•  

  Jeśli ktoś chce zobaczyć jak działają ruskie trolle albo pisze jakąś pracę na temat socjotechniki i manipulowania społeczeństwem lub wpływem (naciskiem) społeczeństwa na jednostkę w danej grupie docelowej w internecie to polecam zajrzeć do komentarzy pod vlogami Atora.
  Znajdziemy tam m.in:
  podsycanie nienawiści do USA (nie obiektywna krytyka, o nie, po prostu najtańsze jechanie po emocjach )
  podsycanie nienawiści do Żydów
  podsycanie nienawiści wewnętrznej i polaryzacja społeczeństwa,
  "uwiarygadnianie" najbardziej kretyńskich teorii spiskowych
  i wiele wiele innych.
  Potem taki Przemek czyta sobie te komentarze, i chcąc utożsamić się z grupą docelową widzów tego kanału (trochę uprościłem) zaczyna przesiąkać tymi poglądami. Najlepsze jest to, że większość takich komentarzy jest wyłapkowana, a wszystkie normalne leżą sobie na dole sekcji komentarzy gdzie nikt nie zagląda
  #polityka #dziennikarstwo #neuropa #pis #po #ator

  •  

   @nesco: najlepsze jest umniejszanie problemu przez nazywanie go kapiszonem, wyrywkowe cytowanie itd.

  •  

   coś w stylu;

   "rząd sra ci do mordy!"

   troll;

   "wcale nie bo daje ci odpocząć"

   wiesz o co chodzi, to jest takie bardzo bardzo specyficzne

  •  

   mnie najbardziej dziwi że ktoś się łapie na wyśmiewanie afery, bo to też stosują

  •  

   @bankowicz: nie do końca chodzi mi o to, bo to co przytoczyłeś w 1 odpowiedzi to raczej forma zagrywek politycznych zrozumiałych z punktu widzenia społeczeństwa i polityki. Chodzi mi o coś innego. Takie komentarze są mocno wyłapkowane pod jego filmami, wystarczy wejść na jego kanał i poczytać:

   pokaż spoiler > 447 mówi wszystko co USA sądzi o Polsce! A Chin i Rosji nienawidzą bo bankierzy z R O T H S C H I L D A M I na czele nie mają nad nimi władzy! Precz z syjonistami!
   > To teatr dla gojów!
   > Adamowicz nie umarł!
   > Najnowszy filmik jest finalnym dowodem, że była to fałszywa flaga. Nikt już tego niczym nie przykryje. . Aorta przecięta w dwóch miejscach do tego przebity komora serca 15 cm nożem a on sobie po 20 sekundach od zdarzenia siada, poprawia sobie okularki, uśmiecha się, podnosi rączkę i gestykuluje. Spytajcie się każdego chirurga i ci powie, że z przeciętą aortą po 15 sekundach jesteś trupem. Do tego dochodzi akcja reanimacji z uciskaniem serca. Kiedy do was dotrze, że PO i PIS grają w tej samej drużynie?
   > P. Krzysztofie jak zwykle USA wyciąga łapy po nie swoje zasoby. Szlak trafia człowieka na taką niesprawiedliwość ****!!!! i co dalej tą Wenezuela bedzie nie bawem stanie się kolejnym stanem" wielkiego brata". ...
   > To żydy nie bili brawa, chcą całą winę zrzucić na Polaków i wydębić 1bln zł...
   > Antysemityzm to broń służąca do podporządkowania sobie reszty świata! Już Wolter to zauważył- "jak sprawdzić czy jesteś niewolnikiem? Sprawdź kogo nie wolno ci krytykować"!


   I nie, nie jest to pojedynczy przypadek. Takich komentarzy jest cała masa. Szukanie powyższych zajęło mi mniej niż minutę

  •  

   @nesco: aaa o to chodzi, myślałem szczerze że działania które opisałem się liczą, bo za pisu się one jakby nasiliły, w sumie to doprowadziły one do ewolucji w formę zacytowanych wypowiedzi

  •  

   Pamiętam, jak bronił Wardęgi w sprawie jakiegoś prywatnego parkingu.
   Niestety, jakimś cudem, nie zauważył dość dobrze widocznego znaku, który zawierał bardzo kluczowe informacje, jak np. że jest tam płatny parking ( ͡º ͜ʖ͡º)
   To, że Ator jest niekwestionowanym przykładem socjopaty, to wie każdy, kto zna jego historię. Nie zdziwiłbym się, jakby stworzył swoją sektę i potem robił na niej w rublach ( ͡º ͜ʖ͡º)

   +: nesco

Gorące dyskusje ostatnie 12h