ich do tego wspaniałego biznesu. Ogólnie 2/10 nie polecam, chociaż to fajna lekcja od życia :)

+: rczn, ina10
    •  

@JamJestTen
      @slapdash
      @renalum
      @KutashiNakarmkota
      @Madin5
      @jbagiet

Bardzo wam dziękuję panowie. Po rozmowie udało mi się jej wytłumaczyć wszystko i odwieść ją od tego poronionego MLM.

•  

@rczn: dopilnuj zeby to do niej dotarlo na serio, a nie ze tylko tak gada.