•  

  Na Białorusi świętowano rocznice urodzin Tadeusza Kościuszki.
  Na zdjęciu obecne i historyczne flagi Białorusi oraz flaga Ukrainy.
  Polskiej flag nie widać, ale ambasador wieniec złożył klik.
  Niestety u nas w necie tyle jest marzeń o odnowie RoN, a niestety jakichś wspólnych oddolnych nawet projektów historycznych to tyle co kot napłakał. Nawet o ten pomnik Kościuszki pod którym były uroczystości były wojenki, bo Białorusini chcieli napisu ''syn Białorusi'' bez wspominania o Polsce czy Rzeczpospolitej.

  #bialorus #kosciuszko

  źródło: IMG_9814.jpg

  •  

   @szurszur: to nie jest kwestia braku chęci, to jest kwestia braku wystarczającej siły.
   Żeby to było realne trzeba być na tyle mocnym, żeby zapewnić sobie i Białorusi fizyczną ochronę przed Rosją w konflikcie konwencjonalnym. Czyli kupa wojska, sprzętu i technologii. A więc pieniędzy.

   Do tego wszystkiego UE też nie będzie zachwycona naszym wzmacnianiem się w regionie. Oraz generalnie nie mamy suwerenności do tego, żeby robić jakieś grube akcje, typu zjednoczenie, itd.

   Ale nawet nie wybiegając aż tak daleko w przyszłość, to jakiekolwiek poważne kroki wymagają punktu pierwszego: bezpieczeństwo fizyczne. Bez tego Białoruś nie może podjąć żadnych realnych kroków.

  •  

   to nie jest kwestia braku chęci, to jest kwestia braku wystarczającej siły.

   @ppqa: Ale tu mówisz o odnowie RON? To abstrakcja na obecną chwilę.
   Ale ja tu bardziej pisałem o tym, że na rocznicy urodzin Kościuszki nawet polskiej flagi nie było komu ponieśc, a ukraińska była.
   Tu przecież wystarczyłyby kontakty tych co tam poszli pod pomnik z polska mniejszością lub jakimi organizacjami w PL.

  •  

   @szurszur: Niestety obecnie w Polsce bardziej nośne są hasła o odzyskaniu Wilna i Lwowa niż próba szukania porozumienia z Białorusią i Ukrainą i nawiązanie oddolnej współpracy na rzecz RON.

  •  

   @jakubbaumann: Białoruś i Ukraina nie mają nam nic do zaoferowania poza tym, że są i przez to Rosja ma dalej.

  •  

   Białoruś i Ukraina nie mają nam nic do zaoferowania poza tym, że są i przez to Rosja ma dalej.

   @jakubbaumann: a to już bardzo dużo

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Co się dzisiaj odwaliło. Mamy w domu babcie, 86 lat. Babcia często się zapomina, gada od rzeczy, sama z łóżka nie wstanie. Ogólnie trzeba jej pomagać i przy niej być. Ja z żoną jesteśmy w domu cały dzień, pracuje zdalnie. Mieszka z nami jeszcze mama żony, która normalnie pracuje od 7 do 15. Z niedzieli na poniedziałek miałem wyjazd do pracy i zabrałem żonę ze sobą. Nie było nas w sumie 1,5 dnia. Do babci zamówiliśmy sąsiadkę i ciotkę, która mieszka niedaleko. Wszyscy wiedzą jak to jest z babcią. Dzisiaj przychodzi sąsiadka i mówi do mamy, weź mi pokaż ta zamrażarkę to sobie zmierzę czy mi wejdzie. Mama pyta ją jaka zamrażarkę a ona na to że babcia jej wczoraj obiecała. Przy okazji zdarzyła opowiedzieć, że będą w sobotę świnie bic to akurat dobrze się trafiło. No i trzeba było robić dobrą minę do złej gry i wydać zamrażarkę, żeby jakoś w dobrych stosunkach utrzymać relacje, bo w końcu pomaga przy babci. No i teraz do sedna, bo tutaj wcale nie chodzi o babcie. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby przyjść i się napierać zamrażarkę bo babcia, która upada na rozumie jej obiecała. Ona doskonale wiedziała jak jest z babcią. Zamiast przyjść i zagadać czy to faktycznie prawda z tą zamrażarka to wbija jak po swoje. Jak żyć wśród takich ludzi. Tam hui z zamrażarka ale ludzie to qrwy. Musiałem się wygadać pokaż całość

  odpowiedzi (32)

 • avatar

  Zbysiu wyszedł na wolność, jak zobaczy 50% PiSu to oszaleje xDD
  #autorskie #stonoga #zbigniewstonoga #heheszki

  odpowiedzi (45)

 • avatar

  #humor #nsfw #cycki #ladnapna Kiedyś to się nazywało biwak,

  odpowiedzi (13)

Advertisement